Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Biuro Podróży Elit Tours
- Rezydent Hotelowy
- SPECJALISTA DS. KOMUNIKACJI I CONTENT MARKETINGU
- Specjalista ds.obsługi posprzedażowej Wrocław
- pilot Bawaria
- PILOT NA JAPONIĘ na przełomie kwietnia/maja 2026
- B. P. Okno na Świat (Warszawa) - Specjalista ds....
- Specjalista ds. Turystyki w salonie Wakacje.pl
- Specjalista ds turystyki - Stargard
- Specjalista / Specjalistka ds. turystyki
Rajska wyspa zamknięta dla turystów
Prezydent Filipin ogłosił, że jedna z najbardziej znanych wysp zostanie zamknięta dla turystów na okres sześciu miesięcy. Powodem są ścieki, które niestety trafiają prosto do morza i zanieczyszczają otaczające wody.
Jak poinformował The Guardian, filipiński prezydent Rodrigo Duterte, ogłosił, że z dniem 26 kwietnia wyspa Boracay zostanie zamknięta dla ruchu turystycznego na sześć miesięcy. O fakcie poinformował rzecznik prasowy, Harry Roque na Twitterze, nie podając dalszych szczegółów. Dawniej wyspa zajmowała wysokie pozycje w rankingach najpiękniejszych miejsc. Niestety od dłuższego czasu, Boracay boryka się z problemami związanymi z zanieczyszczeniem środowiska. Duża część obiektów hotelowych nielegalnie podłączyła swoje rury kanalizacyjne do miejskich wodociągów, przez co ścieki wpływają do wody. W lutym prezydent, zobowiązał Ministerstwo Środowiska do interwencji w tej sprawie. Chodziło nie tylko o uniknięcie katastrofy naturalnej ale również o branżę turystyczną.
W związku z tą decyzją rodzi się pytanie, co się stanie z branżą turystyczną na Boracay. Wyspa każdego roku obsługuje dwa miliony gości na wyspie i posiada 500 przedsiębiorstw związanych z turystyką. W lutym rząd ogłosił, że łącznie 300 przedsiębiorstw zostało poddanych "ocenie" pod kątem przestępstw sanitarnych. Co ciekawe, 51 z nich otrzymało ostrzeżenia o naruszeniu przepisów w zakresie ochrony środowiska.
W zeszłym miesiącu, podsekretarz ds. środowiska, Jonas Leones stwierdził, że zamknięcie pociągnęłoby za sobą zawieszenie lotów i rejsów na Boracay. Potrzebna jest żelazna pięść, by przywrócić porządek na wyspie. To będą chwilowe działania.-powiedział Leones. Jedno z stowarzyszeń biznesowych na wyspie, poprosiło rząd o zamknięcie działalności tylko tym, którzy łamią prawo.
Pia Miraflores z Fundacji Boracay stwierdziła, że jeszcze przed ogłoszeniem zakazu, zmniejszył się ruch. Przewodnicy już skarżyli się, że nie mają gości. Już widać skutki - powiedziała, dodając nabrzeża i molo są mniej zatłoczone niż dotychczas.
Boracay zatrudnia ponad 500 hoteli, zatrudnia 17 000 osób, a kolejne 11 000 pracowników budowlanych pracuje nad nowymi projektami.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Turystyka potrzebuje od państwa wsparcia, a nie przejmowania roli
Itaka: nocne spotkanie z
Na ferie prowadzi Egipt, ale egzotyka także
Dział aktualności dnia:
Na ferie prowadzi Egipt, ale egzotyka także
Jak sprzedają się przyszłoroczne oferty w
Starsze aktualności:
Intercity zadowolone z 2024
Picie na stokach potępiane
ACI EUROPE: Potrzebujemy zabezpieczenia przyszłości
POLREGIO przewiozło ponad 100 mln
Gdzie Polacy latali samodzielnie w
ETC publikuje wskazówki dla zrównoważonej
Accor ułatwia rezerwacje
Turystyka wspiera 33 finał
Gdańsk Europejską Stolicą Kultury
Uzbekistan znosi wizy dla turystów z Polski
Czy basen niebezpieczny dla dzieci jest dobrą reklamą biur(a)?
Zakłócenia na polskich lotniskach
Rośnie liczba rezerwacji imprez lotniczych
Polacy ułatwili wirtualną odprawę lotniczą
Rejsy wycieczkowe coraz popularniejsze
Czechy wprowadziły nowe zasady wjazdu
Sanepid sprawdza hotele, pensjonaty i ośrodki wczasowe
Polska otwiera się na kolejne kraje
Przyjeżdżający z Wielkiej Brytanii objęci kwarantanną
Kraków po raz kolejny będzie gościł kongres turystyki religijnej
Ograniczenie handlu w niedzielę zaszkodzi także gastronomii?
FlixBus chce przejąć dwie spółki
PKP Intercity uruchamia połączenie do Chorwacji
Europejskie niebo zostanie zamknięte dla białoruskich przewoźników?
ITD od początku wakacji skontrolowała ponad 600 autokarów
AmRest otworzy kilkaset nowych restauracji w 2018 roku
Zakaz lotów z krajów południowoafrykańskich przedłużony
Travelplanet: Klienci biur podróży akceptują wyższe ceny
wróciłam z dziś z Sousse Tunezja
Gdzie, skąd itd na Kretę 2010 ?
