TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter

Mercure Warszawa Centrum wzbogaca kadrę kierowniczą

Mercure Warszawa Centrum rozbudowuje wzbogaca kadrę. Do hotelowego zespołu dołączyły Evgeniya Jędruszek jako Room Division Manager oraz Joanna Tymińska na stanowisku Housekeeping Managera.


Swoją karierę w strukturach grupy Accor Evgeniya Jędruszek rozpoczęła w 2016 roku. Pierwsze kroki w hotelarstwie stawiała jako Operations Project Manager. Do jej zadań należało zarządzanie działalnością hoteli z myślą o świadczeniu najwyższego poziomu guest experience. W swojej pracy zajmowała się projektami z zakresu zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Swoje zamiłowanie przerodziła w autorski koncept pierwszej ekologicznej kawiarni Wise Cafee, który stworzyła w oparciu o zasadę eco waste i pro-ekologiczne podejście.

Po awansie na stanowisko Innovation Project Managera, Evgeniya była odpowiedzialna za poszukiwanie, testowanie i wprowadzanie nowatorskich rozwiązań prowadzących do usprawnienia procesów operacyjnych oraz optymalizacji aktywów grupy. W 2019 roku, wraz z zaangażowaniem w program Fast Track, zyskała niepowtarzalną okazję nabycia doświadczenia w działach Recepcji, Rezerwacji, Sprzedaży, Służby Pięter oraz Gastronomii. Dzięki temu od podszewki poznała zasady funkcjonowania hoteli ibis Styles Warszawa Centrum oraz Mercure Warszawa Centrum. Po zakończeniu programu dołączyła do zespołu hotelu Mercure Warszawa Centrum, gdzie pełni rolę Room Division Managera.

Joanna Tymińska na swoim koncie posiada ponad 11 lat doświadczenia w hotelarstwie, w tym w zarządzaniu operacyjnym i obsłudze klienta. Pierwsze kroki w branży stawiała jako recepcjonistka w Hotelu Gołębiewski, a następnie w Mercure Warszawa Grand. W trakcie swojej kariery zdobywała doświadczenie w hotelach znanych światowych marek, jak Marriott, Loews Hotels, Best Western czy Nobu Hotels, gdzie pracowała w wielu działach i stanowiskach od Sales Assistant po Housekeeping Manager Zagraniczna praktyka pozwoliła Joannie zyskać niezbędne umiejętności, które wykorzystała po powrocie do kraju w roli Kierownika Działu obsługi pięter w Mercure Warszawa Centrum.

»»»» Starsze informacje 2022-08-02 ««««


Zmiany personalne w Polskim Holdingu Hotelowym
Rada Nadzorcza Polskiego Holdingu Hotelowego wybrała Daniela Puciato na członka zarządu ds. handlowych, który obejmie obowiązki wraz z rozpoczęciem nowej kadencji zarządu spółki. Z kolei od 1 sierpnia br. stanowisko prezesa spółki Geovita - jednej ze spółek należących do grupy PHH - objął Paweł Skotarek.

Daniel Puciato - doktor ekonomii (Szkoła Główna Handlowa), nauk o zarządzaniu i jakości (Uniwersytet Jagielloński) oraz doktor i doktor habilitowany nauk o kulturze fizycznej (Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu). Prezes Zarządu Fundacji Banku Ochrony Środowiska oraz wieloletni menedżer kierunku turystyka i rekreacja w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Nauczyciel akademicki - profesor uczelni. Biegły sądowy z zakresu zarządzania w turystyce i sporcie. Członek Rady ekspertów ds. turystyki przy Ministerstwie Sportu i Turystyki. Autor publikacji naukowych i ekspertyz z zakresu: zrównoważonego rozwoju, ekonomiki turystyki, finansów przedsiębiorstwa hotelowego, zarządzania hotelem, w tym zarządzania środowiskowego i zachowań prośrodowiskowych różnych grup interesariuszy hoteli. Publikuje na łamach najważniejszych na świecie czasopism z obszaru turystyki, w tym hotelarstwa, m. in. w Tourism Management, International Journal of Contemporary Hospitality Management oraz Tourism Economics.

Daniel Puciato obejmie stanowisko członka zarządu ds. handlowych wraz z rozpoczęciem nowej kadencji zarządu PHH, która rozpocznie się dzień po odbyciu Zgromadzenia Wspólników zatwierdzającego sprawozdanie finansowe spółki za 2021 r. Jednocześnie z dniem 31 lipca br. rezygnację z funkcji członka zarządu ds. zrównoważonego rozwoju złożył Zbigniew Gryglas, który zasiadał w zarządzie PHH od 1 stycznia 2022 r.

Od 1 sierpnia br. Paweł Skotarek został prezesem spółki Geovita S.A. - jednej ze spółek należących do grupy PHH. Skotarek to prawnik i przedsiębiorca, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Executive Master of Business Administration na Collegium Humanum. Posiada wieloletnie doświadczenie jako menedżer i przedsiębiorca w branży HoReCa. Pracował także jako konsultant prawny przy bezpośrednich inwestycjach zagranicznych w Polsce oraz jako doradca i ekspert w zakresie nadzoru nad podmiotami sektora publicznego.

Starsze informacje 2022-07-28


Nowe twarze i awanse w Novotel Warszawa Centrum
Novotel Warszawa Centrum nie poprzestaje na rozbudowie hotelowego zespołu. Po awansach Aleksandry Źrałki i Anny Kwiatek-Skok do załogi dołącza Kristina Matuleviciene na stanowisku Deputy General Managera, zaś Paulina Skudlarz na pozycji Senior Sales Manager zdobywa nowe kompetencje.

Kristina Matuleviciene posiada na swoim koncie ponad 20 lat doświadczenia w branży turystycznej i hotelarskiej, które zdobywała na Litwie i w Polsce. Pełniła funkcje managerskie w obszarze Operations & Sales. Dzięki talentowi do zarządzania połączonemu z entuzjazmem w jednoczeniu zespołów, awansowała na stanowisko managerskie w Novotel Warszawa Centrum.

Pierwsze kroki w hotelarstwie Kristina stawiała w Wilnie niemal 2 dekady temu, gdzie w hotelu Novotel Vilnus Centre pełniła funkcję Sales & Marketing Manager. Do jej zadań należał nadzór uroczystości związanych z otwarciem hotelu, a także tworzenie strategii sprzedażowych dla obiektu. Później w Apvalaus Stalo Klubas, awansowała na pozycję Sales & Marketing Directora. Jednak krótko po tym powróciła do wileńskiego Novotela, gdzie pełniła funkcję managera, nadzorując pracę zespołów Front Office, Reservations i Housekeeping. Do jej zadań należało także kierowanie i wdrażanie strategii handlowych oraz relacje z kluczowymi klientami.

W 2012 roku dołączyła do zespołu pierwszego litewskiego hotelu marki ibis, ibis Kaunas Centre jako General Manager. Przez 6 lat budowała strategie rozwoju obiektu, wprowadzając w tym czasie najwyższe standardy obsługi i guest experience. W 2017 roku przeprowadziła się do Polski, gdzie zasiliła zespół Mercure Gdańsk Stare Miasto na stanowisku Operations Manager. Doświadczenie Kristiny pozwoliło na maksymalizację wydajności, zysków i rentowności hotelu z dbałością o zadowolenie i satysfakcję gości. Co więcej, pod jej menedżerskie skrzydła wkrótce trafił ibis Gdańsk Stare Miasto sąsiadujący z Mercure Gdańsk Stare Miasto. Kristina umiejętnie połączyła zarządzanie oboma obiektami, tworząc z nich jeden, zoptymalizowany organizm. Od czerwca bż. ma szansę sprawdzić swoje umiejętności w hotelu Novotel Warszawa Centrum.

Paulina Skudlarz mimo młodego wieku posiada na swoim koncie bogate doświadczenie managerskie. Swoją karierę rozpoczęła w 2010 roku, pracując jako kelnerka w hotelowej restauracji Ibis Warszawa Centrum, gdzie po technikum hotelarskim rozwinęła swoją pasję do branży. Do Novotel Warszawa Centrum Paulina trafiła w 2013 roku, początkowo jako pracownik recepcji, później jako koordynator działu. Po niespełna roku jej zaangażowanie przyniosło awans na stanowisko kierownika działu rezerwacji, jako najmłodszy kierownik w zespole.

Od 2018 roku w Novotel Warszawa Centrum Paulina pełni obowiązki Senior Sales Manager - pierwotnie odpowiedzialna za segment leisure group, później zwiększono zakres o zarządzania działem rezerwacji, a od marca tego roku dodatkowo o dział MICE. Ponadto w trakcie swojej kariery zdobyła certyfikat w zakresie prowadzenia szkoleń. Wśród nich znalazło się szkolenie Train the Trainers w Accademy Accor, dzięki czemu miała okazję współprowadzić szkolenia z zakresu overbookingu. Obok doświadczenia kierowniczego i zarządczego na swoim koncie Paulina ma wiele doświadczeń w zakresie revenue managementu.

Starsze informacje 2022-07-12


Joanna Olszewska odpowiedzialna za rozwijanie relacji z kluczowymi partnerami Accor w Polsce
Accor awansuje Joannę Olszewską na stanowisko Business Development Managera. Jej rolą będzie podtrzymywanie i rozwijanie relacji z kluczowymi partnerami grupy w Polsce.

Joanna Olszewska na swoim koncie posiada ponad 12 lat doświadczenia w hotelarstwie. Przygodę z branżą rozpoczęła od stanowiska recepcjonistki w hotelu Novotel Szczecin Centrum. Następnie, już w Warszawie, pełniła stanowiska w dziale rezerwacji jak również w kolejnych latach w dziale konferencji i bankietów. Dzięki nowym wyzwaniom zdobyła dodatkowe umiejętności, które umożliwiły jej dalszy rozwój. Kolejnym etapem w karierze Joanny znalazł się czterogwiazdkowy Hilton Warsaw City, gdzie pracowała jako Group, Convention & Events Sales Executive. Po dwóch latach wróciła do sieci Accor, gdzie została Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży, a następnie zasiliła szeregi Zespołu Sprzedaży Centralnej jako Kierownik ds. Klientów Kluczowych.

Starsze informacje 2022-07-07


Holtur z nowym prezesem
Przedsiębiorstwo Usługowe "Holtur" w Kołobrzegu ma nowego prezesa.

Na stanowisko to został powołany z początkiem lipca Waldemar Miszczyszyn, były prezes spółki Wodociągi Rewal.

Waldemar Miszczyszyn jest absolwentem Nauk o Polityce i Socjologii na Uniwersytecie Szczecińskim. To menedżer z 20-letnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych. W latach 2001-2010 związany z PZU SA. W okresie od 2014 do 2019 członek rady nadzorczej w prywatnej spółce akcyjnej. W latach 2018-2019 prezes zarządu Wodociągi Rewal sp. z o.o. w Pobierowie. Od 2019 związany z Sanatorium Uzdrowiskowym MSWiA w Kołobrzegu, gdzie odpowiadał za inwestycje i zamówienia publiczne. Członek Stowarzyszenia Rzeczoznawców SIM-TECH.

Spółka Przedsiębiorstwo Usługowe "Holtur", należąca do grupy Polskiego Holdingu Hotelowego, prowadzi Sanatorium Uzdrowiskowe "ORW KOŁOBRZEG-PODCZELE". Obiekt posiada wpis do rejestru podmiotów medycznych, wpis organizatora turnusów rehabilitacyjnych oraz wpis do rejestru ośrodków rehabilitacyjnych. Podstawową działalnością ośrodka jest działalność sanatoryjna i rehabilitacyjna z bogatą bazą zabiegową oraz organizacja pobytów wczasowych. Sanatorium, jako wydzielona enklawa w nadmorskim pasie unikatowego lasu bukowego, zajmuje powierzchnię ponad 5 hektarów. Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie morza - do plaży (ok. 600 m) prowadzi droga przez Park Krajobrazowy (park siedliskowy objęty ochrona programu Natura 2000) i rezerwat dzikiego ptactwa. Wzdłuż plaży biegnie nowo wybudowana ścieżka rowerowa, stanowiąca fragment międzynarodowej trasy rowerowej nr 10. Ośrodek położony jest przy trasie Kołobrzeg - Ustronie Morskie - Koszalin; w odległości ok. 6 km od centrum Kołobrzegu.

Starsze informacje 2022-06-30


Nowy dyrektor regionalny IGHP w województwie łódzkim
Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego powołała Dominika Chrapka, dyrektora generalnego DoubleTree by Hilton Łódź na stanowisko dyrektora regionalnego Izby w województwie łódzkim. Dyrektorzy regionalni IGHP są przedstawicielami organizacji w 15 regionach kraju.

Dominik Chrapek od 22 czerwca reprezentuje IGHP w regionie łódzkim. Odpowiada m.in. za usprawnienie komunikacji oraz integrację środowiska hotelarzy w Łódzkiem, upowszechnianie wiedzy o działaniach lobbingowych Izby, a także pozyskiwanie nowych członków oraz monitorowanie wydarzeń branżowych w regionie, współpracę z władzami, samorządami i innymi lokalnymi instytucjami, które mają lub mogą mieć wpływ na branżę hotelarską.

W ostatnich latach hotelarstwo staje przed całkiem nowymi i trudnymi wyzwaniami. Cieszę się z nominacji, bo wiem, że pomoże mi ona mocniej wspierać hotelarzy w regionie łódzkim. Chciałbym też podziękować zarządowi IGHP za zaufanie. Objęcie tej funkcji jest nobilitacją nie tylko dla mnie, ale również dla obiektu, który reprezentuję - mówi Dominik Chrapek, dyrektor regionalny IGHP w woj. łódzkim.

Od 1 marca 2019 roku Dominik Chrapek pełni funkcję dyrektora generalnego DoubleTree by Hilton Łódź. Od grudnia 2018 r. jest także wiceprezesem zarządu spółki Film Hotel, która zarządza obiektem. Do zespołu DoubleTree by Hilton Łódź dołączył na pół roku przed oficjalnym uruchomieniem obiektu, od samego początku organizując pracę działu gastronomii. Od stycznia 2013 r. do końca lutego 2019 r., pełnił funkcję dyrektora gastronomii. Z branżą hotelarską jest związany od ponad 20 lat. Bezpośrednio przed rozpoczęciem pracy w DoubleTree by Hilton Łódź był związany z Działem Sprzedaży Hoteli Warszawskich "Syrena". W latach 2010-2012 pracował w Grand Hotel Rzeszów, zajmując stanowisko kierownika gastronomii. W latach 2004-2010 piastował kolejne funkcje w hotelu Polonia Palace w Warszawie, dochodząc ostatecznie do stanowiska zastępcy kierownika gastronomii. Pierwsze kroki w hotelarstwie stawiał w sieci Sheraton, a następnie w Accor Hotels, gdzie w latach 2000-2002 zarządzał recepcją w hotelu Ibis Warszawa Centrum.

Cieszymy się, że do grona dyrektorów regionalnych IGHP dołączył Dominik. To świetny fachowiec, lubiany hotelarz. Wierzę, że czeka nas pełna wyzwań współpraca i już wkrótce będziemy mogli zaprezentować jej efekty - mówi Marcin Mączyński, sekretarz generalny IGHP.

Dominik Chrapek zastąpił Jolantę Tylus, która funkcję dyrektora regionalnego IGHP w woj. łódzkim pełniła od 2017 roku, czyli od czasu utworzenia stanowiska w strukturach IGHP. Bardzo dziękujemy Joli za wspaniałe pięć lat współpracy, nieocenione wsparcie i zaangażowanie w działania IGHP na rzecz branży hotelarskiej w regionie - mówi Marcin Mączyński.

Starsze informacje 2022-06-23


Mariusz Jochan dyrektorem hotelu B&B Poznań Old Town
6 czerwca sieć B&B Hotels otworzyła swój dziesiąty obiekt w naszym kraju - B&B Poznań Old Town. Dyrektorem hotelu został Mariusz Jochan, który współpracę z międzynarodową grupą hotelową rozpoczął w 2016 r.

B&B Poznań Old Town ze 156 pokojami mieści się w samym centrum stolicy Wielkopolski, przy Placu Wolności 16 i jest największym dotąd obiektem sieci B&B Hotels w Polsce.

Na czele nowego hotelu B&B stanął Mariusz Jochan, który jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Turystyka Biznesowa i Hotelarstwo, a w branży hotelowej pracuje od 12 lat. Pierwsze doświadczenia zawodowe zbierał, zajmując stanowiska kierownicze w łódzkich hotelach.

W 2016 r. nawiązał współpracę z B&B Hotels, obejmując funkcję Zastępcy Dyrektora Hotelu B&B Łódź Centrum. Rok 2020 przyniósł mu awans w strukturach międzynarodowej sieci, z którym łączyła się nominacja na Dyrektora Hotelu B&B Wrocław Centrum. W 2022 r. ponownie dostrzeżono jego potencjał, powierzając mu tym razem zadanie wprowadzenia na rynek nowego hotelu - B&B Poznań Old Town.

Jest mi niezmiernie miło, że po raz kolejny zaufano moim kompetencjom, powierzając tak odpowiedzialną rolę, jaką jest prowadzenie hotelu. Budowanie pozycji nowego obiektu na rynku to duże wyzwanie, ale do dyspozycji mam wiedzę, doświadczenie oraz zmotywowany do działania zespół, dlatego wierzę w powodzenie powierzonej mi misji, a już dziś zapraszam do odwiedzenia naszego hotelu - mówi Mariusz Jochan, dyrektor Hotelu B&B Poznań Old Town.

Starsze informacje 2022-06-07


Nowy dyrektor gastronomii w InterContinental Warszawa
Nowy dyrektor gastronomii w warszawskim hotelu InterContinental.

Stanowisko to objął Maciej Dudzik, który rozpoczął swoją karierę hotelarską w The Ritz-Carlton w Irlandii, gdzie na początku odpowiadał za projekt zmian w restauracji Gordona Ramsay'a. W czasie prawie 5 lat pracy dla The Ritz-Carlton Hotel Company L.L.C. Dudzik odpowiadał m.in. za renowację i re-launch restauracji i barów, a w 2013 objął funkcję kierownika gastronomii w The Ritz-Carlton w Niemczech. W 2014 roku Dudzik przeniósł się do Kanady, aby zarządzać restauracją Toca w The Ritz-Carlton Toronto, we współpracy z Oliverem Glowig uznanym szefem kuchni z dwiema gwiazdkami Michelin.

Powrót do Irlandii w 2015 roku wiązał się dla Macieja z nowym projektem, renowacji i ponownego otwarcia restauracji oraz przestrzeni bankietowej w hotelu The Westbury, który należy do Leading Hotels of the World. Po 2 latach Maciej Dudzik wrócił do The Ritz-Carlton, tym razem na Bliski Wschód (Bahrain), gdzie zarządzał 13 restauracjami i barami oraz przestrzenią bankietową na ponad 2000 osób. Kolejne wyzwanie czekało na Macieja w Puerto Rico w Dorado Beach, a Ritz-Carlton Reserve Hotel, gdzie wraz z zespołem był odpowiedzialny za otwarcie hotelu po renowacji spowodowanej huraganem w 2018 roku. Hotel dziś jest w światowej czołówce i został wyróżniony: Five-Star Forbes, AAA Five Diamond Award, Conde Nast Traveler as #1 Top 50 Resorts in the Caribbien i 14 The best Resorts in the World.

Starsze informacje 2022-06-06


Patrycja Niedźwiedzka na czele B&B Lublin Centrum
Na czele hotelu B&B Lublin Centrum stanęła Patrycja Niedźwiecka, od wielu lat związana z B&B Hotels Polska.

Zadanie wprowadzenia na rynek nowego hotelu B&B powierzono Patrycji Niedźwieckiej, absolwentce Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej w Lublinie, którą ukończyła dyplomem na kierunku "Rekreacja i Turystyka". W branży pracuje od 2009 r. Zaczynała od stanowiska recepcjonistki w jednym z warszawskich hoteli sieciowych.

Patrycja Niedźwiecka jest związana z siecią B&B Hotels od 2013 r. Początkowo pracowała w recepcji hotelu B&B Warszawa-Okęcie, by w kolejnych latach kilkukrotnie awansować - najpierw na Specjalistę ds. Sprzedaży, następnie na Room Division Managera i w końcu na Zastępcę Dyrektora Hotelu.

Starsze informacje 2022-06-03


Gheorghe Cristescu pozostaje prezesem Polskiego Holdingu Hotelowego
Rada Nadzorcza spółki PHH wybrała Gheorghe Mariana Cristescu na prezesa spółki Polskiego Holdingu Hotelowego na kolejną, trzyletnią kadencję. Cristescu pełni nieprzerwanie tę funkcję od 2016 r.

Gheorghe Marian Cristescu rozpoczął swoją przygodę z hotelarstwem ponad 25 lat temu. Doświadczenie zawodowe zdobywał w polskich oraz międzynarodowych sieciach hotelarskich: Radisson, Accor Hotels czy Best Western. Od kwietnia 2016 r. pełnił funkcję prezesa zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego (wcześniej Chopin Airport Development). Obecnie w grupie znajduje się 10 spółek z 54 obiektami i blisko 6 tysiącami pokoi. W skład grupy PHH wchodzi Polski Holding Hotelowy, PHH Hotele, Gliwicka Agencja Turystyczna, Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Usług Turystycznych, PHN Property Management, Przedsiębiorstwo Usługowe Holtur, Interferie, Interferie Medical SPA, Geovita i Elbest. Jako franczyzobiorca współpracuje z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi - Marriott International, Hilton International, Best Western Hotels&Resorts, InterContinental Hotels Group i Louvre Hotels Group. 

Gheorghe Marian Cristescu w 2020 r. został uhonorowany nagrodą Grand Prix MT Targi Polska jako dowód wdzięczności za wieloletnią współpracę i wsparcie dla branży turystycznej oraz wyróżniony odznaką honorową za wybitne zasługi dla Polskiej Izby Turystyki. W 2019 r. uhonorowany Brązowym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej, Andrzeja Dudę, a także otrzymał odznakę honorową "Za zasługi dla Turystyki" nadawaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wraz z upływem kadencji zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego, zakończy się również kadencja członka zarządu PHH, którą od stycznia 2022 r. pełni Zbigniew Gryglas. Rada Nadzorcza spółki wybrała ponownie Zbigniewa Gryglasa na kolejną kadencję i powierzyła mu funkcję członka zarządu ds. zrównoważonego rozwoju. Nowa kadencja zarządu PHH rozpocznie się z dniem następującym po odbyciu Zgromadzenia Wspólników zatwierdzającego sprawozdanie finansowe spółki za 2021 r.

Starsze informacje 2022-05-12


Kinga Łata dyrektorem generalnym Wave Międzyzdroje Resort & SPA
Stanowisko dyrektora generalnego Wave Międzyzdroje Resort & SPA powierzono Kindze Łacie. Zarządza ona pierwszym obiektem w Międzyzdrojach o standardzie 5-gwiazdek, w którym pracuje niemal 100 pracowników.

Goście mogli rezerwować pobyty od 29 kwietnia 2022, a za przygotowanie otwarcia odpowiadała Kinga Łata, która rok wcześniej rozpoczęła pracę przy pierwszym projekcie condohotelowym Green House Development. Jest także Członkiem Zarządu spółki Green House HM, która jest operatorem obiektu.

Najbardziej ekscytującym, ale jednocześnie wymagającym czasem dla każdego dyrektora hotelu jest otwarcie i skompletowanie zespołu. Od początku chcieliśmy stworzyć miejsce wyróżniające się nie tylko w Międzyzdrojach i sądząc po ocenach naszych pierwszych gości udało się nam to w 100% - powiedziała Kinga Łata.

Kinga Łata jest absolwentką germanistyki na Uniwersytecie Szczecińskim. Od początku drogi zawodowej związana z hotelarstwem i turystyką. Przygodę z branżą rozpoczęła w biurze podróży TUI. W swojej karierze zarządzała ponad 20 hotelami, w większości 4- i 5-gwiazdkowymi, w tym również międzynarodowych marek.

Starsze informacje 2022-05-09


Dobry Hotel powiększa kadrę dyrektorską
Do zespołu grupy Dobry Hotel dołączyła kolejna osoba. Na stanowisku Dyrektora ds. SPA i Wellness zatrudniona została Anita Bajdalska.

Anita Bajdalska obejmuje nową funkcję dyrektorską w Dobrym Hotelu jako certyfikowany manager SPA z ramienia międzynarodowego stowarzyszenia ISPA (International Spa Association), audytor obiektów SPA oraz wykładowca na studiach podyplomowych WSB na kierunku zarządzanie obiektami hotelowymi oraz SPA & Wellness. Ukończyła ona również studia na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Uniwersytetu Szczecińskiego (kierunek zarządzanie oraz biznes turystyczny i rekreacyjny).

Kompetencje w zarządzaniu obiektami SPA Anita Bajdalska zdobyła w najlepszych hotelach w Austrii i Szwajcarii. Posiada także 15-letnie doświadczenie zawodowe jako manager ds. SPA & Wellnes w hotelach znajdujących się na terenie Polski. Ponadto pracuje jako szkoleniowiec oraz konsultant biznesu SPA & Wellness.

Na stanowisku dyrektorskim w Dobrym Hotelu Bajdalska będzie odpowiedzialna m.in. za nadzór nad bieżącą działalnością obiektów SPA, ich kadrą i polityką personalną, ustalanie i rozliczanie realizacji budżetów oraz indywidualnych targetów, a także współpracę z Działem Zarządzania Kosztami przy polityce zakupowej i magazynowej.

Nowa dyrektor ds. SPA i Wellness w Dobrym Hotelu jest pasjonatką zdrowego stylu życia, a w jej szczególnym kręgu zainteresowań znajduje się m.in. ajurweda (medycyna wywodząca się z tradycji indyjskiej) i podróże po hotelach SPA.

Starsze informacje 2022-05-05


Nowa prezes PHH Hotele
Rada Nadzorcza spółki PHH Hotele powierzyła funkcję prezesa zarządu Urszuli Bąkowskiej-Morawskiej - dotychczasowemu członkowi zarządu spółki. Wcześniej była m. in. wiceprezesem zarządu spółki Interferie, która w marcu br. została włączona do Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego.

Urszula Bąkowska-Morawska - menedżer z blisko 10-letnim stażem w sektorze usług, dr nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu. Od października 2019 r. do kwietnia br. była wiceprezesem zarządu Interferie S.A. z siedzibą w Legnicy i odpowiadała przede wszystkim za zarządzanie oraz nadzór nad obszarami sprzedaży, hotelarstwa, inwestycji i gastronomii. W latach 2016-2019 pełniła funkcję wiceprezesa zarządu Uzdrowisko Cieplice Sp. z. o.o. w Jeleniej Górze. Od 2007 r. do 2010 r. związana z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu, gdzie m. in. zajmowała stanowisko Dyrektora Kolegium Studiów Podyplomowych. Od 2009 r. jest adiunktem na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu i prowadzi wykłady z zakresu zarządzania strategicznego, zarządzania projektami oraz logistyki usług, a także odpowiada za organizację i zarządzanie studiami podyplomowymi Menedżer usług turystycznych i hotelarskich. Autorka ponad 40 publikacji w czasopismach polskich i zagranicznych.

Z końcem kwietnia br. Urszula Bąkowska-Morawska została wybrana na prezesa zarządu PHH Hotele (spółki należącej do grupy PHH), zastępując na tym stanowisku Gheorghe Mariana Cristescu, który pełnił tę funkcję w okresie 2019-2022, będąc jednocześnie prezesem Polskiego Holdingu Hotelowego. Cristescu cały czas stoi na czele Grupy Kapitałowej PHH, która w marcu br. podwoiła liczbę swoich obiektów, włączając cztery kolejne spółki do swojego portfela: Interferie, Interferie Medical SPA, Geovitę i Elbest. Obecnie w grupie PHH znajdują się 54 obiekty świadczące usługi hotelarskie, co czyni ją drugą największą grupą hotelową w kraju i pierwszą z wyłącznie polskim kapitałem.

Starsze informacje 2022-03-28


Zmiany w Sofitel Warsaw Victoria
Po rocznej przerwie, związanej z realizowaniem zamiłowania do podróży, - do Sofitel Warsaw Victoria powróciła Dyrektor Sprzedaży i Marketingu - Małgorzata Denier.

Dorota Korpaczewska, która przez rok kierowała działem sprzedaży i marketingu, pozostaje w nim na stanowisku zastępcy dyrektora.


Starsze informacje 2022-03-22


Nowa twarz w kierownictwie Renaissance Warsaw Airport Hotel
Do zespołu Renaissance Warsaw Airport Hotel na stanowisko Rooms Division Managera dołączyła Viktoria Nikitchuk.

Wojna na Ukrainie zmusiła ją do opuszczenia własnego kraju i przyjazdu do Polski, tak jak miliony Ukraińców, gdzie otrzymała szanse kontynuacji swojej kariery zawodowej. Wcześniej, przez ostatnie 15 lat, pracowała w branży hotelarskiej na Ukrainie, gdzie zdobyła bogate doświadczenie, w tym m. in. zajmując stanowiska kierownicze.

Viktoria to hotelarz z bogatym doświadczeniem, które zdobyła w Ukrainie i jestem przekonany, że wykorzysta swoją wiedzę w naszym flagowym, pięciogwiazdkowym Renaissance Warsaw Airport Hotel. Cieszę się, że Viktoria dołączyła do naszego zespołu i będzie wspierała dyrektora generalnego hotelu we wszystkich działaniach operacyjnych. Choć mam nadzieję, że jak będzie taka jej wola, już wkrótce będzie mogła wraz z milionami swoich rodaków wrócić do ojczyzny i odbudować ten piękny kraj - mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

Viktoria Nikitchuk jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego i ma ponad 15-letnie doświadczenie w branży hotelarskiej. Przez ostatnie 11 lat związania była z siecią Accor w Ukrainie.

W ostatnich latach pracowała w hotelu Ibis w Kijowie jako Rooms Division Manager, a przez ostatni rok pełniła tam również obowiązki dyrektora hotelu. Od marca br. objęła funkcję Rooms Division Managera w Renaissance Warsaw Airport Hotel. Będzie odpowiedzialna za dział recepcji, rezerwacji, rozliczeń hotelowych oraz służby pięter, a jednocześnie będzie wspierała dyrektora generalnego hotelu we wszystkich działaniach operacyjnych.

Starsze informacje 2022-02-21


Nowa dyrektor generalna Travelist.pl
Zmiana na stanowisku dyrektora generalnego Travelist.pl

Rolę CEO w portalu objęła Agata Szulc. Do jej obowiązków będzie należało umacnianie pozycji rynkowej marki oraz dbanie o rozwój firmy w kontekście wyzwań, przed którymi stoi obecnie branża turystyczna.

Travelist.pl wchodzi w skład międzynarodowej grupy Secret Escapes, działającej w ponad 20 krajach na 3 kontynentach. W 2022 r. firma szykuje dla swoich klientów oraz partnerów hotelowych liczne nowości, w tym ulepszoną platformę technologiczną, odświeżoną i bardziej przyjazną stronę, a także całkiem nową ofertę kierunków zagranicznych, przygotowaną we współpracy z grupą Secret Escapes. Nowa CEO w Travelist.pl będzie w dużej mierze odpowiadać za ten rozwój.

Wśród swoich najważniejszych celów Agata Szulc wymienia przede wszystkim utrzymanie przez Travelist.pl pozycji lidera sprzedaży pakietów hotelowych w Polsce oraz dalsze zróżnicowanie oferty, by wyjść naprzeciw potrzebom różnych grup klientów. Planuje przy tym rozszerzenie oferty pobytów zagranicznych - zarówno o nowe obiekty, jak i kierunki - w połączeniu z elastycznym dostosowaniem jej do dynamicznej sytuacji rynkowej oraz nieustannych zmian w zakresie restrykcji covidowych. Istotnym obszarem dla nowej CEO jest również dalsze budowanie pozycji marki jako silnego i wiarygodnego partnera krajowej branży hotelarskiej.

Travelist.pl jest fenomenem na rynku portali rezerwacyjnych w Polsce. Jako pierwszy wyszedł naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, którzy potrzebowali profesjonalnego i wiarygodnego wsparcia online w zakresie wyboru najlepszych ofert wypoczynkowych w atrakcyjnych cenach. W szybkim tempie zbudował wielomilionową bazę zaangażowanych klientów, posiadających bardzo konkretne potrzeby i wymagania. Na swojej stronie prezentuje im szeroką ofertę wyselekcjonowanych obiektów, które te wymagania spełniają. Mam ogromną satysfakcję, że mogłam być współtwórczynią tego sukcesu. Dziś, stając na czele zespołu doskonałych specjalistów w zakresie zarówno turystyki, jak i marketingu czy e-commerce, jestem przekonana, że zrealizujemy wszystkie założone cele - mówi Agata Szulc, CEO w Travelist.pl.

Agata Szulc była odpowiedzialna za rozwój Travelist.pl niemal od początków istnienia firmy. Swoją przygodę z portalem rozpoczęła w 2013 roku, gdy jako Brand Manager tworzyła strategię marki na polskim rynku usług turystycznych online. W kolejnych latach, obejmując stanowisko Dyrektora Marketingu, odpowiadała m.in. za budowanie i utrzymanie lojalnej i zaangażowanej bazy klientów oraz ekspansję marki na rynki Europy Środkowej i Wschodniej. Zanim dołączyła do zespołu Travelist.pl, zdobywała doświadczenie w międzynarodowych korporacjach takich jak L oreal i Unilever.

Starsze informacje 2022-02-10


Powołano dyrektor hotelu ibis Styles Szczecin Stare Miasto
Pełniąca dotychczas rolę dyrektora generalnego hotelu ibis budget Szczecin, Helena Pinkowska została powołana na dyrektora generalnego hotelu ibis Styles Szczecin Stare Miasto.

Helena będzie odpowiedzialna za prowadzenie nowego hotelu Grupy Orbis w Szczecinie (161 pokoi), którego otwarcie zaplanowane jest w tym roku. Nową funkcję obejmie 1 marca br.

Helena Pinkowska do Grupy Orbis dołączyła w 2002 roku jako recepcjonistka w hotelu ibis Szczecin Centrum, gdzie później rozwijała swoje kompetencje i pełniła funkcje kierownicze. Wspierała również hotel ibis Poznań Stare Miasto w obowiązkach zastępcy dyrektora hotelu. Od września 2013 pełniła rolę dyrektora generalnego hotelu ibis budget Szczecin. Uczestniczyła w programach rozwojowych, a wraz ze swoim zespołem hotelowym ibis Szczecin Centrum zdobyła nagrodę "Złote Drzewo" w kategorii Team Management za projekt, w którym pracownicy mogli zamieniać się rolami, mając możliwość pracy na różnych stanowiskach. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Turystycznej w Szczecinie.

ibis Styles Szczecin Stare Miasto to nowa inwestycja Orbisu, która powiększy portfolio grupy o 161 pokoi. Otwarcie hotelu w historycznej części Szczecina, w którym znajdzie się restauracja Winestone, WineBar, sale konferencyjne, strefa fitness oraz parking podziemny zaplanowane jest w tym roku.

Starsze informacje 2022-02-01


Nowi dyrektorzy hoteli należących do PHH
Zmiany na stanowiskach dyrektorów w hotelach należących do Polskiego Holdingu Hotelowego.

Adriana Biernatowicz-Jadczak została dyrektorem generalnym pięciogwiazdkowego Regent Warsaw Hotel, a Artur Derela stanął na czele pięciogwiazdkowego Renaissance Warsaw Airport Hotel. Z kolei Sylwia Korzeniewska, dotychczas będąca zastępcą dyrektora hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport, awansowała na dyrektora generalnego tego obiektu. Zmiana dyrektora nastąpiła również w Hampton by Hilton Warsaw Airport - stanowisko GM hotelu objął Matthieu Carrour.

Adriana Biernatowicz-Jadczak ma ponad 23 lata doświadczenia w branży hotelarskiej. Z Polskim Holdingiem Hotelowym związana jest od 2013 roku, gdzie jako dyrektor hotelu z sukcesem wprowadziła na rynek hotel Hampton by Hilton Warsaw Airport. Następnie, w 2018 roku, objęła funkcję dyrektora generalnego nowo wybudowanego, pięciogwiazdkowego hotelu Renaissance Warsaw Airport Hotel.

Artur Derela od 24 lat w branży hotelarskiej. Dołączył do zespołu Polskiego Holdingu Hotelowego w 2019 r., gdzie do końca sierpnia 2020 r. pełnił funkcję dyrektora hotelu Best Western w Juracie, a w tym samym czasie od kwietnia wspierał merytorycznie załogę Best Western Plus Hotel Olsztyn Old Town. Natomiast, od 1 września 2020 roku pełnił funkcję dyrektora czterogwiazdkowego hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport.

Nowym dyrektorem hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport Hotel od 1 lutego została Sylwia Korzeniewska, mająca 20 letnie doświadczenie w hotelarstwie. Z hotelem związana jest od 14 lat, z czego ostatnie 4 lata pełniła funkcję zastępcy dyrektora hotelu. Sylwia Korzeniewska jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego.

Matthieu Carrour, nowy dyrektor Hampton by Hilton Warsaw Airport z Polskim Holdingiem Hotelowym związany jest od 2016 roku. To właśnie w tym hotelu zdobywał swoje pierwsze doświadczenie operacyjne w grupie PHH. Dalej rozwijał się w gdańskim Hampton by Hilton Airport, Renaissance Warsaw Airport Hotel, Best Western Plus Hotel Olsztyn Old Town, a w ostatnim czasie pełnił funkcję dyrektora hotelu Moxy Poznań Airport.

Starsze informacje 2022-01-27


Zmiany personalne w Louvre Hotels Group
Początek roku przyniósł kolejne zmiany w strukturze organizacyjnej Louvre Hotels Group.

Olga Śmielak objęła posadę General Managera w hotelu Campanile Katowice, a Szymon Ciężkowski awansował na stanowisko Deputy General Managera warszawskiego kompleksu hotelowego grupy.

Olga Śmielak jest częścią rodziny Louvre Hotels Group od 2014 roku, gdy rozpoczęła swoją karierę w hotelu Campanile Katowice. Pierwsze szlify zdobywała w dziale Front Office, by wkrótce awansować na stanowisko zastępcy dyrektora hotelu. Szczególne doświadczenie zdobyła w czasach trwającego kryzysu, gdy najpierw wsparła swoją wiedzą i umiejętnościami hotele z multibrandowych kompleksów Louvre Hotels Group w Warszawie i Wrocławiu, a następie powróciła do katowickiego Campanile w roli pełniącej obowiązki dyrektora hotelu. Dobrymi wynikami w ostatnich miesiącach potwierdziła swoje zdolności przywódcze, dzięki czemu z początkiem bieżącego roku oficjalnie objęła stanowisko General Managera hotelu Campanile Katowice. Wybraliśmy Olgę ze względu na jej duże zaangażowanie we wszystkie codzienne operacje hotelu, doskonały kontakt z zespołem oraz chęć rozwoju - powiedział Jan Błoński, dyrektor regionu południowego Louvre Hotels Group.

Ostatnie miesiące pracy w niezwykle trudnych warunkach pozwoliły nam nie tylko przetrwać, ale też wytyczyć nowe ścieżki rozwoju. Dziękuję mojemu zespołowi za wsparcie. Jestem przekonana, że gdy jesteśmy razem, to nie ma dla nas rzeczy niemożliwych - mówi Olga Śmielak, General Manager hotelu Campanile Katowice.

Szymon Ciężkowski rozpoczął swoją karierę w Louvre Hotels Group w 2014 roku w hotelu Campanile Warszawa. Dzięki dobrym wynikom już w 2017 roku otrzymał awans i objął stanowisko General Managera hotelu Campanile Lublin. Po kilku latach sukcesów powrócił do Warszawy w roli Operations Managera, gdzie pracował pod kierunkiem najpierw Grzegorza Uszyckiego, a następnie Iwony Janosiewicz w warszawskim kompleksie hotelowym Louvre Hotels Group obejmującym hotele marek Premi re Classe, Campanile i Golden Tulip. Nowy rok to dla multibrandowego obiektu czas ponownego otwarcia odnowionego hotelu Golden Tulip Warsaw Centre oraz uruchomienia przestrzeni gastronomiczno-rozrywkowej The Complex.

Starsze informacje 2022-01-07


Bridge Wrocław MGallery z nowym dyrektorem generalnym
The Bridge Wrocław MGallery ma nowego dyrektora generalnego.

Z dniem 3 stycznia 2022 roku na to stanowisko został mianowany Piotr Bubnowski.

Piotr Bubnowski do Wrocławia trafił prosto z Warszawy, gdzie przez półtora roku pełnił funkcję Dyrektora Hotelu Bristol A Luxury Collection Hotel Warsaw. Przez ponad rokkierował hotelem z 206 pokojami i apartamentami, zapleczem spa, przestrzenią konferencyjną dla 300 gości oraz atrakcyjnymi punktami Food & Beverage. Nowy dyrektor generalny wrocławskiego hotelu ma za sobą wieloletnią karierę menedżerską, rozwijaną przez ostatnie 18 lat, głównie w sieci Hilton Worldwide, a ostatnio w Marriott International, podczas której pełnił różne funkcje w wiodących obiektach Hilton w Wielkiej Brytanii oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Z wielkim zaszczytem i przyjemnością podejmuję nowe wyzwanie we Wrocławiu i cieszę się, że będę mógł zapewnić naszym gościom, partnerom biznesowym i członkom zespołu hotelowego, niezapomniane, dopasowane do ich potrzeb doświadczenia. Będę także kontynuował ścisłą współpracę z lokalnymi społecznościami w tym historycznie położonym obiekcie, należącym do kolekcji hoteli MGallery Collection by Accor - mówi Piotr Bubnowski.

Dotychczasowy Dyrektor Generalny The Bridge Wrocław MGallery Hotel Collection by Accor, Stefan Bauer, w ramach tej samej grupy właścicielskiej, od 17 stycznia 2022 roku, będzie kierował hotelem NOBU Hotel Warsaw.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)


Tagi:
19 hotel zmiana dyrektor accor grupa hotelowa praca


Komentarze:

Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję