AccorHotels rozpoczyna współpracę z Orient Express

W tym roku minęło 134 lata od pierwszej podróży Orient Express, który wyruszył z Paryża do Stambułu. Francuski państwowy przewoźnik kolejowy SNCF, który jest właścicielem kultowej marki "Orient Express", rozpoczął współpracę z firmą AccorHotels, by kontynuować rozwój Orient Express.


Jak informuje AccorHotels w komunikacie prasowym, w ramach tej współpracy, która połączy wiedzę i doświadczenie obu grup, AccorHotels nabędzie 50% udziałów w kapitale zakładowym Orient Express, do tej pory w całości należącym do SNCF.

Marka Orient Express to ponadczasowy symbol sztuki luksusowych podróży, przesiąknięty kulturą, świetnością i wyrafinowaniem. Legendarny pociąg, który przez prawie stulecie łączył największe miasta Europy - Paryż i Stambuł, odcisnął swoje piętno zarówno w historii, jak i naszej wyobraźni. Od 1977 roku Grupa SNCF aktywnie angażuje się w rozwój prestiżowego wizerunku marki, w szczególności poprzez odnowę zabytkowych wagonów z lat dwudziestych XX wieku oraz organizację wydarzeń (takich jak wystawa "Once upon a time the Orient Express" w Institut du Monde Arabe w Paryżu w 2014.

AccorHotels zamierza w oparciu o to partnerstwo wzmocnić swoją pozycję lidera w segmencie luksusowych obiektów, poprzez stworzenie nowej kolekcji prestiżowych hoteli pod sztandarem Orient Express. Ta kolekcja, która ma być uosobieniem sztuki podróżowania, będzie wyjątkowym przeżyciem przesiąkniętym historią, łączącym luksus, egzotykę i wyrafinowanie Wschodu i Zachodu.

Siedem zabytkowych wagonów, które są symbolem francuskiego art deco, pozostanie fizyczną własnością państwowej grupy kolejowej. Wagony będą służyły do obsługi prywatnych podróży i imprez. Będą one stanowić nową i wyjątkową oprawę dla organizacji wydarzeń, które mogą odbywać się we współpracy z innymi firmami AccorHotels, takimi jak Potel & Chabot, Noctis i John Paul.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij