Ogłoszenia
Ogłoszenia
- poszukuję pilota trasa Września- Warszawa
- KONSLUTANT/KONSULTANTKA DO DZIAŁU CALL CENTER
- SPECJALISTA / SPECJALISTKA DO DZIAŁU KONTROLI...
- SPECJALISTY/SPECJALISTKI DO DZIAŁU MARKETINGU
- SPECJALISTA/SPECJALISTKA DS. ROZLICZEŃ I...
- Sun Way Travel w Łodzi poszukuje Specjalistki/ty
- Specjalista ds turystyki Konin - biuro podróży...
- Specjalista / Specjalistka ds. Turystyki
- Meble do salonu franczyzowego TUI
- Specjalista ds.Turystyki
POT wskazał zwycięzców
Po dwóch miesiącach wyrównanej rywalizacji ogłoszone zostały wyniki VI Turystycznych Mistrzostwa Vlogerów, organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną. Konkurs, tym razem w wiosennej odsłonie, skierowany był do twórców wideo prowadzących autorskie kanały w serwisie YouTube, na których publikują filmy o charakterze podróżniczym, górskim, kulinarnym lub lifestyle owym.
Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów są konkursem, który nie tylko pozwala odkryć unikatowe atrakcje szesnastu województw Polski, ale przede wszystkim zachęcić do podróżowania po kraju. Idea Mistrzostw wpisuje się również w cele zrównoważonego rozwoju. Konkurs promuje bowiem zdrowy tryb życia i ograniczenie szkodliwego wpływu aktywności turystycznej na środowisko.
Każda aktywność, której celem jest przybliżenie pięknych zakątków naszego kraju, a tym samym rekomendowanie podróży po Polsce, jest wspierana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jestem zbudowany faktem, że podróże po Polsce cieszą się coraz większą popularnością i to nie tylko do miejsc ogólnie znanych, ale tych nieodkrytych, bogatych w historię, kulturę, owitych w piękno przyrody i tworzących niezwykły klimat, jaki można tylko u nas odnaleźć. Często tuż obok nas. Serdecznie gratuluję laureatom i uczestnikom, którzy nie tylko odkrywają niezwykłe miejsca, lecz także potrafią turystyczne emocje przekazać szerszemu gronu odbiorców przyznaje wiceminister sportu i turystyki, Andrzej Gut-Mostowy.
W ramach konkursowej rywalizacji podróżnicy, których spośród otrzymanych zgłoszeń wybrała powołana przez Polską Organizację Turystyczną kapituła, mieli za zadanie publikację dwóch filmów na autorskim kanale YouTube oraz w mediach społecznościowych. O tym, kto wygra zadecydowały trzy czynniki: wyniki głosowania internautów (25%), zasięgi wygenerowane przez vlogerów (25%) oraz ocena Kapituły składającej się z reprezentantów branży turystycznej (50%).
Zwycięzcy, czyli twórcy najlepszych filmów promujących walory polskich miast i wsi, zabytki, naturę oraz lokalne tradycje zostali ogłoszeni 26 czerwca 2023 roku podczas briefingu prasowego, który odbył się w Hotelu Indigo w Warszawie.
Mazowieckie to nasze województwo; tu się urodziliśmy i wychowaliśmy komentuje udział w konkursie zwycięska para, Kasia i Dawid. Zbierając materiały do tegorocznej edycji Turystycznych Mistrzostw Vlogerów zależało nam, by odkryć na nowo nasze miejsce na ziemi, odwiedzając zarówno znane, jak i mniej typowe atrakcje i różnorodne miejsca. Nasze filmy pokazują województwo mazowieckie przekrojowo - odnajdą w nich inspiracje zwolennicy aktywnego wypoczynku, błogiego lenistwa nad rzeką, smakosze lokalnej kuchni, miłośnicy historii, przemysłu czy polskiej tradycji.
Najlepsi w tegorocznej edycji okazali się reprezentanci województwa mazowieckiego, Kasia i Dawid Białowąs - autorzy vloga "Gdzie los poniesie". Drugie miejsce zajął Marek Lewandowski, który prowadzi kanał "Ekwipunek dźwigany Codziennie" i w konkursie promował województwo kujawsko-pomorskie, a stawkę zamknęli Angelika i Mateusz Grzegorzek - ambasadorzy województwa lubuskiego i twórcy internetowi znani jako "My na szlaku".
Serdecznie gratuluję zwycięzcom, ale jesteśmy dumni z prac wszystkich finalistów, gdyż za pośrednictwem stworzonych relacji udało im się pokazać atrakcje poszczególnych regionów w nieszablonowy i wyjątkowy sposób. W obecnych czasach niezwykle ważne jest, by poprzez twórców internetowych budować wizerunek Polski. Pragnę podziękować także naszym Partnerom w 16 województwach, którzy stanowili nieocenione wsparcie oraz źródło wiedzy dla uczestników. Mam nadzieję, że powstałe filmy okażą się inspiracją do podróżowania po naszym kraju w rozpoczynającym się sezonie letnim stwierdził prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke.
Finaliści Mistrzostw otrzymają honorarium w wysokości 5 tys. zł netto. Laureat 1. miejsca może liczyć ponadto na 15 tys. zł, 2. miejsca - 8 tys. zł, a 3. miejsca - 5 tys. zł.
Komentarze
Tagi:
Dział centra informacji i promocji:
POT sprawdza plany wyjazdowe
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna wydała nowy
Ciekawy pomysł na promocję
Konferencja Nowe Trendy w Turystyce już w przyszłym
Dział atrakcje turystyczne:
POT sprawdza plany wyjazdowe
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna wydała nowy
Tureckie muzea przejdą transformację
Kto otrzyma dofinansowanie z programu Polskie szlaki
Starsze aktualności:
Grecja przesuwa wprowadzenie nowej
Stabilne wyniki w europejskiej
Emerytura marzeń - pływanie w niekończącej się
Rusza promocja turystyczna regionów poszkodowanych przez
Coraz więcej Polaków unika urlopu w
Zamość szykuje się na
Strategiczne spotkanie WP
Więcej gości w obiektach noclegowych niż przed
Jakie są preferencje Polaków w tym
Ile cudzoziemcy wydawali w
Robot będzie promował maltańską turystykę
Grecja: do restauracji bez certyfikatu covidowego
Grecos kończy wczesną sprzedaż sezonu 2019
Ryanair uznaje kolejny związek zawodowy
Przyznano MP Power Awards 2020
AccorHotels przejmuje szwajcarską sieć hoteli
Północna Izba Gospodarcza apeluje o niewprowadzanie kolejnego lockdownu
Niemiecki sąd zakwestionował wąskie klauzule najlepszych cen narzucane przez OTA
Początek roku udany dla egipskiej branży turystycznej
Polska na targach IMEX Frankfurt 2018
Czym zajmowała się POT w ubiegłym roku?
Nowy przewoźnik na czarnej liście UE
SZKOLENIE ANIMATORÓW CZASU WOLNEGO - Poznań - styczeń 2012
