TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter

Forum grupa: Turystyka krajowa

Jak umiera turystyka i gastronomia w Świeradowie...

Data wysłania: 2006-01-26 14:01 Autor: Czytelnik IP automat

Aktualność:
Świeradów Zdrój leżący o 20km od Szklarskiej Poręby, w zimie powinien być pełen turystów. Jednak obecnie jest on pustawy, a hotelarze i osoby żyjące z turystów liczą straty. A ten czarny obraz dopełniają nieuruchomione wyciągi narciarskie (w tym najdłuższy wyciąg orczykowy w Polsce - Świeradowiec o długości 1260 m).

Oprócz wściekłych i zmartwionych miejscowych, można spotkać rozczarowanych lub zdenerwowanych turystów, którym nikt nie powiedział, że wyciągi nie działają. Jedyne co teraz Świeradów może zaoferować narciarzom to trzy ledwie 100-metrowe wyciągi orczykowe.

A to wszystko przez stojące wyciągi.

W Świeradowie do 1998 roku wszystkie większe wyciągi oraz trasy zjazdowe były własnością gminy. Ta jednak sprzedała je Wielkopolskiemu Funduszowi Leasingowemu. Fundusz ten upadł w 2001 roku i za długi wyciągi oraz trasy przejęła firma Lama Gold Poland specjalizująca się w produkcji wełnianej pościeli.

Od 2001 roku wyciągi cały czas działały i dopiero w tym roku firma Lama Gold Poland po prostu ich nie uruchomiła. Burmistrz Świaradowa Zdroju mówi, że nie może on nic zrobić, bo miasta nie stać na ich wydzierżawienie lub odkupienie. Choć on sam wielokrotnie próbował nakłonić obecnego właściciela wyciągów do dzierżawy, jeśli nie zamierza ich sam uruchomić.

Teraz pojawiła się szansa - Lama Gold Poland ustąpiła i żąda teraz za roczną dzierżawę 80 tys. złotych netto za rok. Znalazł się człowiek, który tyle wyłoży, jednak Bartosz Kudera ze Świeradowa chciałby, aby gmina umorzyła mu podatek od gruntu (24 tys. złotych). Na to nie zgadza się burmistrz i twierdzi, że gmina nie ugnie się pod naciskiem prywatnych przedsiębiorców.

Jak widać brak odpowiedzialności i rozsądku to nie tylko domena polityków dużego kalibru, ale także tych małego. Fakt, że gmina w znacznej mierze czerpiąca dochody z turystyki, dopuściła do tego, aby krytyczne zasoby jakimi są główne wyciągi i nartostrady znalazły się w rękach nieodpowiedzialnych firm, już sam w sobie był dużym błędem.

Kolejnym nie małym błędem była strategia strusia, gdy przez 5 lat gmina nie zapewniła przejęcia infrastruktury przez odpowiedniego inwestora i liczyła zapewne, że firma Lama Gold Poland zmieni specjalizację swojej produkcji i będzie robić ... wełniane wyciągi?! Na koniec mentalność wściekłego psa ogrodnika - gminy samej nie stać na przejęcie infrastruktury, ale nie ustąpi ona, żeby ktoś to mógł zrobić z pożytkiem dla mieszkańców i jej samej.

Cóż - miejmy nadzieję, że inne gminy i inni przedsiębiorcy żyjący z turystyki będą mądrzejsi i nie dopuszczą do takiej sytuacji jak ma miejsce w Świeradowie.

  • Zawiedzionych turystów z Świeradowa zapraszamy do Świnoujści 

   [2006-01-26 14:01 ]

   U nas też nie ma wyciągów. A spacerować można przez cały rok nad morzem, którego nie ma w Świeradowie.   odpowiedz »

   • Nudy na pudy 

    [2006-01-26 19:40 ]

    Tak sie sklada, ze jestem ze Swieradowa, a mieszkam obecnie w Swinoujsciu. Moje pytanie brzmi: ilez mozna lazic po plazy, gdy wiatr stara sie urwac Ci glowe i na dodatek obniza temperature powietrza prawie do zera absolutnego?? I co robic w Swinoujsciu poza ta plaza?
    Zapraszam Cie do Swieradowa, zeby sprawdzic jego mozliwosci ]:>   odpowiedz »

    • Współczuję, to normalne.  

