TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter
Hotel Mercure Kraków Fabryczna City już otwarty

Hotel Mercure Kraków Fabryczna City otworzył drzwi dla pierwszych gości. To kolejny obiekt grupy Accor, który dołącza do rodziny hoteli Mercure.


Zlokalizowany w zabytkowych, z prawie 100-letnią historią budynkach na terenie dawnej gorzelni, obiekt jest częścią powstającej usługowej i konferencyjnej inwestycji Fabryczna City. Otwarcie całego kompleksu z centrum konferencyjnym i muzeum jest zaplanowane na wiosnę 2022 roku.

Hotel Mercure Kraków Fabryczna City znajduje się przy ul. Fabrycznej 13 i jest częścią kompleksu Fabryczna City. Obiekt nawiązuje designem do swojej lokalizacji na zrewitalizowanym terenie Państwowej Wytwórni Wódek (późniejszej Destylarni Polmos). Obiekt oferuje 195 pokoi, w tym 10 apartamentów, 34 pokoje łączone oraz 49 przestronnych pokoi z sofą i aneksem kuchennym. W każdym pokoju znajduje się lodówka, sejf, szybkie łącze WiFi oraz miejsce do pracy.

Mercure Kraków Fabryczna City jest drugim hotelem tej marki w Krakowie, a po ukończeniu części konferencyjnej, będzie też największym kompleksem konferencyjno-kongresowym w ofercie sieci Accor w stolicy Małopolski. To wyjątkowa inwestycja, dzięki której goście będą mogli doświadczyć Krakowa od zupełnie nowej strony - podkreśla Jacek Stasikowski, dyrektor ds. rozwoju sieci Accor.

Przestrzeń hotelowa zaprojektowana została z myślą o zróżnicowanych potrzebach gości. Jest idealna zarówno dla osób podróżujących służbowo, jak i tych szukających wygodnych rozwiązań na długie pobyty. Kraków przyciąga jednak przede wszystkim turystów i rodziny z dziećmi. Specjalnie na nich czeka szeroka oferta kompleksu, a w niej przestronne pokoje oraz apartamenty z wyposażoną kuchnią i osobną sypialnią, restauracje koncepcyjne wielu smaków, a także basen z częścią odnowy biologicznej, sauny, grota solna, a niebawem także fitness - opowiada Joanna Chwastek-Pluta, dyrektor generalny hotelu Mercure Kraków Fabryczna City.

Restauracja hotelowa Destilo to jeden z konceptów gastronomicznych dostępnych w pasażu. W przestrzeni fabrycznego loftu goście mogą cieszyć się przysmakami kuchni galicyjskiej, przyrządzanymi na bazie lokalnych produktów rolnych. Stylowe wnętrza, wykończone cegłą, drewnem i elementami dawnej fabryki, tworzą niezwykłą atmosferę dla spotkań z rodziną i przyjaciółmi.

Wraz z hotelem w Pasażu Fabryczna 13 otworzy się pięć wyjątkowych restauracji z kuchnią polską, włoską, azjatycką i wegetariańską, centrum welness z basenem i grotą solną. W kompleksie znalazł się także rzemieślniczy browar Nowa Wytwórnia z piwem warzonym na miejscu.

Kolejny etap uruchomienia kompleksu, to część eventowa wraz z Muzeum Fabryka Wódki, planowany jest na wiosnę 2022 roku. Zostanie wówczas otwarte Centrum Konferencyjne, liczące łącznie prawie 3500 m2 powierzchni, w którym znajdzie się 10 sal.

Starsze informacje 2021-09-20


Nowy hotel w Krakowie
W Krakowie wystartował nowy obiekt marki Accor - ibis Styles Centrum zlokalizowany na ulicy Mogilskiej zaledwie 2,5km od Rynku Głównego w Krakowie.

Obiekt ma 259 pokoi i 7 pięter. Inspiracją i motywem przewodnim tego obiektu jest historia Krakowa. Hotel posiada stację ładowania samochodów elektrycznych, znajduje się w nim 40 m.kw. sala konferencyjna oraz pierwszy w Polsce koncept restauracyjny - CHILL#53 cafe&bar, czyli przestrzeń gastronomiczna jest wielofunkcyjna i jej przeznaczenie zmienia się w ciągu dnia - rano pozwala przybrać formę kawiarni, a wieczorem pozwala miło spędzić czas przy lampce wina lub kuflu piwa.

Starsze informacje 2021-09-01


Wraz z początkiem września zlokalizowany w samym centrum stolicy Śląska hotel Mercure Katowice Centrum otworzył drzwi dla pierwszych gości.

To kolejny obiekt grupy Accor, międzynarodowego lidera hotelarstwa, który dołącza do rodziny hoteli Mercure. Zlokalizowany przy ul. Młyńskiej hotel Mercure Katowice Centrum oferuje gościom 268 pokoi rozmieszczonych na 8 piętrach. Motywem przewodnim całego obiektu jest wykorzystanie ekologicznych rozwiązań, które są przyszłością współczesnego i odpowiedzialnego hotelarstwa. Obiekt został zaprojektowany w myśl filozofii green & clean, a jego fasadę pokrywa największa w Katowicach ściana z naturalnymi roślinami. Technologie przyjazne środowisku są dostępne w całym obiekcie. Wyrazem zaangażowania hotelu w ekologię jest mural w lobby przygotowany przez miejscową aktywistkę i artystkę street-artową Monę Tusz.

Otwierając hotel w środku jednego z największych przemysłowych ośrodków w naszym kraju, chcemy świadomie i aktywnie wziąć udział w zielonej transformacji Katowic. Mercure Katowice Centrum wykorzystuje technologie przyjazne środowisku na każdym kroku - od roślinnej ściany na fasadzie budynku poprzez ekologiczne rozwiązania wewnątrz hotelu, m.in. wykorzystanie materiałów przyjaznych środowisku, odnawialnych źródeł energii, wody deszczowej czy zaawansowany system monitoringu zarządzania wodą i energią. Wierzymy, że nasz hotel, wykorzystując ducha lokalności marki Mercure stanie się ważnym miejscem odpoczynku i spotkań zarówno dla gości przyjezdnych, jak i dla mieszkańców Katowic. - powiedział Andrzej Kleeberg, dyrektor hotelu Mercure Katowice Centrum

Do dyspozycji gości jest bar i restauracja Winestone. Dla miłośników wymarzonego spokoju i relaksu hotel przygotował pokój masażu, który wraz z sąsiadującą siłownią znajduje się na 9. piętrze, zapewniając widok na całe miasto. Nie zabrakło także przestrzeni biznesowej, gwarantującej nowoczesne i wygodne sale konferencyjne o całkowitej pojemności do 80 osób i powierzchni blisko 100m2. Do dyspozycji odwiedzających hotel jest także podziemny parking oferujący 70 miejsc postojowych.

Starsze informacje 2021-07-28


Hotel B&B Lublin Centrum niedługo przyjmie pierwszych gości
130 pokoi, sala śniadaniowa, sala konferencyjna i podziemny parking - to pozycje, które znajdą się w ofercie hotelu B&B Lublin Centrum, który już wkrótce otworzy swoje podwoje dla gości. Będzie to już dziewiąty obiekt sieci B&B Hotels w naszym kraju.

Hotel B&B Lublin Centrum przy ul. Dolnej 3 Maja dołączy do już działających obiektów B&B Hotels w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Toruniu, Nowym Targu oraz w Rzeszowie. Sieć planuje kolejne inwestycje w naszym kraju, koncentrując się przy tym w znacznym stopniu na możliwości rozwoju poprzez najem.

Aktualnie w obiekcie są prowadzone ostatnie prace wykończeniowe. Jednocześnie trwa aranżacja przestrzeni wewnętrznych i wyposażanie obiektu. Rozpoczęto także porządkowanie terenu wokół inwestycji. Oznacza to, że już wkrótce lubelska baza hotelowa wzbogaci się o nowe miejsca noclegowe w centrum miasta. Kiedy to nastąpi?

