Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Biuro Podróży Elit Tours
- Rezydent Hotelowy
- SPECJALISTA DS. KOMUNIKACJI I CONTENT MARKETINGU
- Specjalista ds.obsługi posprzedażowej Wrocław
- pilot Bawaria
- PILOT NA JAPONIĘ na przełomie kwietnia/maja 2026
- B. P. Okno na Świat (Warszawa) - Specjalista ds....
- Specjalista ds. Turystyki w salonie Wakacje.pl
- Specjalista ds turystyki - Stargard
- Specjalista / Specjalistka ds. turystyki
8 nowych klauzul niedozwolonych
W ubiegłym tygodniu w rejestrze klauzul niedozwolonych w dziale turystyka pojawiły się nowe klauzule:
- "Klient rezygnując z udziału w imprezie składa oświadczenie pisemne i ponosi następujące koszta:
- 20% ceny, jeżeli rezygnacja nastąpiła do 30 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy,
- 30% ceny imprezy przy rezygnacji od 29-22 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy,
- 50% ceny imprezy przy rezygnacji od 21-7 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy,
- przy rezygnacji do 7 dni przed terminem imprezy Biuro potrąca rzeczywiświe związane udokumentowane koszta ok. 90%" (Tomasz Kapkowski - Biuro Podróży Juvenia 2000 w Sosnowcu) - "Wzrost cen o więcej niż 10% upoważnia zgłaszającego do rezygnacji z imprezy pod warunkiem powiadomienia B.T. "Sabat" osobiście lub listem poleconym nie później niż 30 dni od dnia otrzymania informacji o opłacie" (Krzysztof Kasprzyk - Biuro Turystyczne "SABAT" w Starachowicach)
- "Uczestnicy zobowiązani są do pokrycia kosztów szkód wyrządzonych przez siebie w trakcie trwania imprezy w miejscu ich powstania. Za szkody wyrządzone przez osoby niepełnoletnie odpowiadają ich prawni opiekunowie" (Krzysztof Kasprzyk - Biuro Turystyczne "SABAT" w Starachowicach)
- "Niewykorzystanie w trakcie Imprezy przez Klienta wszystkich świadczeń/z przyczyn leżących po stronie Klienta/nie uprawnia do zwrotu zapłaconej należności" (Arkadiusz Mamla -TUMIM O.T.)
- "Wszelkie spory wynikające z niniejszej Umowy, nie dające się załatwić polubownie będą rozstrzygane przez sąd powszechny właściwy dla siedziby B.T. Wirtur" (Barbara Walczak - Iterman - Wirtur Barbara Walczak-Iterman z/s w Warszawie)
- "Dla rozpatrywania wszelkich sporów związanych z wykonaniem lub nienależytym wykonaniem umowy właściwy jest sąd miejsca siedziby Apteki" (Krzysztof Rżanek)
- "Przedmiotem roszczeń nie mogą być znane Uczestnikowi przed rozpoczęciem imprezy okoliczności powodujące utrudnienia niedogodności lub niewygody" (Urszula Dufrat - Active-Camp Integracja, Rekreacja, Wypoczynek w Trzebnicy)
- "Organizator zastrzega sobie również prawo odwołania imprezy nie później niż na 5 dni przed terminem jej rozpoczęcia w przypadku braku wymaganej liczby uczestników. Zobowiązany jest jednak niezwłocznie powiadomić o tym uczestnika" (Urszula Dufrat - Active-Camp Integracja, Rekreacja, Wypoczynek w Trzebnicy)
Prima aprilis jest 1-szego kwietnia, więc 6-ta w kolejności klauzula chyba przypadkiem znalazła się w dziale turystyka.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Nowe klauzule niedozwolone
[2012-04-16 14:34 195.140.236.*]
Już nawet nikt nie komentuje tych głupot. odpowiedz »
Nowe klauzule niedozwolone
[2012-04-16 17:26 80.55.16.*]
Tak święta racja nie ma co komentować ! odpowiedz »
Nowe klauzule niedozwolone
[2012-04-16 17:26 80.55.16.*]
Nowe klauzule niedozwolone
[2012-04-16 18:59 88.156.21.*]
W UOKIK chyba się szaleju najedli. odpowiedz »
Nowe klauzule niedozwolone
[2012-04-16 21:54 77.255.77.*]
Urząd Obiboków Kretynów i Komediantów
Czy ktoś w tym urzędzie ma w ogóle pojęcie o działaniu biura podróży? Może w OWU powinniśmy pisać:
Klient ma prawo do wycieczek za darmo, organizator nie ma żadnych praw.
Organizator ma obowiązek sponsorować na własny koszt wszystkie zachcianki klienta.
Klient może wnosić o odszkodowanie 100 % kosztów imprezy bo podczas wczasów padał deszcz i była pochmurna pogoda.
Może wymyślmy więcej absurdów i zasypmy pytaniami tych obiboków z UOKiK oczekując odpowiedzi. odpowiedz »Nowe klauzule niedozwolone
[2012-04-17 09:12 58.8.131.*]
Kolejny kretynizm wpychajacy naszych turystow do niemieckich bior podrozy. A moze po prostu, w OWU dzialaja na zlecenie "Spiochy" budzace sie czasami aby w napadzie Szaleju Nacpania - kilka kolejnych bzdor Polakim Biurom Podruzy dolozyc.
Ja reprezentuje Tour Operatora z zagranicy. Wystawiam Rachunek na NowoRoczna Imopreze iz wszelkie opty i depozyty zwiazane z kosztami hotelowymi, za bezzwrotne - bez wzgledu na cokolwiek - polskiej firmie Np: Sabatowi, Juwenii, Aptece, cz\y tez Active-Camp. I co palant z OWU zrobi. Zabroni sprzedac ten Tur Package - dla VIP klijenta? Ciekaw jestem komentarza z OWU, bardzo ciekaw - ale czy ich stac na to? odpowiedz »
Dział biura turystyczne:
Itaka: nocne spotkanie z
Na ferie prowadzi Egipt, ale egzotyka także
Zamek Królewski na Wawelu podsumowuje
Dział hotele, pensjonaty:
Nad Bałtykiem Święta szansą na dobry koniec
Starsze aktualności:
Picie na stokach potępiane
ACI EUROPE: Potrzebujemy zabezpieczenia przyszłości
POLREGIO przewiozło ponad 100 mln
Gdzie Polacy latali samodzielnie w
ETC publikuje wskazówki dla zrównoważonej
Accor ułatwia rezerwacje
Turystyka wspiera 33 finał
Gdańsk Europejską Stolicą Kultury
POT przyznała rekomendacje na lata
Air France zmienia strukturę zarządzania
Kolejne biuro podróży ogłasza upadłość
Agoda wybiera miejscowości z najlepiej ocenianymi hotelami
Lądowanie Kapitana Wrony - będzie pozew zbiorowy
Spada zainteresowanie imprezami z dojazdem własnym
LOT Catering sprzedany Austriakom
Accor Hotels rozdaje bilety na Euro 2012
Zbliża się wielki finał warsztatów kulinarnych
BW Kraków Old Town nominowany do Fan Awards
