Subskrypcja
SubskrypcjaSzukaj
SzukajForum grupa: Transport

Będzie rozbudowa lotniska Warszawa-Modlin?

Data wysłania: 2017-07-14 12:02 Autor: Czytelnik IP automat

Aktualność:
Po pięciu latach systematycznego wzrostu w końcu nadszedł czas na inwestycje. Rocznie lotnisko Warszawa-Modlin ma przyjmować nawet do 6 mln pasażerów. Władze portu lotniczego podały więcej szczegółów.

Podczas konferencji "Aktualne wyzwania polskiego lotnictwa cywilnego - bezpieczeństwo, innowacje, perspektywy" zarząd lotniska poinformował, iż nadszedł czas na rozwój. Prezes lotniska, Leszek Chorzewski przekonywał, że może ono obsługiwać, nawet o 25 procent więcej pasażerów. Podkreślał, że port może działać niemal przez całą dobę, gdyż nie obowiązują tu zakazy związane z ciszą nocną.

By wszystko ruszyło do przodu, należałoby podjąć decyzję o zaciągnięciu kredytu. Prezes lotniska przypuszcza, że w tym roku być może uda się zakończyć wszystkie procesy przetargowe i formalnie rozpocząć inwestycję. Cykl budowy nowego terminala to około 18 miesięcy. Co jest bardzo ciekawe i nader optymistyczne, władze portu po cichu liczą na doprowadzenie linii kolejowej do lotniska.

Prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Janusz Niedziela objaśniał, że do roku 2030 ruch lotniczy nad Polską powinien wzrosnąć dwukrotnie. Jego zdaniem, ruch lotniczy, że jest na "dobrym, europejskim poziomie". Port ma się stać wsparciem dla notującego z każdym rokiem wzrost odprawianych podróżnych Lotniska Chopina. Obecnie z Modlina latają w ponad 50 kierunkach samoloty przewoźnika Ryanair, a w planach jest także dopuszczenie innych linii.

  • Rozbudowa Lotniska Warszawa-Modlin 

   [2017-07-14 12:02 83.0.165.*]

   Z takimi planami to Prezes długo tam nie pobędzie... Centralny hub samolotowo-kolejowo-autobusowo-rzeczny przecież ma być gotowy za 5 lat. Albo jakoś tak.   odpowiedz »

  • Rozbudowa Lotniska Warszawa-Modlin 

   [2017-08-10 13:10 193.254.246.*]

   Gorąco trzymam kciuki za powodzenie tej rozbudowy, mam nadzieję, że pomoże ona zarobić również niewielkim przedsiębiorcom, pracującym na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego, jak choćby w sektorze parkingów. Niskokosztowi przewoźnicy z pewnością biorą pod uwagę fakt, że pasażerowie będą musieli pozostawić gdzieś swoje pojazdy. Mógłbym polecić im mojego faworyta http://bezpiecznyparkingmodlin.pl/ nie zawiodą się   odpowiedz »

 
     

Powrót do wątkówOdśwież

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij