TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter

Nowe osoby w Polskich Hotelach Niezależnych

W związku z decyzją Rady Hoteli Fundacji Polskie Hotele Niezależne, ukonstytuował się nowy skład zarządu Fundacji, rozszerzony do sześciu osób o Grzegorza Gacek (Hotel Szczawnica Park, Szczawnica) oraz Przemysława Szatkowskiego (Hotel Haston City, Wrocław).


Polskie Hotele Niezależne intensywnie rozwijają się nie tylko pod względem hoteli należących do naszej Grupy, ale również zakresu działalności oraz obszarów wsparcia dla hoteli członkowskich. Przed nami jasno określone cele i plan działania na ten rok i najbliższe lata. Poprzeczka jak zwykle wysoko, ale postawiona świadomie, w ślad za obserwacjami i analizą rynku, a także aktualnych trendów w hotelarstwie. Dlatego organizacja musi być przygotowana do sprawnego, skutecznego działania i oczekiwań naszych hoteli. Decyzja o zwiększeniu zarządu podyktowana była głównie możliwością wykorzystania doświadczeń i kompetencji naszych kolegów do reaktywacji grupy zakupowej PHN czy koniecznością wsparcia i promocji działalności gastronomicznej w naszych obiektach mówi Elżbieta Lendo, prezes zarządu Polskich Hoteli Niezależnych.

Droga Polskich Hoteli Niezależnych do miejsc, w których będziemy, to wspólne podjęcie konkretnego, zdeterminowanego działania. Dzięki sile naszego nowego zespołu, jesteśmy przygotowani do kolejnych wyzwań, również w zakresie optymalizacji programu lojalnościowego Prestige Club, wdrożenia nowych projektów edukacyjnych, marketingowych czy sprzedażowych. Mamy nadzieję na szybkie efekty wspólnej pracy dla całej naszej Grupy, do której serdecznie zapraszamy wszystkie polskie, niezależne hotele dodaje prezes.

Grzegorza Gacek, wiceprezes zarządu PHN pokieruje projektami m.in. w zakresie: grupa zakupowa; standardy jakości usług; system wartości i wizualizacji marki PHN w Hotelach Członkowskich; promowanie właściwych wzorców w zakresie prowadzenia działalności hotelarskiej.
Paweł Szatkowski, członek zarządu PHN pokieruje pracami Grupy m.in. w zakresie: organizacji Konkursu Kulinarnego; promocji gastronomii w PHN; wsparcia i edukacji PHN w zakresie gastronomii.

W pracach Zarządu Fundacji, którymi kieruje Elżbieta Lendo uczestniczą nadal: wiceprezes zarządu Andrzej Burkiewicz (Hotel Warszawa, Augustów) oraz członkowie zarządu Joanna Rynkiewicz (Hotel Klimczok, Szczyrk) i Marcin Jastrzębski (Hotel Amax, Mikołajki).

»»»» Starsze informacje 2023-06-05 ««««


W połowie marca stanowisko General Managera hotelu Leonardo Royal Warsaw należących do sieci Leonardo Hotels objęła Edyta Kulka. Tym samym Leonardo Hotels wzmacnia swoje struktury w Polsce i podtrzymuje plany dalszego rozwoju na naszym rynku.

Edyta Kulka - nowa General Manager Leonardo Royal Warsaw od pierwszych dni współpracy zaskarbiła sobie zaufanie i sympatię współpracowników. Jej ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży hotelarskiej, zdobywane w Wielkiej Brytanii i w Polsce, daje ku temu solidne podstawy. Pierwsze hotelarskie kroki stawiała w Londynie w prestiżowym The Royal Horseguards, a w Polsce była dotąd odpowiedzialna m.in. za wprowadzenie na rynek jednego z hoteli Holiday Inn oraz zarządzała kilkoma obiektami marek Best Western w Satoria Group S.A. i Qubus.

W Leonardo Royal Warsaw czekają na nową Dyrektor Generalną wyzwania, takie jak odświeżenie wizerunku marki i umocnienie jej standardów spójnych z koncepcją sieci Leonardo Hotels. Na horyzoncie pojawiają się także plany inwestycyjne i wzmocnienie segmentu MICE.

Od samego początku bardzo dobrze czuję się w Leonardo Royal Warsaw. Ten hotel ma bardzo dużo silnych stron - począwszy od lokalizacji w biznesowym centrum miasta i w JM Tower - jednym z najwyższych budynków Warszawy, po świetną kuchnię i gastronomię mówi General Manager Edyta Kulka. Moim celem jest odbudowanie jego silnej pozycji w mieście, przekraczającej standard czterogwiazdkowego obiektu. Wiem, że razem ze sprzyjającymi nam partnerami i zespołem, który tak mocno angażuje się w funkcjonowanie obiektu, nie będzie to trudne zadanie dodaje.

Czterogwiazdkowy Leonardo Royal znajduje się w Warszawie na rogu ulic Grzybowskiej i Żelaznej. Oferuje gościom 6 modułowych sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 450 m2, bar, restaurację dla 120 osób oraz 178 pokoi, w tym 11 apartamentów. Uwagę zwraca koncept pokoi Leonettes - zaprojektowanych z myślą o kobietach w podróży. Leonardo Royal Warsaw był pierwszym obiektem Leonardo Hotels otwartym w Polsce i niewątpliwie nadal będzie pełnił dla nas wiodącą rolę. Przywracając tu stanowisko General Managera i oddając je w ręce tak wykwalifikowanej osoby jak Edyta, dajemy partnerom gwarancję dobrej współpracy, a gościom pewność świadczenia usług o najwyższym standardzie podsumowuje Paulina Kołodziejczyk, Multiproperty Manager Leonardo Hotels w Polsce.

Leonardo Royal Warsaw jest jednym z czterech obiektów sieci Leonardo Hotels w Polsce. Aktualnie należą do niej także NYX Hotel Warsaw oraz dwa hotele Leonardo Boutique w Krakowie.

Starsze informacje 2023-05-29


Szef kuchni warszawskiego hotelu Courtyard najlepszym managerem Marriott na świecie. Marriott ogłosił zwycięzców za rok 2022 w ramach Marriott Select Brand Awards. Tytuł uznania dla najlepszego managera na świecie przyznano Piotrowi Laseckiemu, szefowi kuchni hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport, należącego do Polskiego Holdingu Hotelowego. Spółka PHH dodatkowo nagrodziła wyróżnionego pracownika czekiem na 10 tys. zł doceniając jego wieloletnie zaangażowanie i pracę na rzecz firmy.

To dla mnie wielka duma i radość pracować od wielu lat z Piotrem i jego zespołem. Po raz kolejny zostajemy wyróżnieni przez międzynarodową sieć hotelarską Marriott. Nagroda ta motywuje nas do dalszego zaangażowania i cieszymy się, że dotychczasowe starania naszego szefa kuchni zostały zauważone, docenione i pragnę to podkreślić - są absolutnie zasłużone zaznacza Sylwia Korzeniewska, dyrektor Courtyard by Marriott Warsaw Airport.

Program Marriott Select Brands Awards jest wyrazem uznania i celebracji wybitnych osiągnięć zespołów hotelowych i osób indywidualnych w hotelach sieci Marriott na całym świecie. Nagrody przyznawane są corocznie najlepszym pracownikom za ich zaangażowanie w doskonałość.

Ta nagroda to dla mnie wielkie wyróżnienie, duma i radość, którą dedykuję mojemu zespołowi. Bez ich zaangażowania i ciężkiej pracy nie osiągnęlibyśmy takiego poziomu zadowolenia naszych gości. To wyróżnienie tym bardziej motywuje nas do dalszego zaangażowania i cieszymy się, że nasze dotychczasowe starania zostały docenione mówi Piotr Lasecki, szef kuchni hotelu Courtyard By Marriott Warsaw Airport.

Piotr Lasecki od 2016 jest szefem kuchni w hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport. Wcześniej, przez niemal 25 lat związany był z warszawskimi hotelami Novotel Centrum oraz Novotel Warszawa Airport. Swoje szlify zdobywał na szkoleniach i wymianach w Lille, Paryżu i Londynie. Uczestniczył również w wielu kulinarnych pokazach i konkursach. Piotr pozazawodowo realizuje się jako biegacz 
i meloman.

Starsze informacje 2023-04-18


Stanowisko dyrektora w hotelu Holiday Inn Warsaw City Centre objęła Justyna Obiegło. Wcześniej pełniła funkcję zastępcy dyrektora generalnego w InterContinental Warszawa.

Justyna Obiegło związana jest z branżą hotelarską od ponad 15 lat. Z wielkim sukcesem nadzorowała otwarcie i pracę hoteli w obszarze tworzenia strategii, a także polityki cenowej, monitorowania poziomu wskaźników sprzedaży i maksymalizacji przychodów zarówno w hotelach luksusowych, jak i ekonomicznych. Karierę zawodową rozpoczęła w 2007 roku w Sheraton Poznań Hotel na stanowisku analityka rynku, a po dwóch latach awansowała do pozycji Revenue Managera. W 2012 roku przeniosła się do Warszawy, aby objąć stanowisko Cluster Revenue Managera hoteli Sheraton i Westin. W tym samym roku rozpoczęła współpracę z siecią IHG Hotels & Resorts na stanowisku Director of Revenue Management w jednym z wiodących w Europie hoteli InterContinental Warszawa.

Justyna Obiegło odegrała istotną rolę w otwarciu i pozycjonowaniu Holiday Inn Warsaw City Center w 2017 roku, a także wspierała InterContinental Malta na stanowisku Cluster Director of Revenue Management. W tym samym roku otrzymała prestiżową nagrodę IHG Europe Star Award w kategorii Best Colleague Award InterContinental. W 2020 dołączyła do programu mentoringowego IHG Rise mającego na celu wsparcie kobiet, których ambicją jest zostanie General Managerem. W 2022 roku Justyna awansowała na stanowisko Executive Assistant Manager in charge of Rooms Operations and Revenue w InterContinental Warszawa. W Holiday Inn Warsaw City Centre Justyna Obiegło odpowiada za wyniki hotelu pod względem komercyjnym i operacyjnym.

Ostatnie lata były okresem wielkich przemian w branży turystycznej i postawiły przed nami ogromne wyzwania oraz pokazały jak w bardziej efektywny sposób zarządzać procesami. Jestem przekonana, że wnioski z tego czasu przyniosą w długoterminowej perspektywie korzyści dla właścicieli, pracowników i społeczności. Bardzo się cieszę, że jako swój pierwszy hotel, będę miała okazję poprowadzić właśnie Holiday Inn, czyli jeden z najbardziej rozpoznawanych brandów w portfolio IHG Hotels & Resorts - Justyna Obiegło.

Starsze informacje 2023-04-05


Accor na stanowisko Dyrektora Generalnego nowego ibis Styles Warsaw Airport, który w tym roku dołączy na turystyczną mapę stolicy, powołuje Tomasza Murawskiego.

Zlokalizowany przy ul. Poleczki, niedaleko warszawskiego lotniska Chopina ibis Styles Warsaw Airport będzie trzecim obiektem kreatywnej marki hotelowej w mieście. W związku ze zbliżającym się otwarciem obiektu, grupa Accor mianowała Tomasza Murawskiego Dyrektorem Generalnym nowego hotelu. Do jego zadań w fazie początkowej będzie koordynacja wszystkich procesów prowadzących do otwarcia hotelu, zaś następnie - zarządzanie obiektem. Nominacja wchodzi w życie od 1 kwietnia 2023 roku.

Tomasz Murawski jest związany z branżą hotelarską nieprzerwanie od 1998 roku. Pierwsze kroki w swojej karierze stawiał w działach operacyjnych, rozpoczynając od roli operatora centrali telefonicznej, poprzez recepcjonistę i stanowiska Front Office Managera. Od 2009 roku Tomasz związał się z działem sprzedaży, obejmując stanowisko Group & Events Sales Executive w warszawskich hotelach Sheraton oraz Westin. Jego bogate doświadczenie obejmują także stanowiska Account Director w centralnym dziale National Sales Office dla Hoteli Sheraton w Krakowie, Poznaniu i Sopocie oraz w Hotelu Bristol w Warszawie.

Od 2016 roku Tomasz pełnił funkcję Director of Group & Convention Sales w Sheraton Warsaw & Westin Warsaw należących do sieci Marriott International, a w 2019 zaangażował się w projekt otwarcia nowego hotelu - Four Points by Sheraton Warsaw Mokotów jako Dyrektor Działu Sprzedaży. Przed rozpoczęciem pracy w zespole Accor Tomasz pełnił funkcję Dyrektora Działu Sprzedaży w Regent Warsaw Hotel.

Dołączenie do zespołu wiodącej grupy hotelowej na świecie, z szerokim portfolio różnorodnych marek skierowanych do niemal każdego segmentu w branży to dla mnie duża nobilitacja i ważny krok w rozwoju kariery. Cieszę się, że mogę wnieść swoje szerokie doświadczenie do zespołu Accor i nie mogę doczekać się pracy na nowym stanowisku, w hotelu, który doskonale uzupełnia ofertę grupy oraz nieprzeciętnej marki hotelowej w Warszawie podkreśla Tomasz Murawski Dyrektor Generalny ibis Styles Warsaw Airport.

ibis Styles Warsaw Airport zaoferuje gościom 124 nowoczesne i komfortowe pokoje, Lobby Bar, restaurację oraz 2 sale konferencyjne i parking. Podobnie jak pozostałe hotele marki słynącej z kreatywnego designu, nowy hotel będzie wyróżniał się motywem przewodnim wzorowanym na słynnym serialu "Gambit Królowej". To drugi obiekt Accor objęty umową o zarządzanie w tej części Warszawy, po podpisanym niedawno Tribe Warsaw Airport (266 pokoi) i zarazem trzeci hotel marki w stolicy. Zgodnie z planem, obiekt przywita pierwszych gości jeszcze w tym roku.

Starsze informacje 2023-03-17


Rada Nadzorcza spółki PHH Hotele, należącej do Grupy Kapitałowej Polski Holding Hotelowy, powierzyła funkcję prezesa zarządu Anecie Wodyk. Ostatnio związana była z Polskim Holdingiem Nieruchomości, gdzie odpowiadała za projekty hotelowe.

Aneta Wodyk Jest absolwentką Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie, gdzie uzyskała tytuł Executive Master of Business Administration (MBA). Ukończyła studia na kierunku Turystyki i Rekreacji o specjalności Hotelarstwo i Gastronomia. Posiada 27 lat doświadczenia w branży hotelarskiej. Swoją przygodę w branży hotelarskiej zaczęła od pracy na stanowisku recepcjonistki, aż po kolejne awanse, które doprowadziły ją do stanowiska dyrektora hoteli.

Doświadczenie zawodowe zdobywała przy budowie i organizacji pierwszego w Polsce Centrum Konferencyjnego Falenty. Zaangażowana była także w projekty hotelowe niezależnych hoteli w Polsce m. in. Hotelu Król Kazimierz i Warsaw Plaza Hotel. W 2014 roku rozpoczęła generalny remont Centrum Konferencyjnego Falenty, przeprowadzając go także przez cały proces rebrandingu. Równolegle piastowała stanowisko dyrektora generalnego czterogwiazdkowego hotelu Warsaw Plaza Hotel. 0d 2015 do 2019 roku była członkiem Rady Nadzorczej w spółce CFI HOLDING S.A. posiadającej w swoim portfolio kilka hoteli w Polsce. Ostatnio, od kwietnia 2021 do marca 2023 r., związana z Polskim Holdingiem Nieruchomości S.A., gdzie odpowiadała za projekty hotelowe i nadzór operacyjny m. in. nad działalnością Regent Warsaw Hotel.

PHH Hotele to jedna ze spółek należących do Grupy PHH. Spółka posiada bogaty portfel 12 hoteli i obiektów zlokalizowanych w największych miastach Polski, takich jak Kraków, Warszawa, Poznań, Wrocław czy Szczecin. Obiekty należące do spółki poza pokojami noclegowymi oferują również usługi gastronomiczne oraz konferencyjne. Do spółki należą również zabytkowe hotele takie jak np. Hotel Royal w Krakowie.

Starsze informacje 2023-03-16


Do grona dyrektorów regionalnych Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego dołączyła Magdalena Mucha, dyrektor generalna hotelu Hilton Gdańsk. Funkcję przedstawiciela Izby w województwie pomorskim pełni od 15 marca. Magdalena Mucha zastąpiła na stanowisku Stanisława Wilgockiego.

Magdalena Mucha to hotelarz z wykształcenia i zamiłowania, z ponad 32-letnim doświadczeniem w branży hotelarskiej. Przygodę z hotelarstwem rozpoczęła w 1991 roku od stanowiska recepcjonisty w 4-gwiazdkowym hotelu Elzam w Elblągu, w najlepszym wówczas hotelu w regionie. Następnie awansowała na stanowisko dyrektora pionu hotelowego. W tym czasie zdobyła także uprawnienia pilota wycieczek i przewodnika po Ziemi Elbląskiej. W 1998 r. została wyróżniona przez prezesa Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki brązową odznaką "Za zasługi dla turystyki".

W 1998 r. rozpoczęła pracę w hotelu Holiday Inn w Gdańsku na stanowisku kierownika pięter, a następnie objęła funkcję zastępcy dyrektora hotelu. Odbyła liczne szkolenia i praktyki zarówno krajowe, jak i zagraniczne. W 2009 r. uczestniczyła w zmianie marki hotelu z Holiday Inn na Scandic, wprowadzając standardy tej skandynawskiej marki na rynek trójmiejski. Po 11 latach pracy w Holiday Inn Gdańsk otrzymała propozycję prowadzenia 5-gwiazdkowego hotelu Hilton Gdańsk. Od 2009 r. jako dyrektor generalny z sukcesem zarządza wielokrotnie nagradzanym gdańskim hotelem Hilton. W 2010 r. za otwarcie hotelu Hilton Gdańsk - pierwszego hotelu Hilton w Polsce i jednego z pierwszych w Europie opartego na franczyzie - z rąk marszałka województwa pomorskiego odebrała tytuł "Kobiety Roku". W 2014 r. w konkursie "Hotelarza" i "Horwath HTL" wybrana została Hotelarzem Roku 2014 w kategorii dyrektor generalny hotelu sieciowego. Od lat jest wykładowcą Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Od 2021 r. jest członkiem Rady Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. W czasie pandemii COVID-19 była członkiem zespołu promocyjnego powołanego przez IGHP. Jest absolwentką Technikum Hotelarskiego w Gdyni, Akademii Morskiej w Gdyni (Wydział Administracji, Kierunek Organizacja Usług Turystyczno-Hotelarskich) oraz Politechniki Gdańskiej w zakresie studiów podyplomowych.
- W tak prężnie rozwiniętym turystycznie regionie, jakim jest województwo pomorskie, reprezentowanie IGHP będzie dla mnie zaszczytem. Hotelarze w naszym województwie są niezwykle świadomi swoich potrzeb i możliwości. Zarówno szeroki wachlarz usług, jaki oferujemy naszym gościom, jak i różnorodność oczekiwań hotelarzy stanowią dla mnie duże wyzwanie. Mam nadzieję, że współpraca i zaangażowanie do działania wszystkich hotelarzy spowodują dalszy rozwój naszej branży z korzyścią zarówno dla gości, jak i samych przedsiębiorców - mówi Magdalena Mucha, dyrektor regionalna IGHP w woj. pomorskim.

Do zadań dyrektorów regionalnych IGHP należą m.in. usprawnienie komunikacji oraz integracja środowiska hotelarzy w regionie, upowszechnianie wiedzy o działaniach lobbingowych Izby, a także pozyskiwanie nowych członków oraz monitorowanie wydarzeń branżowych w regionie, współpraca z władzami, samorządami i innymi lokalnymi instytucjami, które mają lub mogą mieć wpływ na branżę hotelarską.

Starsze informacje 2023-02-20


Wraz z coraz szybszymi zmianami na rynku gastronomicznym i rosnącymi wymaganiami gości wobec standardów i jakości obsługi, następują zmiany personalne w jednym z najbardziej rozpoznawalnych warszawskich obiektów - NYX Hotel Warsaw. Na stanowisko Dyrektora ds. F&B awansowała tu Monika Nasr.

Do obowiązków Moniki Nasr jako nowej Dyrektor ds. F&B w NYX Hotel Warsaw należy między innymi zarządzanie działaniem Clash Bar & Restaurant. Miejsce to znają goście NYX Hotel Warsaw, ale równie często zaglądają tu mieszkańcy miasta, poszukujący ciekawych smaków i niebanalnego otoczenia. Otwarty w ubiegłym roku roof top bar Ether z imponującym widokiem na warszawskie wieżowce, także w tym sezonie ma przed sobą kolejne bardzo ambitne plany. Za organizację pracy tych miejsc, jakość i oryginalność świadczonych usług oraz przede wszystkim za zadowolenie gości odpowiedzialna jest teraz Monika Nasr.

Kolejne miesiące będą dla mnie pełne wyzwań. Przed nami intensywna praca, aby skutecznie wesprzeć tworzenie najlepszych konceptów oferty NYX Hotel Warsaw. Zbudowanie solidnego zespołu, ciągłe doszkalanie pracowników i podniesienie poziomu obsługi gości to nasz główny cel - powiedziała Monika Nasr.

Nowa Dyrektor ds. F&B z NYX Hotel Warsaw związana jest od sierpnia 2022 roku. Posiada bogate, ponad 30-letnie doświadczenie w hotelarstwie, które zdobywała w działach sprzedaży i marketingu, znanych hoteli sieciowych w Polsce i Wielkiej Brytanii jak: Sheraton, Hilton czy Accor gdzie zajmowała się wdrażaniem strategii biznesowych, nadzorowaniem działów administracji oraz nawiązywaniem trwałych relacji z klientami. Jej kariera to także współtworzenie 5-gwiazdkowych hoteli butikowych i projektowanie gastronomii oraz marketingu hotelowego w segmencie premium.

Starsze informacje 2023-02-20


Od 1 marca 2023 pracujący w strukturach Accor już ponad 10 lat, Artur Gębicki obejmie stanowisko Dyrektora Generalnego dwóch hoteli Novotel Szczecin Centrum oraz ibis Szczecin Centrum.

Nowy dyrektor pierwsze doświadczenia w branży turystyczno-hotelarskiej zdobywał i rozwijał w roli Koordynatora w dziale rezerwacji w hotelu Novotel Łódź Centrum. Szybko awansował w strukturze Accor, obejmując kolejno funkcję kierowniczą w Dziale Recepcji w Łodzi oraz Rooms Divison Manager w hotelu Novotel Kraków Centrum wraz z rolą Zastępcy Dyrektora. W 2019 roku rozpoczął pracę w Novotel oraz ibis Wrocław Centrum na stanowisku Zastępcy Dyrektora Hotelu.

Poprzez pracę w modelu "combo", Artur Głębicki zdobył bogate doświadczenie w branży i pogłębił swoje umiejętności zarządzania hotelami, poszerzając horyzonty, między innymi w tematach dotyczących rozwoju pracowników, sprzedaży, planowania długo- i krótkookresowego.
Artur cały czas doskonali swoje umiejętności, zarówno w strukturach Grupy Accor, uczestnicząc w zewnętrznych szkoleniach oraz podejmując dodatkowe studia. W czerwcu 2022 roku ukończył studia podyplomowe na kierunku Professional Couching, a obecnie bierze udział w bieżącej edycji programu szkoleniowego Bloom.

Awansując na stanowisko Dyrektora Generalnego, Artur będzie odpowiedzialny za prowadzenie dwóch hoteli należących do Orbis: Novotel Szczecin Centrum ze 117 pokojami, restauracją i 9 salami konferencyjnymi oraz ibis Szczecin Centrum - z 106 pokojami. W wolnym czasie Artur aktywnie uczestniczy w działaniach, które wspierają zdrowy styl życia i związane są z ekologią, gotowaniem i sportem, m.in. siłownią oraz nurkowaniem.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)


Tagi:
8 hotel nowy dyrektor general manager zmiana stanowiska nowa osoba
Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję