Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Rezydent w Chorwacji
- Pilot wycieczek Włochy, Francja, UK
- Pilot do Budapesztu 28-31.05.25
- Rezydent w EXIMTOURS
- Biuro podróży w Warszawie zatrudni pracowników
- Grecja 2025! Przewodnik, Pracownik...
- PRODUCT MANAGER
- Z-ca Kierownika / Specjalista ds. turystyki...
- Kosmetyki hotelowe
- Specjalista ds. Turystyki - Żyrardów
Airbus nie wstrzyma produkcji A380
Linie Emirates podpisały dziś list intencyjny w sprawie wiążącego zamówienia na 20 samolotów z opcją zakupu 16 kolejnych. Uwzględniając ostatnie porozumienie, łączna liczba Airbusów A380 zamówionych przez Emirates wynosi 178, co świadczy o zaufaniu linii do programu A380.
Emirates podpisały wartą 16 mld dolarów (58,7 mld AED) umowę na 36 samolotów Airbus A380, która obejmuje wiążące zamówienie na 20 maszyn i opcję zakupu 16 kolejnych. Jeżeli nie doszłoby do finalizacji zamówienia, Airbus przestałby produkować samoloty A380 o czym pisaliśmy w Airbus wycofa z produkcji jeden z modeli?. Flota A380 Emirates wykorzystuje zarówno silniki General Electric, jak i Rolls-Royce. Obecnie przewoźnik analizuje możliwości zakupu silników do najnowszej partii zamówionych samolotów.
Dostawy nowych Airbusów A380 rozpoczną się w 2020 roku. Już teraz linie Emirates dysponują flotą 101 Airbusów A380 i oczekują na dostawę 41 zamówionych wcześniej maszyn. Biorąc pod uwagę najnowsze zamówienie, udział przewoźnika w programie A380 wynosi 178 samolotów o łącznej wartości ponad 60 mld dolarów.
Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates, oraz John Leahy, dyrektor operacyjny ds. klientów w firmie Airbus Commercial Aircraft, podpisali dzisiaj list intencyjny w siedzibie przewoźnika w Dubaju.
Linie Emirates odzwierciedlają ducha rozwoju, innowacji i odporności Dubaju. Uosabiają one także rosnące znaczenie miasta, jeśli chodzi o przepływ osób, kapitału i informacji. To porozumienie stanowi wyraz optymizmu linii co do przyszłości i świadczy o zaangażowaniu w realizację wizji Dubaju, tj. jego dalszego rozwoju jako kierunku i portu lotniczego o światowym znaczeniu - powiedział Jego Wysokość Szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum, wiceprezydent i premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz emir Dubaju.
Nigdy nie ukrywaliśmy, że A380 okazał się sukcesem dla Emirates. Nasi pasażerowie go uwielbiają, a my zdołaliśmy wprowadzić go na różnych trasach, co zapewniło nam elastyczność pod względem zasięgu i zróżnicowania podróżnych - dodał. Część z nowych samolotów, które zamówiliśmy, zastąpi starsze maszyny. Zamówienie zapewni stabilność produkcji A380, a w przyszłości zamierzamy w dalszym ciągu ściśle współpracować z firmą Airbus przy udoskonalaniu samolotu i oferty pokładowej, tak aby zapewnić naszym pasażerom jak najlepszy lot. Piękno tej maszyny polega na tym, że technologia i wyposażenie na pokładzie dają nam mnóstwo swobody, żeby eksperymentować z wystrojem wnętrz.
Chciałbym wyrazić podziękowanie dla linii Emirates, Szejka Ahmeda, Tima Clarka i Adela Al-Redhy za ich nieustające wsparcie dla Airbusa A380. Samolot A380 od 2008 roku ma ogromny udział w rozwoju oraz sukcesie linii Emirates i cieszymy się, że nadal tak będzie. Najnowsze zamówienie zapewni produkcję Airbusa A380 przynajmniej przez najbliższych dziesięć lat. Osobiście jestem przekonany, że więcej przewoźników pójdzie w ślady Emirates, a ten wspaniały samolot będzie nadal budowany jeszcze w latach 30.-powiedział John Leahy, dyrektor operacyjny ds. klientów Airbus Commercial Aircraft.
Emirates i Airbus współpracują ze sobą od dziesięcioleci. Przewoźnik dysponuje największą flotą Airbusów A380 na świecie, która liczy obecnie 101 maszyn.
Komentarze
Tagi:
Dział transport:
PLL LOT mają tymczasowego
Latanie po Polsce coraz
Enter Air zawarł umowę z TUI
Starsze aktualności:
WTTC: sztuczna inteligencja zrewolucjonizuje
Władze Wenecji ograniczą liczebność grup
Kontrole na granicy ze Słowacją znów
Zmiana lidera kierunku na city
Polska Wschodnia - tanie pożyczki dla
Grecos promuje Grecję
UE szykuje zmiany w przepisach dot. czasu pracy
ACI EUROPE publikuje wytyczne dot. obsługi pasażerów z niewidocznymi
Ruszył fundusz pożyczek dla firm turystycznych ze wschodniej
Jeśli pasażer sam załatwi sobie lot zastępczy, może nie dostać odszkodowania za
Wybory w Turcji: robi się coraz ciekawiej
PLL LOT chwalą się swoimi wynikami finansowymi
Ruszyła kolejna edycja konkursu Małopolska Gościnna
Jak polskie obiekty szykują się do sezonu?
Odwołany lot: przewoźnik ma zwrócić także prowizję?
W kwietniu szczyt zapaści w wyszukiwaniu fraz turystycznych
Ferie zimowe (właściwie) zlikwidowane
Częste wyjazdy służbowe - na co zwrócić uwagę? Ubezpieczenie Multi-trip w kontekście delegacji.
Nieprecyzyjny komunikat UOKiK w sprawie koronawirusa może zaszkodzić turystyce?
Arłamów gościł działaczy turystycznych
Z czym borykają się organizatorzy turystyki młodzieżowej?
Prezes gdańskiego lotniska przeciw podniesieniu opłat lotniskowych