Subskrypcja

SzukajForum grupa: Transport

Wątek: Na czarną listę linii lotniczych UE trafił trzeci już przewoźnik ukraiński
Autor: Czytelnik IP automat.*
Data wysłania: 2017-06-25 17:44
Temat: Na czarną listę linii lotniczych UE trafił trzeci już przewoźnik ukraiński
Treść: Aktualność z dnia 2008-04-14:
Dwa lata temu Komisja Europejska stworzyła czarną listę przewoźników lotniczych, na której widnieją linie objęte zakazem wykonywania przewozów lotniczych w UE.

Obecnie już po raz siódmy KE zaktualizowała wspólnotową tą listę przewoźników lotniczych. W wyniku aktualizacji, na liście znalazł się trzeci przewoźnik ukraiński - Ukraine Cargo Airways. Lista zawiera już nazwy dwóch linii lotniczych z Ukrainy - Volare i Ukrainian Mediterranean Airlines.

Aktualnie w komisyjnym wykazie znajdują się wszystkie linie lotnicze z Gwinei Równikowej, Indonezji, Republiki Kirgiskiej, Liberii, Sierra Leone, Suazi oraz Demokratycznej Republiki Konga. Zakazem wykonywania lotów w Unii Europejskiej objęto także 9 innych indywidualnych przewoźników lotniczych.

Całkowitym zakazem wykonywania działalności - podobnie jak pozostali przewoźnicy, którym wydano zezwolenia w Demokratycznej Republice Konga od momentu ogłoszenia pierwszej wspólnotowej listy w marcu 2006 roku - zostały objęte kongijskie linie lotnicze Hewa Bora.

Natomiast nazwa linii TAAG Angola Airlines i Mahan Air będzie znajdowała się na liście dopóki linie nie skorygują swoich działań a KE dokona pozytywnej weryfikacji wyników podjętych działań.

Na liście nie znalazły się, ale pozostają pod stałą obserwacją linie - Cubana de Aviacion z Kuby i Islands Development Company z Seszeli.

OdpowiedzPowrót do drzewa wątku

Odpowiedzi:

   
           

Powrót do wątkówOdśwież

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij