Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Biuro Podróży Elit Tours
- Rezydent Hotelowy
- SPECJALISTA DS. KOMUNIKACJI I CONTENT MARKETINGU
- Specjalista ds.obsługi posprzedażowej Wrocław
- pilot Bawaria
- PILOT NA JAPONIĘ na przełomie kwietnia/maja 2026
- B. P. Okno na Świat (Warszawa) - Specjalista ds....
- Specjalista ds. Turystyki w salonie Wakacje.pl
- Specjalista ds turystyki - Stargard
- Specjalista / Specjalistka ds. turystyki
Loty czarterowe Mistral Air do światowych sanktuariów
Włoskie linie lotnicze, Mistral Air zainaugurowały pierwszy czarterowy lot pielgrzymkowy z Rzymu do Lourdes. W przyszłym roku przewoźnik, który uzyskał aprobatę Watykanu, będzie obsługiwał połączenia do Fatimy, Santiago de Compostela i Częstochowy.
Na pierwszą czarterową pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego we Francji, wybrali się przedstawiciele Kościoła i VIP-y. Samolot Boeing 737-300 przygotowano z myślą o pielgrzymach - maszyna przybrała kolory watykańskiej flagi, a na fotelach znalazło się nowe hasło firmy Mistral Air: Szukam Twojej twarzy, Panie. Ponadto, podczas lotu można było oglądać filmy o tematyce religijnej. - Chcemy stworzyć takie warunki, które umożliwią pątnikom przeżywanie pielgrzymki począwszy od lotniska w ich rodzinnym mieście, jeszcze zanim dotrą do celu podróży - wyjaśnił ojciec Caesar Atuire, dyrektor Opera Romana Pellegrinaggi, instytucji organizującej pielgrzymki. - Dlatego właśnie podjęliśmy tę inicjatywę, ze specjalnym samolotem, odpowiednio przeszkoloną załogą, i napisami na pokładzie, by pomóc ludziom głębiej przeżyć to doświadczenie - dodał.
Zawarta na pięć lat umowa między Mistral Air a Opera Romana Pellegrinaggi, dotyczy organizacji lotów pielgrzymkowych z siedmiu lotnisk we Włoszech, m.in. z Rzymu i Werony. Samoloty mają kursować do Fatimy w Portugalii, Lourdes we Francji, Santiago de Compostela w Hiszpanii, Synaj w Egipcie, Ziemi Świętej i Częstochowy. Przedstawiciele firmy liczą, iż z ich usług będzie korzystać ok. 150 tys. pasażerów w ciągu roku. Niestety nie znane są jeszcze szczegóły dotyczące rozkładów i cen biletów ale Mistral Air przypuszcza, że jego oferta będzie konkurencyjna.
Wikariuszowi generalnemu Rzymu, kardynałowi Camillo Ruini, podoba się ta inicjatywa. -Sposób odbywania pielgrzymek może zmieniać się w czasie, jednak ich najgłębsze znaczenie pozostaje to samo: chcemy szukać głębszego kontaktu z Bogiem - oświadczył Ruini.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Turystyka potrzebuje od państwa wsparcia, a nie przejmowania roli
Itaka: nocne spotkanie z
Na ferie prowadzi Egipt, ale egzotyka także
Dział dla turystów:
FlixBus: Polacy chcą podróżować na
Turystyka potrzebuje od państwa wsparcia, a nie przejmowania roli
Itaka: nocne spotkanie z
Starsze aktualności:
Intercity zadowolone z 2024
Picie na stokach potępiane
ACI EUROPE: Potrzebujemy zabezpieczenia przyszłości
POLREGIO przewiozło ponad 100 mln
Gdzie Polacy latali samodzielnie w
ETC publikuje wskazówki dla zrównoważonej
Accor ułatwia rezerwacje
Turystyka wspiera 33 finał
Gdańsk Europejską Stolicą Kultury
Najnowocześniejsze centrum hotelowo - konferencyjne
Jak szkoły i parafie zabierają zarobek biurom turystycznym?
Skandynawowie ruszą na Kraków! Dzieki m.in. nowemu połączniu Kraków-Kopenhaga
Remont Okęcia za tydzień. Biura podróży już liczą starty
Pamiątkarz i informator turystycznego - szkolenia z UE
Rocco Forte Collection otwiera nowy obiekt w Pradze
9 nowych tanich połączeń z Krakowa!
Przewozy Regionalne obniżają ceny biletów na trasie Bydgoszcz - Toruń
2009 rok dobry dla ruchu turystycznego w Berlinie
I Europejski Konkurs Kulinarny: Słowacy wygrali, Polacy na drugim miejscu
UE: jeden bilet na samolot i pociąg?
Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2006 - krótkie podsumowanie
Ewakuacja narciarzy na Mosornem Groniu
