Ryanair będzie sprzedawał wycieczki

Linie lotnicze Ryanair, 1 grudnia wprowadziły usługę Ryanair Holidays, oferując klientom pełne pakiety wakacyjne zawierające loty, zakwaterowanie oraz transfery.


W celu uruchomienia usługi Ryanair Holiday, Ryanair przystąpił do współpracy z hiszpańskim touroperatorem - Logitravel oraz dostawcą usług hotelowych - World2Meet. Usługa jest dostępna w Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz w Niemczech, a już w 2017 r. zostanie wprowadzona w innych krajach.

"Ryanair Holidays" jest kolejną inicjatywą po wypożyczalni samochodów "Ryanair Car Hire" oraz platformie rezerwacyjnej "Ryanair Rooms", jest również jednym z ostatnich rozwiązań innowacyjnych obok spersonalizowanej strony internetowej oraz aplikacji mobilnej wprowadzonych przez Ryanair Labs w ramach realizacji programu "Always Getting Better".

Pasażerowie przez lata zdecydowanie za dużo płacili za pakiety wakacyjne starając się samodzielnie dokonać rezerwacji lotów, zakwaterowania oraz transferów. Klienci Ryanaira od teraz mogą korzystać z szerokiej siatki połączeń w Europie, a poprzez "Ryanair Holidays" mogą także dokonać rezerwacji hoteli 3, 4 oraz 5-cio gwiazdkowych w krajach basenu Morza Śródziemnego oraz w europejskich stolicach i miastach. To doskonała informacja dla wszystkich, którzy planują najbliższe wakacje, wypady last minute czy kilkudniowe city breaki. - powiedział szef marketingu Ryanaira Kenny Jacobs.

Usługa od linii lotniczych będzie podlegać nowej dyrektywie, która zakłada, że Pakiety usług turystycznych (przelot, hotel lub wynajem samochodu) zakupione przez internet za wspólną cenę lub za pośrednictwem powiązanych stron internetowych zostaną objęte taką samą ochroną konsumencką jak imprezy kupione w zwykłych biurach podróży. Więcej na ten temat pisaliśmy w tekście Parlament Europejski przyjął dyrektywę turystyczną.

Nowa usługa od Ryanaira jak na razie działa w trzech europejskich krajach i w najbliższym czasie ma być rozszerzona o inne kraje. Jeżeli pakiety wycieczek będą równie tanie, co bilety lotnicze irlandzkiego przewoźnika, Ryanair może stać się dużą konkurencją dla biur podróży.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij