Aktualności
Ogłoszenia
Aktualności dnia
W Berlinie otwarto wystawę dzieł Rembrandta
Aktualności: wszystkie » atrakcje turystyczne
W Berlinie z okazji obchodów 400. urodzin Rembrandta van Rijna można oglądać wystawę przedstawiającą dzieła wybitnego artysty oraz jego uczniów. Na tle prac wychowanków Rembrandta wyraźnie widać jego geniusz.
- Dziwiło nas, że zawsze oddziela się mistrza Rembrandta od jego uczniów - powiedział Peter-Klaus Schuster, dyrektor generalny Muzeów Państwowych w Berlinie - a przecież dopiero kiedy zestawi się je razem, widać kto naprawdę jest mistrzem.
Wystawa ma miejsce w nowym budynku Galerii Malarstwa Dawnego, która posiada jedną z najświetniejszych i najstarszych kolekcji malarstwa z XIII-XVIII. Wystawa Rembrandt. W poszukiwaniu geniuszu zaprezentowanych zostało około 80 obrazów, oprócz nich wystawione są jeszcze grafiki i rysunki holenderskiego malarza. W sumie blisko 280 dzieł van Rijna i jego podopiecznych.
W Berlinie prezentowana jest m.in Dziewczyna w kapeluszu ze zbiorów Zamku Królewskiego w Warszawie. Jej autentyczność potwierdzono niedawno w ramach Rembrandt Research Project - szeroko zakrojonych badań nad sztuką wielkiego artysty.
- Dziewczyna z obrazu - w dużym czarnym nakryciu głowy i w czerwonej sukni wygląda egzotycznie i tajemniczo - mówi Schuster. Uważa, że sportretowana młoda kobieta zostanie gwiazdą wystawy.
Berliński Gabinet Rycin przygotował dwie wystawy zatytułowane Rembrandt - wirtuoz grafiki oraz Rembrandt - rysownik. Prezentowane są na nich najwybitniejsze z rysunków i grafik tego mistrza.
Organizatorem wystawy są Państwowe Muzea Berlińskie i Dom Rembrandta w Amsterdamie. Do dyspozycji zwiedzających będą do 5 listopada.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Berlin: wystawa dzieł rembranda [2006-12-12 14:53 83.18.138.*]
fajnie odpowiedz »
Dział przewodnicy i piloci:
VII Forum Pilotażu i Przewodnictwa już 2
Kto zdobędzie tytuły Pilota Roku i Przewodnika
Dział dla turystów:
Wypadek polskiego autokaru na autostradzie w
Dworzec Centralny: menu McDonalds na tablicy
Trująca chmura pyłu nad
Dział atrakcje turystyczne:
Q-łódka wypłynęła na wiosenne wody
Park Miniatur - Ogrodzieniec: turyści skorzystają z biletu
Trade&Travel Company z nagrodą Hit Lata
Chorwacja promuje się w
Kto w tym roku zajmie pierwsze miejsce wśród europejskich
Głosuj na Mazury! - nowy Cud
Małopolska w kulinarno-turystycznej
Łódź: Targi Pizzy, Pasty i
Lipnickie palmy przybyły do
Inwestycja na Podhalu przyciągnie
Gdzie Polacy wyjadą na
Archiwum 2008/2 Archiwum 2010/36 Archiwum 2008/18
Komercjalizacja i boom turystyczny wrogiem dziedzictwa kulturowego Krakowa?
Invest Hotel 2010 - podsumowanie
Restauracja Izumi Sushi Knajpą Roku 2007
Oasis Tours wzbogacił ofertę wypoczynku w Egipcie
Problem banderol w restauracjach
Ośmiu aresztowanych za zamachy na Synaju
Katalog HIT - nowość Neckermann
Turyści powinni przygotować się na śnieg w Tatrach i Beskidach
Turyści, którzy zabili niedźwiedzia staną przed sądem
Jak kształtują się ceny noclegów w polskich hotelach?
Gdańsk: masowe zatrucie pokarmowe w hotelu






