TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter

Park Inn by Radisson otwiera hotel w Poznaniu

Park Inn by Radisson ogłasza otwarcie 166-pokojowego hotelu w Poznaniu.


Dzięki temu polskie portfolio grupy powiększa się do 16 hoteli i ponad 3 500 pokoi, które już są oddane do dyspozycji gości lub pozostają w trakcie budowy. Międzynarodowe marki Radisson Hotel Group są reprezentowane w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Szczecinie, Świnoujściu, a teraz także w Poznaniu.

Jesteśmy szczęśliwi mogąc dodać nowy Park Inn by Radisson w Poznaniu do naszego portfolio hoteli w Polsce, gdzie rozpoznawalność naszej marki i liczba obiektów rośnie bardzo szybko. Poznań należy do grupy kluczowych miast w naszej strategii rozwoju w regionie. Zaprojektowaliśmy Park Inn by Radisson w Poznaniu, by stał się idealnym miejscem noclegowym dla osób, pragnących zwiedzić to jedno z największych, najstarszych i najlepiej prosperujących miast, które jednocześnie zyskuje bardzo na znaczeniu gospodarczym powiedział Yilmaz Yildirimlar, Area Senior Vice President, Central & Southern Europe w Radisson Hotel Group.

Park Inn by Radisson w Poznaniu oferuje 166 pokoi (każdy wyposażony w darmowy, bezprzewodowy Internet o dużej przepustowości), całodzienną restaurację i bar w lobby, miejsca parkingowe i w pełni wyposażoną siłownię. Pięć nowoczesnych sal konferencyjnych oferują elastyczność dla małych spotkań biznesowych lub większych wydarzeń, maksymalnie do 70 osób.

Hotel Park Inn by Radisson położony jest przy ulicy Szyperskiej 22, w sąsiedztwie ulicy Garbary, w pobliżu Starego Miasta. Obiekt będzie zarządzany przez Radisson Hospitality AB.

Starsze informacje 2018-09-13


Louvre Hotels wprowadza na Śląsk dwie marki
W 2021 ma zostać otwarty w Katowicach nowy kompleks hotelowy sieci Louvre Hotels.

Lokalna spółka wybuduje w Katowicach kompleks hotelowy z 204 pokojami. Prace nad koncepcją inwestycji przy ulicy Ceglanej 67 trwały od 2016 r. Jej realizacja rozpocznie się jeszcze w tym roku, a otwarcie planowane jest na 2021 rok. Kompleks będzie działał pod markami Kyriad i Premi re Classe, a zarządzań nim będzie sieć Louvre Hotels. Inwestorem jest spółka Silport. Kompleks znajdować się będzie między katowickim Parkiem Leśnym a Parkiem Kościuszki.

Starsze informacje 2018-06-06


Polska sieć Focus Hotels, należąca do Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A., kontynuuje dynamiczną ekspansję na terenie kraju. Pierwszy hotel sieci w Poznaniu, został właśnie wybudowany, a obecnie trwają prace wykończeniowe.

Obiekt położony przy ul. Serafitek posiada 92 pokoi oraz zaplecze konferencyjne. Za projekt wnętrz odpowiada poznańskie Studio Architektury Wnętrz Pulva. Budynek charakteryzuje się nowoczesnym wzornictwem oraz ergonomicznym wykończeniem. Cieszymy się, że zyskaliśmy zaufanie kolejnego inwestora, który docenił stosowany przez nas model współpracy. Wielkopolski rynek od dawna był jednym z naszych priorytetów, dlatego też z niecierpliwością czekamy na otwarcie hotelu, które nastąpi już we wrześniu - mówi Łukasz Płoszyński, Wiceprezes Zarządu sieci Focus Hotels.

Starsze informacje 2018-04-25


11 kwietnia br. szósty hotel sieci B&B w Polsce przyjął pierwszych gości. Obiekt znajduje się w jednym z bardziej popularnych polskich miast.

Hotel B&B Kraków Centrum usytuowany jest przy ul. Monte Cassino 1, o krok od Centrum Kongresowego ICE Kraków. Blisko stąd także do Zamku Królewskiego na Wawelu oraz innych obowiązkowych atrakcji turystycznych Krakowa.

B&B Kraków Centrum to 130 komfortowo urządzonych pokoi zapewniających spokojne miejsce do pracy i wypoczynku. Zostały wyposażone w wygodne łóżka, funkcjonalną łazienkę, biurko, 40-calowy Smart TV LCD, a także wyciszone drzwi i okna oraz indywidualnie sterowaną klimatyzację. Do dyspozycji gości jest również przestronne, nowocześnie zaaranżowane lobby z otwartym wieczorami barem.

Podobnie jak inne obiekty B&B, hotel w Krakowie serwuje różnorodny bufet śniadaniowy w dobrej cenie. Zgodnie ze standardem sieci B&B Kraków Centrum zapewnia gościom bezpłatny dostęp do szybkiego Internetu Wi-Fi. Uzupełnieniem oferty jest sala konferencyjna z nowoczesnym zapleczem multimedialnym - miejsce do organizacji spotkań biznesowych oraz szkoleń. Osoby zmotoryzowane docenią też z pewnością możliwość pozostawienia samochodu w podziemnym garażu.

Autorem projektu architektonicznego B&B Kraków Centrum jest biuro projektowe Arbapol, a autorem aranżacji części wspólnej na parterze jest pracownia Tremend. Realnych kształtów wizji architektów nadała firma RD bud, odpowiedzialna za generalne wykonawstwo inwestycji.

B&B Kraków Centrum (130 pokoi) to już szósty w Polsce obiekt należącym do hoteli ekonomicznych zrzeszającej ponad 400 hoteli w Europie. Pozostałe to: B&B Warszawa-Okęcie (154), B&B Łódź Centrum (149 pokoi), B&B Wrocław Centrum (140), B&B Katowice Centrum (105) oraz B&B Toruń (93).

Starsze informacje 2017-12-21


Na początku 2018 roku ruszy budowa nowego hotelu, który zlokalizowany będzie w podkrakowskich Balicach, przy ulicy Kapitana Mieczysława Medweckiego.

Nowy obiekt będzie funkcjonować pod szyldem maki Best Western. Inwestorem jest spółka Doctor Q Bud

Best Western Balice Airport zaoferuje 153 pokoje, restaurację, lobby bar, sale konferencyjne oraz parkingi - podziemny i nadziemny. Hotel będzie miał 8 kondygnacji. Do jego budowy zostaną zastosowane ekologiczne i energooszczędne rozwiązania. Obiekt będzie przyjazny rodzicom podróżującym z dziećmi - zarówno pokoje, jak i przestrzenie wspólne zostaną wyposażone specjalnie pod tym kątem. Głównym atutem obiektu będzie jego lokalizacja - w pobliżu głównego terminala lotniska oraz autostradowej obwodnicy Krakowa. Oferta hotelu skierowana będzie zarówno do gości biznesowych, turystów indywidualnych podróżujących do Krakowa samolotem lub samochodem, jak i do zorganizowanych wycieczek.

Bardzo cieszy nas fakt, że kolejny już inwestor podejmuje decyzję o budowie obiektu z zamysłem dołączenia do Best Western. Kraków i jego okolice to bardzo atrakcyjna lokalizacja dla tego typu inwestycji. Dzięki wsparciu sieci np. w zakresie marketingu oraz dołączeniu do naszych systemów rezerwacyjnych, Best Western Balice Airport z pewnością szybko zyska zaufanie gości z Polski i zagranicy - stwierdziła Saija Kekkonen, Dyrektor Zarządzająca na Finlandię, Kraje Bałtyckie, Polskę i Rosję.

Otwarcie obiektu planowane jest na czwarty kwartał 2019 roku. Inwestorem jest krakowski deweloper - spółka Doctor Q Bud. Autorem projektu architektonicznego oraz wnętrz jest krakowska pracownia architektoniczna Iliard Architecture & Project Management. Działania doradcze przy planowaniu koncepcji oraz wyborze operatora Hotelu prowadziła firma HS Consulting


Starsze informacje 2017-11-27


Nowa marka hotelowa zadebiutuje w Poznaniu
Pod nową marką goście zyskają dostęp do hoteli o indywidualnym charakterze. Sieć właśnie podpisała umowę na otwarcie nowego obiektu w Polsce - będzie to pierwszy poza Szwecją hotel pod nową marką w Europie.

Pierwszy Sure Hotel by Best Western w Polsce zostanie otwarty w Poznaniu przy ulicy Paderewskiego 1. Położony w centrum miasta obiekt do dyspozycji gości odda 40 komfortowych pokoi.Mamy nadzieję, że inauguracja marki w Polsce spotka się z zainteresowaniem podróżujących. Cieszymy się, że stale rozwijamy sieć w różnych segmentach i dokładamy starań by jak najcelniej odpowiadać na potrzeby inwestorów oraz gości - stwierdziła Saija Kekkonen, Dyrektor Zarządzająca na Finlandię, Kraje Bałtyckie, Polskę i Rosję.

Marka, którą wprowadzono na rynku amerykańskim pod koniec 2016 roku, spotkała się z bardzo dobrym odbiorem ze strony hotelarzy. Plany obejmują otworzenie ponad 100 hoteli, które zadebiutują w najbliższym czasie.

W październiku br. swoje podwoje dla gości otworzyły pierwsze obiekty Sure Hotels na rynku skandynawskim - Hotel Esplanade w Sztokholmie, Frimurarehotellet w Kalmarze, Tylebäck Hotell & Konferens w Halmstad, Hotell Roslagen w Norrtälje, Motell Lagan w Ljungby, Hotel Statt w Hässeholm, Hotell Hovs Hallar w Bjärehalvön oraz Hotel Savoy w Karlstad.

Obiekty z portfolio Sure Hotel będą dostępne poprzez platformy Best Western oraz włączone zostaną do programu lojalnościowego Best Western Rewards. Dla hoteli oznacza to, że goście będą otrzymywać punkty, które mogą zostać wykorzystane w każdym z tysięcy obiektów sieci na całym świecie. Dodatkowo, poza włączeniem w struktury program lojalnościowego, hotelarze mogą liczyć na wsparcie w zakresie dystrybucji, sprzedaży, marketingu oraz zakupów ze strony Best Western.

Starsze informacje 2017-11-20


Carlson Rezidor ma przyjemność ogłosić, że sfinalizował proces podpisywania umowy dotyczącej otwarcia trzeciego sieciowego hotelu Park Inn w Katowicach.

Park Inn by Radisson Katowice otwarty zostanie w pierwszym kwartale 2018 roku, w jednym z istniejących już obiektów, który przechodzi w tej chwili proces dostosowywania go do potrzeb i standardów hoteli marki. Park Inn by Radisson Katowice zlokalizowany będzie w centrum miasta, z łatwym dostępem do głównych tras regionu śląskiego, w niewielkiej odległości od Parku Śląskiego oraz Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

Polska to kluczowy rynek z perspektywy planów naszego rozwoju, a nowy Park Inn w Katowicach wzmacnia naszą pozycję w segmencie hoteli średniej klasy w kraju. Na chwilę obecną posiadamy w Polsce łącznie 15 hoteli, które już działają bądź zostaną otwarte w najbliższym czasie. To nie jest nasze ostatnie słowo. Nieustannie rozwijamy się, by umacniać naszą sieć i wartość zarówno z perspektywy naszych właścicieli, jak i gości- powiedziała Elie Younes, Executive Vice President & Chief Development Officer of Carlson Rezidor Hotel Group.

Park Inn by Radisson Katowice posiadać będzie 168 pokoi. Goście otrzymają do swojej dyspozycji dostęp do całodziennej restauracji, baru w lobby, siłowni oraz sauny. Obiekt oferował będzie ponadto ponad 1000 metrów kwadratowych rozbudowanego zaplecza konferencyjnego, w tym 370-metrową salę balową oraz parking podziemny.

Starsze informacje 2017-10-19


W Warszawie zostanie oddany do dyspozycji gości długo wyczekiwany hotel. We wnętrzu hotelu czeka na gości ciekawa atrakcja.

Hotel Raffles Europejski w Warszawie swoich pierwszych gości przyjmie w pierwszym kwartale 2018 roku. W hotelu mieści się 106 pokoi i apartamentów. W obiekcie znajduje się również SPA, centrum konferencyjne, restauracja, cukiernia, Long Bar oraz palarnia cygar.

Jedną z głównych atrakcji będzie kolekcja prac polskich artystów. W całym hotelu m. in. w pokojach i lobby rozmieszczonych zostanie około 400 prac współczesnej sztuki XX i XXI wieku autorstwa polskich artystów. Kolekcja Europejskiego stworzona pod kuratelą Andy Rottenberg i Barbary Piwowarskiej, będzie jedną z największych tego typu prywatnych kolekcji dostępnych publicznie.

Wystrój hotelu będzie nawiązywał do historii stolicy Polski, znajdzie się tam m.in. mozaika naścienna przedstawiającą "Porwanie Europy" Krystyny Kozłowskiej z 1961 roku, której motyw wiąże się z nazwą hotelu.

Starsze informacje 2017-10-09


W którym mieście polska sieć Focus Hotels w 2018 otworzy swój kolejny hotel?

Focus Hotel Premium Sopot to inwestycja realizowana przez DSJ International Sp. z o.o. Hotel powstaje w centrum miasta przy ulicy 1 maja 7 w Sopocie. Obiekt powita pierwszych gości 1 kwietnia 2018 roku. Focus Hotel Premium Sopot oferował będzie 70 pokoi, a goście będą mieli do dyspozycji restaurację, bar, saunę oraz salę fitness. W obiekcie przewidziano kameralną powierzchnię konferencyjną.

Podobnie jaki inne hotele sieci Focus, nowy obiekt będzie oferował szybki bezpłatny internet Wi-Fi oraz darmowy dostęp do siłowni. Ponadto, goście otrzymywać będą kawę i kanapkę na wynos gratis, tak jak ma to miejsce we wszystkich obiektach.

Starsze informacje 2017-09-25


Hampton by Hilton jedna z globalnych marek sieci Hilton ogłosiła otwarcie kolejnego obiektu - Hampton by Hilton Gdansk Oliwa. Hotel w Gdańsku to siódmy obiekt Hampton by Hilton w Polsce.

Niezmiernie cieszymy się z otwarcia Hampton by Hilton Gdansk Oliwa i jesteśmy gotowi na przyjęcie pierwszych gości. Nowo otwarty hotel to nowoczesny obiekt, oferujący przestronne pokoje i doskonałą lokalizację w pobliżu centrum biznesowego Gdańska - powiedział Rafał Rosiejak, dyrektor generalny hotelu

Hotel jest zlokalizowany przy Alei Grunwaldzkiej i oferuje 101 pokoi. Dla gości dostępny jest też całodobowe centrum fitness, a także darmowy internet w całym obiekcie

Starsze informacje 2017-09-14


Nowy butikowy hotel w Wrocławiu
Na Starym Mieście w Wrocławiu ma powstać nowy obiekt hotelarski. Prace mają ruszyć w 2019 roku.

Obiekt ma powstać w pochodzącej z XVI wieku kamienicy zlokalizowanej przy ul. Nankiera. Inwestorem przedsięwzięcia jest Spółka HB Invest. Wykonywane prace będą miały na celu zachowanie zabytkowego charakteru budynku. Hotel o powierzchni ok. 3100 m2, wyposażony będzie w 40 pokoi mieszczących 100 gości, którzy liczyć będą mogli na udogodnienia wymagane od hotelu kategorii czterogwiazdkowej. Każde z poszczególnych pieter będzie się wyróżniało unikatowym stylem. W hotelu oprócz restauracji znajdzie się również centrum fitness oraz spa.

Starsze informacje 2017-09-13


W Juracie, na Półwyspie Helskim powstanie pięciogwiazdkowy hotel typu resort, kategorii premium, który będzie funkcjonował w Grupie Hotelowej Orbis w ramach umowy franczyzy.

Hotel MGallery by Sofitel Jurata, położony przy plaży Zatoki Puckiej, zaoferuje 200 komfortowo wyposażonych pokoi, restauracje, bary, sale konferencyjne, centrum SPA, basen, sauny, fitness, garaż podziemny, prywatną plażę i molo z przystanią dla jachtów i katamaranów. Amatorzy aktywnego wypoczynku będą mogli skorzystać z oferty sportów wodnych.

Oryginalna bryła hotelu zostanie wkomponowana w nadmorski las.

Inwestorem jest spółka Medical Investment Trust, a operatorem hotelu spółka REVERHOTELS tworzą nowoczesny i prestiżowy hotel typu resort o szerokiej gamie usług i całorocznych atrakcji oraz wysublimowanym wystroju, korespondującym z klimatem nadmorskiego kurortu.

Wybraliśmy MGallery by Sofitel, gdyż ta luksusowa marka zapewnia wyjątkowy poziom komfortowego wypoczynku naszym przyszłym Gościom oraz w autentyczny sposób podkreśla żeński pierwiastek mitycznej bogini Juraty, królowej wód i SPA. Dzięki marce MGallery by Sofitel Jurata uzyska ekskluzywny hotel typu resort, na miarę jednej z najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych w Polsce. - powiedział Maciej Sadowski prezes Medical Investment Trust.

Starsze informacje 2017-09-01


Ruszył nowy hotel w Warszawie
Początkiem sierpnia został otwarty kolejny hotel pod marką Golden Tulip.

5 sierpnia ruszył hotel Golden Tulip Warszawa Airport w al. Krakowskiej. Obiekt jest szóstym hotelem pod marką Golden Tulip w Polsce i drugim w Warszawie. Inwestorem jest spółka TDS z wietnamskim kapitałem. Hotelem zarządza sieć Louvre Hotels Group. To 19. obiekt w jej polskim portfolio.

Hotel posiada 90 pokoi oraz 240m kw. powierzchni konferencyjnej. Charakterystycznymi elementami wystroju hotelu są wielkoformatowe zdjęcia Warszawy w pokojach oraz w przestrzeni publicznej hotelu. Dzięki panoramicznym oknom można oglądać startujące i lądujące samoloty z pobliskiego Lotniska Chopina. W hotelu znajdują się cztery sale konferencyjne o łącznej powierzchni 244 m kw.,które po połączeniu tworzą przestrzeń pozwalającą na zorganizowanie spotkania do 220 osób.

Dyrektorem hotelu jest Jacek Sikorski, który wcześniej był dyrektorem sprzedaży warszawskiego kompleksu hoteli Golden Tulip, Campanile i Premi re Classe.

Starsze informacje 2017-08-25


InterContinental Hotels Group wprowadza do Polski nową markę hotelową.

Staybridge Suites Warszawa Ursynów to pierwszy hotel marki Staybridge Suites w Polsce, a ósmy w Europie.

190-pokojowy hotel, którego otwarcie zaplanowane jest na koniec 2019 roku, będzie funkcjonować na podstawie umowy franczyzowej z WIK Capital Sp. J. Inwestycja zlokalizowana będzie na Ursynowie, trzeciej co do wielkości dzielnicy Warszawy. Hotel będzie się znajdował około 15 minut jazdy od Lotniska Chopina.

Staybridge Suites pragnie stworzyć dla gości przebywających w hotelu atmosferę wspólnoty. Zgodnie z konceptem marki, przestrzeń ogólna jest wykorzystywana do organizacji eventów towarzyskich, w czasie których goście mogą się nawzajem poznać. Na terenie hotelu będzie dostępne WiFi, czynne całą dobę Bussiness Center. Dodatkowe udogodnienia to siłownia, pralnia i sklepik czynny 24h siedem dni tygodniu.

Starsze informacje 2017-08-21


Nowy hotel w Gdańsku
W Gdańsku zostanie otwarty nowy hotel Hilton.

Już w październiku zostanie otwarty Hotel Hampton by Hilton Gdańsk Oliwa, który mieści się przy alei Grunwaldzkiej 505-507. Obiektem zarządza firma Hotel Professionals Management Group. Hotel będzie dysponował 101 pokojami hotelowymi. Na parterze obiektu będzie się mieścił sklep sieci Lidl a pod budynkiem będzie znajdował się parking samochodowy z 170 miejscami postojowymi. Inwestycja na gdańskiej Oliwie polega na na rewitalizacji i odbudowie historycznego obiektu, w którym przed II Wojną Światową mieścił się również hotel.

Inwestorem hotelu Hampton by Hilton Gdańsk Oliwa jest firma Moderna Investment, a za projekt przebudowy odpowiada biuro Wolski Architekci.

Starsze informacje 2017-08-08


Nowo otwarty hotel w Warszawie powitał już pierwszych gości.

W sobotę, 5 sierpnia br. hotel Golden Tulip Warsaw Airport**** powitał pierwszych gości. Jest to szósty hotel tej marki w Polsce oferujący usługi w standardzie 4 gwiazdek. Jego dyrektorem jest Jacek Sikorski.

Hotel mieści się w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 235 i powstał we współpracy z prywatnym inwestorem TDS Sp. z o.o. Zarządza nim Louvre Hotels Group, właściciel marki Golden Tulip, druga co do wielkości grupa hotelowa w Europie, piąta na świecie. Golden Tulip Warsaw Airport to kameralny hotel oferujący 90 komfortowych, przestronnych pokoi w trzech standardach: superior, executive i apartament, różniących się między sobą wielkością i wyposażeniem. Hotel dysponuje także 4 salami konferencyjnymi, o łącznej powierzchni 244 m2, które po połączeniu tworzą przestrzeń pozwalającą na organizację spotkania do 220 osób. Dzięki systemowi mobilnych ścian sale można połączyć, dopasowując ich wielkość do charakteru spotkania.Do dyspozycji gości jest również restauracja i bar "Taste Zone", serwująca dania kuchni polskiej i międzynarodowej, siłownia-fitness i sauna.


Dyrektorem hotelu jest Jacek Sikorski, związany z Louvre Hotels Group od lutego 2016 roku. Wcześniej pracował jako Dyrektor Sprzedaży warszawskiego kompleksu hoteli Golden Tulip, Campanile i Premi re Classe. Z hotelarstwem związany jest od ponad 10 lat.

Starsze informacje 2017-08-07


Sunshine Property, krakowska firma zajmująca się nieruchomościami, ma w planach budowę 2-ch obiektów hotelowych na ulicy Lubicz.

Jeden powstanie po przez nadbudowę budynku Lubicz 9 i będzie obejmował 60 pokoi w standardzie 3 gwiazdek, a na jego tyłach zostanie zbudowany nowy czterogwiazdkowy obiekt z 75 pokojami i parkingiem podziemnym.

Starsze informacje 2017-07-18


Louvre Hotels Group, we współpracy z prywatnym inwestorem, TDS Sp. z o.o., już niebawem zaproszą pierwszych gości do swojego nowego hotelu.

Nowy obiekt to Golden Tulip Warsaw Airport. Będzie to drugi w stolicy i szósty w Polsce obiekt tej marki oraz drugi w Europie z wystrojem wnętrz według nowego konceptu.

Hotel Golden Tulip Warsaw Airport oferować będzie 90 klimatyzowanych pokoi w nowoczesnym designie, restaurację, sale konferencyjne, wszystkie z wysokiej jakości wyposażeniem, oraz widok na startujące i lądujące z Lotniska Chopina samoloty, nie zakłócany przez szum silników.

Obiekt mieści się przy jednej z głównych arterii drogowych Warszawy, Al. Krakowskiej 235, z łatwym dostępem do transportu publicznego, zaledwie 5 km od ścisłego centrum. Położenie hotelu umożliwia także szybkie i proste połączenia z Lotniskiem Chopina oraz dojazd do obwodnicy S2 i S8 i autostrady A2.

Dyrektorem hotelu Golden Tulip Warsaw Airport jest Jacek Sikorski, który z Louvre Hotels Group związany jest od lutego 2016 roku. Wcześniej pracował jako Dyrektor Sprzedaży warszawskiego kompleksu hoteli Golden Tulip, Campanile i Premi re Classe. Za przygotowanie obiektu do otwarcia odpowiedzialny jest Marcin Gałązka, zastępca dyrektora tego samego kompleksu hoteli.

Starsze informacje 2017-07-14


Radisson Blu otwiera nowy hotel w Polsce
Rezidor Hotel Group ogłosiła otwarcie otwarcie nowego hotelu pod marką Radisson Blu.

Nowy Radisson Blu Resort znajduje się w Świnoujściu. Nowy obiekt otrzymał certyfikację LEED (Liderów w Energetyce i Projektowaniu Przestrzennym).

Radisson Blu Resort Świnoujście posiada 317 stylowych pokoi, inspirowanych morskim klimatem, 22 eleganckie apartamenty oraz penthouse o powierzchni 100m2, znajdujący się na 12 piętrze. W obiekcie można także skorzystać z SPA&Wellness, Aquaparku, klubu fitness, ścianki wspinaczkowej, klubu nocnego, torów kręglarskich oraz baru w lobby. Umożliwia on także delektowanie się wyśmienitą kawą w kawiarni na 13 piętrze z widokiem na miasto i Bałtyk. Budynek jest najwyższym w Świnoujściu, a na jego dachu znajduje się basen z widokiem na linię horyzontu. Hotel oferuje gościom również dostęp do piaszczystej plaży nad Morzem Bałtyckim w odległości zaledwie 50m oraz obszerny parking.

Strefa konferencyjna o powierzchni 1000m2 Foyer, w którym mieści się będzie recepcja oraz przestrzeń eventowa zajmuje powierzchnię 500m2.

Globalna marka legendarnego hotelu Radisson Blu, znana jest ze swojego dużego doświadczenia w tworzeniu najwyższej jakości przestrzeni SPA&Wellness. Jesteśmy przekonani, że Radisson Blu Resort, świetnie pasuje do Świnoujścia. Nasi goście z pewnością będą zachwyceni i zapragną wracać do tego wyjątkowego miejsca nad polskim morzem. - powiedział Jan Wróblewski, właściciel hotelu.

Starsze informacje 2017-07-14


W Rzeszowie na Starym Mieście uruchomiony został 4-gwiazdkowy hotel Metropolitan.

Hotel oferuje 75 pokoi i znajduje się w Pasażu Rzeszów. Właścicielem hotelu jest Ryszard Podkulski, który jest również właścicielem m.in. hoteli Rzeszów i Forum, Galerii Rzeszów oraz hotelu Victoria w Lublinie. Przy hotelu znajduje się restauracja Manufaktura i dwie sale konferencyjne.

Starsze informacje 2017-07-06


Orbis wprowadza nową markę hotelową na polski rynek.

Pięciogwiazdkowy hotel kategorii premium powstaje we Wrocławiu na Ostrowie Tumskim. Swoim gościom zaoferuje blisko 200 pokoi, restaurację, sale konferencyjne, garaż podziemny i wspaniały widok z tarasu na dachu. Budynek hotelu harmonijnie wpisuje się w zabytkowe otoczenie Ostrowa Tumskiego, a jego bryła dopełnia przestrzeń Placu Katedralnego od strony Odry.

Wybraliśmy MGallery by Sofitel, gdyż to silna marka reprezentująca kolekcję unikalnych, prestiżowych hoteli, działających w ramach Grupy AccorHotels na całym świecie. Wrocławski obiekt, jako pierwszy w Polsce, będzie elementem tej wyjątkowej kolekcji. Ważny dla nas jest także fakt, że na etapie tworzenia hotelu, pracujemy z cenionymi specjalistami z Paryża, dzięki którym otrzymujemy unikalną wiedzę na temat światowych trendów, dbając jednocześnie o lokalny charakter naszego projektu. Istotnym czynnikiem jest dostęp do klientów z całego świata poprzez udział w jednym z największych programów lojalnościowych - Le Club AccorHotels - powiedziała Karolina Kaim prezes Tacit Investment, inwestora nowego wrocławskiego hotelu

Naszej sieci hoteli w Polsce brakowało tej marki i teraz jest właściwy czas aby wprowadzić tak topowy hotel jak MGallery by Sofitel. Polska oferuje bardzo dobre perspektywy dla marek luksusowych. Hotele działające pod marką MGallery by Sofitel to kolekcja luksusowych hoteli butikowych urządzonych w niepowtarzalnym klimacie, oferujących usługi dla najbardziej wymagających gości. Jesteśmy bardzo dumni, że Tacit Investment - doświadczony inwestor i prekursor ra rynku nieruchomości luksusowych w Polsce, wybrał tę markę oraz umowę o zarządzanie dla tej wyjątkowej nieruchomości we Wrocławiu. Przy tym projekcie, nasza współpraca wykracza poza marketing i obejmuje tak istotne elementy jak doradztwo techniczne czy konsultaje ze światowej sławy projektantami. Poprzez tego rodzaju partnerstwo, wprowadzamy na polski rynek nowy produkt hotelowy charakteryzujący się najwyższą jakością w segmencie luksusowym a to z kolei otwiera perspektywy na podobne projekty w przyszłości. MGallery by Sofitel we Wrocławiu będzie wspaniałym hotelem.- dodaje Gilles Clavie, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu Orbis SA.

Sześciopiętrowy budynek spełnia wszelkie wymogi planu miejscowego oraz zgodności z sąsiednimi obiektami. Koncepcję pięciogwiazdkowego hotelu stworzyło wrocławskie biuro projektowe Forum Architekci. Za projekt wnętrz odpowiada pracownia Medusa Group, która stworzyła także koncepcję i projekt wnętrz warszawskiej Hali Koszyki. W lipcu rusza kolejny etap budowy, która potrwa do 2019 roku, kiedy hotel przyjmie pierwszych gości.

Starsze informacje 2017-07-06


Powstanie nowy hotel przy lotnisku w Pyrzowicach
W poniedziałek 3 lipca Spółka Chopin Airport Development podpisała umowę z generalnym wykonawcą hotelu Moxy przy lotnisku w Katowicach Pyrzowicach. Hotel będzie budować firma IDS-BUD S.A. z Warszawy, która została wybrana spośród siedmiu firm w drodze przetargu.

Hotel Moxy w Katowicach będzie szóstym hotelem w portfelu Chopin Airport Development i piątym hotelem przylotniskowym. Do dyspozycji gości oddane zostanie 100 pokoi rozmieszczonych na 5 kondygnacjach. Prace budowlane rozpoczną się do końca trzeciego kwartału tego roku. Nowy obiekt przyjmie pierwszych gości w przyszłym roku. Firma IDS-BUD S.A. wcześniej zrealizowała między innymi budowę hotelu Holiday Inn w Łodzi dla DIM Hotel Łódź Sp. z o.o., budowę terminala naftowego w Gdańsku dla PERN S.A., czy budowę Centralnego Laboratorium CEZAMAT dla Politechniki Warszawskiej.

W hotelach Moxy goście dostają do dyspozycji szybkie Wi-Fi, bar otwarty 24/7, gry planszowe, przekąski, energetyczną muzykę i duże ekrany TV w pokojach - przystosowane do podłączenia treści online i gier. Zespół hotelu dba nie tylko o właściwą obsługę, ale również tworzy klimat hotelu i jego autentyczność w oczach odbiorców. A odbiorcy to ludzie urodzeni pomiędzy 1980 a 1999 rokiem, którzy wyrośli na grach komputerowych. W 2030 roku będzie ich około 78 miliomów ale już teraz podróżują biznesowo. Dla nich praca jest inspiracją, okazją do nawiązania nowych relacji i znajomości. To osoby, które w podróży, w tym służbowej, szukają okazji do zabawy i autentycznie lokalnego doświadczenia.

Koncepcja architektoniczna hotelu w Katowicach jest prawdziwie śląska. W lobby będzie witać gości górniczy wagonik a także duży stół - modny aktualnie "Communal table". Centralnym punktem parterowej części hotelu będzie wyspa barowa. To miejsce będzie przyciągało chcących popracować, odpocząć, porozmawiać, a także załatwić hotelowe formalności czy wypocząć przy drinku. Duży nacisk projektanci wnętrz położyli na funkcjonalność i design wyposażenia: sofy, fotele, siedziska, krzesła i stoliki mają być wygodne i ciekawe dla oka. Całości dopełnią pojawiające się tu i tam motywy graficzne szybów kopalnianych.

Starsze informacje 2017-07-03


Pojawiają się trzy nowe hotele w Krakowie w okolicach Plant.

W maju w sąsiedztwie Plant został otwarty 4-gwiazdowy hotel Grand Ascot z 63 pokojami, a w najbliższych miesiącach uruchomione mają być: 5-gwiazdkowy Unicus Palace z 60 pokojami na Starym Mieście i INX Design ze 122 pokojami na Kazimierzu. Wszystkie trzy hotele należą do inwestorów działających już na krakowskim rynku.

Starsze informacje 2017-07-03


W nadmorskim Jarosławcu został otwarty nowy hotel. 4-gwiazdkowy hotel Szlak Bursztynowy - Luxury Boutique & Amber SPA jest pierwszym w Polsce hotelem oferującym kilkadziesiąt rytuałów na bazie kosmetyków z naturalnego bursztynu bałtyckiego.

W hotelu znajduje się 35 pokoi i znajduje się 150 m od morza, w sąsiedztwie Muzeum Bursztynu. Oferuje trzy rodzaje pokoi, wykonanych przez lokalnych rzemieślników: Yacht (meble ze sklejki jachtowej), Rustic (stare drewno rozbiórkowe, elementy lin jutowych) i Premium (meble z ręcznie szczotkowanego dębu, skóra naturalna).

Od września do dyspozycji klientów biznesowych będą też dwie sale konferencyjne na 100 i 10 osób z możliwością połączenia. Część wellness składa się z tężni solnej, sauny bursztynowej i fińskiej, strefy cardio oraz zewnętrznej i wewnętrznej strefy wypoczynku W SPA by Succinite dzięki specjalnej linii kosmetyków przygotowanych przez markę Succinite każdy masaż i zabieg jest powiązany z bursztynem bałtyckim.

Starsze informacje 2017-06-20


Dawniej mieścił się tam hotel Śląski, w 2004 roku został zamknięty, w 2011 roku jego ówczesny właściciel - Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Usług Turystycznych, sprzedało budynek. Teraz przy ulicy Mariackiej w Katowicach otwarto Best Western Hotel Mariacki oraz restaurację Browar Mariacki.

Nowym właścicielem został, znany na Śląsku Henryk, Kania-właściciel zakładów mięsnych z Pszczyny, jeden z czołowych producentów wędlin w kraju. 3-gwiazdkowy hotel oferuje gościom 46 pokoi oraz kameralne zaplecze konferencyjne. Łącznie w części restauracyjnej (na parterze, tarasie oraz części barowej) jest ponad 200 miejsc. Dodatkowo nad restauracją znajduje się sala konferencyjna na około 50 osób.

###

Nowa inwestycja w Karpaczu. Powstanie tam apartamentowiec. Za sprzedaż apartamentów będzie odpowiedzialny Sun&Snow.

W Karpaczu przy ulicy Karkonoskiej 13, powstaje kameralny resort Triventi Mountain Residence. W pierwszym etapie inwestycji do użytku gości zostanie oddanych 40 powstaje Triventi Mountain Residence, nowa inwestycja apartamentowa oferująca łącznie 112 lokali o metrażach od 25 do 55 m2. W projekcie łączącym lokalny koloryt z wysmakowaną elegancją, za który odpowiada Pracownia Architektury Dom Jarosław Kłak, znajdzie się kryty basen z częścią SPA, kawiarnia oraz recepcja hotelowa. Pierwsi goście zostaną przyjęci już późnym latem 2018 roku, a oddanie całości do użytku przewidziane jest na czerwiec 2019 r.

Starsze informacje 2017-06-13

Powstanie nowy hotel w zabytkowym budynku?

Powstanie nowy hotel w zabytkowym budynku? Na Podlasiu trwają negocjacje w tej sprawie.

Jak informuje Dziennik Wschodni, w XVII-wiecznym Pałacu Radziwiłłów w Białej Podlaskiej ma powstać czterogwiazdkowy hotel, który będzie dysponował ok. 100 pokojami. Odbudową ma zająć się Fundacja Fundusz Rewitalizacji. Największym problemem przy przeprowadzeniu inwestycji może okazać się sprawa własności gruntu, władze miasta wykluczają jego sprzedaż, natomiast możliwa jest dzierżawa.

Wartość inwestycji jest szacowana na ok. 40-50 mln PLN. Według informacji Dziennika Wschodniego, obiekt może być gotowy w 2019 roku, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Starsze informacje 2017-05-29


Nowa aparthotelowa inwestycja w Warszawie

Na mapie Warszawy pojawi się nowy obiekt noclegowy.

Spółka J.W. Construction zakończyła budowę inwestycji aparthotelowej - Apartamenty Varsovia Jerozolimskie, zlokalizowanej przy Alejach Jerozolimskich 216 w Warszawie.

Apartamenty Varsovia łączą funkcję tradycyjnego pokoju hotelowego z ideą inwestowania w mieszkania pod wynajem. W takim systemie apartament można wynająć na krótkie albo długie terminy. Od usług hotelowych różni się tym, że wynajmujący ma do dyspozycji nie tylko pokój, a całe już w pełni wyposażone mieszkanie, a inwestor posiada akt własności lokalu. Apartamenty Varsovia Jerozolimskie to 115 klimatyzowanych apartamentów o powierzchni od 21 mkw. do 60 mkw., objętych serwisem 4-gwiazdkowego hotelu.

Z myślą o inwestorach i przyszłych mieszkańcach w Apartamentach Varsovia Jerozolimskie dostępne będą lobby, recepcja, pantry shop, restauracja oraz samoobsługowa pralnia. Dodatkowo do dyspozycji mieszkańców zostanie oddany dwupoziomowy parking podziemny z 77 miejscami postojowymi i naziemny na 31 miejsc samochodowych.

Lokale składają się z salonu z aneksem kuchennym, łazienki oraz przy większych metrażach - z dodatkowej sypialni.

Starsze informacje 2017-05-02


Focus Hotels otworzy nowy hotel w Poznaniu

Polska sieć Focus Hotels, kontynuuje rozwój na terenie kraju. Zarząd firmy podpisał właśnie umowę na otwarcie pierwszego hotelu sieci w Poznaniu.

Obiekt położony przy ul. Serafitek powstanie w standardzie 3-gwiazdek i będzie posiadał 94 pokoje oraz zaplecze konferencyjne. Inwestorem jest firma Goldfinch 4. Otwarcie zaplanowano na II kwartał 2018 roku. Do dyspozycji gości będzie restauracja, bar, sauna i siłownia oraz parking podziemny. Powstający Focus Hotel Poznań, będzie 13 obiektem sieci w kraju.

Podpisanie tej umowy to kolejny sukces na obranej ścieżce rozwoju Focus Hotels. Cieszymy się, że zyskaliśmy zaufanie nowego inwestora, który docenił stosowany przez nas model biznesowy - mówi Łukasz Płoszyński, członek zarządu sieci Focus Hotels.

Podobnie jak inne hotele sieci Focus, nowy obiekt będzie oferował szybki bezpłatny Internet Wi-Fi w całym budynku oraz darmowy dostęp do sauny i siłowni. Każdy pokój zostanie wyposażony w duże i wygodne łóżko, przestronną łazienkę, telewizor, biurko do pracy oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty. Ponadto goście otrzymywać będą kawę i kanapkę na wynos gratis, tak jak ma to miejsce we wszystkich obiektach sieci. Natomiast dzieci i młodzież do lat 18-stu, zakwaterowane w pokoju z rodzicami lub opiekunami, zgodnie ze standardem marki, będą nocować bezpłatnie.

Starsze informacje 2017-04-28


Przy lotnisku w Jasionce powstanie nowy hotel

Zarząd Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka podpisał dziś umowę ze spółką Chopin Airport Development określającą warunki dzierżawy gruntu, na którym zostanie wybudowany hotel zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska i centrum wystawienniczo-kongresowego G2A Arena.

Zgodnie z umową liczący około 120 pokoi obiekt ma być oddany do użytku w pierwszej połowie 2019 roku. Hotel będzie działał pod marką Holiday Inn Express w ramach globalnej sieci Intercontinental Hotel Groups (IHG).

Podpisana dziś umowa dotyczy dzierżawy gruntu pod inwestycję hotelową, która bez wątpienia wpłynie korzystnie na rozwój Rzeszowa oraz całego regionu - mówi Adam Pilczuk, dyrektor ds. Strategii i Rozwoju Chopin Airport Development. Wkrótce powstanie ostateczny projekt hotelu, a sama budowa rozpocznie się na początku przyszłego roku tak, abyśmy mogli przyjąć pierwszych gości w drugim kwartale 2019 roku. Zakładamy, że około 40 proc. gości będą stanowić pasażerowie Portu Lotniczego, natomiast pozostałych przyciągną m. in. wydarzenia organizowane przez centrum wystawienniczo-kongresowe. Kolejny istotny segment gości to przedstawiciele firm rozwijających się wokół lotniska, w tym pobliskiej strefie ekonomicznej - dodał.

Starsze informacje 2017-04-18


Focus Hotels zbuduje hotel w Warszawie

Polska sieć Focus Hotels, należąca do Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A., otworzy hotel. Obiekt będzie położony przy ul. Woronicza w Warszawie. Inwestorem jest Woronicza Prestige PM Sp. z o.o. Sp. k. Finalizację inwestycji zaplanowano na rok 2020.

Sieć Focus Hotels postawiła na ekspansję swojej marki i krok po kroku realizuje swoje plany. Po lutowej zapowiedzi wejścia na rynek lubelski oraz przyłączeniu do sieci Hotelu pod Orłem w Bydgoszczy w marcu, zarząd firmy podpisał właśnie umowę dotyczącą budowy i dzierżawy kolejnego obiektu. Najnowszy hotel powstanie w Warszawie i będzie dwunastym hotelem sieci w Polsce.

4-gwiazdkowy obiekt powstanie przy ul. Woronicza w dzielnicy Mokotów i prowadzony będzie pod brandem Focus Hotel Premium. Oferował będzie 238 pokoi na 12 piętrach oraz podziemny parking dla gości na 147 miejsc postojowych. Do dyspozycji gości oddana zostanie także restauracja, bar oraz sauna i siłownia. Łączna powierzchnia zaplecza konferencyjnego wynosić będzie ok. 1700 m2, w tym największa sala mogąca pomieścić 800 osób.

Czekaliśmy na ten moment od dawna. Ciężko pracowaliśmy, szukając odpowiedniego Partnera. Teraz się to udało - nasza marka zawita w stolicy. Warszawski rynek hotelowy jest kluczowy ze względu na rozpoznawalność marki i obecność na nim znacznie zwiększy naszą siłę sprzedażową - mówi Łukasz Płoszyński, członek zarządu sieci Focus Hotels.

Starsze informacje 2017-03-14


Pierwszy tego typu hotel w Polsce powstanie w dawnej poznańskiej synagodze. Będzie to również debiut w naszym kraju, sieci hoteli Curio by Hilton.

Informacje na temat powstania hotelu w poznańskiej synagodze krążyły od dawna. Nie było jednak informacji jakiej marki hotel powstanie. W dawnej synagodze przy ulicy Stawnej w Poznaniu powstanie hotel Curio by Hilton. Obiekt do dyspozycji gości będzie posiadał 100 pokoi. Poznańska gmina żydowska w 2013 roku podpisała umowę dzierżawy ze spółką Capital Budownictwo 2 pod budowę hotelu. Zgoda na przebudowę obiektu została wydana na początku 2016 roku.

Marka Curio by Hilton na całym świecie posiada obecnie ponad 30 hoteli, z czego 3 w Europie - w Hamburgu, Sienie oraz Ibizie. Będzie to czwarty tego typu obiekt w Europie. Marka Curio charakteryzuje się dużą odmiennością, każdy hotel jest na swój sposób oryginalny i niepowtarzalny.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)


Tagi:
25 hotel nowy hotel otwarcie budowa inwestycja synagoga poznań hilton curio by hilton focus hotels


Komentarze:

Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję