TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter






Uwaga! Serwis nie bierze odpowiedzialności za treść ogłoszeń. Ewentualne naruszenia regulaminu serwisu prosimy zgłaszać Administratorowi po przez stronę Kontakt

Dział: Dla turystów

Pielgrzymka do Bułgarii połączona z wypoczynkiem

Data wstawienia: 2018-06-19 14:23
Data ważności: 2018-07-19
Województwo: -wszystkie-

Termin : 20 - 29.07.2018

20.07.2018 piątek
Wyjazd z Parafii p.w. Św. Franciszka z Asyżu w Warszawie w kierunku Bułgarii. Po drodze obiadokolacja i nocleg tranzytowy w Hajduszoboszló (Węgry )

21.07.2018 sobota
Śniadanie w hotelu tranzytowym ; przejazd do Bułgarii; dojazd na miejsce ; zakwaterowanie , obiadokolacja, nocleg w Słonecznym Brzegu w hotelu Grand Hotel Oasis - opcja All Inclusive ; https://grandhoteloasis.com

22.07.2018 niedziela
Śniadanie. Odpoczynek nad morzem i przy basenach. Po południu spacer z przewodnikiem po Neseberze. Wieczorem - obiadokolacja i nocleg.
Neseber , często nazywany Rawenną Wschodu. Zdaniem niektórych najpiękniejsze miasto Bułgarii. Naturalnie w całości wpisane na listę UNESCO. Mieszają się tu wpływy tureckie, rosyjskie, greckie, bizantyjskie, weneckie i wiele innych. Miasto jest położone pięknie na wysepce, połączone z wybrzeżem groblą. Tuż przy wjeździe charakterystycznym elementem są słynne wiatraki i ciuchcia kolejka. Nesebyr przyciąga turystów swoim malowniczym położeniem a przede wszystkim wspaniałą zabudową w stylu czarnomorskim. Neseber nazywany jest miastem 40 cerkwi (choć wcześniej było ich 80), które powstały dzięki licznym darom pieniężnym w czasie rozbudowy miasta za czasów cara Iwana-Aleksandra. Najstarszą z nich, z przełomu IV i V w. Stara Metropolija jest największą, trzynawową bazyliką służącą biskupom. Gdy narodził się w XIII i XIV w. nowy styl architektoniczny w Nesebyrze zwany malarskim - najstarszym jego przykładem jest pochodząca z XIII w. cerkiew Sweti Archangeli Michaił i Gawraił.

23.07.2018 poniedziałek
Śniadanie. Odpoczynek nad morzem i przy basenach. Wieczorem - wyjazd na super imprezę - barwny wieczór folklorystyczny z winem, typowymi potrawami oraz muzyką na żywo, czyli wieczór bułgarski
Program folklorystyczny: Unikalny taniec nestynarski na bosaka po rozżarzonych węglach. Smaczne potrawy bułgarskie, białe i czerwone wino z beczki. Dyskoteka, tańce, zabawa. Ekspozycja etnograficzna, piękny ogród, przejazd wozem zaprzężonym w osiołka, sklep z upominkami i miodem, cerkiewka. Dla dzieci gry i program z udziałem klaunów.
Kolacja: sałata szopska, bob czorba, kotlet z wieprzowiny lub z kurczaka, kufte / kotlet z mięsa mielonego/, surówka, ziemniaki, deser / słodycze albo owoce/ oranżada, białe i czerwone wino z beczki, woda mineralna, dla dorosłych rakia 50g. Wieczór od 18:30 - 23:00

24.07.2018 wtorek
Śniadanie. Całodzienna wycieczka z przewodnikiem do Sozopolu, Burgas i Pomorie. Po powrocie chwila odpoczynku, obiadokolacja , nocleg.
Sozopol to najstarsze bułgarskie miasto. W starożytności miasto zwane było Apollina, na cześć boga greckiego Apolla (tutaj osiedlili się greccy koloniści z Miletu). Położone na skalistym cyplu zwane jest bułgarskim Saint Tropez odwiedzanym przez liczne gwiazdy show- biznesu. Obecnie miasto składa się z dwóch części - południowa to nowoczesny kurort z luksusowymi hotelami i urokliwymi knajpkami, barami, natomiast północna, czyli Stare Miasto to niezliczona ilość małych, zabytkowych kapliczek, cerkwi.
Burgas - otoczone trzema jeziorami: Atanasowskim, Mandreńskim i Burgaskim. Historia Burgas sięga czasów starożytnych, kiedy to znajdowała się tu tracka osada. W kolejnych wiekach została ona zdominowana przez Rzymian, który założyli to jedno ze swoich miast zwane Deultum (Dewelt). W okresie średniowieczna w miejscu osady wybudowany został warowny zamek zwany Pirgos. Swoją obecną nazwę miasto uzyskało dopiero w XVII wieku. Do najważniejszych z nich należą m in. prawosławna katedra p.w. św. Cyryla i Metodego, kościół armeński oraz cerkwie Świętej Marii Dziewicy i Świętego Iwana Rylskiego.
Pomorie to małe miasteczko znajduje się na wąskim, skalistym półwyspie wychodzącym 3,5km w morze. Pierwsza osada datowana jest na ok. IV w. p.n.e. blisko słonego jeziora nazywanego Pomorijskim, które uznawane było przez Tatarów za święte ze względu na lecznice właściwości mułu zalegającego dno jeziora. Obecnie uważa się, iż słony szlam Jeziora Pomorijskiego posiada jedne z najlepszych na świecie właściwości lecznicze. Tutejsze sanatoria słyną z leczenia schorzeń układu ruchowo-mięśniowego, chorób wątroby i serca, chorób kobiecych. Tu też znajduje się bardzo ciekawe muzeum , które jest jedynym muzeum soli w Europie Wschodniej. W dawnych czasach sól była niezwykle cennym i rzadko spotykanym towarem. Stąd produkcja soli w regionie Pomorie stała się głównym środkiem utrzymania dla mieszkańców już wieki temu

25.07.2018 środa
Śniadanie. Odpoczynek nad morzem i przy basenach. Po południu - przejazd do Słonecznego Brzegu; czas wolny na spacer, zakupy, odwiedzenie kafejek. Po powrocie - obiadokolacja i nocleg.
Słoneczny Brzeg to przede wszystkim miejscowość turystyczna. W okresie średniowiecza znajdowały się tu dwa źródła słodkiej wody, w którą miejscowa ludność zaopatrywała właśnie pobliski Nesebyr. Rozwój kąpieliska rozpoczął się dopiero pod koniec lat pięćdziesiątych XX wieku, kiedy to wybudowano tu pierwsze ośrodki. Późniejszy boom budowlany przekształcił niewielką osadę w rozległy i luksusowy kombinat wypoczynkowy. W Słonecznym Brzegu znajduje się kilka dużych i ekskluzywnych kasyn, przez co miasto często określane bywa jako Las Vegas Wschodniej Europy.

26.07.2018 czwartek
Śniadanie. Całodzienna wycieczka z przewodnikiem do Bałczika, Złotych Piasków i Warny.
Pałac i ogród botaniczny w Bałcziku kiedyś należał do Rumunii. Ulubione miejsce rumuńskiej królowej Marii Koburg, żony króla Rumunii Ferdynanda. Letnia rezydencja królowej zaprojektowana została przez włoskich architektów na trzech tarasach w stylu stanowiącym mieszankę bułgarskiego odrodzenia i stylu mauretańskiego. Ogród wokół pałacu stanowi część większego ogrodu botanicznego i stanowi przestrzeń, która stworzona była na wzór labiryntu z wieloma alejkami i tajemniczymi przejściami, taki jak mitologiczny labirynt Minosa. Podziwiać tu można liczne gatunki drzew, krzewów i roślin zielnych a także jeden z największych zbiorów przeróżnych odmian kaktusów.
Złote Piaski, to piękny kurort znajdujący się na terenie Parku Narodowego "Złote Piaski". Największą atrakcją tego regionu są: długa plaża, ciepłe morze, lecznicze źródła mineralne oraz niepowtarzalny klimat wakacyjny. Według legendy to właśnie tutaj piraci zakopali ogromną ilość złota, które z czasem zostało zamienione w złocisty piasek.
Warna - to jedno z największych miast Bułgarii. Miłośnicy historii zwykle odwiedzają Warnę po to, by zobaczyć słynne pola bitewne oraz symboliczny grobowiec Władysława Warneńczyka. Ważnym zabytkiem jest Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy z XIX wieku, wybudowana jako dowód wdzięczności za wyzwolenie kraju spod okupacji tureckiej.

27.07.2018 piątek
Śniadanie. Odpoczynek nad morzem i przy basenach.

28.07.2018 niedziela
Śniadanie ; wykwaterowanie ; przejazd do miejscowości Hajduszoboszló (Węgry ) na obiadokolację i nocleg tranzytowy.

29.07.2018 poniedziałek
Śniadanie w hotelu tranzytowym , przejazd do Polski. Powrót do Warszawy w godzinach nocnych .

Koszt pielgrzymki : 820 zł + 400 euro

Cena zawiera:
2 noclegi tranzytowe
7 noclegów nad morzem w hotelu czterogwiazdkowym Vigo w Neseberze
wyżywienie: 2 obiadokolacje i 2 śniadania na noclegach tranzytowych oraz 7 All Inclusive w Bułgarii
przejazd autokarem na trasie wg programu
realizacja programu pielgrzymki wg. oferty
opieka duchowa kapłana
opieka pilota
ubezpieczenie
opłaty drogowe i autostradowe
opłaty wjazdowe do państw i miast
przewodników lokalnych po Sozopolu, Burgas , Pomorie , Bałcziku, Warnie, Złotych Piaskach i Neseberze

Cena nie zawiera:
Dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych, wydatków własnych, dodatkowych napoi przy obiadokolacji w hotelu w Hajduszoboszló.
W trakcie pielgrzymki organizowane są konkursy z nagrodami ufundowanymi przez pilota, wyświetlane filmy o tematyce religijnej, dotyczącej zwiedzanych terenów, karaoke
UWAGA Dokumenty potrzebne w podróży - dowód osobisty lub paszport ważny co najmniej 6 miesięcy
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od godzin otwarcia zwiedzanych obiektów - o kolejności zwiedzania decyduje pilot mając na uwadze zawsze rozwiązania jak najlepsze dla grupy.
"Świat jest jak księga - kto nie podróżuje, ten czyta tylko jedną stronę ." ( św. Augustyn )

Porady praktyczne :
W Bułgarii obowiązuje waluta o nazwie lewa, oznaczana skrótem BGN, a odpowiednikiem polskich groszy są stotinki. Cechą charakterystyczną tej waluty jest fakt, iż posiada ona stały kurs do Euro i zawsze wynosi 1EUR = 1,9558BGN. Dlatego też do Bułgarii warto zabrać właśnie Euro, gdyż wymienimy jest w kantorach na lokalną walutę po kursie wynoszącym średnio 1 EUR = 1,93 BGN. Nie warto wymieniać w Polsce złotówek na lewa, gdyż w naszym kraju kurs tej waluty jest po prostu niekorzystny.
Kilka ciekawostek :
Gesty
W Bułgarii należy uważać na gesty, które mogą nieraz być przyczyną nieporozumień. Dla przykładu - kręcenie głową na boki znaczy "tak", natomiast kiwanie głową w górę i dół - " nie" (odwrotnie niż w Polsce). Również zwykłe machanie ręką oznaczające u nas witanie kogoś czy żegnanie, w kraju bułgarskim jest gestem przyzywającym kogoś do siebie.
Olejek różany jest symbolem Bułgarii oraz jej głównym towarem eksportowym. Tradycja uprawy róż sięga tutaj XVII w. a powierzchnia pól w słynnej Dolinie Róż to ponad 10 tys. hektarów. Aby uzyskać kilogram olejku różanego, trzeba zebrać aż 700 kg kwiatów. Liczba ta wydaje się ogromna, jednak róże nigdzie nie rosną tak obficie, dlatego Bułgarzy mogą pochwalić się zbiorami rzędu 4-5 ton surowca rocznie. Olejek różany to od dawna najlepsza pamiątka, jaką można przywieźć z Bułgarii.
Co koniecznie trzeba spróbować?
Sałatka szopska, to prawdopodobnie najsłynniejsza potrawa kuchni bułgarskiej, prosta w przygotowaniu i doskonała w smaku. W sałatce znajdują się ogórki, pomidory, papryka i cebula, lecz jej najważniejszym składnikiem jest maczany w solance owczy ser sirene. Sałatkę tradycyjnie podaje się z kieliszkiem rakiji.
Czorba - pyszna gęsta, bardzo pożywna zupa pomidorowa z fasolą. Oryginalnie używa się białej fasoli i dużej ilości różnych warzyw - pomidorów, porów, papryki, cebuli, marchewki i kiszonej kapusty. Wszystko doprawiane jest świeżym rozmarynem, solą, pieprzem i - co zaskakujące - świeżymi liśćmi pokrzywy. Istnieją różne odmiany tej potrawy, często dodaje się do niej także ser feta, ryż albo cukinię w zależności od tego, w jakim regionie jest przygotowywana.
Rakija - tradycyjna bułgarska wódka produkowana głównie z winogron, jednak z szeroką gamą dodatków, m.in. anyżem, mirrą czy nawet różą. Picie rakii jest częścią lokalnego folkloru i towarzyszy Bułgarom przy okazji wielu uroczystości.
Bułgarskie wina - podczas pobytu w Bułgarii należy koniecznie spróbować lokalnych win, które w ostatnich latach z powodzeniem stają w szranki z francuskimi, włoskimi czy hiszpańskimi. Szczególnie znane są czerwone wina, np. mełnik, trakija, kadarka oraz merło. Wśród białych win królują: riesling, tamianka i iskra.


Ogłoszeniodawca

Firma: licencjonowany pilot pielgrzymek/wycieczek
Telefon: +48608688762
E-mail: ilonka1106@onet.eu



Zobacz inne ogłoszenia z tego działu

Zobacz inne ogłoszenia z tego działu
Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję