Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Szukamy pilota na 05.12 Gniezno-Bydgoszcz
- Specjalista ds. turystyki
- PRODUCT MANAGER/ FRONT OFFICE REPRESENTATIVE
- Itaka Toruń- G. Copernicus - doradca ds....
- Zainwestuje w biznes braza turystyczna
- pilotaż Kraków 10.12-12.12.2025
- Touroperator PRIMA HOLIDAY poszukuje pracownika
- Praktykant - obozy sportowe Hiszpania
- Specjalista ds. turystyki WAKACJE.PL Zduńska Wola
- Specjalista d.s. turystyki kolonijnej -...
Nowy ośrodek w Świnoujściu Interferie Medical SPA
Giełdowa spółka Interferie wybuduje w Świnoujściu kompleks wypoczynkowo - rehabilitacyjny Interferie Medical SPA. Nowoczesny obiekt powstanie na miejscu niegdysiejszego ośrodka Eldorado, który został przemianowany roboczo na Barbarkę II. Spółka rozpisała przetarg na rozbiórkę znajdujących się tam budynków. Etap weryfikowania projektu wykonawczego oraz budowlanego jest na ukończeniu.
Wybrano już nazwę nowego obiektu. "Interferie Medical SPA" nawiązuje do charakteru firmy skupiającej kilka obiektów pod wspólną marką Interferii i wskazuje na charakter kompleksu w Świnoujściu.
Ośrodki spółki Interferie noszą zwykle nazwy minerałów towarzyszących rudom miedzi (Argentyt, Bornit, Cechsztyn, Chalkozyn, Malachit), co jest związane z historią firmy. Spółka w 1992 roku przejęła ośrodki wypoczynkowe oraz kolonijne, które należały wcześniej do KGHM Polska Miedź SA. Spółka już od dłuższego czasu oferuje wypoczynek połączony z zabiegami zdrowotnymi oraz rehabilitacyjnymi. Z tego powodu najważniejsza inwestycja lubińskiej spółki, będzie nosić nazwę adekwatną do charakteru obiektu. Interferie Medical SPA będzie najnowocześniejszym kompleksem konferencyjno-wypoczynkowym, z bazą zabiegową oraz wellness.
Spółka ogłosiła przetarg na wykonanie prac rozbiórkowych istniejących budynków na działce przy ul. Uzdrowiskowej 15. Zwycięzca przetargu, zobowiąże się do rozbiórki czterech obiektów i dwóch pomieszczeń pomocniczych, ich łączna powierzchnia całkowita wynosi 10 tys. 982 mkw., a kubatura - 36 tys. 913 m sześc. Firma podejmie się także wywozu materiału porozbiórkowego, a także zapewnieni odpowiednie składowanie owego materiału.
Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się wziąć udział w przetargu mogą składać swoje pisemne oferty do poniedziałku 14 grudnia br., do godz. 12.00 w biurze inwestora zastępczego, firmy Portico Project Management. Koperty zostaną otwarte o godz. 14.30. Zamawiający zaznaczyli w specyfikacji przetargowej, że do udziału w przetargu mogą startować oferenci, którzy w latach 2006-09 podjęli się realizacji co najmniej dwóch rozbiórek o kubaturze powyżej 10 tys. m sześc. W drugim etapie konkursu, inwestor zastępczy będzie prowadził negocjacje z wybranymi firmami do 23 grudnia br. Umowa na prace rozbiórkowe zostanie podpisana prawdopodobnie na początku stycznia, zaś tydzień po jej podpisaniu przez obie strony, wykonawca rozpocznie prace. Spółka planuje zakończyć realizację inwestycji na początku kwietnia 2010 roku.
Firma Portico Project Management prowadzi w chwili obecnej nie tylko sam przetarg, ale również weryfikację projektu wykonawczego oraz budowlanego inwestycji Interferie Medical SPA. Projektant - CP Construction, przekazał dokumenty inwestorowi zastępczemu, który będzie miał dwa miesiące na ich analizę oraz przedstawienie ewentualnych korekt. Mowa m.in. o możliwości innych rozwiązań technicznych, które mogłyby pozwolić obniżyć koszty przy zachowaniu jednocześnie odpowiedniej jakości prac.
Komentarze
Tagi:
Dział dostawcy/usługodawcy branży:
Zmiana sekretarza generalnego Światowej Organizacji
Dział hotele, pensjonaty:
Triverna: rośnie popularność świątecznych
Starsze aktualności:
Śmierć trójki Polaków na
Accor pokazuje trendy w rezerwacjach na
Ecco Travel rozpoczyna WIELKĄ
Na ferie wyjedzie więcej
ECTAA ogłosiła Preferowany Kierunek Podroży na rok
POT: Ponad połowa Polaków wyjedzie gdzieś w
Kraków wśród wybranych przez
Które paszporty są
TSUE: Tożsamość płciowa klienta nie należy do danych niezbędnych do zakupu
Turkish Airlines dwudziestym przewoźnikiem w Star Alliance
Jak radzą sobie z ZUS-em restauracje działające sezonowo?
Raport pilotów w sprawie katastrofy nad Atlantykiem
Hotel i centrum konferencyjne na zamku w Niepołomicach!
Peru: powstanie 40 hoteli za 300 mln dolarów
Krakowski operator otworzył hostel w Łodzi
Nowy rozkład jazdy pociągów 2007/2008
Londyn: awaria samolotu BA przy lądowaniu
Trójmiasto: umowa PKP i SKM o wspólnych biletach
Allegro: od poniedziałku Turystyczna Akademia Biznesu Internetowego
Negatywna opinia NIK w sprawie gospodarowania majątkiem Grupy PKP
Wizz Air powiększa bazę w Sofii i uruchamia nowe loty
SPA Quality Standard Verified dla Platinum SPA
Warimpex: pod koniec 2009 roku nastąpi ożywienie
Za 1,4 miliarda dolarów Travelport przejął Worldspan
Skategoryzowane hotele bardziej popularne?
