Subskrypcja

SzukajForum grupa: Transport

Wątek: Czterolatka podejrzanego o terroryzm nie chciano wpuścić na podkład samolotu!
Autor: Czytelnik IP automat.*
Data wysłania: 2017-06-26 22:19
Temat: Czterolatka podejrzanego o terroryzm nie chciano wpuścić na podkład samolotu!
Treść: Aktualność z dnia 2006-01-10:
Na liście groźnych terrorystów znajdowało się imię i nazwisko czterolatka, Edwarda Allena, którego wraz z mamą nie chciano, wpuścić na pokład samolotu. "Nie chcę być na liście. Ja chcę lecieć, żeby zobaczyć babcię"- taka była reakcja małego chłopca na kłopoty z ochroniarzami.

Okazało się, że na amerykańskiej rządowej liście potencjalnych terrorystów znajdował się ktoś o tym samym imieniu i nazwisku. Wiek i argumenty Edwarda Allena, nie przekonywały jednak agentów ochrony na lotnisku w Houston, którzy kilka minut sprawdzali, czy mały chłopiec na pewno nie jest terrorystą.

Lista osób niewpuszczanych na pokłady samolotów została stworzono po zamachach 11 września 2001. Rzeczniczka władz lotniczych USA Carrie Harmon poinformowała, że zaleciły one przewoźnikom, aby wpuszczać na pokład dzieci poniżej 12 roku życia, nawet jeśli mają te same nazwiska, które znajdują się na rządowej liście.

OdpowiedzPowrót do drzewa wątku

Odpowiedzi:

   
           

Powrót do wątkówOdśwież

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij