TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter


Nowy zarząd Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

14 czerwca 2023 r. w Gdańsku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo- Wyborcze Członków Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.


Prezes Marta Chełkowska oraz dyrektor biura Łukasz Magrian podsumowali V Kadencje Zarządu PROT w latach 2019-2023, a także przedstawili sprawozdanie merytoryczne i finansowe za rok 2022. Zarząd PROT uzyskał absolutorium z wykonania obowiązków za rok 2022. W drugiej części przeprowadzone zostały wybory na kolejną VI kadencje do władz organizacji.

Prezesem PROT pozostała Marta Chełkowska. Wszyscy członkowie Zarządu i Komisji Rewizyjnej minionej kadencji, którzy zdecydowali się ponownie kandydować w wyborach uzyskali poparcie Członków Stowarzyszenia. Do władz Zarządu VI kadencji dołącza również 3 nowych członków:

  • Beata Sikorska - Kierownik Referatu Promocji i PR UM Gdyni
  • Adam Korol - Dyrektor Biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu
  • Jakub Rutkiewicz - Wiceprezes Zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemia Lęborska - Łeba

Pracę w Zarządzie organizacji zakończyły Ewa Kosakowska - (UM Gdyni), Anna Zbierska (UM Gdańska) oraz Anna Żaczek (LOT Ustka i Ziemia Słupska)

»»»» Starsze informacje 2023-06-01 ««««


Europa Ubezpieczenia stawia na turystykę
Dział ubezpieczeń turystycznych ma rozbudować znana na rynku specjalistka Katarzyna Szepczyńska, która 1 czerwca dołączyła do firmy. Europa planuje też rozwijać segment gwarancji kontraktowych, na czele którego stoi obecny jego menedżer, Tomasz Janas.

Ubezpieczenia i gwarancje turystyczne to jeden z trzech, obok bancassurance i affinity, filarów długofalowej strategii Europy Ubezpieczenia. Według statystyk, ubezpieczyciel jest w rynkowej pierwszej trójce pod względem sprzedaży. Ma ambicję na więcej, bo wierzy w trwały wzrost branży turystycznej i swoje kompetencje.

Mamy solidne doświadczenie, aby naszą ochroną wspierać biura turystyczne i podróżnych. A także zespół specjalistów na pokładzie, którzy znają branżę turystyczną od lat i doskonale ją rozumieją. Cieszę się, że dołącza do nas Katarzyna Szepczyńska, aby poprowadzić firmę do rozwoju w tym segmencie mówi Krzysztof Morawski, członek zarządu spółek Europy Ubezpieczenia

Europa rozwija linię turystyczną od 15 lat. Firma wierzy w rozwój turystyki po pandemii, a przekonanie to wzmacniają analizy Instytutu Badań Turystyki Traveldata, który prognozuje ponad 20-procentowy średnioroczny wzrost rynku do 2025 roku. Rośnie odroczony przez pandemię popyt na usługi biur podróży, odradza się też turystyka indywidualna. Rosną ceny usług medycznych za granicą, a za tym potrzeby w zakresie ochrony podróżnych.

Katarzyna Szepczyńska objęła nową funkcję dyrektora departamentu ubezpieczeń turystycznych. Cała linia będzie pod jej skrzydłami. Chodzi o gwarancje turystyczne, współpracę z biurami podróży i ofertę indywidualną. Katarzyna Szepczyńska wcześniej pracowała w towarzystwie ubezpieczeń UNIQA. Od ponad 20 lat jest związana z branżą turystyczną i ubezpieczeniową. W przeszłości zarządzała linią ubezpieczeń i gwarancji turystycznych w AXA i Signal Iduna.

Europa rozdziela tym samym biznes gwarancji turystycznych i kontraktowych pomiędzy dwóch doświadczonych w tych obszarach menedżerów. Daje to ubezpieczycielowi przestrzeń na równoczesny rozwój tego drugiego segmentu. W roli dyrektora departamentu gwarancji skoncentruje się na nim Tomasz Janas. Tomasz Janas związany jest z Europą Ubezpieczenia od 10 lat. Przedtem pracował w bankach, gdzie zajmował się ryzykiem kredytowym.

