BOTM przyjmuje wnioski o wydanie zezwolenia na przewozy zagraniczne

Biuro Obsługi Transportu Międzynarodowego poinformowało, że zgodnie z protokołem posiedzenia Komisji Społecznej do spraw podziału zezwoleń zagranicznych pomiędzy przewoźnikami drogowymi, które odbywało się 22 marca 2007 roku, wnioski o udzielenie zezwoleń zagranicznych na przewóz osób rozpatrywać będzie Komisja ds. podziału zezwoleń, która powołana została Rozporządzeniem Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 17 marca 2006 r. (Dz. U. z dnia 22 marca 2006 r. Nr 47 poz. 344).


Wnioski mogą dotyczyć niżej wymienionych rodzajów zezwoleń na przewozy:

- okazjonalne:
Białoruś autobus pusty
Chorwacja autobus pusty
Rosja autobus pusty
Ukraina autobus pusty

- wahadłowe:
Chorwacja wahadło
Macedonia wahadło
Ukraina wahadło

Wnioski o udzielenie ww. zezwoleń zgodnie z zasadami podziału oraz wydawania zezwoleń zagranicznych w 2007 roku należy składać na miesiąc maj 2007 do 20 kwietnia 2007 roku. Lista wniosków wraz z decyzjami zostanie opublikowana o godzinie 16.00 w środę, 25 kwietnia bieżącego roku. Natomiast odbiór zezwoleń rozpocznie się w czwartek, 26 kwietnia o godzinie 08.00.

Decydująca jest data wpływu do BOTM. Wnioski, które złożone zostaną w późniejszym terminie rozpatrywane będą w miesiącu następnym.

W celu potwierdzenia złożenia wniosków na dany miesiąc, lista będzie na bieżąco aktualizowana na stronie: www.botm.gov.pl/osobowe-lista.

Zezwolenia z danego miesiąca należy odbierać w okresie ważności zezwolenia wydanego na odcinek polski.

Zezwolenia zagraniczne na przewóz okazjonalny powinny zostać wykorzystane w okresie dwóch miesięcy od daty ich przyznania. Natomiast zezwolenia zagraniczne na przewóz wahadłowy powinny zostać wykorzystane nie później niż w terminie ważności zezwolenia na polski odcinek drogi.

Przydział kolejnych zezwoleń zagranicznych jest możliwe tylko po rozliczeniu wykorzystanych, wcześniej wydanych zezwoleń. Niezwrócenie do BOTM zezwoleń w wymaganym terminie jest podstawą do negatywnego rozpatrzenia kolejnego wniosku.

Powyższa procedura dotyczy także przedsiębiorców - członków stowarzyszeń przewoźników drogowych.

Lista wniosków oraz decyzje i protokoły z posiedzeń Komisji opublikowane będą
na stronie: www.botm.gov.pl/ osobowe-wynik.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij