Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Szukamy pilota na 05.12 Gniezno-Bydgoszcz
- Specjalista ds. turystyki
- PRODUCT MANAGER/ FRONT OFFICE REPRESENTATIVE
- Itaka Toruń- G. Copernicus - doradca ds....
- Zainwestuje w biznes braza turystyczna
- pilotaż Kraków 10.12-12.12.2025
- Touroperator PRIMA HOLIDAY poszukuje pracownika
- Praktykant - obozy sportowe Hiszpania
- Specjalista ds. turystyki WAKACJE.PL Zduńska Wola
- Specjalista d.s. turystyki kolonijnej -...
Koleje Dolnośląskie wyposażą wszystkie pociągi w defibrylatory
Wszystkie pociągi Kolei Dolnośląskich zostaną wyposażone w defibrylatory. Przewoźnik zakupił 44 urządzenia, które do połowy czerwca zostaną zamontowane w pojazdach.
Pierwszych dziewięć defibrylatorów trafi do pojazdów spalinowych, które nie były fabrycznie wyposażone w taki sprzęt. Pociągi zakupione w ostatnich latach są zaopatrzone w defibrylatory przez producentów. Teraz po instalacji urządzeń w kolejnych pojazdach, wszystkie pociągi Kolei Dolnośląskich będą wyposażone w nowoczesny sprzęt do ratowania życia.
Nasze drużyny konduktorskie są przeszkolone z zakresu używania tych urządzeń. Na szczęście jednak jeszcze nigdy nie musiały korzystać z tej wiedzy w praktyce na pokładzie pociągu Kolei Dolnośląskich - podkreśla Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich.
Po zakończeniu montażu defibrylatory będą dostępne we wszystkich 88 pociągach Kolei Dolnośląskich. Wartość całego zamówienia przekroczy 200 tys. złotych. Montaż nowych urządzeń już trwa, a wszystkie defibrylatory zostaną oddane do użytku do połowy czerwca.
Defibrylację wykonuje się w wypadku nagłego zatrzymania akcji serca. Użycie specjalistycznego sprzętu zwiększa szanse przeżycia do 70%. Zajęcia z obsługi defibrylatorów są stałym elementem okresowych szkoleń drużyn konduktorskich z zakresu BHP oraz pierwszej pomocy.
Przy konieczności użycia sprzętu pasażerowie mogą skorzystać z urządzenia znajdującego się na pokładzie pociągu i samodzielnie, lub w asyście drużyny konduktorskiej, przeprowadzić zabieg defibrylacji serca. Po włączeniu urządzenia, defibrylator wydaje komendy głosowe, które pozwalają etapami przejść przez proces reanimacji.
Komentarze
Tagi:
Starsze aktualności:
Śmierć trójki Polaków na
Accor pokazuje trendy w rezerwacjach na
Ecco Travel rozpoczyna WIELKĄ
Na ferie wyjedzie więcej
ECTAA ogłosiła Preferowany Kierunek Podroży na rok
POT: Ponad połowa Polaków wyjedzie gdzieś w
Kraków wśród wybranych przez
Które paszporty są
TSUE: Tożsamość płciowa klienta nie należy do danych niezbędnych do zakupu
Bułgaria i Rumunia wchodzą do strefy Schengen
Jak Polacy spędzą swoje urlopy?
Bułgaria zmienia system opłat drogowych
NIK: W przyszłym roku będą szczegółowe kontrole pomocy dla przedsiębiorców
Wakacje.pl: turyści znów chętnie kupują wycieczki
Dobry rok dla Kolei Dolnośląskich
Egipt droższy, Cypr tańszy niż przed rokiem
Wybrano nowego prezesa świętokrzyskiej ROT
UNWTO nagradza startupy poświęcone turystyce aktywnej
Orbis zapowiada otwarcie nowych hoteli
CPK wskazuje preferowaną lokalizację
Niemcy wprowadzają kwarantannę dla przyjeżdżających z niektórych regionów Polski