Chcielibyśmy przyjąć pierwszych gości najszybciej, jak tylko będzie to możliwe. Liczymy, że uda nam się to w czwartym kwartale tego roku. Dokładna data otwarcia hotelu B&B Lublin Centrum będzie zależała od tego, kiedy otrzymamy pozwolenie na użytkowanie obiektu- mówi Béatrice Bouchet, prezes zarządu B&B Hotels Polska.

Hotel B&B Lublin Centrum ma być skategoryzowany jako obiekt dwugwiazdkowy. Goście otrzymają do dyspozycji 130 pokoi. Przy pełnym obłożeniu, w hotelu będzie mogło nocować 284 gości. Obiekt będzie w całości klimatyzowany, wyciszony i zapewni gościom bezpłatny dostęp do szybkiego Internetu. Uzupełnieniem oferty będzie sala śniadaniowa, a także sala konferencyjna o powierzchni 34 m2.

Starsze informacje 2021-07-23


Holiday Inn Resort wchodzi do Szklarskiej Poręby
IHG Hotels & Resorts, jedna z wiodących globalnych grup hotelowych, ogłosiła podpisanie umowy franczyzowej na hotel Holiday Inn Resort Szklarska Poręba z AKME Wiśniewski Szklarska Poręba. 

Otwarcie hotelu planowane jest na rok 2022. Holiday Inn Resort Szklarska Poręba będzie położony w Dolinie Szczęścia. Nowo budowany obiekt będzie posiadał 87 pokoi. Hotel powstanie w ramach kompleksu Horizon Hotel & Resort na powierzchni 1,5 ha, składającego się z 4 budynków, w tym hotelu, apartamentów i części rekreacyjnej. 

Starsze informacje 2021-06-15


Nowy hotel w Poznaniu przyjął pierwszych gości
Poznańska baza hotelowa wzbogaciła się o nowy obiekt.

14 czerwca został otwarty BW Premier Collection, Hotel Liberté 33. Nowy obiekt znajduje się w centrum Poznania, przy ulicy Libelta 33 i mieści się w zabytkowej willi, a także dobudowanej na jej tyłach nowoczesnej części. Oferuje łącznie 60 pokoi w czterogwiazdkowym standardzie, restaurację L33 Bistro & Bar oraz sklep i winiarnię Foodwine. W hotelu znajduje się również przestrzeń konferencyjna, sauna i strefa fitness, a także podziemny garaż. Projekt budynku oraz rewitalizację zabytkowej willi przygotowała pracownia architektoniczna PB Architekci, prowadzona przez Piotra Bukowego, z kolei wnętrza zaprojektowała Pracownia Projektowa Sucharski.

Hotel Liberté 33 położony jest centrum Poznania, niedaleko od dworca, Teatru Wielkiego, Starego Rynku, a także od Międzynarodowych Targów Poznańskich. Składa się z dwóch niezależnych budynków, tworzących jeden kompleks - z willi od frontu i nowo wybudowanej części z tyłu. Pierwszy z nich, czyli zabytkowa willa, została wybudowana w 1920 roku i łączy w sobie cechy neobaroku i klasycyzmu. Składa się z 5-ciu kondygnacji - na poziomie -1 znajduje się recepcja oraz restauracja Bistro & Bar L33. Druga część to nowoczesna, 5-cio piętrowa oficyna, w której podziemnej części znajduje się sauna, sala fitness oraz garaż.

Spółka Hotel Edison posiada i zarządza również hotelem Best Western Edison w Baranowie, który jest położony 14 km od centrum Poznania.

Otwarcie BW Premier Collection, Hotel Liberté 33 to wielki sukces naszego całego zespołu i dowód na to, że się rozwijamy i poszerzamy ofertę - poznański hotel jest drugim obiektem należącym do Spółki Hotel Edison. Cieszymy się, że udało nam się zakończyć inwestycję w tych niezmiernie trudnych czasach, ale pokazuje to tylko naszą siłę, determinację i dążenie do rozwoju. Naszym celem jest utrzymanie najwyższego poziomu obsługi gości, a standardy, które zbudowaliśmy w hotelu Best Western Edison będziemy wdrażać również tutaj - mówi prezes Przemysław Woźny.

Chcemy, aby nasi goście w BW Premier Collection, Hotel Liberté 33 i Best Western Hotel Edison czuli się wyjątkowo i komfortowo oraz aby ich pobyt zawsze był pozytywnym doświadczeniem. W naszej pracy stawiamy na budowanie relacji, dlatego też indywidualne podejście do każdego gościa i zrozumienie jego potrzeb jest dla nas priorytetem. Wierzymy, że BW Premier Collection, Hotel Liberté 33 spełni oczekiwania wszystkich odwiedzających gości - jest to miejsce wypoczynku, ale także biznesu. Kierujemy naszą ofertę nie tylko do osób podróżujących, ale też do mieszkańców Poznania, lokalnych przedsiębiorców oraz do okolicznych firm, które będą mogły zorganizować tu konferencję, szkolenie lub spotkanie biznesowe. Nasz hotel to wyjątkowe miejsce na mapie Poznania z bogatą ofertą dla przebywających w nim gości, ale także "miejsce spotkań" poznaniaków - powiedziała Anna Kubiak, dyrektor generalny hoteli BW Premier Collection, Hotel Liberté 33 i Best Western Edison.

Starsze informacje 2021-05-13


Nad Bałtykiem otwierają się nowe hotele
8 czerwca w Kołobrzegu gości powita hotel Royal Tulip Sand, pierwszy w Polsce nadmorski kurort działający pod szyldem najwyżej pozycjonowanej marki Louvre Hotels Group.

Liczący 114 pokoi luksusowy hotel zlokalizowany nad samym brzegiem morza jest owocem porozumienia między Louvre Hotels Group i Zdrojowa Invest & Hotels. Kompleksowe prace nad dostosowaniem istniejącego obiektu do standardu Royal Tulip rozpoczęły się z końcem 2020 roku. Objęły nie tylko pokoje i apartamenty hotelowe, ale także strefę spa, restaurację i przestrzenie publiczne budynku.

Cieszymy się, że możemy otworzyć hotel marki Royal Tulip w Europie, a zarazem kolejny hotel w Polsce, która od wielu lat jest dla nas ważnym rynkiem - powiedział Andreas Tscherning, COO International Hotels, Louvre Hotels Group.

Hotel znajduje się zaledwie 5 minut spacerem od plaży. Od lat cieszył się powodzeniem zarówno wśród turystów z polski, jak i zagranicznych gości, którzy tłumnie odwiedzali Kołobrzeg, będący jedną z najatrakcyjniejszych destynacji turystycznych na polskim wybrzeżu, przybywając z pobliskich metropolii, takich jak chociażby Berlin.
- Gruntowna renowacja odmieniła oblicze obiektu, nadając mu charakter prawdziwie nowoczesnego kurortu. Goście będą mogli zrelaksować się w Sand Wellness oraz znów skosztować specjałów serwowanych w restauracji Sand{acz}, która została wyróżniona w przewodniku Gault&Millau Polska - powiedział Łukasz Genera, dyrektor Royal Hotel Tulip Sand.
Zdrojowa Invest & Hotels oraz Louvre Hotel Group, pragnąc świadczyć usługi hotelowe na najwyższym poziomie, przywiązują szczególną wagę do kwestii związanych z ochroną przyrody. Dlatego hotel Royal Tulip Sand został wyposażony w ekologiczne kosmetyki z linii DAMANA Solid Range, które zaprojektowano z myślą o ograniczeniu wpływu branży kosmetycznej na środowisko naturalne. Oferowane gościom w formie kostek myjących wegańskie żele pod prysznic, szampony i odżywki nie zawierają mydła i maja pH zbliżone do wody, dzięki czemu są przyjazne dla nawet najwrażliwszej skóry. Kosmetyki DAMANA Solid Range pakowane są w niezawierające plastiku kartonowe opakowania z certyfikatem FSC, a przy ich produkcji zużywa się dziewięciokrotnie mniej wody niż przy produkcji kosmetyków w płynie.

Starsze informacje 2021-05-13


Hotel Mercure Wiązowna Brant przyjął pierwszych gości
Hotel Brant Warszawa Wiązowna dołączył do rodziny hoteli Mercure w grudniu ubiegłego roku, zasilając segment midscale Accor. Podwarszawski hotel, którego współwłaścicielem jest znany aktor Jakub Wesołowski, jako Mercure otworzył drzwi dla gości.

Oferujący 60 pokoi Mercure Wiązowna Brant otworzył drzwi dla pierwszych gości. Obiekt jest zlokalizowany otulinie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

Cieszymy się, że wraz z sezonem wiosennym w pełni możemy otworzyć drzwi naszego hotelu dla gości. Hotel Mercure Wiązowna Brant doskonale wpisuje się w charakter marki, pozwalając gościom w pełni odkryć charakter miejsca, w jakim się znajduje. Malownicze otoczenie pełnego zieleni parku krajobrazowego pozwala wypocząć z daleka od ruchliwego miasta. Obecność przyrody pomaga każdemu z dystansem spojrzeć na codzienne sprawy, a park stwarza nieograniczone możliwości spełnienia wolnego czasu. Co więcej, zielona okolica hotelu to nie tylko aktywny wypoczynek, ale także zachęta do zorganizowania pikniku rodzinnego czy wypadu ze znajomymi lub najbliższymi. Wierzymy, że nasz hotel zapewni wszystkim taką formę relaksu, jakiej dokładnie potrzebują. - - mówi Lidia Zosowska Dyrektor Hotelu z Mercure Wiązowna Brant.

Hotel oferuje 150 miejsc noclegowych, bar, restaurację, Strefę Activ, na którą składa się hektar zielonej polany oraz 3ha lasu. W obrębie tej przestrzeni znalazły się: boisko do siatkówki plażowej, ścieżki biegowe oraz rustykalna altana z miejscem na ognisko. Z kolei goście poszukujący pełnego relaksu będą mogli skorzystać z strefy saun. Hotel posiada 8 sal konferencyjnych.

Starsze informacje 2021-04-28


Nowa marka hotelowa wejdzie do Poznania
Poznań wzbogaci się o hotel, nieobecnej dotychczas w tym mieście, marki.

Grupa Accor podpisała ze spółką Maltaski umowę o zarządzanie pięciogwiazdkowym hotelem Movenpick w Poznaniu. Będzie to trzeci, po Kołobrzegu i Zakopanem obiekt marki w Polsce. Nowy hotel powita pierwszych gości w 2023 roku.

159-pokojowy Movenpick Poznań powstanie w zielonym sercu Poznania nad jeziorem Malta. Obiekt powstanie przy ulicy Wiankowej, w bliskim sąsiedztwie linii brzegowej jeziora. Zaoferuje gościom restaurację, bar, sale konferencyjne, a także centrum fitness z basenem wewnętrznym, strefę SPA z gabinetami kosmetycznymi oraz parking. Nie zabraknie również rowerowni czy narciarni dla gości korzystających z pobliskiego stoku.

Inwestorem jest Maltaski sp. z o.o. sp. k., a projekt hotelu powstał z dbałością o zachowanie specyfiki otoczenia Jeziora Maltańskiego oraz z myślą o uatrakcyjnieniu infrastruktury sportowej - stoku narciarskiego i toru regatowego. Obiekt będzie wyposażony w rozwiązania przyjazne dla środowiska, jak instalacja fotowoltaiczna, system wykorzystania deszczówki, pojawią się również ule i budki dla ptaków.

Starsze informacje 2021-03-05


Hilton planuje dwa nowe obiekty w Polsce
Hilton ogłosił dziś plany otwarcia kolejnych dwóch hoteli spod marki Hampton by Hilton w Polsce w następstwie podpisania nowych umów franchisingowych.

Hampton by Hilton Białystok będzie wybudowany przez firmę Rogowski Development i zarządzany przez VHM Hotel Management. W hotelu do dyspozycji gości zostanie oddanych 122 pokoi, a jego start spodziewany jest jeszcze w tym roku. Posiadający 135 pokoje Hampton by Hilton Tarnowo Podgórne zostanie otwarty pod koniec 2023 roku. Właścicielem hotelu jest Grupa Konkret S.A., a będzie on zarządzany przez City Park Hotel Management.

Otwarcie obu hoteli pozwoli nam zaspokoić potrzeby na usługi hotelarskie na dwóch kluczowych obszarach komercyjnych. Będzie ono również miało swój udział w procesie dalszej intensywnej ekspansji marki Hilton na rynku polskim, gdzie aktualnie działa 23 nieruchomości, a planowanych jest kolejnych 16. Jest ono także dowodem na nieustanny rozwój marki na rykach Europy Centralnej i Wschodniej. Z pewnością pomoże nam ono zaspokoić popyt na usługi hotelarskie, kiedy świat powróci do regularnego podróżowania. - powiedział Patrick Fitzgibbon, starszy wiceprezes Hilton ds. rozwoju w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Hampton by Hilton Białystok
Dostrzegliśmy ogromną szansę związaną z wprowadzeniem międzynarodowej marki hotelarskiej do Białegostoku. Cieszymy się, że możemy realizować nasz pierwszy projekt hotelowy z Hiltonem wykorzystując nasze ponad 30-letnie doświadczenie w budowie nieruchomości mieszkaniowych w Polsce. Nie możemy się doczekać powitania pierwszych gości hotelowych, które nastąpi jeszcze w tym roku. - powiedział Radosław Rogowski, wiceprezes Rogowski Development.

Hampton by Hilton Białystok będzie nowo wybudowaną sześciopiętrową nieruchomością mieszczącą takie udogodnienia jak Hampton Hub, klub fitness, elastyczne miejsca spotkań czy parking. Hotel będzie zlokalizowany pod adresem ul. Lipowa 41, 15-424 Bialystok, czyli w niedalekiej odległości od kampusu Uniwersytetu w Białymstoku, Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz sławnego Białostockiego Teatru Lalek.

Hampton by Hilton Tarnowo Podgórne

Hampton by Hilton Tarnowo Podgórne to nasz pierwszy projekt realizowany we współpracy z Hiltonem. Mocno zaznaczyliśmy już swoją obecność w branży hospitality dzięki posiadanym przez nas czterem hotelom oraz planom na kolejnych kilka projektów w tym obszarze. Będziemy z niecierpliwością oczekiwać naszych pierwszych gości hotelowych pod koniec 2023 roku. - powiedział Wieslaw Jan Prusiecki, założyciel i właściciel Grupy Konkret S.A.

Hampton by Hilton Tarnowo Podgórne będzie nowo wybudowanym hotelem, w którym znajdą się takie udogodnienia jak Hampton Hub, klub fitness, elastyczne miejsca spotkań oraz parking. Hotel, który będzie mieścił się przy ul. Poznańskiej 40.

Starsze informacje 2021-03-04


Otwarto nowy hotel w Warszawie
Pierwszy w Polsce hotel marki NYX Hotels by Leonardo Hotels Brands już otwarty. Pierwsi goście NYX Hotel Warsaw zostali uroczyście przywitani przez zespół hotelu 1 marca. Symbolicznemu przecięciu wstęgi towarzyszył szampan, a przy powitalnym drinku czas umilał gościom set dj a - Bshosy.

Powitalnym prezentem niespodzianką był przelot helikopterem, podczas którego goście mogli podziwiać panoramę Warszawy z lotu ptaka. Na gości czekają wnętrza wypełnione sztuką warszawskich artystów z obszaru street i urban-art., 331 pokoi i apartamentów z widokiem na centrum miasta, kuchnia izraelsko-polska.

Trzy dni przed otwarciem rozpoczęło się odliczanie światłem, które mieszkańcy stolicy mogli obserwować na ścianach podświetlonego na kolorowo budynku. Pierwszych gości przywitała Paulina Kołodziejczyk, dyrektor generalny hotelu w towarzystwie całego zespołu. Po uroczystym przecięciu wstęgi, goście zostali poczęstowani szampanem, przekazano im karty do pokoju i zostali zaproszeni do lobby, gdzie czekał na nich barman, który z wybranych przez nich składników skomponował specjalnego drinka, który pod imieniem pierwszego gościa, znajdzie się w karcie hotelu przez najbliższy miesiąc.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)


Tagi:
9 hotel otwarcie obiekt sieć hotelowa obiekt Hilton NYX Hotels by Leonardo Hotels Brands NYX Hotel Warsaw
Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję