Ogłoszenia
Ogłoszenia
- partnera do pozyskiwania klientów
- Itaka Pruszków Nowa Stacja
- Specjalista / Specjalistka ds. turystyki Salon...
- Praca w Bułgarii w sezonie 2026 - Sprzątanie...
- EGIPT - REZYDENT / PARTNER OPERACYJNY | 8 LAT...
- Specjalista / Specjalistka ds. turystyki
- KASJER LOTNICZY/Specjalista ds. Biznesowej...
- Specjalista ds. Turystyki | Wysokie prowizje +...
- Specjalista ds. turystyki BP Itaka -...
- Szukam partnerów: biura podróży i organizatorzy...
Zobacz także
PE przegłosował stanowisko w sprawie praw pasażerów
Stanowisko ITRP w sprawie nowelizacji ustawy o zmianach w TFG
Stanowisko Parlamentu Europejskiego w sprawie zmiany przepisów dot. praw pasażerów
Parlament Europejski przyjął stanowisko w sprawie dyrektywy turystycznej
Stanowisko Rady Przedsiębiorczości w sprawie tarcz finansowych PFR
Rada Przedsiębiorczości opublikowała swoje stanowisko w sprawie tarcz finansowych PFR. Publikujemy je poniżej.
Polski Fundusz Rozwoju, obok Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, od wielu miesięcy aktywnie wspiera polskich przedsiębiorców. Jest instytucją, która w czasie pandemii Covid-19 najszybciej i najlepiej zareagowała na dramatyczną potrzebę pomocy dla firm i ich pracowników. Sprawnie wypłaca pieniądze z kolejnych tarcz finansowych dla przedsiębiorstw dotkniętych skutkami obostrzeń. Jednocześnie odpowiada też za wiele innych, ważnych dla rządu i biznesu projektów.
Zautomatyzowany system wsparcia biznesu stosowany przez PFR, oparty jest na jasnych, transparentnych kryteriach oraz na deklaracjach przedsiębiorców, co jest najlepszym rozwiązaniem w sytuacji potrzeby szybkiego udzielenia pomocy tysiącom zagrożonych firm. Przedsiębiorcy ubiegający się o wsparcie z Tarczy PFR każdorazowo potwierdzają, iż wszystkie przedstawione przez nich informacje są zgodne ze stanem faktycznym, pod groźbą odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń. Kontrola prawidłowości tych danych musi mieć
charakter następczy - w przeciwnym razie firmy pozbawione źródeł przychodów musiałaby przez wiele miesięcy oczekiwać na otrzymanie wsparcia.
Oczywiście, mogło się zdarzyć, że sporadycznie pomoc trafiła do firm, których sytuacja nie była aż tak dramatyczna, a w skrajnych przypadkach doszło nawet do nadużyć, które dopiero dzisiaj wychodzą na światło dzienne. Takie przypadki powinny być bezwzględnie wykrywane i surowo karane. To zadanie dla odpowiednich organów. Nie można jednak na podstawie pojedynczych przypadków rzeczywiście ewidentnych nadużyć oskarżać PFR o słabą ochronę przed wyłudzaniem pieniędzy z tarcz finansowych.
Rada Przedsiębiorczości podtrzymuje swoją wysoką ocenę organizacji przyznawania i wypłat środków z dotychczasowych tarcz finansowych PFR. Jednocześnie chce stanowczo podkreślić, że podważanie publicznego zaufania do tej instytucji w czasie trzeciej fali pandemii i kolejnego lockdownu, który wymaga szybkiej i sprawnej organizacji nowych programów pomocowych, jest postępowaniem skrajnie nieodpowiedzialnym i wymierzonym przeciwko przedsiębiorcom.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Wyjazdy turystyczne tańsze niż przed
ETC przygląda się podróżniczym planom
Czy Polacy potrafią
Dział hotele, pensjonaty:
Obiecujący początek sezonu w
Triverna: Polacy rezerwują chętniej i
Wyższe opłaty miejscowe i zmiana zasad w
Starsze aktualności:
Hakerzy czyhają telefony na
Czy Polacy są już kłopotliwym
First minute dalej lepsze niż
Lublin będzie gospodarzem konferencji
Wakacje.pl proponują last
Grecja przesuwa wprowadzenie nowej
Stabilne wyniki w europejskiej
Emerytura marzeń - pływanie w niekończącej się
Rusza promocja turystyczna regionów poszkodowanych przez
Konferencja TURYSTA 2025 za nami
Polacy coraz chętniej latają do Azji
Marka Golden Tulip promowana przez Wojciecha Fiedorczuka
Parlament Europejski przyjął stanowisko w sprawie dyrektywy turystycznej
Gdzie szukać ofert pracy w Łodzi bez doświadczenia?
Klub Agencji Eventowych partnerem konferencji organizowanej przez studentów
Gdzie Polacy latali samodzielnie w 2024?
EXIM nagradza swoich najlepszych agentów
Net Holiday - czy to już koniec?
Południe Polski apeluje o nieodwoływanie przyjazdów
Ryanair przegrał przed litewskim sądem
Travelplanet chwali się swoją ofertą i siecią
Sposób Air France na cele klimatyczne
Jakie korzyści mają obiekty zrzeszone w ramach Polish Prestige Hotels?
Rzecznicy praw pasażera nie podejmą się roszczeń o odszkodowania związane z koronawirusem
Flixbusem dojedziesz do Finlandii