Polskie firmy potrzebują pojemności ubezpieczeniowej ze względu na planowane inwestycje infrastrukturalne i inflację zwiększającą wartość pojedynczych kontraktów. Mamy wiedzę na pokładzie, którą wzmacniamy doświadczeniem kolejnych specjalistów od gwarancji kontraktowych oraz elastyczność dopasowywania się do wymagań beneficjentów w zakresie treści gwarancji. Czujemy się więc mocnym partnerem dla przedsiębiorstw i ich brokerów ubezpieczeniowych deklaruje Krzysztof Morawski.

Starsze informacje 2023-05-24


Do Anex Poland na stanowisko Dyrektora Sprzedaży B2B dołączyła Magdalena Raszewska, która związana jest z turystyką od 2006 roku. Studiowała w Wyższej Szkole Turystyki i Rekreacji (licencjat) i SGH (magisterium z zarządzania).

Magdalena Raszewska podczas nauki stawiała pierwsze kroki jako sprzedawca w biurze agencyjnym Artifex w Warszawie, a następnie w Mag Marze, firmie Marka Kamieńskiego, jednego z najbardziej znanych w Polsce agentów turystycznych, współzałożyciela Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych. Z kolei w Coral Travel Magda była odpowiedzialna za kontakt i współpracę agencyjną. Następnie zasiliła zespół GTS a ostatnio pracowała w Nomade, gdzie jako Sales Manager rozwijała sieć agencyjną w centralnym i północnym regionie Polski.

W Anex Poland stawiamy na ludzi z doświadczeniem w branży turystycznej. Jestem pewna, że transfer Magdy - tak świetnej managerki sprzedaży to strzał w dziesiątkę. Doskonale sprawdzi się w tworzeniu strategii rozwoju firmy i podtrzymywania dobrych relacji z agentami turystycznymi - mówi Dominika Jurkowska, Zastępca Dyrektora Generalnego Anex.

Anex ma ogromny potencjał, żeby zdobywać polski rynek, dlatego zdecydowałam się na współpracę. Ma świetny produkt, własną linię lotniczą i
wiele innych plusów, ale potrzeba odpowiednich rąk, żeby pokierować współpracą agencyjną i rozwijać się na tym polu. Wiem, jak ważne są relacje międzyludzkie i podtrzymywanie kontaktu z agentami dlatego cieszę się, że jestem w tym miejscu
dodaje Raszewska.

Starsze informacje 2023-02-28


Exim Tours ma nowego Product Managera. Touroperator liczy na duży wzrost i rozwój swojego produktu egzotycznego w najbliższym czasie, którym zajmie się właśnie nowy menadżer. Priorytetowe kierunki to Mauritius i Zanzibar, ale także Aruba, Curacao, Indonezja i Wietnam.
 
Paweł Wojciechowski, absolwent Politechniki Białostockiej oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie swoją karierę w turystyce rozpoczął w roku 2008 w biurze Best Reisen.

Po kilku latach pracy został kierownikiem biura. Produktowo odpowiadał m.in. za wiele egzotycznych kierunków takich jak Malediwy, Mauritius, Seszele, Sri Lanka, a także czarterowych. Agenci znają go ze szkoleń i prezentacji touroperatora.

Po przeszło 13 latach pracy w biurze podróży Best Reisen Group przyszedł czas na zmiany. Każdy, kto pracuje w turystyce wie, że przywiązanie do tej branży jest bardzo duże. Chcąc się rozwijać i szukając nowych wyzwań analizowałem możliwości pracy u różnych touroperatorów. Podjąłem decyzję o dołączeniu do zespołu Exim Tours, ponieważ jest liderem branży pod wieloma względami i daje pracownikom dużo przestrzeni do wykazania się - mówi Paweł Wojciechowski. Spotkałem tu zespół świetnych specjalistów i cieszę się, że teraz będę jego częścią. Mam nadzieję, że szybko wdrożę się w nowy model pracy, a także będę mógł wykorzystać w pełni swoje doświadczenie - dodaje nowy manager w Exim Tours.
 
Cenimy sobie wykwalifikowanych pracowników. Paweł do Product Manager z krwi i kości. Jesteśmy pewni, że będzie dużym wsparciem dla całego działu czarterów i egzotyki - mówi Marcin Małysz, CEO Exim Tours Polska

Starsze informacje 2023-02-15


Nowy PR Manager będzie odpowiedzialna za relację między Agentami, a touroperatorem oraz współpracę w zakresie marketingu z organizacjami turystycznymi. Awans otrzymuje Joanna Rafa, która jednocześnie pozostając na stanowisku Product Managera, zwiększa zakres swoich obowiązków o PR Managera.

Jest Product Managerem z wieloletnim doświadczeniem - w firmie od 13 lat - specjalizuje się w Grecji oraz Wyspach Kanaryjskich. Uczestniczyła w licznych konferencjach branżowych oraz eventach. W zeszłym roku w ramach spotkań z agentami prezentowała nowości w ofercie oraz informowała o pakietowaniu dynamicznym. Teraz na stanowisku Product & PR Managera poza standardową pracą w zakresie produktu i dbaniem o relacje między agentami będzie koordynować współpracę z organizacjami turystycznymi w celu zwiększenia promocji marki i kierunków w ofercie touroperatora.

Joanna Rafa mówi Praca  w turystyce sprawia mi wiele przyjemności i ciągle poszukuję nowych wyzwań. Cieszy mnie fakt objęcia stanowiska PR Managera i nowe obowiązki - oczywiście nadal pozostaję Product Managerem, moja miłość do Grecji i Wysp Kanaryjskich pozostaje bez zmian! Szeroka oferta Ecco Holiday i Ecco Travel daje wiele możliwości na współpracę w branży. Dużo uwagi wymaga również podtrzymanie dobrych relacji z naszymi Agentami - to będzie moje główne zadanie. Połączenie sił z naszym działem marketingu zaowocuje na pewno w bardzo ciekawe projekty. Uważam, że moje wieloletnie doświadczenie na stanowisku Product Managera będzie bardzo pomocne w nawiązywaniu kontaktów. Obecnie pracujemy nad nową formą spotkań z naszymi agentami, ale o tym już niedługo.

Starsze informacje 2022-06-10


Podczas swojego półrocznego spotkania, które odbyło się w dniach 9 i 10 czerwca w Nikozji, przedstawiciele Europejskiej Organizacji Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ECTAA) wybrali nowy zarząd.

Prezesem został Frank Oostdam,prezes Holenderskiego Stowarzyszenia Biur Podróży (ANVR). Wiceprezesem ECTAA została Heli Maki-Franti z Finlandii, a Marios Kammenos z Grecji ponownie został wybrany na skarbnika. Do zarządu organizacji weszli również Daniela Stojeva z Bułgarii, Jan van Steen z Belgii, Boris Zgomba z Chorwacji oraz ustępujący prezes, Paweł Niewiadomski. Kadencja zarządu trwa dwa lata.

Jestem bardzo zaszczycony, że zostałem wybrany na prezydenta ECTAA. Branża turystyczna w Europie stoi przed wieloma wyzwaniami. Pandemia Covid-19 jeszcze się nie skończyła, a wojna na Ukrainie, rosnące ceny energii i brak wykwalifikowanej siły roboczej wywierają dodatkową presję na firmy turystyczne. Moim priorytetem będzie zatem współpraca z przywódcami politycznymi i partnerami branżowymi nad stworzeniem odpowiednich ram dla naszej branży, aby mogła ona wyjść z trudnej sytuacji ostatnich dwóch lat i była zdolna do działania. Jednocześnie jestem przekonany, że firmy turystyczne powinny nadać zrównoważonemu rozwojowi istotną rolę w swojej odnowionej strategii biznesowej - powiedział Frank Oostdam.

Starsze informacje 2022-06-06


Nowy zarząd Ogólnopolskiego Porozumienia Lokalnych Organizacji Turystycznych
Podczas walnego zgromadzenia Ogólnopolskiego Porozumienia Lokalnych Organizacji Turystycznych OPLOT , które odbyło się w Warszawie dokonano pozytywnej oceny pracy zarządu przez Komisję Rewizyjną i jednogłośnie udzielono absolutorium ustępującemu zarządowi.

Walne Zgromadzenie dokonało wyboru Prezesa Zarządu, którym został ponownie Jarosław Lichacy z Darłowskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Na stanowiska wiceprezesów powołano Katarzynę Batko z Lokalnej Organizacji Turystycznej "Partnerstwo Ziemi Sandomierskiej" oraz Grzegorza Sokolińskiego z Karkonoskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Skład zarządu uzupełnili Stanisława Urbańska z Lokalnej Organizacji Turystycznej "LOT nad Bugiem" oraz Iwona Krajewska z Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Podczas walnego zgromadzenia wybrano także skład komisji rewizyjnej, do której weszli Piotr Konczewski z Lokalnej Organizacji Turystycznej Kociewie oraz Marek Szmit z Lokalnej Organizacji Turystycznej "Mazury".

Starsze informacje 2022-05-17


Sopocka Organizacja Turystyczna z nowym prezesem
Sopocka Organizacja Turystyczna ma nowego prezesa.

Konkurs na to stanowisko wygrał Bartłomiej Barski. Od ponad 12 lat zawodowo związany jest z branżą turystyczną. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywał na stanowisku specjalisty ds. turystyki w punkcie Informacji Turystycznej w Porcie Lotniczym Gdańsk. Ostatnie 6 lat pełnił funkcję Menedżera Pionu Operacyjnego & Convention Bureau, co wiązało się z reprezentowaniem Miasta Gdańska i Visit Gdansk podczas targów turystyki biznesowej, wydarzeniach b2b, konferencjach branżowych i międzynarodowych organizacjach (ICCA, ECM, Cruise Baltic). Współtworzył takie wydarzenia jak: "Nowe Trendy w Turystyce" czy "Let s Meet. Event Professionals Forum". Jednocześnie koordynował kilkunasto-osobowy zespół Informacji Turystycznej i był Project Managerem Karty Turysty.

Ze względu na swoje dotychczasowe doświadczenie chce wzmocnić sopocką branżę MICE i zbudować wspólną konferencyjną ofertę, która zapewni ruch w branży również poza sezonem. Na przykład poprzez dołączenie SOT do City Destinations Alliance (do niedawna ECM) by wymieniać doświadczenia i czerpać wzorce od innych turystycznych destynacji z całej Europy. Planuje również kontynuować promocję uzdrowiskowego charakteru Sopotu, między innymi włączając organizację w współtworzenie przyszłorocznych obchodów 200-lecia tradycji kuracyjnych miasta.

Starsze informacje 2022-04-29


Nowy zarząd Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej
Podczas Walnego Zebrania Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej delegaci udzielili absolutorium członkom zarządu, a także wybrali nowy zarząd MROT oraz Komisję Rewizyjną.

Prezesem zarządu pozostała Izabela Stelmańska. Oprócz niej w składzie zarządu MROT znaleźli się Bartosz Milczarczyk jako wiceprezes, Wojciech Rzewuski, jako skarbnik oraz członkowie zarządu: Małgorzata Borkowska, Tadeusz Milik, Rafał Rajkowski i Jan Rzeszotarski.

W skład Komisji Rewizyjnej weszli: Iwona Krajewska - przewodnicząca, Sebastian Sosiński - sekretarza oraz Wojciech Brzeziński - członek komisji.

Walne Zebranie przyjęło także plan działalności MROT oraz plan finansowy na rok 2022.

Starsze informacje 2022-04-20


Zmiana na stanowisku Sekretarza Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń TUgether
W kwietniu 2022 nastąpiła zmiana na stanowisku Sekretarza Rady Spotkań i Wydarzeń TUgether.

Małgorzata Musiał-Bzowska, po 1,5 roku koordynowania działań i bieżącej komunikacji Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń, przekazała obowiązki Sekretarza. Od kwietnia 2022 r. rolę tę pełnić będzie Joanna Jędrzejewska-Debortoli.

Joanna Jędrzejewska - Debortoli będzie miała za zadanie wesprzeć organizacyjnie/proceduralnie federację, będzie odpowiadała za koordynację działań, wzmacnianie wizerunku, komunikację i zarządzanie projektami.

Nowa sekretarz Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń TUgether to menedżer z wieloletnim doświadczeniem, od lat związana z turystyką i promocją. Pracowała m.in. jako Dyrektor Departamentu Turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, gdzie odpowiadała m.in. za współpracę z Polską Organizacją Turystyczną oraz opiekę merytoryczną nad ustawą o turystycznym funduszu gwarancyjnym i ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Agencji Rozwoju Mazowsza S.A., odpowiadała m.in. za promocję gospodarczą województwa mazowieckiego i napływ inwestycji do regionu, kierując Mazowieckim Centrum Obsługi Inwestora. Przez 2 lata pełniła funkcję Rzecznika Funduszy Europejskich w województwie mazowieckim.Była sportsmenka - badmintonistka, reprezentantka kadry narodowej.

Absolwentka studiów Executive MBA - INE PAN w Warszawie w zakresie finansów i marketingu, absolwentka międzynarodowych stosunków gospodarczych WSSM w Łodzi, ukończyła również wiele kursów i szkoleń z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania procesami, projektami, np. PRINCE2, z zakresu finansów publicznych, zamówień publicznych, kontroli, pozyskiwania dofinansowania z KFS, BUR.

Starsze informacje 2022-04-15


Joanna Wiśniewska dołączyła do SOIT
W połowie marca Joanna Wiśniewska przejęła w Stowarzyszeniu Organizatorów Incentive Travel większość dotychczasowych obowiązków Head of Operations & PR Darii Rzadkiewicz.

W SOIT będzie się zajmowała komunikacją, koordynacją projektów SOIT, współpracą z innymi organizacjami branżowymi, a także formalnościami i finansami stowarzyszenia.
Joanna Wiśniewska z turystyką jest związana od początku kariery zawodowej, a od kilku lat z sektorem MICE. Dzięki wieloletniej pracy w Departamencie Turystyki MSiT i Stołecznym Biurze Turystyki wyspecjalizowała się w obszarach prawa turystycznego, skomplikowanych mechanizmów rynku usług turystycznych, marketingu oraz współpracy międzyinstytucjonalnej. Organizując targi Meet The Bidder SMART FAIRS dogłębnie poznała specyfikę branży MICE, jej struktur i wyzwań. Łączy ludzi i inicjatywy. Za kluczową dla prawidłowego rozwoju rynku turystycznego uznaje skuteczną współpracę organizacji branżowych i administracji.

Posiada doświadczenie w zarządzaniu zespołem i projektami, także międzynarodowymi. Prowadziła także gościnne zajęcia na swoim rodzimym Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.

Zawodowo także fotograf, pilot wycieczek i przewodnik po Warszawie, a prywatnie miłośniczka dalekich podróży z plecakiem, śpiewu, tańca i ekologicznego prowadzenia domu.

Starsze informacje 2022-04-14


Anna Górska dołącza do konsultantów HelmsBriscoe
Anna Górska, doradca zarządu Symposium Cracoviense i wiceprezes Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce dołączy do grona konsultantów HelmsBriscoe.

HelmBriscoe, firma z amerykańskimi korzeniami, obecna dzisiaj w 55 krajach, to globalny lider w dziedzinie selekcji hoteli i miejsc spotkań. Firma istnieje od 1992 roku i w maju będzie hucznie obchodziła swoje 30 lecie w Las Vegas. W ciągu ostatnich pięciu lat udział HelmsBriscoe w branży turystyczno-hotelarskiej wyniósł blisko 6 miliardów dolarów za dokonane rezerwacje.

Firma korzysta z usług ponad tysiąca ekspertów na całym świecie, których średnie doświadczenie w branży wynosi 12 lat. Konsultanci HelmsBriscoe wybierają najodpowiedniejsze miejsce spotkania, negocjują optymalne warunki finansowe i korzystają z najnowszych technologii w celu spełnienia oczekiwań najbardziej wymagających organizatorów i gospodarzy wydarzeń. W Polsce dotychczas HelmsBriscoe reprezentowała jedna osoba, zmienia się to teraz, kiedy do grona konsultantów firmy dołącza Anna Górska.

Anna Górska jest znanym i cenionym ekspertem branży MICE w Polsce i na świecie. Prowadzi firmę konsultingową i współpracuje w roli Doradcy Zarządu z PCO Symposium Cracoviense, gdzie pozyskuje międzynarodowe kongresy do Polski. Od lat udziela się również aktywnie w stowarzyszeniach krajowych i międzynarodowych, m.in. w SKKP oraz w ICCA, gdzie sprawuje funkcję Członka Zarządu, reprezentując sektor Zarządzania Spotkaniami. Współpraca z HelmsBriscoe w roli Meetings & Events Consultant to jej kolejne wyzwanie i jak mówi liczy na to, że dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu oraz licznym kontaktom w branży, zwiększy znajomość firmy w Polsce, ale także w krajach Regionu Morza Bałtyckiego, a docelowo zbuduje silny zespół ekspertów HelmsBriscoe w naszym kraju.

Starsze informacje 2022-04-13


Rafał Szmytke prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej
Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk mianował Rafała Szmytke na stanowisko prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej.

Rafał Szmytke wygrał konkurs na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Nominację na nowe stanowisko wręczył mu 13 kwietnia minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk. Wcześniej dotychczasowy kandydat otrzymał pozytywną opinię Rady POT. Za rekomendacją opowiedziało się 14 członków Rady, nikt nie był przeciw.

Rafał Szmytke pracował już w POT w latach 2001-2016, a od 2008 do 2016 pełnił funkcję jej prezesa. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada również tytuł Master of Business Administration - Rotterdam School of Management.

Jego kariera zawodowa związana jest praktycznie w całości z branżą turystyczną. Był managerem ds. projektów hotelowych w Polskim Holdingu Nieruchomości, przewodniczył radom nadzorczym Polskiej Agencji Rozwoju Turystyki i Centrum Edukacji Turystycznej, pełnił także funkcję Pełnomocnika Ministra Skarbu Państwa w Instytucie Turystyki. Kierownicze doświadczenie zdobywał na stanowiskach w Urzędzie Kultury Fizycznej i Turystyki, Ministerstwie Zdrowia oraz jako pracownik naukowy w AWF w Warszawie. Ostatnio pełnił funkcję prorektora w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie.


Starsze informacje 2022-04-11


Rafał Szmytke z rekomendacją na prezesa POT
Rada Polskiej Organizacji Turystycznej rekomendowała Rafała Szmytke do objęcia stanowiska prezesa POT. Oficjalna nominacja ma nastąpić w środę.

Rafał Szmytke był prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej w latach 2010-2016, a w sumie w POT przepracował 15 lat. Rafał Szmytke był jednym z dwóch kandydatów, którzy pozytywnie przeszli pierwszy etap konkursu. Drugim był ekonomista Janusz Wdzięczak.

Po odejściu z POT założył firmę konsultingową, a od 2018 roku jest prorektorem Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie.

Po odwołaniu Rafała Szlachty, obowiązki prezesa POT pełni Anna Salamończyk-Mochel.

Starsze informacje 2022-03-30


PIT wybrała władze oddziału ds. turystyki dziecięcej i młodzieżowej
Polska Izba Turystyki wybrała władze Oddziału Turystyki Dziecięcej i Młodzieżowej.

Zarząd Oddziału:
Barbara Czerwińska-Albin (Czerwiński Travel)- Prezes Oddziału
Krzysztof Maziński (Biuro Usług Turystycznych BUT) - Wiceprezes i Skarbnik Oddziału
Jakub Rutkiewicz (Pałac pod Bocianim Gniazdem) - Wiceprezes i Sekretarz Oddziału
Piotr Wiktorko (Polan Travel) - Wiceprezes Oddziału

Komisja Rewizyjna:
Agnieszka Kołtunowicz (Przedsiębiorstwo Przewozowe Wesley) - Przewodnicząca Komisji
Krzysztof Oraczek (Obozynatopie.pl) - Członek Komisji
Bogdan Zwoliński (AT Wonderlands) - Członek Komisji.

Z końcem marca z funkcji wiceprezesa Polskiej Izby Turystyki zrezygnował Andrzej Kindler.

Starsze informacje 2022-02-24


Nowy dyrektor generalny Coral Travel Poland
Coral Travel Poland będzie miał nowego dyrektora generalnego.

Kaan Ergun, który dotychczas stał na czele touroperatora, awansuje na stanowisko Dyrektora Operacyjnego Centrali Linii Biznesowej Tour Operatora i Lotnictwa na Europę Wschodnią. Pozostanie on również w zarządzie touroperatora. Coral Travel Poland (touroperator i  sprzedaż) znajduje się w strukturze pod COO - EE. Centrala Coral Travel na Europę Wschodnią będzie zlokalizowana w Warszawie.

Kaan Ergun pracuje w Grupie OTI od 15 stycznia 2000 r.. Początkowo jako w kierownik produktu i operacji Wezyr Holidays od stycznia 2000 do czerwca 2004. Natomiast  od czerwca 2004 pełnił funkcję CEO, najpierw Wezyr Holidays, a następnie Coral Travel Poland.
 
Na stanowisko Dyrektora Generalnego Coral Travel Poland został powołany Burkan Cem Tapan, który z OTI Group związany jest od 14 czerwca 2004 r. Pierwsze lata, 2004-2007, pracował dla ODEON Tours Inbound Turkey jako Contract Supervisor, później awansując na stanowisko kierownika sprzedaży i marketingu w ODEON Tours Inbound Turkey, które obejmował do marca 2010. Od lutego 2011 pełnił funkcję zastępcy dyrektora generalnego ds. produktu w Wezyr Holidays, a potem w Coral Travel Poland.

W Zarządzie Coral Travel Poland niezmiennie pozostają Marcin Tułaczko - zastępca dyrektora generalnego ds. compliance oraz Erdem Fidan - zastępca dyrektora generalnego ds. sprzedaży i marketingu.

Zmiany wchodzą w życie z dniem 1 marca 2022.

Starsze informacje 2022-02-02


Daria Rzadkiewicz odchodzi z SOIT
Daria Rzadkiewicz, pełniąca funkcję Head of Operations & PR w Stowarzyszeniu Organizatorów Incentive Travel kończy współpracę z SOIT.

Od października 2015 odpowiadała za działania operacyjne, organizację spotkań członkowskich, branżowych i eventów, koordynację projektów, komunikację i media relations. Wspierała kolejne zarządy SOIT przez 3 pełne kadencje. Była też członkiem komitetu organizacyjnego wydarzenia Meetings Week Poland, w którym odpowiadała za komunikację. Brała udział w koordynacji 6 edycji Meetings Week Poland w latach 2016-2021, a w 2019 pełniła rolę głównego koordynatora wydarzenia z ramienia SOIT. Od marca 2020 roku działała jako członek zespołu komunikacji TUgether (Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń TUgether).

W imieniu członków i swoim pragnę bardzo podziękować Darii za 6 lat pracy na rzecz Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel, za pracowitość, dobroć, zaangażowanie w czasie kryzysu na rynku turystycznym. To był zaszczyt współpracować z Darią, a jej wkład pracy w rozwój SOIT zawsze będziemy pamiętać i podkreślać.- oznajmiła Olga Krzemińska-Zasadzka, prezes zarządu SOIT.

Dziękuję członkom SOIT za sześcioletnią przygodę, różnorodne wyzwania, ciekawe projekty i wszystkie wyrazy sympatii. Z ogromnym sentymentem i satysfakcją będę wspominać wspólne inicjatywy, a w szczególności gale charytatywne organizowane z okazji Columbus Day. Dziękuję członkom kolejnych zarządów za owocną współpracę i zaufanie. Teraz czas na zmianę. SOIT jest stowarzyszeniem z ugruntowaną, mocną pozycją i jestem przekonana, że wszystkie ambitne cele będą konsekwentnie realizowane. Za co trzymam mocno kciuki.- podsumowała Daria Rzadkiewicz.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)


Tagi:
16 turystyka biuro podróży zmiana stowarzyszenie organizatorów incentive travel


Komentarze:

Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję