Rośnie liczba turystów na Kubie

Na początku roku duże zainteresowanie wzbudziła informacja o przełomie w stosunkach pomiędzy Kubą a Stanami Zjednoczonymi. Już wtedy było wiadomo, że liczba turystów na wyspie wzrośnie.


Z najnowszych danych wynika, że w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku, liczba turystów odwiedzających Kubę wzrosła o 20%. Wyspę coraz częściej odwiedzają Amerykanie - w tym roku przyjechało ich o 10 tys. więcej niż w 2014 roku. Podróżni ze Stanów Zjednoczonych przybywający na Kubę w celach rodzinnych, naukowych czy religijnych mogą liczyć na udogodnienia formalne związane ze swoją podróżą.

Poza turystami z USA wyspę chętnie odwiedzają też Kanadyjczycy, Niemcy, Anglicy, Francuzi i Włosi. Rośnie tez liczba polskich turystów.

W ostatnim czasie liczba turystów na Kubie systematycznie spadała. Wyspa nie mogła sobie poradzić z konkurencją ze strony pobliskiej Dominikany i Meksyku, które oferowały lepsze ceny i warunki. W związku z tym wzrosty na początku tego roku bardzo cieszą lokalną branżę turystyczną.

Władze kraju już teraz zapowiadają rozbudowę sektora turystycznego. W najbliższym czasie ma zostać powiększone lotnisko w Hawanie, które jeszcze teraz nie jest gotowe na przyjęcie dużej liczby turystów.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij