Gdańsk ma nowe połączenia promowe

Od 6 lutego z Gdańska do Kłajpedy i szwedzkiego Karlshamn będzie można dopłynąć w ramach nowego połączenia promowego, które ma uruchomić duński armator, firma DFDS. Rejsy będą obsługiwane przez statek pływający pod litewską banderą, a który należy do firmy Lisco - litewskiej spółki córki DFDS. Na pokład będzie on brał ponad 100 TIRów oraz 235 pasażerów.


"Pierwszy raz Gdańsk uzyska stałe połączenie promowe z litewskim portem. Liczymy, że ta linia przyciągnie zarówno spedytorów ładunków, jak i pasażerów" - cieszy się Roman Kolicki, rzecznik Zarządu Morskiego Portu Gdańsk.

"Kaunas", bo tak nazywać się będzie statek obsługujący nowe połączenia przybijać będzie do terminalu promowego na Westerplatte. Statek ma wypływać z Gdańska w każdą niedzielę o godz. 24 (do Kłajpedy dotrze w poniedziałek o 13, a do Karlshamn we wtorek o godz. 9 rano). W rejsie powrotnym statek będzie wypływać z Karlshamn w sobotę o godz. 16, do Kłajpedy dotrze w niedzielę o godz. 9, a do Gdańska - o godz. 22.

Jak zapowiada armator bilety będą w promocyjnych cenach. Rejs w dwie strony na trasie Gdańsk - Kłajpeda będzie kosztować 145 zł. Przewóz samochodu i maksymalnie pięciu osób kosztować będzie 564 zł. Na niższe ceny mogą liczyć uczniowie i studenci oraz ludzie powyżej 60. roku życia. Ceny biletów do Karlshamn jeszcze nie są znane.

Obecnie z Gdańska można dopłynąć do portu Nynashamm, położonego pod Sztokholmem. Połączenie to jest obsługiwane przez Polferries. Gdyński port połączony jest natomiast z Karlskroną, a połączenie to obsługuje Stena Line.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij