TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter
Nowa trasa z Poznania i nie tylko

Na sezon letni Poznań oraz Kraków i Wrocław zyskają nową trasę linią Ryanair. Z tych miast polecimy do Dubrownika w Chorwacji.


Połączenie będzie realizowane z każdego z miast dwa razy w tygodniu. Alicja Wójcik-Gołębiowska, Country Manager CEE & Baltics, powiedziała
Cieszymy się, że możemy zapewnić naszym polskim pasażerom jeszcze większy wybór i komfort dodając nowe trasy do Dubrownika do naszego letniego rozkładu lotów 2024. Dzięki temu będziemy oferować podróżnym w Polsce jeszcze większy wybór podczas planowania letnich wakacji. Z niecierpliwością czekamy na powitanie klientów na pokładzie naszych lotów do/z Polski latem przyszłego roku, a Ryanair będzie stale zapewniał więcej połączeń i niższe ceny niż jakakolwiek inna linia lotnicza w Polsce.

Lotnisko w Poznaniu ma także inne powody do radości - od początku roku obsłużyło prawie 2,5 mln pasażerów. W październiku z lotniska leciało 253 tys. podróżnych (+19% w stosunku do 2022 roku) i większość lecących leciała właśnie z tanimi liniami (148 tys. pasażerów). Do końca roku lotnisko ma zamiar obsłużyć ok. 3 mln pasażerów.

»»»» Starsze informacje 2023-11-07 ««««


29 października zainaugurowano loty do Poznania na nowym kierunku. Inauguracyjne lądowanie na poznańskim lotnisku (POZ) spotkało się z salutem wodnym i serdecznym powitaniem ze strony władz lotniska. Samolot flydubai jest pierwszym przewoźnikiem ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich obsługującym bezpośrednie loty do Poznania.

Loty z Poznania będą realizowane trzy razy w tygodniu, rozciągając swoją siatkę połączeń w Polsce na trzecie miasto obok Krakowa i Warszawy. Komentując uruchomienie lotów do Poznania, Jeyhun Efendi, starszy wiceprezes ds. operacji handlowych i handlu elektronicznego w flydubai, stwierdził Cieszymy się, że dodaliśmy Poznań jako nasz trzeci kierunek w Polsce. Od lat obserwujemy ogromny wzrost wymiany pasażerskiej z Polską, a nowa usługa jeszcze lepiej obsłuży rosnący popyt na podróże. W 2022 r. przewieźliśmy do Krakowa i Warszawy ponad dwukrotnie więcej pasażerów niż w 2021 r. i jesteśmy przekonani, że tendencja ta się utrzyma w przyszłości.

Poznań będzie obsługiwany trzy razy w tygodniu, co zwiększy łączną liczbę lotów z Dubaju do Krakowa, Poznania i Warszawy do 17 tygodniowo.
Grzegorz Bykowski, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica, powiedział Uruchomienie bezpośrednich lotów flydubai z Poznania do Dubaju to kamień milowy w rozwoju siatki połączeń poznańskiego lotniska. 29 października zainaugurowaliśmy z tym przewoźnikiem pierwszy lot do jego siedziby w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i już odnotowujemy dużą popularność tej relacji. Poznań jest trzecim polskim miastem, które zyskało niezawodne połączenie z Bliskim Wschodem i cieszymy się, że możemy zapewnić mieszkańcom Poznania, Wielkopolski i całej zachodniej Polski bezpośrednie loty do Dubaju i dostęp do siatki połączeń flydubai obejmującej ponad 115 kierunków w 54 krajach. Nowa trasa z Poznania do Dubaju otworzyła dodatkowe możliwości podróżowania, które, jak się spodziewamy, wygenerują dodatkowe przepływy pasażerskie zarówno biznesowe, jak i turystyczne, a dzięki współpracy Portu Lotniczego Poznań-Ławica i Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej zamierzamy zaprezentować Poznań jako atrakcyjny kierunek turystyczny dla pasażerów podróżujących ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Loty z Terminalu 2 lotniska Dubai International (DXB) na lotnisko Poznań (POZ) będą odbywać się trzy razy w tygodniu, w środy, piątki i niedziele.
Ceny biletów w obie strony w klasie biznes z DXB do POZ zaczynają się od 11 300 AED, a w klasie ekonomicznej Lite od 2 950 AED. Ceny biletów powrotnych w klasie biznes z POZ do DXB zaczynają się od 2 670 EUR, a ceny biletów w klasie ekonomicznej Lite zaczynają się od 500 EUR.

Starsze informacje 2023-09-29


Ryanair ogłosił zimowy rozkład lotów 2023/2024 dla Poznania z 23 trasami, w tym 2 nowymi do Lizbony i Pafos - po raz pierwszy łącząc Poznań z Portugalią. Ryanair zwiększy również częstotliwość lotów na kolejnych 5 popularnych trasach zimowych, takich jak Alicante, Bristol, Malta, Mediolan i Paryż, oferując mieszkańcom Poznania bezkonkurencyjny wybór tras w najniższych cenach na ferie zimowe.

Sezon zimowy Ryanair 23/24 w Poznaniu to:
  • 3 zbazowane samoloty (300 mln dolarów inwestycji w Poznaniu)
  • 23 trasy, 2 nowe do Lizbony i Pafos
  • Zwiększona częstotliwość na 5 trasach do Alicante, Bristolu, Mediolanu, Malty i Paryża
  • Wzrost liczby pasażerów w Poznaniu do 1,4 mln pasażerów rocznie
  • Ponad 1100 miejsc pracy, w tym 90 wysoko płatnych stanowisk dla pilotów, personelu pokładowego i inżynierów

Podczas gdy inne linie lotnicze wciąż zmniejszają przepustowość w Poznaniu, Ryanair nadal się rozwija i inwestuje, demonstrując swoje zaangażowanie na polskim rynku, w tym inwestycję w 3 samoloty zbazowane w Poznaniu za 300 milionów dolarów oraz wspierając ponad 1100 lokalnych miejsc pracy.

Aby uczcić uruchomienie zimowego rozkładu lotów Ryanair 23/24 Poznań, linia lotnicza oferuje taryfy już od 119 PLN dostępne tylko na Ryanair.com. Jason McGuinness, Ryanair, powiedział w Poznaniu: Ryanair ma przyjemność zaoferować większy wybór i najniższe ceny dla naszych klientów odwiedzających Poznań w sezonie zimowym 23/24, z 23 trasami, w tym 2 nowymi zimowymi trasami do Lizbony i Pafos - łączącym po raz pierwszy Poznań z Portugalią - a także zwiększoną częstotliwością na 5 innych popularnych trasach do Alicante, Bristolu, Malty, Mediolanu i Paryża. Zimowy rozkład lotów będzie obsługiwany przez 3 samoloty Ryanair z Poznania, w tym zupełnie nowy samolot nowej generacji "Gamechanger", który spala o 16% mniej paliwa i emituje o 40% mniej hałasu. Stanowi to inwestycję o wartości 300 mln USD i zapewni 1100 lokalnych miejsc pracy, ponieważ Ryanair nadal zwiększa łączność, turystykę i liczbę miejsc pracy w Poznaniu i Wielkopolsce. Aby uczcić uruchomienie rekordowego zimowego rozkładu lotów Ryanair 23/24 w Poznaniu, oferujemy ceny biletów już od 119 PLN.

Wiceprezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica Grzegorz Bykowski dodał: Przed Wami sezon jesienno-zimowy z Ryanair i lotniskiem Ławica. I tu mamy parę dobrych wiadomości. Przede wszystkim premiera połączenia do Lizbony, powrót do rozkładu po letniej przerwie lotów do Tel Awiwu, zwiększa się częstotliwości rejsów do Ammanu, po raz pierwszy zimą będzie można polecieć na Cypr do Pafos. Nadal będzie można nadal korzystać z trasy krajowej do Krakowa. Połączenie do portugalskiej Lizbony, to spełnienie oczekiwań oraz wielu sygnałów od mieszkańców Poznania i Wielkopolski. Wiele lat starań i już za nieco ponad miesiąc będzie można polecieć do jednego z najdalszych zakątków kontynentalnej części Europy Zachodniej. Średnia temperatura dla października w Portugalii to 22 stopnie Celsjusza, a zatem w niecałe 4 godziny lotu z Poznania można przypomnieć sobie nasze lato. Lizbona stanowi także centrum ekonomiczne i kulturalne kraju, co sprawia, że każdy znajdzie jakiś swój własny cel do podróży, do tego niezwykłego miasta. Ten sukces i razem 23 kierunki w zimowym rozkładzie od Ryanair, to wynik bardzo dobrej współpracy z władzami irlandzkiego przewoźnika. Zapraszam i zachęcam do rozpoczynania swoich podróży prosto z Poznania!

Starsze informacje 2022-09-14


Ryanair wycofując się z części lotów na Modlinie, rozwija trasy z innych lotnisk. To dobra wiadomość także dla mieszkańców Wielkopolski.

W jesienno-zimowej ofercie Poznań będzie miał nowe połączenia do Rzymu, Tel Awiwu i Krakowa. Loty do Krakowa będą realizowane od 30.10.2022, a trasa do Rzymu (CIA) dopiero w sezonie zimowym. Połączenia do Tel Awiwu (TLV) jest de facto przywracane i loty będą się odbywać 2x w tygodniu od 02.11.2022 r. Zwiększono także ilość lotów do Ammanu (AMM), loty będą realizowane 2x w tygodniu.

Starsze informacje 2021-10-14


Ryanair ogłosił nową trasę z Poznania. Samoloty irlandzkiego przewoźnika polecą do Leeds Bradford. Połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu od 4 grudnia 2021 r.

Nowe połączenie do Leeds Bradford od Ryanair to kolejne potwierdzenie, iż ten przewoźnik konsekwentnie realizuje plan odbudowy ruchu lotniczego, a lotnisko w Poznaniu jest tego widocznym beneficjentem. Przed nami, jeszcze w sezonie jesiennym 2021 uruchomienie przez RyanaiRa zupełnie nowych połączeń do Brukseli, Ammanu, Helsinek i Manchesteru, wznowienie trasy do Cork, a teraz od 4.12.2021 Leeds Bradford Prosto z Poznania. Od dzisiaj, jak nigdy dotąd w sezonie jesiennym, 25 tras od Ryanaira, w systemie rezerwacyjnym, czeka na swoich pasażerów! Bardzo się cieszymy z takich wiadomości i polecamy loty z Ławicy. - powiedział Błażej Patryn, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

Starsze informacje 2021-09-01


Ryanair ogłasza 4 nowe połączenia z Poznania
Ryanair ogłosiła zimowy rozkład lotów z Poznania, w którym znajdą się 4 nowe połączenia. Łącznie od listopada Ryanair będzie oferował z Poznania 23 trasy.

Nowe kierunki w zimowej siatce irlandzkiego przewoźnika z poznańskiej Ławicy to: Amman, Bruksela Charleroi, Helsinki oraz Manchester. Połączenia do Ammanu, Brukseli Charleroi, Helsinek będą wykonywane od 1 listopada z częstotliwością dwóch rotacji w tygodniu. Loty do Manchesteru zostaną zainaugurowane 2 listopada i będą wykonywane 2 razy w tygodniu.

Ryanair angażuje się w odbudowę ruchu lotniczego oraz turystyki w Polsce przywracając połączenia, a także uruchamiając nowe trasy. Z przyjemnością ogłaszamy więc cztery nowe połączenia z Poznania do Ammanu, Brukseli, Helsinek i Manchesteru. Ryanair będzie obsługiwał łącznie 23 trasy z Poznania, co potwierdza, że podróże lotnicze wracają do poziomu sprzed pandemii. - powiedział Michał Kaczmarzyk, prezes Buzz - linii lotniczej wchodzącej w skład grupy Ryanair.

Powrót ruchu lotniczego, w tych trudnych dla branży i dla naszego lotniska czasach pandemii, dzięki ofercie linii lotniczej Ryanair jest dla mieszkańców Poznania i Wielkopolski ogromną szansą na realizowanie szerokich planów podróżniczych. Po okresie wakacyjnym i największej siatce połączeń w historii lotniska, teraz sezon zimowy, z ogłoszonym przez Ryanair rozkładem lotów, ponownie otwiera optymistyczne perspektywy. 23 trasy, a w tym 4 nowości pozwolą dotrzeć transportem lotniczym do zupełnie wyjątkowych miejsc. Premiery, jak Amman, Bruksela, Helsinki i Manchester, oczekiwane od dłuższego czasu, to kierunki tak różnorodne, iż spełnią różne potrzeby naszych pasażerów chcących oderwać się od codzienności. Oferta jest już w systemach rezerwacyjnych Ryanair, a dzięki przygotowanym przez tego przewoźnika promocjom, będzie można polecieć z Poznania na bardzo korzystnych warunkach. Teraz gorąco zachęcam, by już tylko kupić bilet, wsiąść do samolotu i w najbezpieczniejszych z możliwych warunkach bezpieczeństwa udać się w swój lot. - dodaje Grzegorz Bykowski, wiceprezes Portu Lotniczego Poznań Ławica.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)


Tagi:
5 port lotniczy poznań-Ławica przewoźnik lotniczy nowa trasa
Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję