Strzały na Polach Elizejskich

W czwartek, 20 kwietnia w centrum Paryża doszło do kolejnego ataku terrorystycznego. Do przeprowadzenia ataku przyznało się tzw. Państwo Islamskie.


W czwartek, późnym wieczorem napastnik otworzyło ogień z karabinów maszynowych do policyjnej furgonetki. Jeden policjant zginął, dwóch zostało rannych. Agencja AFP podaje także, że ranny został jeden turysta. Terrorysta został zastrzelony. Według wstępnych ustaleń był on obywatelem Belgii. W oświadczeniu organizacji terrorystycznej został wymieniony jako Abu Yousef al-Belgiki.

Prezydent Francji stwierdził, iż na Polach Elizejskich doszło do zamachu terrorystycznego. Na poniedziałek zostało zwołane posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Republiki. Zamach został przeprowadzony na kilka dni przed wyborami parlamentarnymi.

To kolejny atak terrorystów w ciągu ostatnich kilku dni. Tuż po Wielkiejnocy miał miejsce w Egipcie atak w okolicy klasztoru św. Katarzyny na Synaju, a w niedzielę palmową, także w Egipcie zaatakowano dwie koptyjskie świątynie. Terrorystyczne podłoże mógł mieć też niedawny atak na autobus wiozący piłkarzy Borussi Dortmund na mecz Ligi Mistrzów, choć w tym przypadku media podają także informację, że mógł on zostać przeprowadzony przez osobę zainteresowaną zakupem akcji klubu, która w ten sposób chciała chwilowo obniżyć ich cenę. Mimo wszystko takie tłumaczenie brzmi mało wiarygodnie.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij