Ogłoszenia
Ogłoszenia
- B. P. Okno na Świat (Warszawa) - Specjalista ds....
- Specjalista ds. Turystyki w salonie Wakacje.pl
- Specjalista ds turystyki - Stargard
- Specjalista / Specjalistka ds. turystyki
- Specjalista d.s. turystyki kolonijnej -...
- Specjalista ds. Turystyki w salonie ITAKA
- OFERTA PRACY - Doradca / Konsultant ds. Turystyki
- Kraków - Specjalista ds. Turystyki
- Meble do biura podróży, wyposażenie salonu TUI na...
- SPECJALISTA DS. TURYSTYKI
Katastrofa malezyjskiego samolotu
W czwartek popołudniu doszło do katastrofy samolotu należącego do Malaysia Airlines na terytorium Ukrainy. Władze w Kijowie oskarżają rosyjskich separatystów o zestrzelenie samolotu.
Lecący z Amsterdamu do Kuala Lumpur Boeing 777 wiózł na pokładzie w sumie 298 osób. Ze wstępnych informacji wynika, że najliczniejszą grupą narodowościową byli Holendrzy. najprawdopodobniej na pokładzie nie było Polaków. Samolot rozbił się w okolicy miast Szachtarsk i Torez.
Przyczyny katastrofy nie są znane, najczęściej powtarzają się hipotezy o zestrzeleniu samolotu. "Rząd domaga się przeprowadzenia szerokiego śledztwa międzynarodowego w sprawie zestrzelenia 14 lipca w obwodzie ługańskim samolotu An-26 sił zbrojnych Ukrainy, 16 lipca samolotu Su-25 sił zbrojnych Ukrainy oraz katastrofy malezyjskiego Boeinga 777 z udziałem Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) i Europejskiej Organizacji ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej (Eurocontrol)" - napisano w komunikacie na stronie ukraińskiego rządu.
Przewoźnicy lotniczy zaczynają rezygnować z wykonywania lotów nad terytorium wschodniej Ukrainy. "LOT od dłuższego czasu omija region wschodniej Ukrainy. Nasze ukraińskie destynacje: Kijów, Odessa i Lwów są daleko od wschodniej Ukrainy, gdzie trwają walki. Nie ma żadnego połączenia, które LOT realizowałby w pobliżu niebezpiecznej strefy. Trasa naszego lotu długodystansowego do Pekinu przebiega na północ od Moskwy, czyli ponad tysiąc kilometrów na północ od zagrożonej strefy we wschodniej Ukrainie. Rejsy do Moskwy przebiegają nad Białorusią, czyli z dala od tej strefy. Z kolei lot do Tbilisi omija ten teren od strony południowej i prowadzi nad Morzem Czarnym i północną Turcją. Tragiczny wypadek we wschodniej Ukrainie w żaden sposób nie wpływa na operacje LOT." - można przeczytać w komunikacie na stronie PLL LOT.
"Wizz Air potwierdza, że aż do odwołania, żadne połączenia linii nie będą realizowane nad terenem wschodniej Ukrainy" - pisze rzecznik prasowy Wizz Air, Daniel de Carvalho.
O omijaniu wschodniej Ukrainy poinformowały także m.in. Lufthansa, Alitalia, British Airways, Aerofłot, Transaero, Singapore Airlines, Turkish Airlines, czy KLM. Niewykluczone, że w ich ślady pójdą następni przewoźnicy. Jak podała agencja Reutera, Federalny Zarząd Lotnictwa zakazał amerykańskim samolotom lotów nad wschodnią Ukrainą.
Agencja Interfax poinformowała, że ukraińskie władze lotnicze zamknęły przestrzeń lotniczą nad wschodnią częścią kraju, gdzie trwa operacja przeciwko prorosyjskim separatystom.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Samolot rozbity na Ukrainie
[2014-07-18 11:29 217.67.199.*]
Tytuł artykułu jest nieadekwatny, "katastrofa, rozbicie" sugeruje nierzetelność przewoźnika lub błąd pilota, a ten samolot został zestrzelony, a 298 pasażerów zostało zamordowane na oczach całego świata., odpowiedz »
Samolot rozbity na Ukrainie
[2014-07-18 14:28 83.7.58.*]
Rosjanie zestrzelili go, tylko to to teraz potwierdzi? Ciekawe jak dokładną wiedzę o tym mają władze USA i czy znów satelity były głuche i ślepe? Jeden zamolot malaysia airlines zagninął, drugi zestrzelono - oni pecha ściągają? odpowiedz »
Samolot rozbity na Ukrainie
[2014-07-18 19:50 193.33.125.*]
WIELE NIEWIADOMYCH : jaki Rząd domaga się ? , dlaczego leciał nad rejonem "walk" chyba korytarz jest inny, dlaczego Poroszenko do dziś nie wyjaśnił kto wynajął snajperów na Majdanie-którzy zabili ponad 70 majdanowców, kto skradł (chyba w lutym/marcu 2014) z 2-ch Ukraińskich jednostek ponad 90 szt przenośnych wyrzutni typu ISKRA ziemia/powietrze i 100 innych pytań bez odpowiedzi ... odpowiedz »
Dział aktualności dnia:
Enter Air podpisuje rekordową umowę z
Polska turystyka rośnie i będzie
Nowe wpisy na Liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego
Dział transport:
LOT zapowiada nowe połączenia z
Enter Air podpisuje rekordową umowę z
Sąd UE rozpatrzył skargę
Starsze aktualności:
Gdańsk Europejską Stolicą Kultury
POT przyznała rekomendacje na lata
Ryanair planuje przewiezienie 20 mln
eSky zachęca do wczesnego planowania
MSiT chce 10 strategii dla
UN Tourism: Turystyka odbudowała się po
Wizz Air rezygnuje z płatnej
Województwo pomorskie ogłosiło konkurs ofert na rozwój turystyki i
Emirates wprowadzają nowe uniformy dla obsługi pasażerów premium i
W poniedziałek rozpoczynają się ferie
Lotnisko Łódź otwiera nowy terminal
Jak odnieść sukces w zawodzie pilota?
Interferie kończą półrocze zyskiem
Pracownicy Kolei Mazowieckich szkolą się
Górale nie chcą promocji Magdy Gessler
Strategia i Plan Generalny dla Lotniska Chopina
Emirates zdradza wyniki finansowe
Egipt wciąż w ofercie polskich touroperatorów
Rekord w 65-letniej historii Oświęcimia
Stoki kuszą słońcem, a Neckermann zniżką
Cięcia programów wycieczek uratują rynek?