     [2006-01-28 16:59 ]

     Czlowiekowi, który z wiochy trafi do letniej stolicy Polski trudno sie odnaleźć w naszym wspaniałym kurorcie o wspaniałym klimacie.   odpowiedz »

     • ten co ludzi obraza,nie wart by czlowiekiem 

      [2006-01-29 12:06 ]

      mysle ze ten co z wiochy trafilm tez jest czlowiekiem ,bo ten co onim pisze nie moze byc nawet zwierzeciem.   odpowiedz »

    • Nudy na pudy 

     [2008-06-15 15:16 79.189.5.*]

     mi tez czesami jest nudno nie mam co robic a jak gram to tylko w co????   odpowiedz »

  • Serdeczne współczucie 

   [2006-01-26 15:30 ]

   Za taką opiekę gminną jest tylko jedyne podziękowanie czym prędzej
   zebrać podpisy ,przeprowadzić referendum ,taki burmistrz niestety nie może piastować urzędu .Od osoby piastującej najwyższą władzę
   spodziewać się należy dbania o ogół przecież brak turystów spowoduje,że do gminnej kasy wpłynie mniej pieniedzy czy to jest
   niezrozumiałe chyba nie ! bo można wysłac komornika jak nie bedą ludzie mieli na podatki. Ręce opadają Moje kondolencje .   odpowiedz »

   • Z prawda jest jak z dupa - kazdy ma swoja 

    [2006-01-26 19:47 ]

    a moja prawda jest taka, ze najwieksze i liczace sie pensjonaty oraz hotele zyja z turystyki kuracyjnej przez caly rok - i stad idzie kasa do gminy, a nie z wyciagow, ktore funkconuja zaledwie przez kilka tygodni ferii zimowych. I juz...   odpowiedz »

    • Kto komu mydli oczy? 

     [2006-01-28 23:55 ]

     NIe możemy bazować wyłącznie na turystach z Niemiec. Czy dlatego że oni w zasadzie nie jeżdzą na nartach, mamy robić to samo? Ktoś napisał że sezon trwa ledwie pare tygodni. No tak, najmniej 12. To też żaden argument. Na tak kruchych podstawach, ludzie życzliwi burmistrzowi i radzie miasta ( a może robią to sami?) budują linie obrony, opartą dodatkowo o insynuacje, pomówienia i złośliwe docinki. Z tonu ich wypowiedzi można wywnioskować kto tak na prawdę w tym całym "kotle" ma rację. Cóż, tonący chwyta się brzytwy..   odpowiedz »

   • wyrazy wspolczucia dla wszystkich tych co zyja z turystyki 

    [2006-01-28 11:13 ]

    wyrazy wspolczucia dla wszystkich tych co zyja z turystyki ,ale Wy takich radnych i burmistrza wybieraliscie,widocznie na takich zaslugujecie. Po pieniadze radze isc do Burmistrza i Radnych   odpowiedz »

  • bzdury!!!! 

   [2006-01-26 15:33 ]

   do autora artykułu! piszesz kolego bzdury nawet nie sprawdzasz swoich informacji albo celowo przekręcasz fakty by dodać "pikanterii" artowi
   mieszkaniec Świeradowa   odpowiedz »

   • kto korzysta? 

    [2006-01-27 12:29 ]

    rodzina obecnego Burmistrza Świeradowa-Zdroju ma mały wyciąg
    narciarski, więc bezruch innych napedza mu kasę. Nieprawda?   odpowiedz »

   • dot wypowiedzi powyżej 

    [2006-01-26 18:28 ]

    Chyba przeczytał to ktoś kto ma ciepłą posadkę i sie o nią boi,gratuluję BINGO!!!!   odpowiedz »

   • dot wypowiedzi powyżej 

    [2006-01-26 18:29 ]

    Chyba przeczytał to ktoś kto ma ciepłą posadkę i sie o nią boi,gratuluję BINGO!!!!   odpowiedz »

    • Ratujcie Swieradow Zdroj 

     [2006-01-26 21:11 ]

     Przestancie ludzie pisac glupoty - a ratujcie Swieradow Zdroj,komu tak bardzo zalezy by Swieradow Zdroj sie skonczyl jako miasto turystyczne?-pomijajac wszystko i wszystkich to wlasnie za czasow Pana S.Kudery /Ojciec Pana B.Kudery/ -tetnil i byl przepelniony turystami .Moze to wlasnie jest prawdziwa okazja dla Miasta i kasy Gminy by Pan B.Kudera przejal te nieszczesne wyciagi-czy naprawde nie nalezalo by pomoc takim odwaznym ludziom?!-prosze o rozwage a nie glupie "zasadki i twardoglowe " przepisy stosowane tak czesto w Miesie tak uroczym jakim jest Swieradow Zdroj.

     Przesylam pozdrowienia i trzymam kciuki za ludzi z inicjatywa i odwaga
     gotowych do wszelkiej madrej inicjatywy idzialalnosci w Swieradowie Zdroju

     Be-Be   odpowiedz »

     • Ratujcie Swieradow Zdroj 

      [2008-01-15 22:14 83.4.55.*]

      Kudery już się nachapały kasy.. starczy pazerniakom   odpowiedz »

      • Ratujcie Swieradow Zdroj 

       [2008-01-19 23:00 83.26.170.*]

       A co dzieje się w Uzdrowisku?
       Prezeska wie dlaczego ludzie poszli na urlopy bezpłatne?
       Kto zawalił kontrakty?
       Kto kogo kryje?
       Kto z kim trzyma?
       Kto to rozp....y? Kiedy?
       W tym grajdole? Nigdy? Bo tak jest fajnie, pensyjka leci, nie natyrają się i nie trzeba się doszkalać.
       Aby przytakiwać, kryć i nic nie widzieć, i tak dorzyć starczej renty...
       Ale jaja....   odpowiedz »

       • Ratujcie Swieradow Zdroj 

        [2009-03-25 10:47 217.98.20.*]

        Burmistrz Miasta Świeradów Zdrój
        Uratuje sytuacje, pomoże gondoli zrobić nowe trasy zjazdowe tym samy pozbawiając nas pięknych lasów, to jest prawdziwy gest z jego strony. Bardzo szybko zrobi ze Świeradowa Zdroju wielkie miasto. Jak do tej pory udało mu się dać prace dla ludzie z poaza świeradowa jestem mu bardzo wdzięczny za to.   odpowiedz »

      • Ratujcie Swieradow Zdroj 

       [2009-02-16 08:51 83.26.166.*]

       Nie oni mają wielkie potrzeby
       Teraz są zajęci załatwianiem przetargów (omawianiem spraw)   odpowiedz »

     • Ratujcie Swieradow Zdroj 

      [2009-02-16 08:44 83.26.166.*]

      W nawiązaniu do Państwa Kud... Ojciec to stary komuch i rację ma ten kto przemawia do kieszeni znacie przecież to za KOMUNY Tak B. Kud... to owoc pielęgnacji przez komucha i jego wpływów Sam nie może nic tylko ślizga sie   odpowiedz »

     • Ratujcie Swieradow Zdroj 

      [2009-02-16 08:48 83.26.166.*]

      Witam w sporze
      Co tak się zanagażowałaś Co mało wam !!!!!
      Ujawnij się   odpowiedz »

      • Ratujcie Swieradow Zdroj 

       [2009-07-05 23:05 93.131.237.*]

       Malo nie malo - trzeba bylo tak jak Oni to robili to dzisiaj nie musieli byscie byc takimi zgryzliwcami.Nic wam sie w zyciu nie udalo!-ale sztuke gderania bez sensu to macie w tym waszym Swieradowie wypracowana do perfekcj! GRATULACJE!!!

       Be-Be   odpowiedz »

       • Ratujcie Swieradow Zdroj 

        [2009-10-01 20:53 74.127.221.*]

        -Przepraszam , ze sie wtrace . Kocham tego typu potyczki w kraju , pisze z Kanady. Dziesiatki wasni Kargulowskich o to by tylko nie poszlo lub ruszylo sie cos do przodu w najblizszej okolicy gdzie sie zyje ? Popatrzec trzeba jak pieknie obce koncerny wpychaja sie w kraj wywozac zyski , a o prace u nich trzeba grzecznie prosic...
        Jesli Rodak lub miejscowy chce podjac inicjatywe i dac innym prace - bron boze , bo sie wzbogaci . Podatki ,zatrudnienie, servisy - to za malo od takiego inicjatora - hmmm
        trzeba Francuza z Alp na przejecie tych wyciagow a miejscowym kargulom lekcje czapkowania .Taka to smutna Polska natura . Dobrze ,ze nie mam "kasy" i nie bede inwestowac w kraju , bo sto procent mialabym klody pod nogi - ..bo z kanady zjechala .... Mam duzy sentyment do Swieradowa ,w dziecinstwie spedzalam tam co roku zimowiska, dlatego sie wtracilam. powodzenia?!?!?   odpowiedz »

   • dot wypowiedzi powyżej 

    [2006-01-26 18:29 ]

    Chyba przeczytał to ktoś kto ma ciepłą posadkę i sie o nią boi,gratuluję BINGO!!!!   odpowiedz »

    • Do wypowiedzi pt."BINGO" 

     [2006-01-26 21:44 ]

     Powtarzasz sie czlowieku a to znaczy ze nie masz nic ciekawego do powiedzenia.   odpowiedz »

    • bez tematu 

     [2006-01-27 07:51 ]

     SRINGO! koleś, nie graj w bingo bo puścisz rodzine z torbami.
     Sa ferie wpadnij do Świeradowa pooglądasz "puste hotele" i ich "łkających z rozpaczy właścicieli" Kolo PLAGIATUJE!!! art. z dodatku do G.W. pojęcie niema o niczym i jeszcze dodaje od siebie. To sie nzywa ponoć nierzetelnośc dziennikarska, ale ja bym ujął to inaczej dla mnie to pisanie BZDUR. Jak niemasz pojęcie to nie zabieraj głosu i tyle.   odpowiedz »

     • dot binga 

      [2006-01-27 11:42 ]

      To odpowiedż rzucona w kierunku ojców miasta.Na litość boską
      przewietrzcie gabinety i otwórzcie głowy ,żeby ludziom żyło się dobrze ,a wasze kasy były pełne kiedy to zrozumiecie.....
      Jak ludziom bedzie się działo dobrze to takich komentarzy nie będzie!!!!!!   odpowiedz »

     • Swieradow Zdroj 

      [2006-01-28 12:34 ]

      Nie ma co pyszczyc - tacy ludzie mieszkaja i zarzadzaja Swieradowem
      - glupota,bezmyslnosc i zazdrosc to wasze mocne strony,nic wiecej - szkoda tylko tego uroczego miejsca w gorach-bo juz przepadlo!!!!   odpowiedz »

      • tarla lala 

       [2006-01-29 20:52 ]

       Tak, tu sie zgdoze, w Świeradowie mieszkają ludzie głupi, bezmyślni i zazdrośni, czego wyrazem jest post powyżej, jak i wiekszość z tutaj podwieszonych.
       Atylla   odpowiedz »

       • Do oświeconego 

        [2006-01-31 13:05 83.27.254.*]

        Skoro uważaz że w Świeradowie mieszkają sami głupcy to może czas na przeprowadzke? Może jest jakieś miejsce na ziemi gdzie twój geniusz i artyzm zostanie należycie doceniony.   odpowiedz »

        • ......... 

         [2006-01-31 14:18 80.53.162.*]

         e nieche mi sie, lubie to miasteczko wręcz kocham. A zdania i tak nie zmienie zreszta po co? dowód zazdzości, nieudaczności, kompleksów, nieufności, głupoty i niewiary, zawiści, głównie zawiści etc. etc wsód naszych mieszkańców widać wśród podwieszonych postów. Naturalnie nie chodzi mi o wszystkich i nie chciałem uogólniać, odniosłem sie jedynie do opublikowanych wypowiedzi.   odpowiedz »

         • P.S. 

          [2006-01-31 14:23 80.53.162.*]

          P.S. nie chodzi mi o wszytskie wypowiedzi tylko o niektóre z nich, te akurat sa w większości.   odpowiedz »

          • P.S. 

           [2007-02-20 16:20 81.153.87.*]

           ciesze sie ze wyjechalem ze Swieradowa, samo miasto jest piekne ale zaniedbane, co do ludzi, to zeczywiscie nie brakuje tu zwyklych prostakow udajacych wielkie panstwo ale sloma i tak wychodzi im z butow BYLY MIESZKANIEC   odpowiedz »

           • P.S. 

            [2007-02-20 16:26 81.153.87.*]

            wypadaloby jeszcze zmienic oprocz bylego prezesa uzdrowiska reszte tych polglowkow z zarzadu, mam nadzieje ze zrobi z nimi porzadek nowa pani prezes, a przy okazji zycze jej wszyskiego najlepszego i duzo sily bo jest tam wiele do zrobienia byly mieszkaniec   odpowiedz »

            • P.S. 

             [2007-03-20 18:53 62.128.215.*]

             tak to prawda !!!!!   odpowiedz »

   • kto korzysta? 

    [2006-01-27 12:31 ]

    Rodzina obecnego Burmistrza Świeradowa-Zdroju ma mały wyciąg
    narciarski "Magdalenka", więc bezruch innych napędza mu kasę. Nieprawda?
    miejscowy   odpowiedz »

    • ... 

     [2006-01-27 12:41 ]

     ja jeżdże na nartach od wielu lat, żałuje ze wyciąg niechodzi (świeradowiec) bo ten 1260 m to niestety nie w Świeradowie, ale z tego powodu na wyciag dla dzieci raczej sie nie przesiąde (A ten o którym mowa to właśnie taki) ani ja ani zaden narciaż umiejacy jeździć, wole pojechac do Czech. Więc niebradzo rozumiem sęs tej wypowiedzi skoro wyciągi są adresowane do zupełnie innej klijenteli????? Alberto Tomba ;-)   odpowiedz »

     • do Alberto 

      [2006-01-27 12:54 ]

      No jak to? przeciez to oczywiśte. Jeśli w danej miejscowości zamkną sklep miesny to zarobi a tym właściciel sklepu z odżywkami dla niemowląt. Niewiem co w tym niezrozumiałego ? :-)   odpowiedz »

      • ... 

       [2006-01-27 14:31 ]

       no bo wszyscy ze schabowych przerzuca sie na tarta marchewke hahahahah   odpowiedz »

    • [usunięto] 

     [2006-01-27 18:36 ]

     [wypowiedź została usunięta]   odpowiedz »

     • ...... 

      [2006-01-29 17:23 ]

      A może wystapi pan do sadu przeciwko włascicielowi wyciągu o utracone korzysci, co? niegłupi pomysł moim zdaniem i nawetv istnieje pewna szansa na wygraną, ale jest pewnien drobny problem. Mianowicie trzeba udowodnic że doszłodo utraty korzyści w związku z nieczynnym wyciągniem a to to pewnie juz nie takie proste skoro zapewne dochody były, tylko ze w papierach ślau po nich niema żadnego no nie?   odpowiedz »

    • [usunięto] 

     [2006-01-27 18:37 ]

     [wypowiedź została usunięta]   odpowiedz »

     • ..... 

      [2006-01-29 20:57 ]

      A pani jest brzydka, a ja jutro będe trzeźwy   odpowiedz »

      • No tak.. 

       [2006-01-29 23:10 ]

       Może i pan będzie trzeźwy ale nadal głupi.   odpowiedz »

   • Bzdury - odezwał się ślepiec! 

    [2006-01-29 00:02 ]

    Mieszkaniec miasta???
    No chyba że pracujący przy którymś z tych dwóch pokracznych wyciągów.   odpowiedz »

    • ... 

     [2006-01-29 20:56 ]

     ciemnosc widze! widze ciemnośc!   odpowiedz »

  • Nie tylko Świeradów, ale i Szklarska Poręba upada. 

   [2006-01-26 22:57 ]

   Na święta wybrałem się do Szklarskiej, jak co roku. Takiej beztroski ,
   obojętności i bezradności ojców Szklarskiej na zaśnieżone miasto nie można zrozumieć i wybaczyc. Wszystko podobno z winy firmy ze Świeradowa,ktora w ramach umowy powinna odśnieżyć Szklarską.Chodziło się po ulicach prawie po kolana w śniegowym puchu.
   A co by się stało ,gdyby tak radni wzięli łopaty do ręki, a straż miejska
   egzekwowała obowiązek oczyszczenia chodników przed sklepami i posesjami przez właścicieli sklepików. Taki bałagan chluby miastu nie przynosi.   odpowiedz »

  • brak spojrzenia w przyszłość 

   [2006-01-28 12:58 ]

   jestem mieszkańcem Naszego Miasta od ponad pięćdziesięciu lat i patrząc na to co się dzieje dochodzę do wniosku,że w tym wszystkim brak jest wizji - jakiegoś pomysłu na przyszłość. Zasoby naszego miasta są niewykorzystane. Osobno działa Urząd Miejski, osobno Uzdrowisko, osobno tzw. zespół hoteli niemieckich, a osobno reszta.Decydenci myślą: "chwilo trwaj", a póżniej niech się martwią inni.Ogołocenie Świeradowa w 1974 roku z przyległych terenów tzw. rolniczych- zamyka nasz rozwój. To jest chyba punkt wyjścia co dalej?   odpowiedz »

  • Wyciągi 

   [2006-01-28 14:16 ]

   Ci co komentują,nie znając faktów,niech nie zabierają głosu co do wyciągów.Ktoś napisał,że za czasów Pana St.Kudery(ojca Pana B.Kudery) Świeradów tętnił i był przepełniony turystami.To prawda i to o każdej porze roku(te czasy już nie wrócą,chyba,że Pan St.Kudera wystartuje w kolejnych wyborach).Natomiast niewielu wie,że większe wyciągi oraz trasy zjazdowe,które były własnością gminy,zostały sprzedane przez poprzednią władzę, gdzie Burmistrzem był Pan W.Kudera(brat Pana B.Kudery i syn Pana St.Kudery).To posunięcie niestety "zawiązało ręce" obecnej władzy.Ktoś pisze(chyba w swoim imieniu),że Pan B.Kudera jest chętny wydzierawić od Lama Gold Poland wyciąg,przy umorzeniu przez gminę podatku od gruntu,ale Burmistrz się nie zgadza.O ile mi wiadomo,to do chwili obecnej(uczestniczę w sesjach)Pan B.Kudera nie zwrócił się do Burmistrza z informacją,że chce wydzierżawić wyciąg i prosi o umorzenie podatku od gruntu.
   Świeradowa nie ma z czego ratować,bo był,jest i będzie piękny i otwarty dla wszystkich.Ratujmy samych siebie,przestańmy ciągle wytykać,
   bierzmy udział w sesjach,które są dla wszystkich,zabierajmy głos,stawiajmy swoje wnioski i bądźmy bardziej życzliwi dla siebie,a Świeradów będzie jeszcze piękniejszy.Pozdrawiam wszystkich mieszkańców.   odpowiedz »

   • riposta, czyli udział w sesji 

    [2006-01-28 19:53 ]

    biorąc udział w sesjiach jako mieszkaniec nie mam rzadnych szans przedstawić swój punkt widzenia, a tym bardziej go przeforsować. patrząc na przekrój zawodowy radnych zauważa się przeważającą ilość nauczycieli i pracowników najemnych, którzy w naturalny sposób są uzależnieni od Urzędu i Burmistrza. Decyzje głosujne się na zasadzie, kto jak głosuje - patrz na określoną osobę! Tak było i w przypadku głosowania o zmiejszeniu podatków od gruntów po wyciągi. Radni muszą brać odpowiedzialność przed wyborcami za swoje głosowania. Nadchodzą kolejne wybory i powinniśmy jako mieszkańcy wybrać takich radnych, którzy dadzą z siebie wszystko dla miasta. Dokonajmy rozsądnego wyboru. mieszkaniec miasta   odpowiedz »

    • Do wypowiedzi powyzej 

     [2006-01-29 21:17 ]

     Tak jak dawniej: Partia pomoze ,Partia zalatwi -samo sie zrobi-no nie!   odpowiedz »

   • Cenzura 

    [2006-01-29 00:19 ]

    Dziękujemy osobie z kręgu władzy (zapewne) za ta wzruszającą historyjke
    Każdy wie jaka jest możliwość zabrania głosu w tej sprawie na forum rady miasta. Świeradów będzie piękniejszy?
    TAK!!! Po wyborach...   odpowiedz »

    • i co dalej? 

     [2006-01-29 18:08 ]

     czy nowe wybory rozwiążą stare problemy? myślę, że trudno będzie się z tym uporać. kolejne ekipy zostawiają problemy, tzn "dbają o swoje interesy". zauważa się zniechęcenie ludzi do gierek i rozgrywek. w bylejakości giną sprawy ważne i bardzo wazne.   odpowiedz »

  • Z przykrością zawiadamiamy, że Świeradów........... 

   [2006-01-28 23:20 ]

   Czy Świeradów kiedykolwiek stanie sie miastem otwartym dla turystów??? Czy bedziemy mieli ,,coś" co będzie w stanie zachęcić przejeżdżąjcego turystę do zatrzymania się w naszym przepięknym mieście??? Bo jak narazie liczą się rozgrywki prywatne, rodzinne itp. Czy wreszcie zajmiemy się promocją miasta i przepięknych okolic bez patrzenia na to kto i co z tego będzie miał??? Jeżeli my się nie zmienimy to nie liczmy na to, że ktoś to zrobi za nas...
   Drogi Panie Burmistrzu! Swieradów to BRZMI DUMNIE. Czy kończąc kadencję z tak Pan powie???   odpowiedz »

   • Z przykrością zawiadamiamy, że Świeradów........... 

    [2007-03-30 12:47 83.27.113.*]

    raczej watpie tu zawsze tak było wiem bo tu mieszkam i pracuje w turystyce gzie szfowie woleli gosci z zazchodu   odpowiedz »

  • Wszystkim życzę takiego "UMIERANIA" 

   [2006-01-30 14:09 83.27.99.*]

   Ludzie o czym ta mowa, czy ktoś z Was był w Świeradowie-Zdroju w grudniu i styczniu???? Myślę, że nie, a ja tu mieszkam i mam mały Pensjonat i świetnie sobie radzę, tak jak moi koledzy właściciele innych obiektów!!!!! Ludzie kto pisze takie bzdury??? Tym samym zniechęcając turystów do przyjazdu do nas, NIE PISZCIE TAKICH GŁUPOT, bo robicie nam przedsiębiorcą i temu miastu krzywde. Długie wyciągi nie działają, ale trudno właściciel ich tak chciał i tak zrobił, my się jednak nie dajemy i NIC TU NIE UMIERA wręcz przeciwnie, powstają nowe hotele, knajpy - PRZYJEDŹCIE to zobaczycie a teraz wszyscy zadymiarze "łapy precz" od naszego miasta .......   odpowiedz »

   • ...... 

    [2006-01-30 14:16 80.53.162.*]

    Popieram i się zgadzam 100%, jedna z niwewielu rozsadnych wypowiedzi.   odpowiedz »

   • do przedsiebiorcy... 

    [2006-01-30 16:18 83.27.94.*]

    Też bym tak musial pisać, gdybym był wiecznym radnym jak ty.   odpowiedz »

  • Umierająca turystyka w Świeradowie Zdroju 

   [2006-01-30 17:50 83.27.112.*]

   Jestem mieszkańcem z sąsiedniej gminy i zgadzam się z opinią autora ,że turystyka w Świeradowie umiera,choć na razie jest to stan "COREGA TABS".Jedyni trzymający kijki(kijek)"sportowcy" to Niemcy przemierzajacy ulice Świeradowa.Włodarze miasta kolejny już raz próbują odebrać gminie Mirsk setki hektarów gruntów na których rzekomo beda rozwijac turystykę.Czy jest to prawda,skoro w chwili obecnej nie mogą sobie poradzić z problemami na swoim podwórku.   odpowiedz »

   • dbajmy oto, co już mamy 

    [2006-01-30 19:22 83.16.154.*]

    Możw najpierw rozwińmy to, co mamy a dopiero póżniej sięgajmy po cudze!   odpowiedz »

   • Niestety dla nas, masz rację 

    [2006-01-31 12:50 83.27.254.*]

    Obawiam się że władze gminy Mirsk mogą ten fakt wykorzystać. Kwestja podziału terytorialnego jest jeszcze bardziej zawiła niż sprawa "wyciągu'. Kompromis w tej sprawie powinien zapaść jak najszybciej, jednak obie strony stoją murem za swymi roszczeniami. Z jednej strony gmina Mirsk zgadza się na przekazanie ok130 hektarów (nie pamiętam ile dokładnie) i zapewnia że ma plany na rozwój turystyki. Ze drugiej strony Świeradów zdr chcę odebrać tereny o powierzchni ponad 4 tyś hektarów, bo uważa że gmina Mirsk blokuje rozwój turystyki na tych terenach. Jako przykład podawany jest fakt budowy na Stogu izerskim przekaźnika radiowego, zamiast wierzy widokowej, która mogła stać się dobrą atrakcją turystyczną regionu. Miałem do tej sprawy dystans i nadzieję na kompromis do momentu kiery usłyszałem od mieszkańca Mirska zdanie że to miasto nie jest zainteresowane inwestycjami w turystyke na terenach przyległych do Świeradowa zdroju, dlatego że nie mają zamiaru nabijać kase obcym (czyt. Świeradów zdr). Dość dosłowne, lecz prawdziwe i wcale nie pozbawione logiki. Nie uważam że pomysł odebrania gminie Mirsk aż tak dużych obszarów jest dobry, bo może to doprowadzić ją do ruiny lecz jej władze muszą w końcu pokazać że mają wole działania w tej sprawie. Plany można układać, mogą być nawet całkiem ciekawe, ale zawsze należy je realizować. Wspólnie możemy coś na tym zyskać!!!   odpowiedz »

    • ... 

     [2006-01-31 14:07 80.53.162.*]

     Brak kompromisu owszem ale w ciągu 15 lat, jak wiem bo sprawe śledze od dawna "roszczenia Świeradowa" zmniejszyły sie z grubo ponad 6000ha do ok 2000ha, czyli trzykrotnie.
     Mirsk natomiast nie zminił swojego stanoiska od 1993 r ani o "trzy palce" to raz.
     A dwa, to że raczej nie doprowadzi mirska do ruiny uszczuplenie dochodów gminy o jakieś może 40 tys zł rocznieł a moze i mniej. bo niby z czego Mirsk miałby czerpac więcej? z podatku od wiewiórek? hehehehe   odpowiedz »

  • "Swoje wiemy"!!! 

   [2006-01-31 20:55 83.27.121.*]

   Jak wszyscy zapewne wiemy, my Polacy a przynajmniej większa część z nas "wie swoje". Wiemy swoje" z różnych źródeł, im bardziej one wątpliwe tym nasza "swoja wiedza" większa.
   Wiedzieć swoje można zarówno o samym sobie np. powszechna wiedza, co do tego co mi się należy (wszystko i zawsze), ale również "wiemy swoje" o innych np. "wiemy swoje", że w sejmie siedzą sami złodzieje a Balcerowicz musi odejść. Skąd to wiemy tego w zasadzie nie wiemy ale "swoje wiemy" (być może opatrzność Boska nas tą wiedzą obdarzyła). "Swoje wiemy" także o zjawiskach czy to fizycznych czy społecznych, "Wiemy swoje" i już a nasza wiara jest niezachwiana!.
   "Swoje wie" także autor tego artykułu, ale z tym małym wyjątkiem, że "wie swoje" i wie skąd wie. Wie z innego artykułu zamieszczonego w dodatku do Gazety Wyborczej, ale że "swoje wie" i tak ponad to, co było w artykule, to dodaje "swoja wiedze", którą posiada ex definitione jako dziennikarz do tego czego się dowiedział. Nie musiał się przy tym do Świeradowa fatygować po wiedzę gdyż jak już wspomniałem "swoje wie".
   No i dzięki temu że "swoje wiedzenie" i "wiedza swoja" autora jest natchniona i dzięki wynalazkowi takiemu jak Internet teraz także My , którzy przeczytaliśmy ten artykuł "wiemy teraz swoje"!!! No co może nie? Z czego zresztą zarówno autor jak i portal winni być zadowoleni, bo ich zasadniczym zadaniem jest przecież upowszechnianie "swojej wiedzy" na przeróżne tematy.
   "Wiemy swoje" dlaczego nie działa wyciąg, dlaczego jest tak źle, że nie może być już gorzej, dlaczego umiera turystyka i gastronomia w Świeradowie. Pewnie ze wiemy!!!
   Fakty nie mają tu nic do rzeczy bo przecież autor musiał "swoje wiedzieć", bo gdyby nie wiedział, to by nie pisał artykułu. Niema się zatem nad czym zastanawiać i doszukiwać oczywistych nonsensów, ani tym bardziej próbować zweryfikować twierdzenia autora, bo po co skoro już i tak "swoje wiemy" i wiemy skąd (a to już bardzo wiele).
   Tu przypomina mi się gazeta, która już niestety nie ukazuje się a nosiła bardzo intrygująca nazwę "Skandale" Ależ to była niezrównana skarbnica "swojej wiedzy" z zakresu wszelkich dyscyplin naukowych włącznie. Kto pamięta ten wie o czym mówię. Tam można się było dowiedzieć wszystkiego nie było tajemnic ani tematów tabu. Ja na przykład uzyskałem z jednego z numerów "swoja wiedzę" iż J.F. Kennedy żyje w Polsce jako rolnik, a organy wewnętrzne mogą swobodnie przemieszczać się po organizmie ( proszę! od lektury "Skandali" do dyplomu lekarskiego był tylko jeden krok!) ach nieodżałowany periodyk.
   Tak więc gdy następnym razem autor napisze, ze Świeradów wymarł po inwazji kosmitów również będziemy "swoje wiedzieć" bez potrzeby spojrzenia przez okno czy ulice zasłane są wyssanymi do szpiku kości przez Marsjan ciałami naszych sąsiadów. Przecie najważniejsze żeby "wiedzieć swoje" a jeśli już "wiemy swoje" i na dodatek wiemy skąd wiemy (tzn. wiemy z artykułu bo autor przecie "swoje wie’ bo pisze) to cud miód i orzeszki!!!   odpowiedz »

   • do komediopisarza -  

    [2006-02-01 00:34 83.27.133.*]

    zapomniałeś się tylko podpisać pod tym przekazem swojej wiedzy choćby pseudonimem "artysto". Ale i tak nie zmienisz tematu...   odpowiedz »

  • DO ZADYMIARZY!!!!! 

   [2006-02-01 10:05 83.27.97.*]

   Witam wszystkich zadymiarzy !!!!!!!
   ciekawe jaki macie interes w tym aby psuć dobre imię Świeradowa-Zdroju, ja tu własnie buduję knajpę, bo jest to miasto z przyszłością, rozwija się, powstają nowe hotele, pensjonaty, nowe sklepy i nowe knajpki (w tym i moja), może czas ruszyć tyłek i przyjechać tu zobaczyć jak to wygląda w rzeczywistości, a nie pluć w nasze gniazdo, w sam środek naszego domu. Nie opluwajcie nas - tak się nie godzi !!!   odpowiedz »

   • do knajpiarza... 

    [2006-02-03 00:55 83.27.84.*]

    Napiłeś się i bzdury pleciesz!!!   odpowiedz »

   • O! 

    [2006-02-12 22:00 84.60.108.*]

    ooooooo!   odpowiedz »

  • Świeradów dzisiaj -  

   [2006-07-29 15:40 83.27.91.*]

   Świeradów-Zdrój zaprasza -
   ranking lokalny,ciekawostki -http://www.swieradowzdrojabc.republika.pl/   odpowiedz »

  • Jak umiera turystyka i gastronomia w Świeradowie... 

   [2009-03-27 19:56 188.33.26.*]

   Reklama obiektów - więcej turystów.
   polecam www.wwp.com.pl   odpowiedz »

 
     

Forum gorące tematy

Forum gorące tematy
Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję