Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Elektrownia Powisle - Specjalista ds turystyki
- Kierownik biura podróży do Multiagencji we...
- Wakacje.plSpecjalista Wsparcia Sprzedaży Sieci...
- pilot Włochy 02-07.10.2023
- SPECJALISTA DS. TURYSTYKI
- Praca u organizatora wyjazdów - Margo Travel...
- System ze stroną dla biura podróży
- Specjalista / Specjalistka ds. Turystyki
- partner do tworzenia wirtualnych przewodników
- Specjalista ds. turystyki


Jak MSiT wypełniał swoje zadania w 2014 roku?
Ministerstwo Sportu i Turystyki opublikowało sprawozdanie z wykonania planu działalności Ministra Sportu i Turystyki za rok 2014. Sprawdźmy jak resort radził sobie z zadaniami z zakresu turystyki.
Zadaniami, które najbardziej interesowały branżę turystyczną były te dotyczące tworzenia mechanizmów regulacji rynku turystycznego. Sztandarowym pomysłem Ministerstwa było stworzenie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego. W tym przypadku resort poległ na całej linii, ponieważ projekt TFG (który zresztą niejednokrotnie krytykowaliśmy) został odrzucony przez Radę Ministrów.
W planach Ministerstwa Sportu i Turystyki na ubiegły rok było także opracowanie założeń projektu nowej ustawy o usługach turystycznych. Również na tym polu zanotowano spektakularną klęskę. Jak można przeczytać w dokumencie, zrealizowano 0% tego projektu. "W związku z brakiem akceptacji Rady Ministrów dla utworzenia uzupełniającego filaru zabezpieczeń w postaci Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego w sierpniu 2014 r., konieczne stało się ponowne podjęcie prac koncepcyjnych nad całościową zmianą ustawy o usługach turystycznych. Aktualnie Ministerstwo Sportu i Turystyki przygotowuje Białą księgę usług turystycznych. W ramach jej przygotowania podjęto prace analityczne w zakresie kompleksowej zmiany systemu zabezpieczeń finansowych na wypadek niewypłacalności podmiotów oferujących imprezy turystyczne. 16 września odbyło się spotkanie robocze z przedstawicielami Polskiej Izby Ubezpieczeń, Związku Banków Polskich i Ministerstwa Finansów. W wyniku ww, spotkania pod koniec października 2014 r. do Ministerstwa sportu i Turystyki wpłynęły stanowiska PIU, MF oraz Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego dotyczące możliwości wykreowania nowych lub dostosowania istniejących instrumentów finansowych na wypadek niewypłacalności podmiotów oferujących imprezy turystyczne" - można przeczytać w dokumencie.
Minister Biernat w oświadczeniu o stanie kontroli zarządczej Ministra Sportu i Turystyki za rok 2014 stwierdza, że w kierowanych przez niego działach administracji rządowej w ograniczonym stopniu funkcjonowała adekwatna, skuteczna i efektywna kontrola zarządcza. Zwraca uwagę na to, że nie udało się zrealizować wszystkich postanowionych przed resortem celów na rok 2014. W zakresie turystyki chodziło oczywiście o stworzenie TFG oraz opracowanie założeń do projektu nowej ustawy o usługach turystycznych. Minister zwraca także uwagę, że nie we wszystkich jednostkach podległych i nadzorowanych został w pełni wdrożony system kontroli zarządczej, w tym zarządzanie ryzykiem.
Do najważniejszych zadań, jakie MSiT postawił sobie na 2014 r. należało wzmocnienie wizerunku turystycznego Polski. W tym celu resort sportu i turystyki planował dofinansowanie zadań publicznych m.in. w zakresie wspierania produktów turystycznych, kształtowania przestrzeni turystycznej, szkolenia kadr dla turystyki, współpracy z branżą turystyczną na rynku krajowym oraz współpracy międzynarodowej. W tym celu przeprowadzono konkurs na dofinansowanie zadań publicznych z zakresu turystyki. Jak podają urzędnicy ministerstwa w dokumencie priorytety zadań zostały określone w oparciu o dokumenty strategiczne w obszarze turystyki. W 2014 roku zawarto 25 umów na realizację następujących zadań:
W ramach wsparcia produktów turystycznych prowadzono następujące działania:
Jakie działania prowadzono w ramach tworzenia i wspierania systemu marketingu w turystyce?
Jednym z priorytetowych celów na ubiegły rok było zwiększenie liczby przyjazdów turystów zagranicznych odwiedzających Polskę. Jak można wywnioskować z dokumentu tu poszło całkiem nieźle, ponieważ resort planował przyciągniecie 15 mln osób, podczas gdy w sprawozdaniu jest wzmianka, że w 2014 r. do Polski przyjechało 16 mln osób. Podstawowymi planowanymi działaniami służącymi realizacji tego celu miały być kreowanie polityki w obszarze turystyki, wsparcie produktów turystycznych i podnoszenie jakości usług turystycznych.
W celu kreowania polityki w obszarze turystyki MSiT potwierdza przeprowadzenie uzgodnień wewnętrznych, zewnętrznych i konsultacji publicznych projektu "Programu rozwoju turystyki do 2020 r.". Resort wykazał również prowadzenie akcji związanych z bezpieczeństwem turystów:
Resort sportu i turystyki w sprawozdaniu wykazuje także udział w Komitecie Doradczym ds Turystyki Komisji Europejskiej, Komitecie Turystyki OECD, polsko-białoruskiej grupie roboczej ds turystyki działającej w ramach Polsko-Białoruskiej Międzyrządowej Komisji ds. Współpracy Gospodarczej.
W ramach tworzenia i wspierania systemu marketingu w turystyce MSiT podjął następujące działania:
W celu podnoszenia jakości usług turystycznych:
Ze sprawozdaniem MSiT można zapoznać się poniżej.
Możesz także pobrać plik: turinfo_20150430_sprawozdanie_z_planu_msit_2014.pdf
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Sprawozdanie z działalności MSiT
[2015-04-30 13:27 81.18.218.*]
Teraz widzicie czym p.....ne urzędasy się zajmują za nasze pieniądze !!!!! odpowiedz »
Sprawozdanie z działalności MSiT
[2015-04-30 21:42 31.61.140.*]
Gdyby MSiT i POT zlikwidowano, branża turystyczna raczej by po nich nie płakała... odpowiedz »
Sprawozdanie z działalności MSiT
[2015-05-02 14:13 91.237.138.*]
to raczej przypomina wykaz osiągnięć referatu turystyki jakiejś gminy, a nie resortu odpowiadającego za gospodarkę turystyczną 40-milionowego kraju w Europie.
Gdyby to wszystko jeszcze była prawda??!!! odpowiedz »
Dział biura turystyczne:
Exim rozpoczyna sprzedaż lata
Jak linie lotnicze próbują nie wypłacać
Dział centra informacji i promocji:
Niemcy w 2024 stawiają na turystykę
Niemcy wznawiają swoją globalną kampanię na rzecz zrównoważonego
Starsze aktualności:
Komisja Europejska bierze się za najem
Pomimo inflacji Polacy nie rezygnują z
Co Polacy robią w czasie wolnym i ile mają na to
Maleje liczba ofert pracy na
Co wspólnego mają turystyka i marketing internetowy? Wspólnie wyznaczają
Tatry Super Ski ze zniżkami na
Airbnb: więcej rezerwacji, ale akcje w
Świetny wizerunek turystyczny Niemiec na
Pomoc dla najbardziej poszkodowanych
Kiedy kupować wakacje, aby mieć najlepszą
Grupa Accor z wynikami lepszymi niż w 2019
LOT chce odszkodowanie od
Targi EuroGastro z atrakcjami dla miłośników kawy
Rozpoczynają się targi ITB w Berlinie
Festiwale i wydarzenia kulturalne rozpoczynają sezon wakacyjny w Chorwacji
Air Baltic wycofuje się z lotów do Radomia
Polska Rada Winiarstwa podsumowuje 2016 rok
Hotel Skal dołączył do grona hoteli PPH&R
Wiele osób rannych w wypadku autokaru
Co dalej z lotniskiem w Radomiu?
Co trzeci cyfrowy tachograf w UE może być zmanipulowany
Znamy region partnerski Tour Salonu
Czym Cypr chce przyciągać turystów?
Egipscy touroperatorzy walczą o odzyskanie długów
Rośnie sprzedaż piwa na stadionach
Święto kawy na Targach EuroGastro
Ecco Travel rozpoczyna sprzedaż oferty 2016/2017
Kolejny przewoźnik rozpoczyna współpracę z PolskiBus.com
Zmiana prezesa na lotnisku w Rzeszowie
Turystyka kreatywna...dla ciekawskich