Będą strzelać?

Przedstawiciele partii koalicyjnych - SPD i Zielonych podczas spotkania w Berlinie wysunęli propozycję, aby niemieckie lotnictwo mogło zestrzeliwać uprowadzone samoloty pasażerskie, jeśli istniałaby groźba terrorystycznego ataku samobójczego.


Jeśli nie uda się skłonić samolotu do lądowania i maszyna nie zareaguje na strzały ostrzegawcze, minister obrony będzie mógł wydać rozkaz zestrzelenia jej. Musi być również oczywiste, że terroryści kierują samolot na określony cel.

Po niedawnym incydencie z małym samolotem sportowym, który przez dwie godziny latał nad Frankfurtem, przyspieszono prace nad nową dyrektywą dla Luftwaffe.
Niedawno rozpoczęło działalność centrum dowodzenia stale obserwujące przestrzeń powietrzną naszego zachodniego sąsiada. Centrum to może w dowolnej chwili wydać rozkaz startu myśliwcom, które w ciągu kilku minut są w stanie dotrzeć do dowolnego regionu Niemiec.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij