Ogłoszenia
Ogłoszenia
- B. P. Okno na Świat (Warszawa) - Specjalista ds....
- Specjalista ds. Turystyki w salonie Wakacje.pl
- Specjalista ds turystyki - Stargard
- Specjalista / Specjalistka ds. turystyki
- Specjalista d.s. turystyki kolonijnej -...
- Specjalista ds. Turystyki w salonie ITAKA
- OFERTA PRACY - Doradca / Konsultant ds. Turystyki
- Kraków - Specjalista ds. Turystyki
- Meble do biura podróży, wyposażenie salonu TUI na...
- SPECJALISTA DS. TURYSTYKI
Spada liczba rejestrowanych autobusów
Liczba rejestracji nowych autobusów w Polsce spadła o 8,9% r/r do 933 pojazdów w okresie styczeń-październik 2013 r. - tak wynika z danych Centralnej Ewidencji Pojazdów przytoczonych przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.
"Po dziesięciu miesiącach większość segmentów funkcjonalnych notuje ujemny bilans w porównaniu do zeszłego roku. Dodatni wynik mamy tylko w segmencie pojazdów międzymiastowych i MINI. W tej pierwszej kategorii polscy przewoźnicy zarejestrowali w tym roku łącznie 83 szt. tego typu autobusów, czyli ponad 12% więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem. Coraz lepsze wyniki notuje także kategoria autobusów MINI, które po dobrym starcie na początku roku mocno przyhamowała w okresie wiosennym. W okresie wakacyjnym ponownie powróciła tutaj koniunktura i w ciągu 10 miesiącach br. polscy klienci zakupili 335 egzemplarzy z tego segmentu, czyli o 21 szt. więcej niż przed rokiem (+6,7%)" - można przeczytać w komunikacie.
"Segment autobusów turystycznych, który po 10 miesiącach br. zanotował największy ujemny balans ze wszystkich kategorii. Łącznie w tym okresie zarejestrowano 164 autokary - o 68 szt. mniej niż przed rokiem (-29,3%)" - zamieszczono w komunikacie.
PZPM i JMK spodziewają się w tym roku spadku liczby zarejestrowanych autobusów, który wyniesie w granicach 5% r/r.
W osobnym komunikacie PZPM podaje, że w okresie od stycznia do października przewoźnicy sprowadzili łącznie 2881 sztuk autobusów używanych z zagranicznych wtórnych rynków, czyli o 311 szt. więcej niż przed rokiem (wzrost o 12,1% r/r). Najwięcej wśród nich było pojazdów marki Mercedes-Benz, Renault i Setra.
Komentarze
Tagi:
Dział badania rynku i analizy:
ETC: Trzeci kwartał roku udany dla
WTTC: może braknąć rąk do pracy w
Więcej turystów w polskich obiektach
Dział transport:
LOT zapowiada nowe połączenia z
Enter Air podpisuje rekordową umowę z
Sąd UE rozpatrzył skargę
Starsze aktualności:
Gdańsk Europejską Stolicą Kultury
POT przyznała rekomendacje na lata
Ryanair planuje przewiezienie 20 mln
eSky zachęca do wczesnego planowania
MSiT chce 10 strategii dla
UN Tourism: Turystyka odbudowała się po
Wizz Air rezygnuje z płatnej
Województwo pomorskie ogłosiło konkurs ofert na rozwój turystyki i
Emirates wprowadzają nowe uniformy dla obsługi pasażerów premium i
W poniedziałek rozpoczynają się ferie
Hotel Panorama w Ostródzie sprzedany
Zakaz fotografowania szopek. Wszystko przez złodziei
100 lat poznańskiej Palmiarnii
Polska kolej najgorsza w Europie?
Pijany turysta zasnął na szlaku
Walentynkowa loteria na Ławicy
Na Wyspach padł chiński rekord
Spotkanie na temat bezpieczeństwa turystów
IATA prognozuje wzrost liczby pasażerów
Kulinarny Puchar Polski 14 września w Poznaniu
Dla kogo Lider Polskiej Turystyki 2012?
Euro 2012: Poznań przygotowuje dla kibiców dwa dworce
