Ubezpiecz się przed wyjazdem za granicę

Przed wyjazdem, szczególnie przed wyjazdem za granicę należy wykupić polisę ubezpieczeniową.


Jadąc na wakacje z biurem podróży mamy podstawowe ubezpieczenie, ale niestety na niskie sumy. Dla turystów krajowych ofertę ubezpieczenia ma PZU. Oferta ta to Polisa Bezpieczny turysta obejmuje ubezpieczenie NNW, bagażu, odwołania podróży.

W przypadku wyjazdów zagranicznych doradca finansowy OVB Allfinanz Polska, mówi aby koniecznie sprawdzić na jaką kwotę jesteśmy ubezpieczeni, a kwota ta nie powinna być niższa niż 200 tys. zł. lub więcej w krajach, gdzie leczenie jest najdroższe.

Standardem na rynku stało się ubezpieczenia turystyczne w zestawach. Jest to ubezpieczenie pakietowe, które obejmuje podstawowe elementy NNW, koszty leczenia, OC z dołączeniem ubezpieczenia np. sprzętu sportowego czy psa. Generali oferuje ubezpieczenie podróży zagranicznych w czterech pakietach.

Pakiet ubezpieczeń Hestia Podróże gwarantuje odszkodowanie w razie wypadku osoby towarzyszącej. Podstawowa wersja Holiday Basic Hestii ubezpiecza klienta na kwotę 50 tys. zł, rozszerzona na kwotę 150 tys. zł, a pakiet pełny na kwotę 300 tys. zł. Cena polisy ubezpieczeniowej zależy od wariantu, kraju podróży i czasu wyjazdu. Składka na dzień przy wyjeździe do 30 dni wynosi od 2,50 zł na terenie Europy, krajów obszaru Morza Śródziemnego i Wysp Kanaryjskich. Do 12,50 zł przy podróży do pozostałych krajów.

Holiday Charter z Hestii ma specjalną ofertę dla studentów, np. student jadący na tydzień do Francji zapłaci 25 zł. W Compensie suma na dwa tygodnie dla jednej osoby wyniesie 17 zł, a koszt składki w PZU dla singla wyjeżdżającego na dwutygodniowy wypoczynek na Mazury 18 zł.
Wszędzie warto zapytać o zniżki.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij