Zakaz kąpieli w okolicach Attyki

W Grecji w okolicach Attyki wprowadzono zakaz kąpieli. Powodem jest wyciek ze statku przewożącego produkty ropopochodne. Zakaz wchodzenia do wody dotyczy rejonów: Alimos, Palio Faliro, Elliniko, Glifada, kilku miejsc w Pireusie i na Salaminie, które jako pierwsze zostały zanieczyszczone.


Wypadek miał miejsce pomiędzy wsypą Salaminą a portem w Pireusie w wyniku, którego doszło do wycieku produktów ropopochodnych. Greckie ministerstwo zdrowia wydało oświadczenie zakazujące kąpieli w wielu miejscach Attyki. Eksperci przestrzegają przed łowieniem i spożywaniem ryb z zanieczyszczonych obszarów. Jak twierdzi przewodniczący Stowarzyszenia Hotelarzy w Attyce, część turystów którzy korzystali z tamtejszych plaż skróciło pobyt a nawet odwołało rezerwacje.

W oczyszczaniu Zatoki Sarońskiej ma pomóc Grecji Unia Europejska. Na miejsce przybędzie też dodatkowo grupa specjalistów z Rotterdamu. Zakaz kąpieli ma obowiązywać do odwołania.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij