TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter
Ryanair zapowiada nowe połączenia z polskich lotnisk

Ryanair ogłosił 2 nowe trasy z polskich lotnisk.


Samoloty irlandzkiego przewoźnika zabiorą pasażerów z Krakowa, oraz Poznania do Zadaru. Oba połączenia będą obsługiwane 2 razy w tygodniu od kwietnia 2019 r. i staną się częścią letniego rozkładu lotów Ryanaira z Polski.

Starsze informacje 2018-12-06


Ryanair zapowiada 6 nowych tras z Krakowa
Ryanair zbazuje szósty samolot w Krakowie w sezonie Lato 2019. Ryanair uruchomi także 6 nowych tras.

Nowe trasy w siatce połączeń irlandzkiego przewoźnika z Krakowa to Bari, Berlin Tegel, Katanii, Kopenhagi, Rimini oraz Salonik. To kolejne nowe połączenia po wcześniej ogłoszonych do Ammanu, Bordeaux, Hamburga, Kijowa, Lwowa i Szczecina. Zwiększone zostaną także częstotliwości na istniejących kierunkach do Alicante, Brukseli Charleroi, Kijowa i Londynu Stansted.

Cieszymy się bardzo mogąc ogłosić kolejną inwestycję wartą 100 mln dolarów w 6. już samolot w Krakowie w sezonie Lato 2019. Łączny koszt inwestycji w maszyny zbazowane w Krakowie wyniesie 600 mln dolarów. Wprowadzamy także 6 kolejnych, zupełnie nowych tras. Do sprzedaży na Ryanair.com już jutro trafi 250.000 dodatkowych miejsc - skomentował David O Brien - Chief Commercial Officer Ryanaira.

Lato 2019 to atrakcyjne nowe połączenia prosto z Krakowa. Nasi pasażerowie będę mieć szanse na kolejne inspirujące podróże. Rozwój siatki połączeń Kraków Airport to potwierdzenie potencjału turystycznego oraz biznesowego, a także impuls dla kolejnych inwestycji i miejsc pracy w Małopolsce. dodał Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Starsze informacje 2018-11-21


Wizz Air zacznie latać z Krakowa
Kraków Airport został nową bazą węgierskiego przewoźnika. Pasażerowie zyskają 12 tras do 9 krajów.

Wizz Air węgierska linia lotnicza ogłosiła dzisiaj otwarcie swojej 26. bazy, w Krakowie. Przewoźnik umieści 2 samoloty typu Airbus A321 na lotnisku w Krakowie pierwszy w maju, a drugi we wrześniu 2019 roku. Od kwietnia przyszłego roku Wizz Air uruchomi dwanaście nowych tras do dziewięciu krajów.

Kraków będzie 26. bazą Wizz Air i najnowszą w Polsce, zaraz po Warszawie, Katowicach, Gdańsku i Wrocławiu. W ramach rozwoju, linia będzie rozszerzać siatkę połączeń z Polski. Baza w Krakowie to inwestycja warta 240 mln $ i zakłada stworzenie 80 nowych miejsc pracy bezpośrednio w linii oraz ponad 140 w branżach pokrewnych. 2 nowe samoloty typu Airbus A321 będą obsługiwać operacje na dwunastu nowych trasach do: Londynu, Kijowa, Nicei, Turku, Doncaster, Bari, Billund, Katanii, Larnaki, Charkowa, Oslo i Kutaisi.

Wizz Air uruchomi rekrutację młodej i ambitnej załogi do nowej bazy już w styczniu. Spotkania odbędą się 7, 17 oraz 26 stycznia 2019 w Krakowie.

Podczas konferencji prasowej w Balicach, Stephen Jones, wiceprezes wykonawczy i zastępca prezesa w Wizz Air, powiedział: Dzisiejsze wydarzenie podkreśla nasze zaangażowanie w działalność w Polsce, będącej naszym pierwszym rynkiem, na którym rozpoczęliśmy operacje w 2004 roku. Wybraliśmy Kraków, ponieważ widzimy zapotrzebowanie na podróżowanie w Małopolsce. Jednocześnie dostrzegamy potencjał w popularności Krakowa zarówno jako kierunku turystycznego jak i w dynamicznym rozwoju miasta w kontekście centrum biznesowego. Nasza najnowsza baza zostanie otwarta 1 maja 2019 roku i będzie zatrudniała 80 osób bezpośrednio w Wizz Air. Oferta z Krakowa to 12 nowych, atrakcyjnych kierunków. Jesteśmy przekonani, że nasi polscy klienci docenią dogodny rozkład lotów, przyjazny i łatwy system rezerwacji online na stronie wizzair.com oraz szeroki wybór możliwości podróży "szytej na miarę", aby jak najlepiej zaspokoić oczekiwania naszych pasażerów. Nasz rozwój w Polsce korzystnie wpływa na rozwój branży turystycznej i hotelarskiej w kraju.

Natomiast Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport powiedział: Małopolska przyciąga wielu inwestorów, także w sektorze lotniczym - dowodem na to jest uruchomienie kolejnej bazy przewoźnika w Kraków Airport. Liczymy na to, że będzie interesująca dla pasażerów oraz wpłynie pozytywnie na lokalny rynek pracy. Spośród 12 kierunków oferowanych przez Wizz Air, aż 10 z nich to nowości na krakowskim lotnisku. Oczekiwane przez naszych pasażerów bezpośrednie połączenie do Gruzji lub loty do Nicei we Francji, Katanii i Bari we Włoszech oraz Larnaki na Cyprze to tylko kilka z nich. Nowe połączenia zainteresują także Małopolan, którzy również wybierają wypoczynek zorganizowany. Współpraca Wizz Air z touroperatorami oraz biurami podróży wzmacnia także tę ofertę Kraków Airport.

Od dzisiaj WIZZ oferuje obecnie 188 000 miejsc na 12 trasach z Krakowa, i w sumie ponad 11 milionów miejsc na 166 trasach w polskiej siatce połączeń w 2019 roku, stale tworząc kolejne możliwości dla klientów podróżujących z i do Polski


Starsze informacje 2018-11-21


Starsze informacje 2018-11-13


Ryanair świętował 5-lecie bazy w Krakowie oraz skorzystanie z oferty przewoźnika w stolicy Małopolski przez 20-milionowego pasażera.

W sezonie zima 2018/2019 Ryanair zainaugurował 3 nowe trasy do: Ammanu, Lwowa i Kijowa; tym samym łącznie oferuje niemal 60 tras z krakowskiego lotniska. Loty do Ammanu będą wykonywane 2 razy w tygodniu, a do Lwowa i Kijowa po 3 razy w tygodniu.

Rozwój bazowego przewoźnika w Kraków Airport potwierdza dobrą współpracę, a to przedkłada się na rozwój gospodarki Małopolski i Krakowa. Ryanair zakłada bazy w większości znaczących portów w Europie, tym bardziej cieszy obecność przewoźnika w Balicach i jego szeroka oferta połączeń prosto z Krakowa na trzy kontynenty."
20-milionowy pasażer został wyróżniony voucherem na dowolne połączenie dla dwóch osób z siatki połączeń Ryanaira #PROSTOzKRAKOWA. Pasażerowie jubileuszowego rejsu z Ammanu (Jordania) do Krakowa otrzymali breloki z dedykowaną grafiką, dodatkowo pakiety gadżetów Kraków Airport trafiły do 5 pasażerów
- powiedział Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

Starsze informacje 2018-10-10


Nowe połączenie z Krakow Airport
Prezes Krakow Airport Radosław Włoszek pokreślił, że jest to trzecie połączenie do Holandii oferowane przez linie lotnicze.

Od 9 października ruszyło połączenie Kraków - Eindhoven, położonego w południowej Holandii. Linia lotnicza Transavia, należąca do grupy Air France KLM będzie oferowała połączenia cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele. Rozkładowy czas przelotu wynosi 2 godziny. Trasę obsługują samoloty Boeing 737-800 ze 189 miejscami na pokładzie. Cieszymy się, że jesteśmy w Krakowie, który jest naszą drugą destynacją w Polsce po Katowicach, gdzie lądujemy od 2017 roku - powiedział Erik-Jan Gelink, dyrektor ds. komunikacji linii lotniczych Transavia.

Starsze informacje 2018-10-04


Zagraniczne linie lotnicze już pod koniec października uruchomią pierwsze połączenia z Polski.

Austriackie linie lotnicze Laudamotion, założone przez byłego kierowcę Formuły 1 Nikiego Laudę w 2003 roku, uruchomią połączenie z Krakowa do Wiednia. Pierwszy rejs planowany jest na 28 października. Loty mają się odbywać w poniedziałki, środy, piątki i niedziele - poinformował TVN24BIS.pl. Na początku sierpnia Ryanair kupił 75 proc. udziałów w Laudamotion.

Starsze informacje 2018-09-17


Już niedługo, krakowskie lotnisko będzie miało bezpośrednie połączenie z jednym z włoskich miast. Kierunek jest dziesiątą włoską destynacją w siatce połączeń Kraków Airport.

Już 16 grudnia, Blue Air otworzy połączenie pomiędzy Krakowem a Turynem. Przewoźnik jest rumuńską tanią linią lotniczą. Loty będą realizowane trzy razy w tygodniu: w środy, piątki i niedziele. Lot trwa dwie godziny. Rejsy będą obsługiwały samoloty Boeing 737-500 ze 120 miejscami na pokładzie. Bilety w cenie od 38,99 euro można już nabyć na stronie przewoźnika.

Starsze informacje 2018-07-13


Nowe połączenie będzie dostępne od 29 października i będzie obsługiwane przez przewoźnika easyJet.

Do tras z krakowskiego lotniska dołącza Londyn Luton linii easyJet. Połączenie wystartuje 29 października i będzie dostępne dla pasażerów cztery razy w tygodniu - w poniedziałki, środy, piątki oraz niedziele. Trasę pomiędzy Krakowem a Londynem Luton będą obsługiwały samoloty Airbus A 320. Bilety w cenie od 109 zł dostępne są na stronie przewoźnika.

Londyn Luton jest czwartym londyńskim lotniskiem w ofercie Kraków Airport, obok Heathrow (British Airways), Gatwick (easyJet) i Stansted (Ryanair).

Starsze informacje 2018-07-11


Od lutego 2019r. pasażerowie wylatujący z Kraków Airport będą mogli skorzystać z nowego połączenia linii lotniczych LOT.

Połączenia do Tel Awiwu będą odbywać się dwa razy w tygodniu, a rozkład będzie się różnił w poszczególnych tygodniach. Do Izraela pasażerowie będą mogli dotrzeć w każdy wtorek oraz w środę lub czwartek (w zależności od tygodnia). Z Tel Awiwu do stolicy Małopolski samoloty wystartują w poniedziałki oraz we wtorki lub środy.

Wszystkie rejsy docelowo obsługiwane będą samolotami Boeing 737 MAX 8.

Starsze informacje 2018-05-28


Nowe bezpośrednie połączenie z Kraków Airport
Austriacka linia lotnicza wchodzi z nowym połączeniem z Krakowa. Już od października pasażerowie będą mogli korzystać z nowej trasy.

Laudamotion dołącza do grona przewoźników Kraków Airport. Linia uruchomi połączenie do Wiednia w sezonie Zima 2018/19. Loty z Krakowa do Wiednia linii Laudamotion będą odbywały się cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Austriacki przewoźnik stanie się tym samym dwudziestą trzecią linią lotniczą w siatce Kraków Airport. Bilety w cenie od 85 zł są już dostępne na stronie przewoźnika.

Połączenie Laudamotion będzie alternatywą dla podróżujących autokarami na trasie pomiędzy Krakowem a Wiedniem i uzupełni ofertę Austrian Airlines

Starsze informacje 2018-04-17


Holenderskie linie lotnicze ogłosiły otwarcie połączeń z krakowskiego lotniska w sezonie zima 2018/2019. Prezes Zarządu Kraków Airport, chwali się najwyższą liczbą przewoźników lotniczych w portach regionalnych.

Holenderskie tanie linie lotnicze Transavia polecą z Krakowa do Eindhoven. Przewoźnik oferuje połączenia cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele.Transavia to już dwudziesty drugi przewoźnik oferujący połączenia prosto z Krakowa. Nasz region przyciąga linie lotnicze, ze względu na swój wieloaspektowy potencjał m.in. turystyczny, biznesowy, edukacyjny. Małopolanie coraz częściej wybierają samolot, a pasażerowie zza granicy chcą latać do Krakowa, dzięki temu mamy najwyższą liczbę przewoźników lotniczych w portach regionalnych- komentuje Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Trasę będą obsługiwały samoloty Boeing 737-800 ze 189 miejscami na pokładzie. Bilety w cenie od 25 można nabyć na stronie przewoźnika.

Starsze informacje 2018-02-13


Yanair otworzy nowe połączenie z portu lotniczego w Krakowie-Balicach.

22 maja br. ukraiński przewoźnik zainauguruje połączenie z Kraków Airport do Odessy.

Loty z Kraków Airport na lotnisko oddalone 7 km od centrum Odessy będą początkowo odbywały się dwa razy w tygodniu - we wtorki oraz piątki. W okresie od 15 lipca do 16 września dodatkowe loty będą odbywać się w niedziele.

Loty do Odessy są drugim połączeniem z Kraków Airport na Ukrainę. W grudniu 2017 r. loty do Kijowa uruchomiły linie Ukraine International Airlines.

Starsze informacje 2018-02-05


Krakowskie lotnisko zyskuje nowe połączenie
Irlandzkie linie lotnicze uruchamiają nową trasę z Kraków Airport.

Ryanair ogłosił uruchomienie połączenia z Krakowa do Ammanu w Jordanii. Samoloty będą latały dwa razy w tygodniu, od końca października 2018 r. Jordania jest 34. krajem w siatce połączeń Ryanaira.

Starsze informacje 2018-02-01


Polskie Linie Lotnicze LOT stawiają na Kraków. Rozpoczęła się sprzedaż biletów na nowe połączenie przewoźnika z Krakowa.

Od 28 kwietnia LOT będzie obsługiwał połączenie do Budapesztu. Do końca sezonu letniego, czyli do 27 października, do dyspozycji pasażerów będzie sześć rejsów: we wszystkie dni tygodnia oprócz czwartków. Połączenie będzie obsługiwane samolotem Bombardier Q400. Samolot będzie startował z Kraków Airport o godz. 7:55, a lądował w stolicy Węgier o 9:00. Z Budapesztu do Krakowa rejsy zaplanowane są na 9:35.

Jak przekonywał Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej w PLL LOT, otwarcie tego połączenia to naturalny kierunek rozwoju przewoźnika. LOT oferuje loty transatlantyckie zarówno z Warszawy, jak i Budapesztu i to połączenie ma zapewnić możliwość przesiadek także w Budapeszcie. Pod względem liczby obsłużonych pasażerów, Kraków jest drugim w Polsce, a pierwszym w regionach portem lotniczym. Konsekwentnie wzmacniamy naszą obecność w tym miejscu - przekonywał Kubicki. Jak wspominał, każdego dnia LOT obsługuje blisko 300 operacji lotniczych, w 2017 roku przewiózł 6,8 mln pasażerów. Od początku 2016 roku siatka połączeń naszego narodowego przewoźnika wzrosła o 50 nowych połączeń. Adrian Kubicki zapowiedział, że LOT w tym roku zwiększy oferowanie o 40 proc. Przewoźnik czeka na nowe samoloty Boeing 787-9 Dreamliner. Odebrał także 2 z 6 zamówionych, Boeingów 737 Max 8.

To nie jedyna dobra wiadomość dla pasażerów korzystających w lotniska w Balicach. Od lipca LOT zwiększy częstotliwość bezpośrednich rejsów między Krakowem a Chicago: do dwóch w tygodniu. Dzisiaj przewoźnik lata na tej trasie bezpośrednio raz w tygodniu, w poniedziałki. Od 5 lipca dojdzie dodatkowa częstotliwość. Nowe połączenie będzie realizowane w piątki. Z Chicago samolot będzie startował w czwartki o 17:25, a lądował o 9:25 następnego dnia. Z Krakowa w piątki pasażerowie wystartują o 12:40, a lądowanie planowane jest o 15:40 czasu miejscowego. Zakładany czas przelotu to 9 godz.Połączenie to będzie obsługiwane samolotem Boeing 787-8 Dreamliner. Jak przekonywał Adrian Kubicki, load factor dla obecnego połączenia z Krakowa do Chicago przekracza 80 proc. i dobrze sprzedają się bilety we wszystkich klasach. Według danych LOT-u, pomiędzy Krakowem a Chicago podróżuje ponad 90 tys. osób rocznie. Dodatkowe połączenie ma uatrakcyjnić ofertę zwłaszcza z punktu widzenia pasażerów biznesowych.

Cieszymy się z dalszego rozwoju siatki połączeń LOT-u w Kraków Airport. Wspólne działania portu i przewoźnika przynoszą efekty. Zwiększenie częstotliwości lotów na trasie Kraków - Chicago to dowód na duże zainteresowanie pasażerów zainaugurowanym kilka miesięcy temu połączeniem i potwierdzenie bliskich związków między obydwoma miastami i regionami. Z kolei Budapeszt to kolejne połączenie z Krakowa do Europy Środkowej, adresowane zarówno do pasażerów podróżujących w celach turystycznych, jak i biznesowych. - komentował Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Starsze informacje 2018-01-29


Kraków Airport z nowym połączeniem
Za niecałe dwa miesiące wystartuje nowe połączenie z krakowskiego lotniska.

Już 26 marca br. odbędzie się pierwszy lot z Krakowa do Helsinek. Nowa trasa będzie obsługiwana przez taniego przewoźnika - Norwegian. Połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. Wprowadzenie połączenia Norwegian, jest idealnym uzupełnieniem oferty połączeń do Helsinek obsługiwanego przez linię lotniczą Finnair.

Z podkrakowskich Balic, pasażerowie będą mieli okazje skorzystać z trzech nowych tras w 2018 roku. Są to loty flyDubai do Dubaju, Ryanair do Burgas oraz Norwegian do Helsinek.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)


Tagi:
15 Kraków nowe połączenie trasa Balice przewoźnik KrakówAirport
Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję