Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Biuro Podróży Elit Tours
- Rezydent Hotelowy
- SPECJALISTA DS. KOMUNIKACJI I CONTENT MARKETINGU
- Specjalista ds.obsługi posprzedażowej Wrocław
- pilot Bawaria
- PILOT NA JAPONIĘ na przełomie kwietnia/maja 2026
- B. P. Okno na Świat (Warszawa) - Specjalista ds....
- Specjalista ds. Turystyki w salonie Wakacje.pl
- Specjalista ds turystyki - Stargard
- Specjalista / Specjalistka ds. turystyki
Ryanair - nowe połączenia i kłopoty na Modlinie
Na zimowy sezon linia Ryanair dodała 5 nowych tras do już oferowanych, a także otworzy nową bazę serwisową we Wrocławiu.
Nowe trasy przewoźnika to Kraków - Tuluza, Kraków - Poznań, Łódź - Alicante, Łódź - Mediolan i Łódź - Bruksela. Rozbudowa bazy serwisowej we Wrocławiu ma kosztować 25 mln euro i zapewnić bardziej elastyczną obsługę samolotów w tym regionie. Ryanair pierwotnie oferował powstanie bazy w Modlinie, jednak lotnisko nie zgodziło się na długoterminową umowę. Ryanair rezygnuje także z pięciu tras z lotniska w Modlinie, z lotów do Szczecina, Pizy, Pragi, Walencji i Kowna.
Nie dzieje się tak bez przyczyny, bowiem Ryanair jest największą linią lotnicza w Modlinie, a jednak płaci zbyt mało zdaniem PPL i lotnisko jest deficytowe. Obecnie Ryanair płaci stawkę za pasażera ustaloną w 2013 roku na poziomie 5zł. Taką niekorzystną umowę podpisał zarząd Portu Lotniczego Modlin będący pod dużą presją w 2013 roku z powodu kłopotów z pasem startowym.
Już w lipcu Prezes PPL Stanisław Wojtera żądał rynkowych warunków dla przewoźnika Ryanair musi podjąć decyzję - albo zgodzi się na rynkowe warunki i zacznie płacić urealnione stawki, albo będzie musiał zrezygnować z przychodów z tego portu. Nie znam w branży drugiego przypadku, gdzie przy rekordowej liczbie pasażerów zarabia wyłącznie linia lotnicza, a lotnisko jest trwale deficytowe. Uważam więc, że obecna dysproporcja korzyści jest do natychmiastowej zmiany.
Warto przy okazji nadmienić, że Ryanair w dniach 5-12 września prowadzi nabór osób chcących znaleźć się w panelu doradczym tej linii lotniczej. Panel jest inicjatywą utworzoną w zeszłym roku, która miała pomóc w kontakcie z klientam i przyczynił się do opracowania usprawnień takich jak aplikacja Dzień podróży, Portfel myRyanair, Samoobsługowe centrum cyfrowe oraz innych.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Ryanair karze Modlina?
[2022-09-07 11:29 167.114.118.*]
Nie wierzyłbym w szczere intencje tego Wojtery. To kadrowy najemnik PiS wykonujący partyjne zlecenie uruchomienia lotniska w Radomiu, a zniszczenia portu lotniczego w Modlinie.
Wspiera go mocno słynny poseł Suski, kilku ideologów z PiS oraz intelektualista po maturze Adam Bielan.
Wg wszystkich renomowanych ekspertów tzw. port lotniczy Warszawa-Radom za 800 mln PLN, nigdy nie będzie rentowny! odpowiedz »
Dział aktualności dnia:
Na ferie prowadzi Egipt, ale egzotyka także
Jak sprzedają się przyszłoroczne oferty w
Dział transport:
Na ferie prowadzi Egipt, ale egzotyka także
Nowe połączenie z Kraków
Nad Bałtykiem Święta szansą na dobry koniec
Starsze aktualności:
Picie na stokach potępiane
ACI EUROPE: Potrzebujemy zabezpieczenia przyszłości
POLREGIO przewiozło ponad 100 mln
Gdzie Polacy latali samodzielnie w
ETC publikuje wskazówki dla zrównoważonej
Accor ułatwia rezerwacje
Turystyka wspiera 33 finał
Gdańsk Europejską Stolicą Kultury
POT przyznała rekomendacje na lata
Rainbow założy spółkę zależną w Turcji
Wizz Air zmniejsza częstotliwość lotów do Izraela
Kiwi.com wyda 70000 EUR na promocję taniego podróżowania
Bilety na FlixBusa będą do kupienia także u kierowcy
Kujawsko-Pomorskie kusi młodych
Nocowanie.pl: Trudniej o wolne noclegi nad morzem na lipiec
Kolejna linia lotnicza ogłasza upadłość
Po jakie wina najczęściej sięgają polscy konsumenci?
UOKiK podsumował sprawę płatnych infolinii
Związek Banków Polskich:Polacy nie zrezygnują z wyjazdów
Pół miliona turystów w Egipcie w pierwszym kwartale 2021 roku
1 lipca wchodzi w życie ustawa o imprezach turystycznych
Seszele otworzą granice dla turystów
Odsprzedam wczays do Turcji. Pilne.
