TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter

Exim Tours: Nie będziemy sprzedawać poniżej kosztów

Zmiany kapitałowe i personalne jakie zaszły w ostatnim czasie w Biurze Podróży Exim Tours spowodowały zmianę strategii działania.


Jedna z dotychczasowych ważniejszych, decyzji firmy dotyczy cen sprzedawanych wycieczek. W poprzednich latach Exim Tours ulegał ogólnej tendencji panującej na polskim rynku biur podróży, taniego wyprzedawania części wycieczek w ramach oferty last minute. Obecnie ma się to zmienić.

- Nie będziemy oferować wycieczek poniżej kosztów, nawet jeśli miałoby to wpłynąć na zmniejszenie ilości klientów - zapowiada Tomas Husar, dyrektor zarządzający Exim Tours. Obecnie odczuwamy nieznaczne zmniejszenie wielkości sprzedaży wynikające ze zmiany polityki cenowej, ale takie zachowanie powinno przynieść tylko pozytywne efekty finansowe. Biuro podróży, jak każdy biznes powinien przynosić zysk. Będziemy więc prowadzić sprzedaż według realnych cen. Nie chcemy być postrzegani jako low cost wśród biur podróży. Nie musimy szybko i tanio sprzedawać jak robi to wiele polskich biur podróży tylko dlatego, żeby zachować płynność finansową. Jednocześnie będziemy dążyć do dopracowania naszej oferty i podniesienia jej jakości .

Zmiana polityki cenowej wynika z oparcia finansowego w holdingu REWE Group, który od niedawna jest większościowym udziałowcem holdingu Exim Tours.

Zdaniem Tomasa Husara trudna sytuacja finansowa wśród polskich touroperatorów wynika ze struktury naszego rynku turystyki wyjazdowej, która jest odmienna od tej jaka istnieje w innych krajach m.in. w Czechach. Tam 60 % rynku jest w rękach trzech wiodących touroperatorów. W Polsce organizacją turystyki wyjazdowej zajmuje się wiele biur podróży, które w wyniszczającej walce o klienta konkurują, nie jakością a ceną. Sytuację tę pogłębia zachowanie agentów, którzy korzystając z możliwości systemu rezerwacyjnego Merlin w sprzedaży również kierują się wyłącznie najniższa ceną - mówi Tomas Husar.
JN


Zarówno cena jak i jakość ofert turystycznych proponowanych przez agentów w dużej mierze wynika z potrzeby rynku. Z uwagi na to, że wakacyjne budżety Polaków znacząco uszczupliły się na przestrzeni lat, są oni zmuszeni często oferować swoim klientom najtańsze oferty.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)


Tagi:
Tomas Husar dyrektor zarządzający Exim Tours biuro podróży touroperator last minute low cost REWE Group turystyka wyjazdowa


Komentarze:

  • Exim Tours - koniec last minute 

   [2013-07-10 16:11 46.113.139.*]

   dlatego wkrótce zaliczycie dno :) WASZE ceny są mega wysokie a poziom bazy żenujący - taki hurtownik który chce być niemiecki ale kojarzy się z czeską tandetą   odpowiedz »

  • Exim Tours - koniec last minute 

   [2013-07-10 16:15 46.113.139.*]

   sorry ale dla mnie EXIM nie prezentował żadnego wysokiego poziomu usług to średnia półka usług , ostatnio obserwuje u nich wysokie ceny i syfiaste hotele ,a te hotele które sa fajne u konkurencji są tańsze - EXIM za szybko chce być królem nie oferując nic w zamian - niestety to III liga graczy na polskim rynku   odpowiedz »

   • Exim Tours - koniec last minute 

    [2013-07-11 11:16 83.24.191.*]

    A w I lidze kto się według Ciebie znajduje?   odpowiedz »

    • Exim Tours - koniec last minute 

     [2013-07-11 12:04 83.11.110.*]

     TUI I ITAKA <lolololol>

     Prawdę mówiąc te firmy to wszystkie są jednakowego sortu. Żadna z nich nie jest ekskluzywna a każda z nich sprzedaje to samo. Nawet ceny mają te same.   odpowiedz »

     • Exim Tours - koniec last minute 

      [2013-07-11 14:14 83.21.79.*]

      ITAKA dla biedaka...haha..do wysokiego poziomu usług to im bardzo daleko.   odpowiedz »

     • Exim Tours - koniec last minute 

      [2013-07-15 15:29 89.75.184.*]

      TUI, Itaka...bo najwięcej się o nich mówi i nikt już nie jest w stanie podać nazwy innego touroperatora...Jeszcze z Tui mogę się zgodzić, ale Itace do wysokiej jakości to brakuje sporo.   odpowiedz »

  • Exim Tours: Nie będziemy sprzedawać poniżej kosztów 

   [2013-07-10 16:51 89.67.140.*]

   Panie Husar...to nie touroperatorzy zaniżają ceny. To Polacy są tacy biedni. Myśli Pan że organizatorzy turystyki czy agenci chcą sprzedawać po kosztach lub poniżej? Po prostu do głosu doszło coś co w tym kraju piszczy już coraz głośniej...bieda.   odpowiedz »

   • Exim Tours: Nie będziemy sprzedawać poniżej kosztów 

    [2013-07-14 19:43 78.88.233.*]

    Mam do sprzedania voucher na kwotę 2000zł do wykorzystania w biurze Exim Tours. Voucher ważny do 31.12.2013r, więc mozna załapać się już na ofertę first minute 2014. Możliwość kupna poprzez serwis allegro pod linkiem: http://allegro. pl/show_item. php?item=3398438020   odpowiedz »

    • Exim Tours: Nie będziemy sprzedawać poniżej kosztów 

     [2013-07-15 13:32 83.19.133.*]

     szkoda, że nie ma bazaru na stadionie XXlecia, mógłby Pan/ Pani sprzedać. proponuję inny bazar w Państwa mieście. Tutaj jest portal branżowy.   odpowiedz »

  • Exim Tours - koniec last minute 

   [2013-07-10 16:54 83.18.106.*]

   chyba dostałeś wypowiedzenie umowy za rażąco niski poziom sprzedaży ,pocieszę cię nie ty jeden
   a że chcą zarabiać? - wszyscy organizatorzy tak powinni myśleć to i my mielibyśmy na chleb i spokój z upadkami.   odpowiedz »

  • Exim Tours - koniec last minute 

   [2013-07-11 11:23 89.73.10.*]

   exim? spadek robotników biurowych dla pracowników triady. o czym my mówimy?
   poza tym pan taki czy owaki prezes może sobie chcieć sprzedawać drogo. chyba, że szkopy same od siebie będą kupowały. a zauważyliście jak im sie marzy, żeby na rynku zostało jak w czechach 3 biura? oczywiście w tym jest pewnie exim.
   sprzedali się niemcom, i teraz chcą rządzić również w polsce.

   ludzie zastanówcie się kogo sprzedajecie i komu dajecie zarobić jako agenci i klienci. i tak polska to cudzy kapitał. ale jesteśmy jeszcze my - ludzie. co się dzieje z agentami? padają jak muchy w rosole. jeden po drugim. podnoszą progi sprzedaży, obniżają prowizje. przejmują klientów sami. nie mówię tu o eximie, o wszystkich. przyjmują płatności kartami kredytowymi, a agentom zabrali terminale. wielu agentów potraciło tylko dlatego stałych klientów. o czym tu mówić. takich problemów jest coraz więcej. oni sobie rozwijają sprzedaż własną , wykopując z rynku agentów. agent to człowiek. ma rodziny. żyły z tego że prowadzili biuro podrózy. też pracownicy biura agencyjnego. teraz na bruk. potem wywalą pracowników własnych biur - zostawią minimum za głodową stawkę. i tyle będziecie się cieszyli drodzy klienci, że kupujecie tanio. bo wy nie bedziecie mieli pracy. w innych branżach robią to samo. 100 razy zastanówcie sie gdzie kupujecie wakacje? robicie inne zakupy. gdzie trzymacie swoje pieniądze? dajcie żyć innym to i wam dadzą, bo tak dzieje się we wszystkich branżach.
   wściekłem się jak przeczytałem, że pysznią się że mają niemiecki kapitał to leją na polskie biura i przetrzymają wszystkich . widzicie ten niuans?   odpowiedz »

  • Exim Tours - koniec last minute 

   [2013-07-12 10:31 77.254.42.*]

     odpowiedz »

  • Exim Tours - koniec last minute 

   [2013-07-12 10:42 77.254.42.*]

   Dla mnie fakt, iż w Eximie pracuje m.in. działach produktu wiele osób pracujących w analogicznych działach w Triadzie to ATUT. Mają doświadczenie i jeśli ktoś sprzedawał objazdówki Triady to MUSI przyznać iż klienci ten produkt sobie chwalili.
   Polityki odejścia od cen lastowych też bym aż tak mocno nie krytykowała , ponieważ gdyby pozostali touroperatorzy podobnie myśleli to skończyłyby się teksty klientów - cytuję z dnia wczorajszego - gdy zaoferowałam hotel spełniający oczekiwania klienta w adekwatnej cenie do jakości na wylot 06.08 :" A kiedy będą oferty Last Minute?" .
   Cena powinna być CENĄ. Klient powinien, poprzez spójną politykę biur, powinien być przyzwyczajony ,że za dany standard płaci określony poziom cenowy. Wówczas możliwe ,ze klientów będzie mniej ALE nikt nie będzie dokładał do interesu a to co klient zapłaci wystarczy na nasze godziwe pensje i utrzymanie biura.
   UTOPIA?   odpowiedz »

   • Exim Tours - koniec last minute 

    [2013-07-12 13:45 83.19.133.*]

    jakieś małe nieporozumienie. chodzi o to, że poprzez sprzedawanie po dumpingowych cenach ofert last minute zniszczyli budowany przez długie lata rynek turystyczny w Polsce. Padły porządne biura, którym nie mieściło się w głowie, ze można w ten sposób pracować. polegli, bo co mieli zrobić. A teraz co chłopcy posprzątali rynek w Polsce i ogłaszają, że będą prawymi biznesmenami? to jakaś paranoiczna hipokryzja. po trupach do celu.
    po drugie jeżeli chodzi o objazdówki i zadowolenie klientów, to zadowolenie brało się chyba głównie z tego, że była niska cena. inaczej nigdy nie pozwoliliby sobie na takie wyjazdy. ale nie oszukujmy się na forum branżowym, ze Triada miała na poziomie objazdówki. Co było w ogóle w Triadzie na poziomie? chyba zyski właścicieli.

    zgadam się że cena powinna być CENĄ. ale tak na marginesie , gdzie szanowna Pani robi swoje codzinne zakupy? czy nie przypadkiem w dyskontach, supermarketach, hipermarketach, bo jest tanio. I tak klient też sobie chwali jakość ( obsługi, produktu) . wciskają nam syf do jedzenia, a pracujący za głodowe stawki pracownicy olewają nas do kwadratu. ale przecież i tak ludzie tam chodzą bo jest tanio . I sobie chwalą . Bo jest tanio.
    choć deklarują , że trzeba zrobić z tym dziadostwem porządek, bo przecież tracą pracę, mało zarabiają, i chamstwo. ale jak trzeba wydać własne pieniądze, to lecą tam gdzie najtaniej. i wtedy zamyka się klapeczka w główce, że jak tanio to wyzysk, dumping i dziadowski standard.

    i tak oto duzi w turystyce dumpingiem wykończyli rynek, klienci byli zadowoleni bo tanio, a teraz za niemieckie pieniądze będą robili porządek w Polsce. Będzie normalnie - drogo. Nie dla psa kiełbasa.   odpowiedz »

  • Exim Tours - koniec last minute 

   [2013-07-16 14:41 46.171.213.*]

   Brawo EXIM. Ktoś musi skończyć z paranoją wczasów lotniczych za 999,- w all in. Nie wszyscy muszą latać na wczasy zagraniczne. Polska turystyka i agroturystyka też che żyć. Poza tym są jeszcze wyjazdy autokarowe. Może po prostu za bardzo jesteśmy rozpuszczeni?? ZACZNIJMY WRESZCIE ZARABIAĆ - to wszystkim przyniesie korzyści!   odpowiedz »

   • Exim Tours - koniec last minute 

    [2013-07-16 19:36 84.10.135.*]

    Popieram! Dlatego Itaka sio! :)   odpowiedz »

   • Exim Tours - koniec last minute 

    [2013-07-17 22:03 31.41.177.*]

    Życzę powodzenia przy coraz biedniejszym społeczeństwie w tym porypanym kraju. Życzę zysków z takim podejściem !!!   odpowiedz »

  • Exim Tours - koniec last minute 

   [2013-07-16 23:09 77.254.176.*]

   a co to jest Exim, bo nigdy nie był polskim biurem, ktory żerowal na zwrotach podatku VAT a szybki odwrót i powstanie Bee Free z prawie całą załoga , krótka mamy pamięć.I caly czas zlepek pseudo specjalistow krązacych od jednego biura do drugiego.A skoro nikt nie jest zainteresowany oferta to nazywa sie ...razaco niski poziom sprzedaży....może warto zadać sobie pytanie dlaczego???? a może jest to ostrzezenie przed kolejnym upadkiem.Przez te długie lata nie wymyślono nic innego, jaki rozwój ? Przelewanie z pustego w próżne tu i zmniejszenie ilości "kosztownych" agentów nie pomoze   odpowiedz »

  • Exim Tours - koniec last minute 

   [2013-07-17 22:15 31.41.177.*]

   EXIM niech zadba o swoich klientów podczas odprawy na lotniskach i o widoczność rezydentów,bo jak leciałem z W-szwy do Gr Kos to musiałem szukać przedstawiciela !!! Na lotnisku nie było nawet zaznaczonej odprawy tej firmy !!! Exim niech naciąga rodaków. Oni mają full kasy i nie muszą szukać last minuts,albo Tuska niech wyślą na Księżyc.Zapewniam że będzie lepiej !!!!! .   odpowiedz »

  • Exim Tours - koniec last minute 

   [2013-07-17 22:16 31.41.177.*]

   EXIM niech zadba o swoich klientów podczas odprawy na lotniskach i o widoczność rezydentów,bo jak leciałem z W-szwy do Grecji- Kos to musiałem szukać przedstawiciela !!! Na lotnisku nie było nawet zaznaczonej odprawy tej firmy !!! Exim niech naciąga rodaków. Oni mają full kasy i nie muszą szukać last minuts, albo Tuska niech wyślą na Księżyc. Zapewniam że będzie lepiej !!!!! .   odpowiedz »

   • Exim Tours - koniec last minute 

    [2013-07-19 20:52 83.243.105.*]

    Odprawa jest bezbiletowa. O czym Exim zapewne poinformował. Po co im przedstawiciel na lotnisku skoro nie rozdają już biletów? W sytuacjach awaryjnych można zadzwonić do centrali, bo numer tez nie jest tajemnicą. Tacy niby światowi ci polacy, tacy niby oblatani, a podejść po prostu do check-inu bez prowadzenia za rączkę nie potrafią.   odpowiedz »

Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję