Zobaczyć jak mieszka prezydent

Już po raz 14 każdy może zwiedzić Pałac Prezydencki przy Krakowskim Przedmieściu. Od lat, kiedy prezydent wyjeżdża i nie przebywa w pałacu, w każdy weekend odwiedzają jego rezydencję tłumy ludzi. W tym roku taka możliwość istnieje w każdy weekend od 10 lipca do 8 sierpnia i nie trzeba robić żadnej rezerwacji tylko po prostu przyjść o wyznaczonej godzinie.


Zobaczyć można salę kolumnową, w której toczyły się obrady Okrągłego Stołu, salę nazywaną konferencyjną do spotkań z dziennikarzami czy dużą jadalnię, gdzie gościła nawet królowa angielska Elżbieta II. Turystom pokazywana jest także sala niebieska do spotkań z głowami innych państw, kaplica, która została zbudowana na polecenie Lecha Wałęsy, gdzie modlił się papież Jan Paweł II podczas wizyty w czerwcu 1999 roku.

Pierwszego dnia zwiedzania, do pałacu przybyło ok. 500 osób i przewiduje się, że w tym roku z tej atrakcji skorzysta nawet 10 000 osób.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij