Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Specjalista ds. Turystyki
- Kraków- specjalista ds. sprzedaży egzotyki
- Pilot wycieczki
- Praca w salonie franczyzowym TUI
- SPECJALISTA/-KA DS. TURYSTYKI / CH.Promanada...
- ORIENT TRAVEL TOUROPERATOR-PREZENTACJA OFERTY...
- Specjalista ds. sprzedaży Zachodniopomorskie
- Pilot Wahadłowy w sezonie 2025
- Specjalista ds. sprzedaży
- Rainbow Tours Kraków Doradca Klienta


Szczecin: pasażerowie na lodzie, bo popsuł się szynobus
Z powodu awarii nie kursuje szynobus ze Stargardu Szczecińskiego do Kalisza Pomorskiego. Pasażerowie muszą się przesiadać do autobusów, bo kolej nie ma zastępczego.
To nie pierwszy raz popsuł się szynobus kursujący wzdłuż drogi nr 10. Teraz pojazd ma wrócić na trasę dopiero 17 lutego.
Obsługujący linię zachodniopomorski Zakład Przewozów Regionalnych PKP tłumaczy, że szynobusów po prostu jest za mało. Wystarczy awaria jednego z nich i sypie się cały rozkład. Nie ma też widoków na szybki zakup nowych szynobusów.
Teoretycznie zastąpić go mógłby tradycyjny skład, czyli lokomotywa spalinowa z wagonami, ale nie wchodzi to w rachubę. Koszt przejazdu składu jest niemal dwa razy droższy niż szynobusu.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Szynobus Stargard-Szczeciński - Kamień Pomorski nie jeździ
[2009-01-27 14:10 77.253.202.*]
Ciekawe, dlaczego w Polsce nic się nikomu nie opłaca, szczególnie urzędnikom. Jak to zmienić??? Nawet góry pieniędzy z Brukseli nie potrafią wydać. odpowiedz »
Szynobus Stargard-Szczeciński - Kamień Pomorski nie jeździ
[2009-01-28 06:58 83.30.123.*]
Jak zwykle jak państwowe, to mozna sobie z ludzi idotów robić. Jakby ten szynobus był prywatny, pewnie wszystkie media by już trąbiły, a Prezes UOKiK, ITD, ITP i Biskupi prześcigaliby się w obsmarowywaniu biedaka. odpowiedz »
Szynobus Stargard-Szczeciński - Kalisz Pomorski nie jeździ
[2009-04-12 18:22 62.69.217.*]
t
To prawda,u nas nikomu się nie opłaca.Szczególnie decydentom.W Szczecinie np. nie można wykorzystać tory kolejowe pomiędzy Policami i Szczecinem i puścić 4 szynobusy na tej trasie co 15 minut jeden pojazd,a na poszczególnych stacjach ustawić osiedlowe autobusy MZK.Zrobic im taki rozkład jazdy ,aby pasażer wsiadający czy wysiadający nie czekał więcej w czasie przesiadki jak 2 minuty.Taki coś widziałem na trasie Rostok-Warnemunde.Jestem przekonany,że nie tylko zmieniłby się charakter miasta/na małą metropolię/,a byłoby to tansze i bardziej ekologiczne dla środowiska.Gdyby tak jeszcze PKP i MZK dogadały się w sprawie wydania wspólnego biletu,to zapewne wielu mieszkanców Szczecina i Polic jadąc do pracy zostawiłoby swoje samochody w garażach.Gdyby nie istniejące Zakłady Chemiczne Police i bliskość Szczecina to na pewno tory byłby już rozebrane,a kolejni ludzie ,którzy mieszkają daleko od dużych miast byliby narażeni na większe bezrobocie .tak jak to jest tam gdzie się likwiduje połączenie ze swiatem np.Połczyn Zdrój.Ale w Polsce ma się wrażenie,ze nikomu na tym nie zależy. Pozrawiam odpowiedz »
Dział centra informacji i promocji:
Nowe pokolenie to wyzwanie dla
ECTAA ogłosiła Preferowany Kierunek Podroży na rok
Starsze aktualności:
Ruszyła budowa centrum symulatorowo-treningowego
Travelplanet chwali się swoją ofertą i
Teneryfa: nie chcemy (tylu)
Oznaczenia pochodzenia geograficznego mają być lepiej
Polacy na pierwszym miejscu wśród
POT uhonorowała Ambasadorów Kongresów
Wsparcie także turystyki w północno-wschodniej
IATA: Jednolita europejska przestrzeń powietrzna to
Turyści zastosowali się do instrukcji touroperatora, ale nie zostali wpuszczeni na
Wymóg uzyskania pisemnej zgody pasażera stanowi warunek zwrotu kosztów w formie
Zalew Szczeciński wzbogaci się o nowe przystanie dla jachtów
Sztorm uwięził turystów na Bermudach
Kelnerzy - profesjonaliści są tylko w ekskluzywnych restauracjach
Kampinoski Park Narodowy zaprosił na dzień otwarty
Problemy z bagażami na rzymskim lotnisku Fiumicino
Nielegalna wycinka drzew na terenie TPN?
Sztormy na Bałtyku. Nie kursują promy do Szwecji
Nazaret, Betlejem i... Częstochowa
Polacy i Amerykanie, przedstawiciele regionalnych portów lotniczych wymieniają doświadczenia
Sfinks Polska emituje akcje serii H. Zapisy od 29 stycznia
Warszawski Tydzień Żeglarski nad Zalewem Zegrzyńskim
Turyści z Rosji chętnie odwiedzają Polskę