Subskrypcja
SubskrypcjaSzukaj
SzukajPożar w hiszpańskim Mazagón, wśród ewakuowanych Polacy

2 tysiące ludzi zostało ewakuowanych z domów, kempingów, hoteli w hiszpańskiej miejscowości w regionie Costa de la Luz z powodu pożaru. W grupie ewakuowanych znaleźli się polscy turyści.


Ogień pojawił się w sobotę wieczorem w rejonach Maguer, obok Huelvy. Ogień rozprzestrzeniał się od obrzeża Parku Narodowego Donana, który jest jednym z ważniejszych rezerwatów w kraju. Cała prowincja Huelva jest zagrożona pożarami. Na miejsce pożaru wysłano 11 samolotów, 10 śmigłowców i kilkanaście pojazdów straży pożarnej. Do godziny 11 straż walczyła z ogniem. Pożar był traktowany przez służby ratunkowe jako maksymalne zagrożenie. To nie pierwszy raz w tym roku, kiedy turyści są zagrożeni pożarami. O wcześniejszych przypadkach pisaliśmy w aktualności Chorwacja: pożary lasów zagrożeniem dla turystów

Około 2000 osób zostało ewakuowanych. Polacy, tak jak reszta ewakuowanych, o godzinie 1 w nocy zostali przeniesieni na stadion sportowy, gdzie powstało tymczasowe centrum kryzysowe. Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało o 61 ewakuowanych Polakach, nikt nie został poszkodowany.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij