Subskrypcja

Subskrypcja

Szukaj

Szukaj

Parking podziemny pod rynkiem?

Na taki właśnie pomysł wpadł burmistrz jednego z beskidzkich miasteczek i powoli dąży do postawionego przed sobą celu. Mowa tutaj o Żywcu i jego burmistrzu Antonim Szlagor.


Zdaniem burmistrza żywiecki rynek jest miejscem, gdzie mieszkańcy i turyści mogą miło spędzić czas siedząc w restauracjach lub spacerując. "Powinny znajdować się na nim kawiarenki, stać dorożki. Parkujące samochody do tego nie pasują" - mówi burmistrz.

Przy okazji remontu płyty rynku, Szlagor wymyślił, żeby wybudować pod nim parking na 150 samochodów. Jego zdaniem nie było by to bardzo skomplikowane i co najważniejsze nie naruszałoby zabytkowych kamieniczek wokół rynku. "Otrzymałem już wstępną pozytywną opinię konserwatora zabytków. Teraz zlecę wykonanie koncepcji takiego parkingu. Gdy będziemy mieli projekt, złożymy wniosek do funduszy unijnych" - dodaje Szlagor.
Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

parking [2008-07-07 10:24 83.27.67.*]
o ile mi wiadomo to nie bedzie parkingu, tylko byl taki pomysl przed wyborami, jest wiele przyczyn przez ktore nie doczekamy sie parkingu i nie wiadomo gdzie bedziemy parkowac a z roku na rok jest coraz wiecej auut a oni tylko likwiduja parkingi odpowiedz »

Ta informacja jest już nieaktualna! [2007-07-11 04:54 195.117.221.*]
Informacja nieaktualna - żywczanie w anonimowej ankiecie wypowiedzieli się, że nie życzą sobie parkingu podziemnego.
Ponadto zażyczyli sobie przywrócenia starego wyglądu rynku i (UWAGA!) wyprowadzena ruchu kołowego z Rynku (Cars Out!).
odpowiedz »

j [2006-07-29 20:40 84.40.210.*]
Kolejny tani chwyt tego człowieka by zjednać sobie ludzi. Co już nie podszywa się pan pod księdza ?. Może tym razem jakaś inna rola ? odpowiedz »

Parking podziemny w Żywcu [2005-07-13 22:04 .*]
szanowni czytelnicy, muszę przyznać, iż pomysl parkingu podziemnego pod rynkiem żywieckim jest pomyslem bardzo odważnym, przyszlosciowym i jak najlepiej świadczy o gospodażu tego miasta. Uważam, że pomysl Pana Antoniego Szlagora jest godny naśladownictwa. Możemy tylko pogratulować Żywcowi takiego burmistrza. odpowiedz »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij