Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Pilot wycieczek GRECJA KRETA
- Specjalista ds Turystyki
- Poprowadzę pensjonat lub willę PODHALE
- Pracownik do biura podróży
- Asystent/-ka ds. charterów - KATOWICE
- Rezydent Turystyczny - praca na Rodos lub Kos
- Przewodnik Wycieczek Kulinarnych w Gdańsku
- DODATKOWA PRACA: Specjalista/ka ds. Turystyki
- pilot Mediolan 13-16.03.26
- PILOT WYCIECZEK TURCJA
Dobre półrocze PKP Intercity
PKP Intercity zanotowało rekordowe półrocze, jeśli chodzi o ilość przewiezionych pasażerów.
W pierwszej połowie 2019 roku z usług przewoźnika skorzystało 22,8 mln pasażerów, czyli o ponad 1,3 mln osób więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Tym samym było to najlepsze od 10 lat pierwsze półrocze przewoźnika. Najpopularniejsze były połączenia między Warszawą a Krakowem.
Od stycznia do czerwca bieżącego roku pociągami PKP przewoźnika podróżowało 22,8 mln pasażerów, co oznacza 6-procentowy wzrost w stosunku do analogicznego okresu 2018 roku. Rekordowa była niedziela 5 maja, która była dniem powrotów z długiego weekendu majowego. PKP Intercity przewiozło wtedy blisko 190 tys. osób.
Pierwsze półrocze było dla nas bardzo udane między innymi ze względu na świetne wyniki w czasie szczytów przewozowych podczas ferii zimowych i wyjazdów na długi weekend majowy. Warto podkreślić, że w każdym kolejnym miesiącu przewieźliśmy więcej pasażerów niż w poprzednim. Jest to bardzo dobry prognostyk na drugie półrocze. Liczymy, że rok 2019 zamkniemy z kolejnym wzrostem liczby podróżnych - mówi Marek Chraniuk, prezes zarządu PKP Intercity.
W pierwszym półroczu pasażerowie najchętniej podróżowali między Warszawą a Krakowem. Tę trasę wybrało 1,3 mln osób. Około 950 tys. pasażerów PKP Intercity przewiozło między Warszawą a Trójmiastem. Dużą popularnością cieszyły się także połączenia łączące stolicę z Katowicami, Poznaniem, Wrocławiem i Białymstokiem.
Od stycznia do czerwca pociągami przewoźnika podróżowało o 11 proc. więcej rodzin niż w pierwszym półroczu ubiegłego roku. PKP Intercity przewiózł także 8 proc. więcej seniorów i 2 proc. więcej studentów. Pasażerowie coraz częściej zabierają w podróż zwierzęta. W pierwszych sześciu miesiącach 2019 roku było ich o prawie 17 proc. więcej niż w takim samym okresie ubiegłego roku. Coraz popularniejsze stają się wyjazdy kolejowo-rowerowe, o czym świadczy 7-procentowy wzrost liczby przewiezionych rowerów.
Komentarze
Tagi:
Dział dla turystów:
Aplikacja Wakacje.pl nominowana do
Street Art zachęci do przyjazdów do
Dział transport:
Wyrok w sprawie przydziału slotów na obleganych
Ryanair zapowiada rekordową siatkę połączeń z
EES może generować duże opóźnienia w ruchu
Starsze aktualności:
Karta pokładowa może wystarczyć do wykazania potwierdzonej rezerwacji na
Jak sobie ułatwić komunikację z
Polska na Maderze 4-tym rynkiem
Ferie zimowe nie były w pełni
Konferencja Nowe Trendy w Turystyce już za 10
Druga edycja Responsible Incentive Travel
Wyjazdy wakacyjna znów
Hiszpania promuje się w Polsce z
Można ubiegać się o autoryzację wjazdu do Wielkiej
Rosną przychody greckich
Dwa miliardy z Polskim Bonem Turystycznym
UOKiK wszczyna postępowanie w sprawie firmy sprzedającej rejsy
Nowy rok przynosi nowe plany dla touroperatorów
Turcja stawia na zrównoważone hotele
Ilu turystów korzystało z noclegów w Małopolsce?
Śledztwo w sprawie Alfa Star przedłużone
Lotnisko Heathrow źle przygotowane
Sri Lanka wystartowała z pilotażowym programem przyjmowania turystów
Focus Hotels wprowadza Centralny Dział Rezerwacji
Rynek apart i condohoteli w miastach zwalnia
Rząd rozszerza Tarczę Antykryzysową
Arabski przewoźnik oferuje darmowy nocleg
UNWTO: Duża rola turystyki w zrównoważonym rozwoju
Rezerwacje na Boże Ciało w dobrym tempie
Wystartowała nowa edycja konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny
Hackathon ma pomóc w znalezieniu rozwiązań dla branży turystycznej
Ryanair namawia do bezpośredniego zgłaszania roszczeń odszkodowawczych
Odczuwalny wzrost liczby wyjazdów Polaków z biurami podróży [dane skorygowane]
SOLTUR - SOLTUR - SOLTUR - SOLTUR - SOLTUR!!!
