Subskrypcja
Subskrypcja

Szukaj
SzukajEfekt Świąt Wielkanocnych w biurach podróży

W ostatnim tygodniu w biurach podróży, po wynikach sprzedaży i ilości klientów widać, że był to okres świąteczny. Raport Polskiego Związku Organizatorów Turystyki z systemu MerlinX.


Z raportu systemu rezerwacyjnego MerlinX przygotowanego przez Polski Związek Organizatorów Turystyki wynika, że biura podróży w piętnastym tygodniu 2017 roku odwiedziło o prawie 8% mniej klientów niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Liczba rezerwacji również spadła o prawie 10% w ostatnim tygodniu, w odniesieniu do tego samego okresu poprzedniego roku. Spadki w biurach podróży spowodowane są Świętami Wielkanocnymi, które wypadły w ostatnim tygodniu.

W ostatnim tygodniu spadło zainteresowanie wycieczkami autokarowymi o prawie 43% oraz z transportem lotniczym o 13%. Wzrosło natomiast, o 87% zainteresowanie wycieczkami z własnym transportem.

Turecka Antalya na pierwszym miejscu w rankingu najpopularniejszych destynacji. Na drugim i trzecim miejscu, greckie miasta Heraklion i Zakynthos.


Poniżej przedstawiamy cały raport PZOT:


Możesz także pobrać plik: turinfo_20170419_00000000mdre423i10cf4yv7uf54y383_booking_report_15_2017.pdf
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij