TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter
Ryanair zapowiada nowe połączenie z Poznania

Ryanair uruchomi nowy kierunek z poznańskiej Ławicy


Irlandzki przewoźnik rozpocznie loty z Poznania do Wenecji Treviso. Połączenie będzie realizowane 2 razy w tygodniu od 28 marca 2021 r. i stanie się częścią rozkładu lotów Ryanaira z Polaski na lato 2021.

Nowe połączenie do Wenecji Treviso ogłoszone przez linie lotniczą Ryanair, to bardzo ważny sygnał w tych trudnych dla naszej branży czasach. Właśnie dzisiaj ta doskonała wiadomość dla mieszkańców Poznania oraz regionu pokazuje, że możemy patrzeć z optymizmem na nowy, nadchodzący, 2021 rok. Długo oczekiwane pojawienie się tej oferty i regularne loty do Wenecji pozwolą na dotarcie do tego turystycznego regionu bezpośrednio z Poznania. Poznańskie lotnisko podejmuje wszystkie możliwe kroki, aby budować ofertę dla spragnionych podróży lotniczych Wielkopolan. Teraz zapowiedziane połączenie linii lotniczej Ryanair buduje nasz optymizm na przyszłość i buduje pozycję ofertową naszego lotniska. Wenecja i jej region, to nie tylko destynacja z ofertą na dłuższe wyjazdy wakacyjne, ale także na krótkie odwiedziny w unikatowym na skalę światową mieście. Właśnie teraz, w czasie wielu wyzwań, podróże lotnicze są jeszcze bardziej bezpieczne niż kiedykolwiek, a linie lotnicze Ryanair oraz Port lotniczy Ławica jesteśmy gotowi już teraz i w nowym sezonie, by bezpiecznie, zgodnie ze wszystkimi zaleceniami, przyjmować na ścieżce pasażerskiej, wszystkich chętnych na lotnicze podróże. Mamy nadzieję, że to połączenie na długo wpisze się do naszego rozkładu lotów. Teraz wszystko w rękach mieszkańców Wielkopolski. - powiedział Błażej Patryn, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

Starsze informacje 2020-10-27


KLM zainaugurował połączenia z Poznania
KLM Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze oficjalnie zainaugurowały nową trasę: Amsterdam-Poznań-Amsterdam. Poznań to piąte miasto w Polsce - po Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu - skąd KLM oferuje loty do Amsterdamu.

W Porcie Lotniczym Poznań - Ławica miała miejsce oficjalna inauguracja nowej trasy KLM. Od 25 października b.r. holenderski przewoźnik oferuje bezpośrednie połączenie lotnicze z Poznania do Amsterdamu. Początkowo loty będą odbywały się do 5 razy w tygodniu. Dzięki temu mieszkańcy Poznania i całej Wielkopolski będą mogli nie tylko w wygodny sposób odwiedzić Amsterdam, ale też zyskają dostęp do globalnej siatki lotów holenderskiego przewoźnika przez lotnisko bazowe Amsterdam-Schiphol.

Początkowo na nowej trasie KLM będzie oferował 5 połączeń tygodniowo, a loty będą odbywały się w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele. Rozkład zaplanowano następująco: Samolot będzie startował z lotniska Schiphol w Amsterdamie o godzinie 14:40, z lądowaniem w Poznaniu o 16:20. Lot powrotny z Poznania wyrusza o 16:45, aby dotrzeć do Amsterdamu o 18:35.

Bardzo się cieszę, że pomimo obecnych okoliczności, możemy zainaugurować nowe połączenie z Polski. Dziś Poznań został włączony do globalnej siatki KLM. To dowodzi pewności i zaufania, jakie KLM pokłada w polskim rynku. Jak wszyscy wiemy, w tym roku cały sektor lotniczy i turystyczny doświadczają bezprecedensowego wyzwania. Ze względu na ograniczenia dotyczące podróży narzucone przez wiele krajów, nasz aktualny harmonogram jest ograniczony. Jednakże cieszymy się że tej jesieni pasażerowie KLM będą mieli do dyspozycji w sumie 52 loty tygodniowo z pięciu polskich miast, łącznie z nową trasą z Poznania. Cały personel KLM, zarówno na ziemi, jak i na pokładzie, jest zaangażowany w zapewnienie naszym pasażerom najwyższego poziomu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Podjęliśmy szereg środków ostrożności w czasie lotów i na lotnisku bazowym, a także dostosowaliśmy politykę sprzedaży i zwrotu biletów, aby zapewnić naszym klientom bezpieczne i bezproblemowe podróże. Mam nadzieję, że ta nowa bezpośrednia trasa między Poznaniem, a Amsterdamem będzie nowym początkiem i znakiem optymizmu w tych nietypowych czasach. Dzięki niej, otwierają się nowe perspektywy - zwiedzanie świata, spotkania z rodziną i przyjaciółmi mieszkającymi za granicą, a także nowe relacje biznesowe między Polską a Niderlandami. Naszymi samolotami przybędą też zagraniczni turyści, co przyczyni się do dalszego turystycznego rozwoju Poznania i całego regionu, o tak dużym potencjale historycznym i kulturalnym. - powiedział Frantisek Siling, Dyrektor Generalny Sprzedaży KLM.

Inauguracja połączenia do Amsterdamu ma znacznie szerszy wymiar, wychodzący znacznie poza fakt wprowadzenie do rozkładu poznańskiego lotniska jednej destynacji. Od dłuższego czasu Zarząd poznańskiego lotniska prowadził rozmowy z linią lotniczą KLM, a całkiem niedawno informowaliśmy o decyzji Królewskiej Holenderskiej Linii Lotniczej, o uruchomieniu relacji Poznań-Amsterdam w rozkładzie Jesień 2020. Właśnie dzisiaj ta doskonała wiadomość dla mieszkańców Poznania oraz regionu staje się faktem. Długo oczekiwane pojawienie się oferty tego przewoźnika i regularne loty liniami KLM uznajemy za otwarte. Ten rok jest wyjątkowy nie tylko dla lotniska w Poznaniu, ale dla całej branży lotniczej. Długi czas wstrzymania ruchu lotniczego w związku ze stanem pandemii, duża niepewność operowania na wielu trasach nie pozwalały na optymistyczne nastroje. Obecna sytuacja, jesienią 2020, także nie jest dla portów lotniczych łatwą. Jednak poznańskie lotnisko podejmuje wszystkie kroki, mimo tych trudności, aby budować ofertę dla spragnionych podróży lotniczych Wielkopolan. Teraz uruchomione połączenie linii lotniczej KLM z Holandią buduje nasz optymizm na przyszłość, buduje pozycję ofertową naszego lotniska. Amsterdam, to nie tylko miasto docelowe tak ważne dla przedstawicieli biznesu obu miast i krajów, czy dla citybreak owych wyjazdów, ale otwiera szerokie możliwości podróży międzykontynentalnych tą samą linią lotniczą i to prosto z Poznania. Właśnie teraz, w czasie wielu wyzwań, podróże lotnicze są jeszcze bardziej bezpieczne niż kiedykolwiek, a linie lotnicze KLM oraz Port lotniczy Ławica jesteśmy gotowi, by bezpiecznie, zgodnie ze wszystkimi zaleceniami, przyjmować na ścieżce pasażerskiej, wszystkich chętnych na lotnicze podróże. Bardzo się cieszymy, że pierwsi pasażerowie na poznańskim lotnisku Ławica właśnie wsiedli do samolotu Królewskiej Linii Lotniczej KLM! Jesteśmy tu po to, aby spełniać stale rosnące oczekiwania pasażerów naszego regionu i mamy nadzieję, że to połączenie na długo wpisze się do naszego rozkładu lotów. Teraz wszystko w rękach mieszkańców Poznania. - skomentował Prezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica Mariusz Wiatrowski.

Starsze informacje 2020-08-14


KLM poleci do Poznania
Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM właśnie zapowiedziały uruchomienie nowego połączenia z Polską.

Od 25 października b.r. KLM będzie oferował codzienne połączenie (7 lotów w tygodniu) na nowej trasie Amsterdam-Poznań-Amsterdam. Samolot będzie startował z lotniska w Poznaniu o godzinie 16:50, z lądowaniem w Amsterdamie o 18:35. Loty powrotne do Polski zaplanowano o następujących porach: wylot z Amsterdamu o godzinie 14:40 i przylot do Poznania o 16:20.

Decyzja KLM o uruchomieniu kolejnej trasy z Polski to wspaniała wiadomość dla nas wszystkich, która dowodzi pewności i zaufania, jakie linia pokłada w polskim rynku. Już od tej jesieni mieszkańcy Wielkopolski zyskają nowy lot: Poznań-Amsterdam, a co za tym idzie - jeszcze więcej możliwości podróży, które otwiera rozległa siatka połączeń KLM - loty do Holandii, a stamtąd - przez port bazowy w Amsterdamie - do licznych miast na 5 kontynentach. Mamy też nadzieję, że uruchomienie regularnych lotów pomoże w budowaniu dalszych relacji biznesowych między Polską a Holandią. Grupa Air France KLM od kilku miesięcy stopniowo wznawia działalność po kryzysie wywołanym globalną pandemią COVID-19, a podróżni mają do dyspozycji coraz więcej kierunków. Co więcej, otwieramy nowe trasy, a dla Polski pod tym względem to wyjątkowy rok! W lipcu Air France rozpoczął loty między Paryżem a Krakowem, a w kilka miesięcy później - w październiku - KLM wyląduje po raz pierwszy w Poznaniu. To potwierdza nasze przekonanie w potencjał polskiego rynku. - powiedział Frantisek Siling, Dyrektor Generalny Sprzedaży Air France i KLM w Polsce.

