Subskrypcja
SubskrypcjaSzukaj
Szukaj

Forum grupa: Turystyka na świecie

Turystyka nie przynosi korzyści Sardynii?

Data wysłania: 2017-08-01 15:47 Autor: Czytelnik IP automat

Aktualność:
Nie wszyscy przedsiębiorcy zarabiają na turystyce. Z pieniędzy, które zostawili zagraniczni turyści przyjeżdżający na Sardynię, większość została przeznaczona na zakwaterowanie i transport - wynika z badania przeprowadzonego przez konfederację zrzeszającą rzemieślników, oraz małe i średnie przedsiębiorstwa na Sardynii (CNA Sardegna).

W ubiegłym roku Sardynię odwiedziło około 680 tys. zagranicznych turystów, którzy zostawili na wyspie około 620 mln. euro. Około 72 proc. z tej sumy odnosi się do kosztów transportu i zakwaterowania. Jest to negatywny rekord ze wszystkich regionów Włoch. Turyści niewiele wydają na restauracje (15%) i zakupy (8,4%). Tylko 5% wydatków zagranicznych wczasowiczów jest przeznaczana na rzeczy związane z rozrywką, kulturą, wycieczki czy pokazy. Innymi słowy obecność zagranicznych turystów na Sardynii nie przynosi znaczne korzyści dla gospodarki wyspy.

Nie wystarcza, że turyści przyjeżdżają na Sardynię, ale istotne jest to, aby korzystał na tym cały system ekonomiczny wyspy. - tłumaczą przedstawiciele CNA Sardegna. Ich zdaniem, aby przezwyciężyć nadmierną koncentrację wydatków turystów w obiektach noclegowych, konieczna jest modernizacja i dywersyfikacja usług oferowanych poza obiektami hotelarskimi. Zwłaszcza w świetle ogólnych ustaleń zawartych w sprawozdaniu dobór priorytetów, średnio- i długoterminowej strategii nowoczesnego rozwoju turystyki i zrównoważonego rozwoju nie może być oddzielony od promocji wyspy jako destynacji, która wykracza poza klasyczną ofertę wypoczynku w hotelu czy ośrodku wypoczynkowym - mówi szef CNA Sardegna, Pierpaolo Piras.

    • Większość wydatków turystów zostaje w hotelach 

      [2017-08-01 15:47 80.52.226.*]

      obudzili się?! lepiej niech dalej spią, bo skonczą jak w egipcie, Turcjii lub Syrii!   odpowiedz »

 
     

Powrót do wątkówOdśwież

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij