Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Specjalista ds. sprzedaży - część etatu/ cały etat
- Rezydent turystyczny / Rezydentka turystyczna
- Specjalista ds. turystyki - praca hybrydowa
- obsługa punktu gastronomicznego
- Domki capsułowe całoroczne i inne
- Specjalista ds. turystyki / Ole Travel Wrocław
- Specjalista ds.sprzedaży turystyki Aktywnej-...
- Pilot - Włochy
- Doradca Klienta
- Specjalista ds. turystyki - Salon firmowy Coral...


Turystyczny szlak jeździecki
W zachodniej części Beskidu Niskiego i Pogórza Ciężkowickiego powstanie 800 km szlak przeznaczony dla turystyki jeździeckiej. Zostanie on zrealizowany w ramach projektu "Karpackie podkowy". Organizatorzy podkreślili, że jest to oferta mająca na celu wyeksponowanie walorów naturalnych oraz kulturowych regionu. W tej części kraju turystyka musi odbywać się wyłącznie w zorganizowanej formie, a to ze względu na ochronę przyrody.
Robert Łętowski, koordynator projektu, tłumaczył, że dotychczas zdarzały się dzikie wyprawy w rejony chronionej przyrody. Jak wiadomo, nie można promować kwalifikowanej turystyki konnej, bez wytyczonych szlaków. Jednym z pierwszych posunięć, które miały zmienić ten stan rzeczy było porozumienie z właścicielami stadnin oraz terenów, przez które będą prowadziły szlaki. W projekcie wezmą udział 22 ośrodki jeździeckie, 15 gmin, 2 starostwa z woj. podkarpackiego oraz małopolskiego. Do projektu włączyły się również Magurski Park Narodowy, gospodarstwa agroturystyczne i nadleśnictwa.
W Beskidzie Niskim i Pogórzu nie istnieją wyznaczone trasy do turystyki jeździeckiej, choć znajduje się tam wiele stadnin, a taka forma turystyki jest tam popularna. Za powód zablokowania rozwoju i promocji turystyki konnej na tych terenach uważa się nieuregulowane kwestie prawne z właścicielami gruntów. Są one związane z turystyką jeździecką na terenach Lasów Państwowych, Magurskiego Parku Narodowego, Parków Krajobrazowych oraz obszaru Natura 2000. Nie wiadomo, do kogo należą poszczególne tereny.
Szlaki mają wieść przez tereny leśne, od terenu Przełęczy Tylickiej do Dukielskiej. Zostaną one wytyczone latem tego roku. Cała trasa zostanie udostępniona wiosną 2011 roku. Wokół każdej stadniny znajdującej się na trasie zostaną wydzielone strefy. Każda z nich będzie odpowiedzialna za swój odcinek. Od szlaku zostaną poprowadzone trasy prowadzące do atrakcji kulturowych oraz przyrodniczych znajdujących się w okolicy.
Na tablicach umieszczonych przy ośrodkach jeździeckich zostaną umieszczone m.in. mapy poszczególnych odcinków szlaku, a także jego przebieg wraz z fotografiami najbliższych atrakcji turystycznych i informacjami o fundatorze.
Uczestnicy projektu zawarli już stosowne umowy, w których zostały określone ich obowiązki. Właściciele ośrodków będą odpowiedzialni za spełnienie warunku, aby co najmniej jedna osoba z ośrodka posiadała uprawnienia przewodnika turystyki jeździeckiej.
Projekt został opracowany przez stowarzyszenie "Beskid Zielony".
Komentarze
Tagi:
Dział centra informacji i promocji:
Polska na Maderze 4-tym rynkiem
Konferencja Nowe Trendy w Turystyce już za 10
Jak Kraków przepalał
Bon turystyczny powróci, ale dla
Dział dostawcy/usługodawcy branży:
W USA doceniają ofertę kulinarną
Powstaje wielka grupa serwisów
TSUE: Włoskie regulacje dot. Airbnb, czy Expedii niezgodne z prawem
SITE Poland podsumowuje 3 edycję programu Young
Państwo może nakładać obowiązki na dostawców usług internetowych z siedzibą w innym kraju
Starsze aktualności:
NIK wątpi w jakość wsparcia
Wybrano najlepsze linie lotnicze w
Polska destynacją dla
Decyzja o pomocy dla Condora
ITAKA kończy współpracę z największym
Odczuwalny wzrost cen na
Igrzyska stworzą dodatkowy rynek najmu
KE wydaje zgodę na dofinansowanie narodowego
Jak można wykorzystać sztuczną inteligencję w
ECTAA wybrała preferowany kierunek podróży na 2025
eSky reklamuje się, że taniej niż u
Nie będzie łyżek w samolotach?
Dzięki tajnym Oddziałom Straży Granicznej jesteśmy bezpieczni w powietrzu?
Czy w Atenach będzie bezpiecznie?
Obwodnice miast jednak płatne?
Jan Kościuszko po raz kolejny zorganizuje Wigilię na krakowskim Rynku
Białystok: "obciach" będzie kreował wizerunek miasta?
www.allinclusive.com.pl nadal można rezerwować w SKY CLUB wyjazdy!
Londyn-Sydney bez międzylądowania
Kąpielisko Wolin niezdatne do kąpieli
Skąd brać pieniądze na turystykę?
Lotos zamierza wzmocnić swoją pozycję na rynku paliw lotniczych
Wodne tramwaje oprowadzą turystów po Gdańsku?
Internauci już mogą w jednym miejscu porównywać ceny usług turystycznych
Wyniki finansowe jakie Grupa Kapitałowa EFH S.A. osiągnęła w II kwartale 2008
Ciemna strona renowacji włoskich zabytków
Remont krzyża na Giewoncie. Zamknięty Szlak od Wyżnej Przełęczy Kondrackiej
Centralwings: od 30 marca loty z Poznania do Amsterdamu
O obrazkach śląskich miast we współczesnej literaturze