Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Pilot wycieczek szkolnych (Katowice i okolice)
- Product Manager at Rolfs Flyg & Buss
- Specjalista ds. Turystyki
- Pilot Słowenia 15-21.09.2024
- Specjalista / Specjalistka ds. Turystyki
- Przewodnik po Rzymie
- Travel designer
- Pilot Londyn-Oxford-Windsor-Brighton-Bruksela
- KRAKÓW - specjalista ds. organizacji wyjazdów...
- Specjalista ds. Turystyki Itaka Galeria Łódzka
Na Ławicy będzie łatwiej zapominalskim
Port lotniczy Poznań - Ławica od niedawna ma ułatwienie dla pasażerów, którzy nie chcą tracić niedozwolonych w przewozie przedmiotów podczas odprawy.
Poznańskie lotnisko jest kolejnym na którym uruchomiono maszynę Paczkomat . To kolejne lotnisko po Warszawie, Wrocławiu i Katowicach, które oferuje unikatową usługę wysyłki przedmiotów zakwestionowanych podczas kontroli bezpieczeństwa. Paczkomat InPost znajduje się w Hali Odlotów, więc dostęp do niego jest wygodny, a zapakowanie i nadanie przesyłki zajmuje zaledwie kilka minut.
Przedmiot, który zostanie zakwestionowany podczas kontroli bezpieczeństwa, należy umieścić w worku strunowym i odpowiednio okleić. Następnie pasażer w przygotowanym do tego miejscu będzie mógł zapakować przedmiot w karton (dostępny na miejscu) o odpowiednim wymiarze i umieścić go w skrytce urządzenia Paczkomat . Przesyłkę nadaje się przez aplikację InPost Mobile. Paczkomat na lotnisku umożliwia wysyłkę krajową do innego urządzenia InPost lub kurierem pod wskazany adres. Po umieszczeniu przesyłki w urządzeniu, pasażer będzie mógł przejść kontrolę bezpieczeństwa.
Bardzo nas cieszy, że Port Lotniczy Poznań, dzięki współpracy z firmą InPost, dołączył do grona nielicznych lotnisk w Polsce dbających o przedmioty "nieloty". Udogodnienia i komfort Pasażerów są dla nas kluczowe, jak również wprowadzanie nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań. Jestem przekonana, że nowa usługa będzie nieocenionym wsparciem i spotka się z pozytywnym odbiorem naszych Pasażerów wskazała Magdalena Pawelczyk, Dyrektor Marketingu i Handlu Portu Lotniczego Poznań-Ławica.
Wcześniej o instalacji paczkomatów pisaliśmy Ratunkowe paczkomaty także we Wrocławiu i Katowicach. W przypadku nadawania przedmiotów wartościowych należy zwrócić uwagę na ograniczenie wartości paczki i wyłączenia zawarte w regulaminie.
Ryanair ogłosił rekordowy rozkład lotów dla Poznania na sezon S24, obejmujący ponad 250 lotów tygodniowo na 38 trasach, w tym 6 ekscytujących nowych kierunków.
W ramach rozwoju obecności w Poznaniu, Ryanair zbazuje na lato 2024 dodatkowy samolot na tym lotnisku, wspierając ponad 1200 miejsc pracy (w tym wysoko płatne miejsca pracy dla pilotów, personelu pokładowego i inżynierów) w regionie. Rozkład lotów Ryanair w Poznaniu S24 obejmuje:
- 6 nowych tras - Kopenhaga, Dubrownik, Malaga, Palermo, Praga oraz Saloniki (łącznie 38 tras)
- 1 nowy zbazowany samolot (łącznie 4 - inwestycja 400 mln USD) (+1w porównaniu z rozkładem S23)
- Ponad 1.4 mln pasażerów w sezonie S24 (+57%)
- 250+ lotów tygodniowo (największy rozkład w historii)
- Wsparcie ponad 1200 miejsc pracy
Jason McGuinness, Chief Commercial Officer w Ryanair, powiedział w Poznaniu W tym roku Ryanair zainwestuje rekordową kwotę 4,2 miliarda dolarów w Polsce, zapewniając wzrost w całym kraju z wyjątkiem Modlina. Ryanair, największy przewoźnik w Europie i największa linia lotnicza w Polsce, z zadowoleniem potwierdza swoją pozycję jako numer jeden w Polsce, podczas gdy inne linie lotnicze albo odmawiają albo nie są w stanie przywrócić poziomu przepustowości sprzed pandemii COVID-19 ani generować wzrostu.
Ryanair jest jedyną linią lotniczą, która znacząco rośnie w Polsce i Europie. Dzisiaj ogłaszamy rekordowy rozkład lotów na sezon letni dla Poznania na S24, obejmujący 38 tras, w tym 6 ekscytujących nowych destynacji: Kopenhagę, Dubrownik, Malagę, Palermo, Pragę i Saloniki. Ten wzrost jest poparty zaangażowaniem Ryanaira w lotnisko Poznań, dodając 1 nowy samolot bazowy na S24 (+3 w porównaniu z okresem sprzed pandemii COVID-19). To zwiększa łączną flotę Ryanaira bazującą w Poznaniu do 4, w tym 1 "Gamechanger" 8-200 (dostarczający 4% więcej miejsc, 16% mniej CO2), wspierając ponad 1200 miejsc pracy w regionie.
Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznań, powiedział: Rok 2023 był najlepszym w ponad stuletniej historii poznańskiego lotniska, które obsłużyło blisko 3 miliony pasażerów. Widać, że po okresie pandemii poznaniacy chętniej korzystają z coraz większej siatki lotów - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Szczególnie cieszy, że oprócz już wcześniej ogłoszonych połączeń, które wystartują w tym roku - do Dubrownika, Kopenhagi, Salonik czy Pragi - dołączy nowy kierunek. Poznań, dzięki lotnisku Ławica, jest doskonale skomunikowany z wieloma miastami na całym świecie.
Grzegorz Bykowski, Wiceprezes Zarządu Lotniska Poznań Ławica, dodał: Na progu wysokiego sezonu 2024 mamy dla naszych pasażerów same dobre nowiny! Bliska współpraca z linią lotniczą Ryanair generuje w ostatnim czasie nowości, jakich dawno nie mieliśmy na Ławicy. Końcówka ubiegłego roku przyniosła nam Lizbonę, która cieszy się ogromnym powodzeniem, a już teraz szeroko są znane tegoroczne hity na Lato 2024: Dubrownik, Praga, Saloniki, Palermo czy Kopenhaga. A jeśli ktoś spodziewał się czegoś niespodziewanego, to teraz już może planować krótszy i dłuższy pobyt na południu Hiszpanii! Trzy godziny lotu i Mamy Malagę! A to nie wszystkie plusy zupełnie nowych planów rozwoju Ryanair w Poznaniu. Malaga to dodatkowy, zbazowany samolot, a jeśli tak, to sięgamy także po więcej rotacji na innych kierunkach. Teraz mamy już 5 Nowości, dodatkowe rotacje na Lato 24 od Ryanair i to ich szukajcie w systemach rezerwacyjnych tego przewoźnika! Latajcie z Prosto z Poznania.
Port lotniczy Poznań podał swoje statystyki za styczeń 2024 roku.
Poznańskie lotnisko obsłużyło w styczniu 151 256 pasażerów. To wynik o 8% lepszy niż w styczniu 2023 r.
Jak podały władze lotniska, przewoźnicy niskokosztowi obsłużyli 96 255 pasażerów,a tradycyjni 34 651 pasażerów. W ruchu czarterowym obsłużono 20 205 pasażerów.
Najpopularniejsze kierunki, jeśli chodzi o przewoźników niskokosztowych to dwa londyńskie lotniska: Luton i Stansted, a także Malta, Alicante, Bristol, Mediolan Bergamo,Paryż Beauvais, Dublin, Kutaisi oraz Edynburg.
Najwięcej pasażerów korzystających z usług tradycyjnych przewoźników wybrało lot do Warszawy.
Z kolei w ruchu czarterowym największym zainteresowaniem cieszyły się kierunki egipskie: Hurghada i Marsa Alam, oraz Fuerteventura.
Komentarze
Tagi:
Dział dla turystów:
ETC: Turystyka potrzebuje systemu zarządzania
Dział transport:
Starsze aktualności:
II Olimpiada Umiejętności
Na Ławicy będzie łatwiej
Mało Polaków wyjechało turystycznie na
System pobierania opłat drogowych zawiódł, ITD ukarała
Jak inwestycja w przyczepę kempingową zmienia oblicze
Dziwny konkurs na dyrektorów
Trzysetny franczyzowy salon
Hotel Diament Plaza Gliwice po remoncie
Udane wakacje na wrocławskim lotnisku
Coraz więcej pasażerów w Porcie Lotniczym Gdańsk
Ilu pasażerów skorzystało z lubelskiego lotniska?
15 nowych tras z krakowskiego lotniska
Otwarto pierwszy hotel ibis w Bukareszcie
Corendon Airlines pozwoli zapłacić za podróż w dowolnym momencie
Ryanair rezygnuje z jednego z połączeń z Olsztyna
Nekera rozpoczyna sprzedaż oferty Lato 2023
Wizz Air zawiesza loty do północnych Włoch
Luxury Travel z nową gwarancją ubezpieczeniową