Ogłoszenia
Ogłoszenia
- B. P. Okno na Świat (Warszawa) - Specjalista ds....
- Specjalista ds. Turystyki w salonie Wakacje.pl
- Specjalista ds turystyki - Stargard
- Specjalista / Specjalistka ds. turystyki
- Specjalista d.s. turystyki kolonijnej -...
- Specjalista ds. Turystyki w salonie ITAKA
- OFERTA PRACY - Doradca / Konsultant ds. Turystyki
- Kraków - Specjalista ds. Turystyki
- Meble do biura podróży, wyposażenie salonu TUI na...
- SPECJALISTA DS. TURYSTYKI
Wiślańska Trasa Turystyczna atrakcją dla rowerzystów z całej Europy
W Polsce ma szansę powstać narodowa Wiślańska Trasa Turystyczna dla rowerzystów. Autorką pomysłu budowy trasy rowerowej, która połączy Jezioro Czerniańskie w Wiśle z Gdańskiem, jest Grażyna Staniszewska, eurodeputowana z Bielska-Białej. Jest ona miłośniczką wypraw rowerowych - organizuje m.in. Beskidzkie Rajdy Rowerowe.
Projekt trasy o długości ponad 1000 km przygotowała Polska Agencja Rozwoju Turystyki. Na trasie będzie dobrze rozwinięta infrastruktura, która pozwoli na poznanie przyrody, kultury i historii Polski od Beskidów po Bałtyk. Szlak da szansę rozwoju również hotelarzom i restauratorom, bo rowerzyści muszą przecież gdzieś spać, jeść, czy naprawiać rowery.
Jako pierwsze w budowę trasy włączyło się województwo śląskie. Powstał 200 km odcinek trasy. Gotowa jest m.in. część wytyczona i oznakowana przez Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów prowadząca z Bielska-Białej do Jawiszowic. Jest także dostępna trasa na Śląsku Cieszyńskim, prowadząca z Wisły, przez Ustroń i Skoczów, nad Jezioro Goczałkowickie.
Niestety, Wiślańska Trasa Turystyczna dopiero zaczyna powstawać. Jest jednak szansa, by za kilka lat turyści mogli już z niej korzystać.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Rowerowa gigantomania
[2008-08-22 11:53 80.53.135.*]
Wyjątkowo nietrafiony i kompletnie nierealistyczny projekt, a mówienie w jego kontekście o rzekomym "narodowym produkcie turystycznym" to przegięcie nadużycie.
Zapraszam do zapoznania się z opinią
http://kaczka. blog. pl/archiwum/index. php?nid=13756805 odpowiedz »Powstanie Wiślańska Trasa Turystyczna
[2008-12-30 20:25 83.22.229.*]
A ja jestem ZA. Mam nadzieję, że już niedługo przejadę z Bielska-Białej nad Bałtyk. Byle tylko były to prawdziwe ścieżki rowerowe, a nie po prostu mniej uczęszczane drogi. Bo ani to miłe, ani bezpieczne. Absurdem jest to, co w Bielsku-Białej zrobiono wzdłuz ul. Szarotki.
Najchetniej już dziś utworzyłabym listę miejsc, których nie mozna ominąć. Można nazwać je "popsami" i ja stawiam na popas w Solcu Kujawskim, gdzie jest Jurapark, basen, super lasy na jazdy rowerowe (aż do Inowrocławia i Torunia).
Ważne, żeby na miejscu były noclegi, serwisy itp.
Anna (z Bielska-Białej) odpowiedz »Powstanie Wiślańska Trasa Turystyczna
[2009-04-07 11:48 94.229.84.*]
ciekawe czy dożyje odpowiedz »
Dział centra informacji i promocji:
Polska turystyka rośnie i będzie
Polacy wśród laureatów konkursu na najlepszy film
Wybrano najlepsze prace
Dział dla turystów:
LOT zapowiada nowe połączenia z
Polacy wśród laureatów konkursu na najlepszy film
Sąd UE rozpatrzył skargę
7 milionów pasażerów w Pyrzowicach
Nowe wpisy na Liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego
Starsze aktualności:
Gdańsk Europejską Stolicą Kultury
POT przyznała rekomendacje na lata
Ryanair planuje przewiezienie 20 mln
eSky zachęca do wczesnego planowania
MSiT chce 10 strategii dla
UN Tourism: Turystyka odbudowała się po
Wizz Air rezygnuje z płatnej
Województwo pomorskie ogłosiło konkurs ofert na rozwój turystyki i
Emirates wprowadzają nowe uniformy dla obsługi pasażerów premium i
W poniedziałek rozpoczynają się ferie
Nowa nazwa portu Lotniczego w Johanesburgu
Kraków: na Rynku Głównym będą tylko wybrane imprezy
Pożar opanował Dwór Kasztelana w Koziegłowach
Kłopoty producenta Airbusa A380
easyJet uruchomił nowy serwis dla narciarzy
Ponad 100 Rosjan popłynie na ‘Klejnocie Mórz’ na Fiordy Norweskie
Zmiany w prawie pracy kierowców
Pływające restauracje pod Wawelem
Polskie Koleje Linowe mają już 70 lat!
Krakowski Sylwester - WOW! Night
Loty Air France Paryż - Warszawa z terminala 2F1
W krainie Gaudiego i Salvadora Dali - przewodnik po Katalonii
Rząd chce, aby wycieczki podrożały?
Tanie bilety do Hiszpanii na bardzo długi weekend
