Brexit przyczyną mniejszych zysków przewoźników?

Linie lotnicze Ryanair zmniejszyły prognozę tegorocznych zysków o 5 procent. Przewoźnik spodziewa się niższych przychodów, ze względu na osłabienie funta.


Irlandzki przewoźnik poinformował, że prawdopodobnie ich tegoroczne zyski zmniejszą się do około 1,3 miliarda euro. Przyczyną ma być osłabienie funta, którą przyniosła decyzja o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Od referendum w sprawie Brexitu brytyjska waluta zaliczyła spadek wartości o 18%.

Jednocześnie linie lotnicze Ryanair zamierzają przewieźć w tym roku około 119 milionów pasażerów, co jest o 12% lepszym wynikiem niż w poprzednim roku.

Trudne do przewidzenia są skutki Brexitu dla branży turystycznej. Spadek wartości funta brytyjskiego może spowodować przyjazd większej ilość zagranicznych turystów do Wielkiej Brytanii. Osłabienie waluty oznacza, że podróż na wyspy brytyjskie stanie się tańsza, przez co bardziej atrakcyjna dla turystów z zagranicy. Natomiast dla Brytyjczyków koszt wyjazdu za granicę wzrośnie, przez co możliwy jest spadek zainteresowania turystyką wyjazdową.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij