Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Pilot wycieczek CHINY HONGKONG
- Specjalista ds Turystyki
- Doradca ds. Wypraw Motocyklowych
- Antalya - obsługa Klientów Sun & Fun Holidays...
- specjalista ds. turystyki - dział rezerwacji
- Pilot wycieczek
- PILOT POZNAŃ 1 DZIEŃ
- Szukam Pilota 28-31.05.25 z Puław do Zakopanego
- Specjalista ds. turystyki B2B
- PRACA PRZY TWORZENIU OFERT TURYSTYCZNYCH


W Bratysławie - Jarmark Bożonarodzeniowy
W piątek 19. 11. 2010 r. rozpoczyna się w stolicy Słowacji w Bratysławie Jarmark Bożonarodzeniowy, który potrwa do 23 grudnia br.
Już po raz 18-ty na Placu Głównym, Placu Franciszkańskim i Placu Hviezdoslava w Bratysławie odbywać się będzie bardzo popularny wśród mieszkańców stolicy oraz turystów zagranicznych Jarmark Bożonarodzeniowy. W tym roku będzie to wyjątkowo długi jarmark, który potrwa aż 35 dni. Uroczyste otwarcie nastąpi w piątek 19 listopada o godz. 16.00 zapaleniem choinki na Placu Głównym. Tegoroczna choinka to 39-roczny i 15,5 m wysoki świerk, który Bratysławie podarował mieszkaniec Podunajskych Biskupic Pan Ludovit Kiss. Jednocześnie z zapaleniem choinki rozświetlona zostanie także dekoracja świąteczna na bratysławskiej Starówce, która umilać będzie atmosferę Kiermaszu Bożonarodzeniowego.
W 103 specjalnie udekorowanych stoiskach prezentowane będą typowe regionalne potrawy i napoje oraz upominki. Podawane będą loksze (placki z ciasta ziemniaczanego) nadziewane gęsią wątróbką lub kapustą, pieczone kiełbaski i gęsi, kapuśniak, pagacze - ciasta skwarkowe, chleb ze smalcem i cebulką, wątróbki po "cygańsku", potrawy mięsne i rybne z grila oraz typowe napoje: grzane wino, pitny miód (medovina), grog i poncz. Nie zabraknie również słodkich wypieków: strudle /jabłkowe, makowe, orzechowe, serowe/, pierniki miodowe oraz oblatki. Zakazany jest sprzedaż mocnych alkoholi i piwa.
Oprócz jedzenia na Kiermaszu Bożonarodzeniowym kupić będzie można upominki i drobiazgi związane ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia - wyroby ze skóry, szkła, ceramiki, wikliny, drewna, liścia kukurydzy, pszczelego wosku itd. Wspaniałą świąteczną atmosferę dotwarzać będą liczne występy artystyczne oraz pokazy rękodzieła ludowego na żywo. Kiermasz czynny codziennie w godz. 10.00 - 22.00.
W ubiegłym roku kiermasz odwiedziło ponad 200 tysięcy turystów z kraju i zagranicy. Najwięcej turystów zagranicznych przyjechało z sąsiedniej Austrii, Czech, Węgier, Polski, ale również ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Anglii, Francji, Włoch, Hiszpanii, Irlandii, Danii oraz innych krajów.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Czas na jarmarki bożonarodzeniowe
[2010-11-23 13:02 83.9.198.*]
Brawo Bratysława !!1 - Uczestniczyliśmy w ubiegłym roku w Jarmarku Bozonarodzeniowym w Bratysławie - wspaniała impreza wiele atrakcji artystyczno-kulinarnych, prześliczne ozdoby choinkowe i niezapomniana"miodovina" wspaniała atmosfera świąteczna - warto zalicziczyć tę impezę , Pomocną w załatwieniu zwiedzania i noclegów jest Pani Beata Wojnarowska kontakt gtexpres@gtexpres.sk My niestety wybieramy się w tym roku na 205 rocznicę Bitwy pod Austrlitz - ale za rok znów tam bedziemy
Koło przewodników Beskidzkich i Terenowych PTTK Oświęcim odpowiedz »
Dział biura turystyczne:
Polacy są gotowi płacić więcej za
ECTAA domaga się wprowadzenia ochrony na wypadek bankructwa linii
Airbnb chce oferować dużo więcej niż
Dział dla turystów:
ECTAA domaga się wprowadzenia ochrony na wypadek bankructwa linii
Wstępne porozumienie w sprawie wprowadzenia systemu
Rekordowy kwiecień na Lotnisku
Starsze aktualności:
Więcej punktów wydawania paszportów
Pobyty turystów wyraźnie dłuższe niż rok
Cateringi dietetyczne w kontroli nie wypadły
Ceny w hotelach obniżone z
Rezerwacje na przewóz roweru za
Rusza certyfikacja punktów Informacji
Rusza XXI edycja Konkursu na Najlepszy Produkt
Skytrax wybrał najlepsze linie lotnicze na
Najlepszy kemping w Polsce jest na Dolnym
Drugi nabór w ramach programu finansowanego z
Itaka wzmacnia ofertę lotów w
GUS publikuje dane o liczbie udzielonych
Komisja Europejska zatwierdziła pomoc dla przewoźnika
Kasprowy Wierch - trasa narciarska otwarta od soboty
Koszt transportu turysty do kraju to wydatek w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych
Hotel Le Meridien Bristol: oferta na weekend walentynkowy
Coraz więcej pasażerów PKP InterCity
Podziemny szlak turystyczny w Krakowie
Centralwings oferuje loty dla poszkodowanych pasażerów Ryanair
Największą atrakcją turystyczną Poznania jest Stary Rynek
Rekrutacja do hotelu Interferie Medical SPA w Świnoujściu
Jednomyślność w obradach nad ustawą o całkowitym zakazie palenia
Utrudnienia w ruchu w Bieszczadach
Kładka nad Dunajcem w Sromowcach Niżnych już nieczynna!
wagon2010.lublin.pl - "Lubelski Lipiec΄80"
Bezpłatny wpis restauracji do Panoramy Firm kosztował ponad dwa tysiące
Czy wakacje na pokładzie towarowca dostarczą nam niezapomnianych wrażeń?
Zgłoszono ponad 100 projektów centrów pobytowo - treningowych na Euro 2012
Gibraltar wybija małpy, bo napadają na turystów
Śląskie: budowa autostrady do Czech pochłonie 10 mld zł