Nowe połączenie już jest. Teraz wszystko zależy od tego, jak na decyzję KLM zareaguje biznes. Mam nadzieję, że w warunkach pandemii uda się zapewnić wystarczającą liczbę pasażerów, by ten kierunek mógł się utrzymać. Czas kryzysu w branży lotniczej to też szansa na nowe rozdanie oraz nowe możliwości rozwoju dla Poznania i poznańskiego lotniska. - dodał prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Długo oczekiwane pojawienie się oferty tego przewoźnika staje się faktem. Regularne loty liniami KLM otwiera połączenie z Amsterdamem i to codziennie, 7 dni w tygodniu. Ten rok jest wyjątkowy nie tylko dla lotniska w Poznaniu, ale dla całej branży lotniczej. Długi czas wstrzymania ruchu lotniczego w związku ze stanem pandemii, duża niepewność operowania na wielu trasach nie pozwalały na optymistyczne nastroje. Jednak poznańskie lotnisko szybko pokazało, że mimo tych trudności może zbudować bogatą ofertę dla spragnionych podróży lotniczych Wielkopolan. Ponad 40 regularnych połączeń było zaskoczeniem dla wielu pasażerów, którzy mogą z Poznania realizować nie tylko wakacyjne plany. Teraz decyzja linii lotniczej KLM o uruchomienia połączenia z Holandią jeszcze bardziej wzmacnia pozycję ofertową naszego lotniska. Amsterdam, to nie tylko miasto docelowe tak ważne dla przedstawicieli biznesu obu miast i krajów, czy dla citybreak owych wyjazdów, ale otwiera szerokie możliwości podróży międzykontynentalnych tą samą linią lotniczą i to prosto z Poznania. Bardzo się cieszymy, że pierwsi pasażerowie na poznańskim lotnisku Ławica wsiądą do samolotów KLM już w październiku 2020 roku!" - skomentował prezes Portu Lotniczego Poznań-Ławica Mariusz Wiatrowski.

Starsze informacje 2020-02-14


7 nowych połączeń z lotniska w Poznaniu
Ryanair ogłosił największy w historii rozkład lotów z Poznania na lato 2020. Na Ławicy zostanie zbazowany 4 samolot przewoźnika, a w siatce połączeń pojawi się 7 nowych tras.

Nowe trasy z Poznania to: Budapeszt (2x tyg.), Charków (2x tyg.), Lwów (2x tyg.), Odessa (2x tyg.), Pafos (1x tyg.), Paryż (2x tyg.) i Podgorica (2x tyg.)Łącznie siatka połączeń przewoźnika z Poznania obejmie 26 tras. Ryanair zapowiada obsłużenie 1,2 mln osób na poznańskiej Ławicy.

Cieszymy się z ogłoszenia największego w historii rozkładu lotów z Poznania, w znacznej części obsługiwanego przez Buzz. Potwierdza to nasze zaangażowanie w dalszy rozwój ruchu lotniczego, turystyki oraz miejsc pracy w Wielkopolsce. Nasz letni rozkład lotów z Poznania obejmuje 26 tras, w tym 7 nowych. Na lotnisku w Poznaniu obsłużymy 1,1 mln pasażerów i przyczynimy się do powstania 825 miejsc pracy. - powiedział Michał Kaczmarzyk, prezes Buzz.

Podczas inauguracji bazy Ryanair w październiku 2017 roku, przewoźnik zapowiedział, że ekonomiczny sens mają tylko te lotniska, gdzie są zbazowane minimum 3 samoloty. Ryanair potrzebował zaledwie 2 lat, żeby plan ten zrealizować z naddatkiem. Od sezonu lato 2020 na poznańskim lotnisku mamy bazę z 4 samolotami tego przewoźnika! Jest to nie tylko prestiżowa informacja, ale pozwala ona na mocne uniezależnienie się poznańskiej Ławicy od trendów europejskich, czy ogólnoświatowych - tu patrz problem B737Max oraz spadek dynamiki wzrostu. Właśnie dzięki inwestycji wartej ponad 400mln USD dziś mamy dużo większy wpływ na kierunki oferowane przez przewoźnika, a decyzje odnośnie poznańskiego rynku w większym stopniu będą odzwierciedleniem wyników w Poznaniu, a nie tego, co się dzieje poza nim. Jesteśmy przekonani, że nowe kierunki, które miały już swój debiut w czwartym kwartale roku 2019  do Budapesztu, Paryża Beauvais, Charkowa i Odessy oraz te, które już za moment będą do dyspozycji naszych pasażerów do Podgoricy oraz Pafos i powrót Lwowa oraz Barcelony, będą spełniać stale rosnące oczekiwania pasażerów naszego regionu i wpiszą się na długo do naszego rozkładu lotów. Teraz to i więcej na Ławicy, a wszystko w rękach mieszkańców Poznania i Wielkopolski. - dodał Grzegorz Bykowski, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Poznań - Ławica Sp. z o.o.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)


Tagi:
3 lotnisko port lotniczy poznań ławica połączenie
Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję