Nowe samoloty Boeinga i Airbusa

Airbus i Boeing, dwaj najwięksi na świecie producenci samolotów, wprowadzają na rynek nowe maszyny. Airbus rozpoczął w Tuluzie produkcję A380. Samolot ten spełnia najsurowsze normy certyfikacyjne. A380 w porównaniu do swego konkutenta będzie miał o jedną trzecią więcej miejsc.


Fotele będą tu szersze, szersze będą także przejścia między nimi, pasażerowie będą także mieli do dyspozycji więcej przestrzeni do "rozprostowania kości". Maszyna ta ma mieć obniżony poziom hałasu i emisji spalin. To pierwszy samolot dalekiego zasięgu, który w przeliczeniu na jednego pasażera będzie na 100 km spalać poniżej trzech litrów paliwa.

Boeing zbiera tymczasem zamówienia na samolot 7E7 Dreamliner. Przedstawiciele Boeinga twierdzą, że ta maszyna będzie zużywać na porównywalnych trasach "o 20 proc. mniej paliwa niż każdy inny samolot szerokokadłubowy". Pierwszy lot odbędzie się w 2007 r. W ciągu 20 lat szacuje się popyt na te samoloty rzędu 3,5 tys. sztuk.

Tymczasem w każdej chwili w powietrzu znajduje się średnio 1200 Boeingów 737, a kolejny samolot tego typu startuje co 5,3 sekundy -obrazowo mówią przedstawiciele Boeinga.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij