TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter

MGallery by Sofitel wchodzi na Bałkany

MGallery by Sofitel otworzył swój pierwszy hotel na Bałkanach.


Sieć wchodzi do Bośni i Hercegowiny. MGallery by Sofitel Tarčin Forest Resort and Spa to hotel w standardzie czterech gwiazdek. Hotel oferuje 55 pokoi z balkonami i 9 luksusowych apartamentów. Jak przekonują przedstawiciele sieci, został zaprojektowany tak, aby wtopić się w naturalny krajobraz. Pokoje gościnne są przytulne i przestronne, a wykuszowe okna i balkony z widokiem na las i góry. Wnętrza są zdobione naturalnym drewnem, wełną, subtelnymi akcentami tradycyjnych kilimowych wzorów. Na gości czeka restauracja, gdzie szefem kuchni jest Kenan Zlatar, kawiarnia, centrum biznesowe, salon VIP, spa i centrum odnowy biologicznej z nowoczesnym centrum fitness, organiczna kuchnia oraz wyjątkowe zaplecze konferencyjne i bankietowe.

Starsze informacje 2017-12-11


Kolejny hotel dołączy do Grupy Hotelowej Orbis
Obiekt będzie szóstym hotelem pod marką AccorHotels na Litwie. Od 2019 roku Hotel będzie działać w ramach Grupy Hotelowej Orbis, na podstawie umowy franczyzy.

Mercure Birstonas Royal Hotel SPA położony jest nad Niemnem - najdłuższą litewską rzeką, w pięknym kurorcie Birstonas, w samym sercu regionalnego parku. Otoczony starym sosnowym lasem, hotel gwarantuje spokój i ucieczkę od zgiełku codziennego życia.

Czterogwiazdkowy Mercure Birstonas Royal Hotel SPA oferuje 150 wygodnych i przestronnych pokoi różnej kategorii, nowoczesną restaurację i bar, zaplecze konferencyjne, centrum SPA z basenami, sauną i ośrodkiem uzdrowiskowym. Na terenie obiektu znajduje się także urokliwy ogród zimowy oraz w pełni wyposażona sala kinowa.

Dołączenie do marki Mercure i partnerstwo z Grupą AccorHotels/Orbis było dla naszego hotelu decyzją o znaczeniu strategicznym. Wierzymy, że program lojalnościowy Le Club Accorhotels oraz globalny system sprzedaży i rezerwacji pomogą umocnić naszą pozycję na rynku. Planujemy zmienić nieco profil naszych gości by przyciągać więcej gości zagranicznych. Zależy nam, aby nasi pracownicy zdobywali między-narodowe doświadczenie, brali udział w programach szkoleniowych i mieli możliwość międzynarodowej kariery- mówi Rimantas Šimkevičius, dyrektor hotelu.

Starsze informacje 2017-12-01


Grupa Hotelowa Orbis wchodzi do Estonii i otwiera hotel w Tallinie.

ibis Tallinn Centre zostanie otwarty w połowie 2019 roku i będzie zarządzany przez Orbis, właścicielem i inwestorem hotelu jest firma Hausers Group. Hotel ibis Tallinn Centre powstanie w centrum stolicy Estonii, w odległości krótkiego spaceru do głównej dzielnicy biznesowej Talina, blisko głównych atrakcji turystycznych oraz węzłów komunikacyjnych, zaoferuje 190 pokoi.

Wraz z pojawieniem się sieci ibis wprowadzamy wiodącą europejską markę ekonomiczną do Estonii, dobrze rozwijającego się rynku o dużym potencjale, dzięki czemu jeszcze bardziej umocnimy naszą wiodącą pozycję w Regionie- skomentował Gilles Clavie, Prezes i Dyrektor Generalny Orbis SA.

Hotel ibis w centrum Tallina jest jednym z najciekawszych projektów w naszym portfolio. Trwają przygotowania do rozpoczęcia prac budowlanych. We współpracy z jedną z największych grup hotelowych na świecie, reprezentowaną przez Orbis, wprowadzimy nowy poziom jakości na rynku hotelowym w Tallinie.- powiedział Janno Parik, Członek Zarządu Grupy Hausers.

Starsze informacje 2017-11-24


Grupa Hotelowa Orbis podpisała umowę sprzedaży hotelu Sofitel Budapest Chain Bridge. Kto nabędzie obiekt?

Orbis podpisał z grupą Starwood Capita umowę sprzedaży hotelu Sofitel Budapest Chain Bridge oraz uzgodnił treść umowy o zarządzanie hotelem. W ramach transakcji, która zostanie zakończona po jej zatwierdzeniu przez KE ds Konkurencji, grupa Starwood Capital nabędzie luksusowy hotel położony w Budapeszcie. Sofitel Budapest Chain Bridge będzie nadal zarządzany przez Orbis pod marką "Sofitel", w ramach długoterminowej umowy o zarządzanie zawartej na początkowy okres 30 lat. Umowa przewiduje, że hotel Sofitel Budapest Chain Bridge zostanie odnowiony i poddany gruntownej modernizacji w celu dostosowania tego słynnego obiektu do nowoczesnych wymogów luksusowej marki Sofitel.

Łączna cena sprzedaży hotelu wynosi ok. 75 mln EUR.

Jesteśmy zadowoleni z zawarcia tej transakcji z grupą Starwood Capital - międzynarodową firmą inwestycyjną. Transakcja ta otwiera partnerstwo do dalszej potencjalnej współpracy w przyszłości. Zgodnie ze strategią rozwoju Grupy Hotelowej Orbis, celem sprzedaży hotelu Sofitel Budapest Chain Bridge i zawarcia umowy zwrotnej o zarządzanie hotelem jest pozyskanie finansowania na potrzeby dalszego rozwoju Grupy Orbis w regionie oraz zwiększenie zwrotu z zainwestowanego kapitału i wzmocnienie w ten sposób naszego zrównoważonego wzrostu - podkreślił Gilles Clavie, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Grupy Hotelowej Orbis.

Cieszymy się, że możemy nabyć ten charakterystyczny europejski hotel na rozwijającym się rynku, jednocześnie współpracując z AccorHotels i Orbis- powiedział Keith Evans, Wiceprezes European Hotels w Starwood Capital Group. "Dzięki swojej pierwszorzędnej lokalizacji i dobrym wynikom operacyjnym hotel ma duży potencjał. Z niecierpliwością oczekujemy na inwestycje w tę nieruchomość i możliwość wykorzystania wiedzy i doświadczenia Starwood Capital Group, by zrealizować planowany wzrost, razem z naszymi partnerami w AccorHotels i Orbis.

Starsze informacje 2017-11-22


Grupa Polcom otworzyła dziś w szkockim Edynburgu pierwszy hotel modułowy. Polska firma jest właścicielem obiektu, który będzie działał pod marką Courtyard by Marriott.

Moduły zostały wykonane w Polsce, następnie przewiezione do Szkocji i zmontowane na miejscu. Finansowanie dłużne projektu zapewnił Bank Gospodarstwa Krajowego. Docelowo 49% udziałów w przedsięwzięciu będzie miał Fundusz Ekspansji Zagranicznej zarządzany przez PFR TFI. Podczas otwarcia obiektu podpisano porozumienie o dalszej współpracy z BGK i realizacji kolejnych inwestycji.

Dzisiejsze wydarzenie, to kamień milowy w historii naszej firmy, która prowadzi ekspansję na rynki zagraniczne. Otwieramy nowy rozdział. Obok działalności budowalnej, deweloperskiej staliśmy się inwestorem. Nasz model biznesowy doskonale sprawdza się na zagranicznych rynkach gdzie obok najwyższej jakości, równie ważna jest efektywność, którą zapewniają rozwiązania modułowe - powiedział Łukasz Słominski, dyrektor zarządzający Grupy Polcom.

Czterogwiazdkowy hotel działający pod marką Courtyard by Marriott w Edynburgu jest częścią nowoczesnego kompleksu sportowego; ma 4 piętra, 160 pokoi i 5 sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 229 m2. Grupa Polcom, to rodzinna firma, która jest jednym z światowych liderów rozwiązań modułowych, deweloperem oraz producentem mebli do użytku biznesowego. Spółka realizowała inwestycje na całym świecie - m.in. hotel sieci citizenM na Manhattanie oraz obiekty w Londynie, Calgary, Amsterdamie, San Francisco czy St. Petersburgu.

Modułowe konstrukcje cieszą się coraz większą popularnością na światowym rynku. Ich zaletą jest skrócenie czasu budowy. Dużo prostszy jest też sam proces "stawiania" hotelu, który wymaga zaangażowania mniejszej liczby pracowników czy sprzętu. Technologia modułowa pozwala na kompletne przygotowanie pokoi wraz z zapleczem - gotowe kontenery są na miejscu łączone w całość. To przyszłość budownictwa - mówi Łukasz Słominski.

Nowo powstały hotel jest również jednym z pierwszych polskich hoteli za granicą i jednym z dwóch, których współwłaścicielem jest Grupa Polcom (drugi powstaje przy lotnisku Luton niedaleko Londynu) - oba są efektem współpracy z BGK i siecią Marriott.

Instytucją finansującą projekt jest BGK, Grupa Polcom ma 51% udziałów, 49% jest kontrolowane przez Fundusz Ekspansji Zagranicznej. Hotel będzie działał pod marką Courtyard by Marriott.

Fundusz Ekspansji Zagranicznej wspiera te polskie firmy, które chcą powtórzyć za granicą sukces odniesiony w kraju. Oferujemy kapitał, doświadczenie i wzięcie na siebie części ryzyka, rozbudowując gospodarczy potencjał Polski - mówi Ewa Małyszko, prezes PFR TFI.

Podczas uroczystego otwarcia hotelu podpisano list intencyjny z BGK w sprawie finansowania trzeciego projektu Polcom w Wielkiej Brytanii - hotelu w londyńskiej dzielnicy Canary Wharf. Będzie to największy modułowy hotel wybudowany do tej pory, gdzie na 47 piętrach zlokalizowanych będzie 620 pokoi dwóch marek - AC by Marriott i Residence Inn by Marriott.

Starsze informacje 2017-09-28


Novotel, marka należąca do Accor Hotels wzbogaca się o nowy hotel na Bałkanach.

Hotel Novotel Sarajevo Bristol został oficjalnie otwarty jest to pierwszy w Bośni i Hercegowinie obiekt należący do Grupy Hotelowej Orbis, która jest wyłącznym licencjodawcą marek AccorHotels w Europie Wschodniej. Novotel Sarajevo Bristol dołączył do Grupy Orbis w oparciu o umowę franczyzy, która została zawarta z właścicielem i inwestorem, grupą Al Shiddi International.

Hotel Bristol znajduje się w centrum Sarajewa. Powstał w końcu lat 60. Zniszczony w czasie działań wojennych, został odrestaurowany przez grupę Al Shiddi. Obecnie hotel jest częścią sieci Novotel i oferuje 186 pokoi o współczesnym charakterze, stylową część restauracyjną, nowoczesne zaplecze konferencyjne oraz centrum fitness i wellness z basenem.

Starsze informacje 2017-09-18


Orbis otwiera dwa hotele w Słowenii
Orbis podpisuje umowy franczyzy na dwa hotele w Słowenii z jednym z lokalnych inwestorów.

Grupa Orbis wchodzi na rynek słoweński podpisując umowy franczyzy na hotele Mercure i ibis Styles w Maribor z lokalnym inwestorem - Terme Maribor. Dzięki temu partnerstwu, hotele położone w centrum miasta Maribor wejdą do międzynarodowej sieci zrzeszającej ponad 4,200 hoteli w 95 państwach świata.

Słowenia jest dwunastym krajem, w którym będziemy obecni, wzmacniając jednocześnie naszą pozycję w regionie. Otwarcie w Słowenii hoteli Mercure i ibis Styles, dobrze znanych i cenionych międzynarodowych marek, potwierdza dynamikę naszej strategii rozwoju. - zauważył Ireneusz Węglowski, Wiceprezes Zarządu Orbis SA.

Istniejący już Hotel Piramida (76 pokoi) dołączy do sieci Mercure, a Hotel Orel (71 pokoi) do sieci ibis Styles z początkiem 2018 roku. Oba hotele zostaną w pełni dostosowane do najnowszych standardów sieci Mercure i ibis Styles.

Starsze informacje 2017-09-01


Hilton Garden Inn, jedna z marek sieci Hilton ogłosiła otwarcie nowego hotelu.

Hotel Hilton Garden Inn Manchester Emirates Old Trafford znajduje się nieopodal kompleksu sportowego Emirates Old Trafford, będącego siedzibą pierwszoligowego klubu krykieta Lancashire County Cricket Club. Mieszczący nawet 50 000 osób obiekt jest miejscem, w którym odbywają się krajowe i międzynarodowe rozgrywki krykieta, konferencje biznesowe i wydarzenia kulturalne. Hilton Garden Inn Manchester Emirates Old Trafford oferuje 150 pokoi, z których 85 posiada okna wychodzące na znane na świecie boisko do krykieta, a wśród nich aż 80 to pokoje z balkonem. W dni meczowe niektóre z pokoi zostaną przekształcone w specjalne loże.

Obiekt położony jest w sąsiedztwie stacji tramwajowej Old Trafford Metrolink, skąd w zaledwie w 15 minut można dostać się do centrum miasta. W niewielkiej odległości od hotelu znajdują się także Manchester Arena, Intu Trafford Centre i Legoland Discovery Centre, a mniej niż 2 km od hotelu położony jest piłkarski stadion Old Trafford.

Każdy pokój gościnny wyposażony jest w markową pościel z nowymi, białymi kołdrami, minimalistyczne biurko z ergonomicznym krzesłem i inne udogodnienia, jak na przykład niewielka lodówka. Goście Hilton Garden Inn Manchester Old Trafford mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu w całym budynku, otwartego przez całą dobę centrum biznesowego i nowoczesnego klubu fitness. Hotel oferuje również bezpłatny parking dla gości.

Starsze informacje 2017-08-21


Orbis powiększa sieć poza Polską
Grupa Orbis powiększa sieć w Europie Wschodniej. Spółka podpisała umowę o zarządzanie hotelem ibis Styles w Bukareszcie.

Orbis to największa grupa hotelowa w Europie Wschodniej, a naszą ambicją jest osiągnięcie pozycji lidera także w Rumunii, jednym z najbardziej dynamicznych rynków tego regionu. Dostrzegamy perspektywy rozwoju naszej sieci zarówno w stolicy, jak i w innych miastach kraju, popularnych biznesowo i turystycznie. Pojawienie się w Bukareszcie hotelu ibis Styles, działającego pod znaną, rozpoznawalną w wielu krajach marką i zapewniającego gościom innowacyjność oraz świeżość wrażeń, potwierdza naszą strategię rozwoju w Rumunii mówi Gilles Clavie, prezes i dyrektor generalny Grupy Orbis.

Nowy hotel ibis Styles zostanie otwarty w połowie 2018 r. po kompleksowej renowacji istniejącego budynku, znajdującego się w pobliżu biznesowej dzielnicy Bukaresztu. Oprócz 96 pokoi w hotelu znajdzie się restauracja, bar oraz sala konferencyjna.

ibis Styles to ekonomiczna marka AccorHotels łącząca niepowtarzalny design i klimat ze swobodną, przyjazną obsługą. Na świecie działa już blisko 400 tych designerskich hoteli.

Cieszymy się, że razem z Grupą Orbis / AccorHotels stworzymy pierwszy hotel ibis Styles w Bukareszcie. Mamy nadzieję, że odniesie on wielki sukces komentuje Cristian Romeo Erbasu, dyrektor generalny w firmie Constructii Erbasu S.A.

Starsze informacje 2017-08-02


Hampton by Hilton z nowym hotelem
Hampton by Hilton, jedna z globalnych marek sieci Hilton, oficjalnie poinformowała o otwarciu nowego obiektu.

Hotel Hampton by Hilton London Stansted Airport jest zlokalizowany w pobliżu lotniska Stansted. Właścicielem hotelu jest Urban Civic Plc, a zarządzać nim będzie firma Interstate. Posiadający 357 pokoi, Hampton by Hilton London Stantsed Airport to 23. obiekt sieci w Wielkiej Brytanii i zarazem największy hotel tej marki na świecie.

Osoby wybierające ten hotel mogą skorzystać z bezpłatnych śniadań, bezpłatnego Wi-Fi, strefy do pracy z Internetem i drukarką, a także całodobowego centrum fitness. Dodatkowo na terenie hotelu znajdują się dwie sale konferencyjne.

Starsze informacje 2017-06-19


Orbis wchodzi na nowy rynek
Grupa Hotelowa Orbis wchodzi na nowy rynek. W jakim kraju hotelarska spółka rozpocznie działalność?

Grupa wchodzi na rynek serbski otwierając hotel Mercure Belgrade Excelsior. Jest to pierwszy hotel marki AccorHotels w Serbii. Otwarcie, hotelu, który będzie zarządzany przez Grupę Hotelową Orbis na podstawie umowy o zarządzanie z właścicielem i inwestorem LAMPSA SA, zaplanowano na wrzesień 2017 r.

Serbia będzie 96. państwem, w którym będzie obecna sieć AccorHotels, a słynny "Excelsior" w Belgradzie wejdzie do globalnej grupy zrzeszającej ponad 4.100 hoteli na całym świecie. W ten sposób Mercure Belgrade stanie się rekomendowanym miejscem dla podróżujących 32 milionów członków klubu lojalnościowego Le Club Accorhotels.

Naszym celem jest wzmocnienie wiodącej pozycji w regionie poprzez rozbudowę sieci hoteli, głównie dzięki partnerstwu z silnymi inwestorami, jak i poprzez wejście na nowe rynki, na których nie jesteśmy jeszcze obecni. Serbia jest dobrze rozwijającym się krajem o dużym potencjale dla hoteli działających pod markami międzynarodowymi z regionalnym wsparciem, które zapewnia Orbis. Wprowadzamy na rynek serbski wyjątkową markę hoteli ze średniego segmentu, która łączy w sobie siłę międzynarodowej sieci, gwarantuje wysoką jakość i pozytywne doświadczenia z hoteli, które są zakorzenione w lokalnej społeczności. - mówi Gilles Clavie, Prezes i Dyrektor Generalny Orbis SA.

Aktualnie hotel Excelsior oferuje 73 pokoje, restaurację i salę konferencyjną. Neoklasycystyczne wnętrza i panująca w nich atmosfera sprawiają, że ten znajdujący się w samym sercu tętniącej życiem stolicy Serbii hotel jest doskonałym miejscem do poznawania tajemnic przeszłości Belgradu, jak i odkrywania jego teraźniejszości. Hotel ma bogatą, stuletnią historię, zabiera swoich gości w niepowtarzalną podróż do miejsc, gdzie stołowały się, nocowały i pozostawiły po sobie ślad znane osoby, takie jak Ivo Andric, Jean-Paul Sartre i Josephine Baker.

Z przyjemnością witamy markę Mercure w Belgradzie. Dzięki współpracy z Orbisem/AccorHotels stniemy się częścią jednej z najsilniejszych i najbardziej szanowanych firm hotelarskich o ogólnoświatowym zasięgu. Jesteśmy pewni, że to partnerstwo pomoże nam dobrze zaprezentować nasz hotel i Belgrad - powiedział Anastassos Chomenidis, Dyrektor Zarządzający LAMPSA SA.

Hotel Excelsior Belgrad został wybudowany w 1921 roku; otwarcie hotelu odbyło się w dniu 15 marca 1924 roku. Projekt budowlany przypisuje się architektom z Wiednia.

Starsze informacje 2017-06-16


Jest decyzja w sprawie przejęcia węgierskiego hotelu przez Orbis
Czy Grupa Orbis poszerzy swoje portfolio o kolejny hotel? Węgierski urząd zajmujący się ochroną konkurencji wydał decyzję w tej sprawie.

Węgierski Urząd ds Konkurencji wydał pozytywną decyzję w sprawie przejęcia kontroli przez Accor-Pannonia Hotels Zrt (spółka zależna Orbisu), nad HVB Leasing Maestoso Ingatlanhasznosító Korlátolt Felelősségű Társaság. Jednostka jest właścicielem hotelu Sofitel Budapest Chain Bridge w Budapeszcie.

Od maja, obowiązują przepisy, iż przejęcie kontroli nad spółka przejmowaną przez podmiot zależny emitenta, jest zależne od weryfikacji transakcji przez Węgierski Urząd ds Konkurencji.

Na koniec marca 2017 roku sieć Grupy składała się w sumie z 116 hoteli, dysponujących ponad 19,7 tys. pokoi. Większość z nich (70 obiektów) funkcjonuje w Polsce. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r.

Starsze informacje 2017-05-26


Nowy hotel w sieci Mercure

Grupa Hotelowa Orbis poinformowała o otwarciu pierwszego hotelu Mercure w Rumunii, który położony poza Bukaresztem.

W Rumunii - jednym z najbardziej obiecujących rynków w regionie - dążymy do osiągnięcia wiodącej pozycji poprzez rozwój sieci naszych hoteli, głównie dzięki współpracy z silnymi lokalnymi partnerami. Cieszy mnie fakt, że marka Mercure zawita do miasta Sighisoara, oraz że planowane są kolejne otwarcia hoteli w całej Rumunii, co potwierdza dynamikę naszej strategii rozwoju w tym kraju - powiedział Gilles Clavie, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Orbis SA.

Po dostosowaniu do wymogów marki, istniejący hotel Binderbubi Hotel and Spa w Sighisoarze dołączy do sieci hoteli marki Mercure i będzie zarządzany przez Grupę Hotelową Orbis w ramach umowy o zarządzanie zawartej z lokalną spółką Daflog.

Mercure Sighisoara Binderbubi Hotel and Spa zaoferuje 52 pokoje, 3 sale konferencyjne, 2 restauracje, bar i spa. Jest położony u podstawy wzgórza Citadel Hill - w miejscu, gdzie łączą się trzy dzielnice Sasów siedmiogrodzkich, hotel zapewnia widok na najważniejsze zabytki, doskonale wpasowując się pod względem architektonicznym w tętniące historią otoczenie. Otwarcie hotelu jest planowane na koniec trzeciego kwartału 2017 roku.

Starsze informacje 2017-05-24


Novotel wchodzi do Sarajewa
Grupa Hotelowa Orbis kontynuuje rozwój sieci hoteli na Bałkanach i podpisała umowę franczyzową z lokalnym partnerem i inwestorem Al Shiddi Group.

Hotel, dotychczas działający pod nazwą "Bristol", dołączy do międzynarodowej sieci Novotel w październiku 2017 roku i stanie się częścią Grupy Orbis/AccorHotels. Novotel Sarajewo jest położony w sąsiedztwie Starego Miasta oferuje 186 pokoi, 7 sal konferencyjnych, restaurację, centrum fitness i centrum odnowy biologicznej z krytym basenem.

Niezależnie od inwestycji w Novotel, Al Shiddi Group zawarła w kwietniu bieżącego roku umowę franczyzową z należącą do AccorHotels spółką Swissôtel na budowę nowego, 218-pokojowego hotelu, która rozpocznie się na początku 2018 roku.

Starsze informacje 2017-05-12


Hampton by Hilton otworzył swój największy hotel

Należąca do Hilton Worldwide, sieć Hampton by Hilton, poinformowała oficjalnie o otwarciu najnowszego obiektu zlokalizowanego w stolicy Niemiec - Hampton by Hilton Berlin City Centre Alexanderplatz.

Nowo otwarty obiekt posiada 344 pokoje i tym samym jest największym na świecie hotelem Hampton by Hilton.

Hampton by Hilton Berlin City Centre Alexanderplatz dołączył do trzech hoteli marki Hampton by Hilton działających w Niemczech. Obiekt zlokalizowany jest takich atrakcji jak Wyspa Muzeów, wieża telewizyjna Berliner Fernsehturm, a także Brama Brandenburska. Hotel usytuowany jest 14 kilometrów od portu lotniczego Berlin - Tegel.

Hampton by Hilton Berlin City Center Alexanderplatz jest własnością Primestar Hospitality GmbH. Każdy pokój wyposażony jest w 40-calowy telewizor HDTV, ekspres do kawy i zaparzacz do herbaty. Goście mogą korzystać także z bezpłatnego bezprzewodowego dostępu do Internetu.

Starsze informacje 2017-04-27


Sieć A&O Hotels and Hostels wchodzi do Danii

A&O Hotels and Hostels wchodzi do Danii: Nowa czteropiętrowa nieruchomość o powierzchni 6144 m przy ulicy Tagensvej 135-137 jest designerskim niedrogim noclegiem najnowszej generacji A&O.

Jesteśmy dumni z tego, że w przyszłości będziemy mogli zaoferować gościom niedrogi nocleg w jednym z najmodniejszych celów turystycznych Europy! A&O gwarantuje tanie noclegi, także w miastach, gdzie są wysokie ceny. Sprawiamy, że każdy może sobie pozwolić na pobyt w drogim mieście - cieszy się Oliver Winter, dyrektor generalny A&O.

A&O Copenhagen N rrebro został zbudowany w ciągu ośmiu miesięcy i wynajęty na 30 lat u AP Pension. Wysokość kosztów inwestycji budowlanej, łącznie z umeblowaniem i wyposażeniem, wynosi około 5,5 mln euro.

Hotel oferuje 684 miejsc noclegowych w 168 pokojach, głównie w pokojach rodzinnych cztero- i sześcioosobowych oraz dwuosobowych. W Kopenhadze często wyposażaliśmy pokoje rodzinne w łóżka dwuosobowe i w jedno lub dwa łóżka piętrowe, aby szczególnie dobrze dopasować się do naszych grup docelowych. W dni robocze zaspokajamy zapotrzebowanie grup na pokoje wieloosobowe, a w weekendy pokoje są wykorzystywane przez takie osoby podróżujące na własną rękę, jak pary i rodziny - tłumaczy Phillip Winter, dyrektor działu marketingu grupy hoteli A&O.

Sieć dzieli budynek z akademikiem. Dlatego hotel oferuje obszar tylko dla studentów, wyposażony w strefę wypoczynku i szybką sieć Wi-Fi.

A&O położone jest w północno-wschodniej części miasta, w studenckiej dzielnicy N rrebro, bezpośrednio przy stacji Bispebjerg i można do niego dotrzeć z kopenhaskiego dworca głównego szybką koleją miejską w 20 minut.

Po raz pierwszy pokoje zostały zaprojektowane w sposób modularny, co znaczy, że zamontowane w prosty sposób drewniane deski mieszczą w sobie elektronikę i kable. Urzeczywistniono nową koncepcję kolorystyczną mebli "Fineline Créme" (przedtem "Brzoza") oraz podłogi w stylu retro "Welsh Pale Oak" (zamiast wiśni), jak również wbudowano dźwiękoszczelne drzwi. Zamki drzwi otwieranie i zamykane są za pomocą kodu na karcie i zostały zaprojektowane tak, aby odpowiadały przyszłościowej wizji hotelarskiej "otwierania drzwi za pomocą smartfona".

Każdy z rodzinnych pokojów wieloosobowych został wyposażony w tzw. "privacy board", designerską osłonę łóżek piętrowych, zapewniającą gościom więcej przestrzeni prywatnej. Każda osłona ma standardowo lampkę LED do czytania, uchwyt do tabletu i dwa przyłącza USB. Wezgłowia łóżek podwójnych zostały zaprojektowane w takim samym miejskim stylu jak osłony typu privacy board i również mają zintegrowane lampki LED do czytania. Pufy w kolorze pomarańczowym i mandarynkowym zastępują w pokojach konwencjonalne krzesła.

Hotel został zaprojektowany według koncepcji "A&O: next generation" i odpowiada nowemu designerskiemu kierunkowi sieci. Podłoga o powłoce epoksydowej jest bardzo wytrzymała i została odlana według innowacyjnej technologii nanoszenia warstw na podłogę w 3D, zwanej "New York Floor".

Poczekalnia oferuje okrągłe ławki, wyglądające jak elementy kanapy, kącik czytelniczy pomarańczowe sofy, a hol z automatem do kawy dodatkowe, wygodne fotele. Meble i systemy oświetleniowe zostały po raz pierwszy zaprojektowane w kolorach pomarańczowym, malinowym, pistacjowym i karbonowym i ozdabiają zarówno lobby, jak i jasną salę śniadaniową. Do tego dochodzą designerskie osłony w paski z motywem miejskim, które można znaleźć w recepcji, barze i bufecie śniadaniowym. Sala śniadaniowa jest dla optycznego rozluźnienia wyposażona w zestawy z trzech stolików i wysokie stoły w stylu barowym oraz oświetlana przez ponadwymiarowe designerskie lampy wiszące w kształcie donutów w czterech odcieniach barwnych.

Starsze informacje 2017-04-12


Accor zbuduje niskoemisyjny hotel

W trakcie drugiej wystawy BBCA, w ramach prowadzonego przez spółkę programu na rzecz zrównoważonego rozwoju pod nazwą Planet 21 (kluczowym priorytetem programu jest budownictwo) AccorHotels ogłosił budowę pierwszego niskoemisyjnego budynku hotelowego - hotelu JO&JOE Paris.

HotelInvest - spółka zajmująca się nieruchomościami w AccorHotels wykorzysta to przedsięwzięcie do wdrożenia i dostosowania procesów inwestycyjnych. Przykładowo w budynku znajdą się elementy wykonane ze specjalnie klejonego i laminowanego drewna, a zastosowane rozwiązania w zakresie energooszczędności i architektury cyfrowej będą uwzględniać szereg innowacji. Nowy hotel zostanie otwarty w drugiej połowie 2018 r.

JO&JOE to koncepcja AccorHotels, łącząca w sobie elementy hotelu, apartamentu mieszkalnego i młodzieżowego hostelu. Będzie to pierwszy hotel open-house działający pod tą marką w Paryżu. Będzie położony przy rue Paul Vaillant Couturier w pobliżu szybko rozwijającej się dzielnicy studenckiej (Gentilly) na przedmieściach Paryża. Powierzchnia tego obiektu obejmuje niemal 6 000 m2. Hotel będzie oferować 569 miejsc noclegowych, restaurację barową mieszczącą do 150 osób, a także duży ogród zimowy i zielone tarasy. Odzwierciedlając DNA marki, w JO&JOE Paris zaplanowano otwarte przestrzenie i design harmonijnie łączący wnętrze i otoczenie budynku, sprzyjając w ten sposób kontaktom gości hotelowych z mieszkańcami miasta.

AccorHotels jest członkiem-założycielem BBCA (francuskiego stowarzyszenia budownictwa niskoemisyjnego). Przyczynił się do opracowania dokumentu z wytycznymi dla budynków niskoemisyjnych oraz poszerzenia jego zakresu o budowę nowych hoteli. W dniu wczorajszym na wystawie BBCA zespół pod kierownictwem firmy architektonicznej Jean Paul Viguier przy wsparciu Artelia otrzymał dla projektu JO & JOE Paris certyfikat CERTIVEA BBCA dla niskoemisyjnych budynków w fazie projektu. Projekt musi spełniać cztery kryteria objęte zakresem certyfikatu: zrównoważona budowa, kontrolowana eksploatacja, sekwestracja dwutlenku węgla i tzw. "gospodarka obiegowa".
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)


Tagi:
12 hotel nowy hotel mercure hilton świat a&O hotels ekologia accor koncept hotelarstwo planet 21


Komentarze:

Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję